Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
12. jún 2008

ukana 😀 no normálne som rada že som na MD a nemusím tako plánovať Filipkové prázdniny. aj ked Tamarke už plánovať budem a zároveň aj vtedy už školákovi Filipkovi....chúdence deti 😒

lenand
12. jún 2008

ja uz tiez zacinam planovat co s oliverkom cez prazdniny ked bude otvorena skolka tak bude chodit a potom sa uvidi zamestname babky asi 😒

ukana
13. jún 2008

andrea 😀 ze chudence deti 😀 Ony nie su chudence, my sme chudence, nervy v kybli, kde ho dam, ale oni budu mat prazdniny 🙂 🙂 😀
Babky vcul idu do dochodku pomaly v sedemdesiatke, na tabor su este mali a stoji to aj dost, tak na vyber moc nie je 😠 😠 😅

lenand
13. jún 2008

s babkami mas pravdu ukana je to strasne ja uz mam na dochodku svokru ale ona sa stara o svoju mamu a ta uz 6rokou lezi tak to tiez neni vyhra ked tam dam olivera ma to perne babku kazde dve hodiny polohuje a este dava pozor na nase sidlo ktore neposedi ani minutu vkuse je v pohybe a len pozera co by vystrojil a moja mam zas este pracuje tak prazdniny budu perne ale zvladneme to akosi budeme musiet 😉

lenand
13. jún 2008

no teraz som zazila krasnu scenu v obchode oliver dostal svoj obvykli zachvat placu a kopania a hadzania sa o zem ked nieco chce a ja poviem ze nie ale ja som to zvladla s kludom on sa vyreval a predavacky mali aspon divadlo no co uz a teraz uz spi len si tak pochrapuje v obchode sa nam to stalo prvykrat ze tak vystrajal 😢

andrea.m
13. jún 2008

lenand tie scény poznám, pozitívne je to že s toho vyrastie 🙂

lenand
13. jún 2008

ja v to tiez dufam 😉

lenand
13. jún 2008

hodika som do albumu fotku ako zaspal potom 🙂 vystupe

andrea.m
13. jún 2008

no zlatý je ako si chrapka...a potom sa na to hnevajte dlhšie ako 5 minút ked sú taký zlatý 😀

lenand
13. jún 2008

no to mas pravdu

annaola
14. jún 2008

ahojte, mozem sa k vam pridat?ja mam tiez skolkara, ale v irsku.asi je to trocha ine ako na slovensku, ale ked som videla na tom videu co robili ucitelky, tak tu to nehrozi,maximalne mozu dieta chytit za ruku a odtiahnut ju, ked robi nieco co nema.
mate niekto dieta , ktore si velmi tazko zvykalo na skolku? teraz ked je to uz fajn, mi dala riaditelka ultimatum ze musi chodit na dlhsiu dobu, co by bolo pre nas financne zatazujuce, ale zasa sa bojim ho dat do inej skolky.dakujem

lenand
14. jún 2008

ja mam opacny problem do skolky chodil oliver velmi rad dokonca aj v sobotu a v nedelu sa pýtal ci nejde do skolky ale teraz sa to zmenilo posledny mesiac plače že on nejde on uz tam nebude chodit a zacal spekulovat ze kasle a je chory a podobne 😒

andrea.m
15. jún 2008

lenand tak zisťuj či nemá nejaký problém s kamaratom alebo s učiteľkou.niektore deti to takto riešia.

anaola a to ako ti môže dať učiteľka ultimátum ako dlho bude tvoje dieťa v škôlke,nejaké divne mi to príde.

a všetkým tatinom všetko naj naj naj....skoro by som zabudla 😀

renca3
15. jún 2008

andrea...zrejme v irsku sa za skolku "trochu viac" plati a ide im o peniazky. je to tak annaola?

lenard...zopar scen sme si uzili aj my v obchode ci na ihriskach. ako pise andrea, postupne sa to vekom lepsi.

lenand
16. jún 2008

ja si to tiez myslím že z toho vyrastie a teraz skuša našu trpezlivost ale i ked je zatial sam tak nemoze mat kazdu hracku ktoru si zmyslí ja som ho nechala sa vyzurit a ani som si ho nevšímala teraz bude mat meniny tak zas podostava plno hraciek

denka1
16. jún 2008

Ahojte.Tiez sa chcem pripojit k Vam skolkarom a skolkarkam.Necitala som si tuto celu temu, pretoze nemam az tolko casu,ale chcem sa opytat.Maly nam chodi do skolky skoro dva mesiace.Ked nastupil do skolky straaasne sa mu pacila a paci, az do teraz,ale mame jedem problem a ten je,ze z naseho mileho anjelika sa behom chvile stal sebecky chapec ,ktory nikomu nic nepozicia,vsetko si chrani,nepusti kamaratov do svojej izby,lebo sa boji o hracky a na posledy, ked som tu mala kamosku s malym ,tak ho zacal postrkovat a buchol mu po hlave ,ked siel okolo neho.Strasne ma to hneva ,lebo taky nikdy nebol.Kazdy mi hovori ,ze to je normalne ,ze to ma zo skolky,ze on sa len brani, ked mu tam niekto robi zle a pod.Strasne ma to rozculuje,pretoze som si maleho nedala do njakeho kruzku sebeobrany.Neviem ako to mam riesit,uz sme s manzelom uvazovali ,ze mu najdeme inu skolku.Ja si myslim ,ze ucitelia by to nemali nechat dospiet az takto daleko,ale mali by merkovat tie deti ,co to robia a nie ,ze sa tie dobre deti od nich ucia.Na druhej strane im chudatkam nic ine nezostava,pretoze sa len brania.Ma alebo mal niekto podobny problem?Ako ste to riesili?Dakujem vopred

andrea.m
17. jún 2008

ahoj denka.

ja som mala skôr opačný problém a to ten že Filipko sa vôbec nebránil a tak stále len sedel v kúte sám a deti mu zobrali všetky hračky aj tie čo si doniesol z domu.teraz je v škôlke 3 rok a už je z neho ostrieľaný škôlkár ktorý sa vie brániť ak treba. a čo sa týka tvojho peťka poradím asi len to čo ostatný že to prejde len treba s ním veľmi veľa rozprávať na tú tému.doteraz bol doma sam a mal všetky hračky pre seba a zrazu prišiel do kolektívu a musí sa deliť.každé dieťa sa s tým vysporiadava ináč.niektoré sa bráni postrkavaním,iné plače v kúte.podľa mňa to prejde.

no a teraz môj problém 😎 normálne som sa dnes ráno v škôlke rozčúlila. Filipko na 3 rok tie isé učiteľky a zrazu vraj sa budú meniť a v prípravke bude mať uplne iné učky,ktoré ho nepoznajú a na ktoré neni zvyknutý 😠 samozrejme že rodičia o ničom nevedia sú to len tiché škôlkárske tamtamy ktoré jednej mamine Filipkovej spolužiačky potvrdila učiteľka jej mladšieho syna.tento rok vo Filipkovej triede nebolo ani rodičovské 😠 som z toho úplne na nervy.bola som s tou škôlkou spojná ale čo sa tam toho roku nerobí to je už priveľa. dúfam,že poobede stihnem riaditeľku a podozvedám sa niečo viac.

ukana
17. jún 2008

andrea.m, tak to je divne, zvlast ked je Filipko uz na ne zvyknuty, to im preco robia? Nas Matko je strasne zvyknuty na svoje ucitelky, tie ma proste najradsej a ostatne len toleruje 😅 Dost ze si budu musiet potom zas v skole zvykat na nove ucky aj kolektiv 😒
Daj vediet, ako poobede dopadnes 😉

renca3
17. jún 2008

denka1...tak asi potvrdim co vsetci. dookola vysvetlovat a postupne sa vytrati. deti po nastupe do skolky sa musia vysporiadat s kolektivom a sanzia sa presadit a urcit si nejaku tu poziciu medzi detmi.

nas ma kazdy rok inu ucitelku. dokonca aj v polovici skolskeho roka mal zmenu ucitelky. tiez sa mi to velmi nepaci, ale je tam taky zvyk. skolku menit nechcem. jedna vec je ako rychlo si zvyka dieta a druha je aj to, ze ta ucitelka to ma tazsie, lebo tiez musi spoznavat nove deti, ich povahy, co na ne plati a tak.

lenand
17. jún 2008

oliverko chodi do skolky este len prvý rok ale je tiez zvyknutý len na svoje učitelky a dokonca na jednu viacej ked je ona rano tak az veselsi ide do školky

andrea.m
17. jún 2008

no filipko len vidí na parkovisku auto tety evy a hned ma lepšiu náladu. držte mi palce dúfam že tam riaditeľka bude je to totiž aj filipkova triedná.

anesim
17. jún 2008

U nás som sa na to tiež pýtala učiteľky, či ich budú mať aj na budúci rok, teraz sú maláci. Povedala, že ešte nevie, podľa toho, koľko nových detí príde, niektoré deti dajú do inej triedya možno sa im zmenia aj učiteľky. Tiež tým nie som nadšená, lebo majú dobré učiteľky. Minulý týždeň tam ráno v ich triede bola nejaká iná a v šatni bolo plaču, niektoré deti tam nechceli ísť, lebo tam nebola ich učieľka. ☹

lenand
17. jún 2008

presne aj u nas to tak funguje ked je nahodou ina ucitelka tak sa mu nechce ist ani do skolky najradsej ma tetu Tanu to je jeho najoblubenejsia ucitelka 🙂 rano ho hned vystiska vzpusinkuje a pohladka 🙂

annaola
17. jún 2008

ahojte, presne tak,mame ho v sukromnej skolke,irskej, ( statne tu takmer ani neexistuju, mozno 1 percento)a platime nehorazne peniaze za nu a kedze im je to asi malo a maju novych zaujemcov , ktori by radi chodili na dlhsi cas , tak preto mi dala to ultimatum.
kolko platite za skolku na slovensku, zaujimalo by ma to, pri druhom dietati pojdeme naspat domov, tak som zvedava.

andrea.m
17. jún 2008

tak píšem ako som dopadla.Filipko mal od prveho roka dve učky tetu E a tetu H. teta E je zároveň aj riaditeľkou a je snimi iba asi 2-3 hodiny denne,lebo musí mať odučený určitý počet hodín. čiže učiteľka ktorá ma triedu z riaditeľkou je v nevýhode, lebo robí viac hodín ako kolegyne v iných triedach. a teraz to vysvetlenie.tento školský rok teta H ochorela a prišla namiesto nej teta M,tiež super učiteľka ktorú si Filipko obľúbil.lenže teta H sa chce od septembra vrátiť do práce a robiť s riaditeľkou by bolo pre ňu náročne takže teta E s tetou M si berú budúci školský rok najmenšiu triedu a Filipko čoby prípravkar dostane staronovú tetu H a tetu K,ktorá ma prípravku aj tento rok.o zmeny v dalších triedach som sa nezaujímala. cestou domov som sa Filipka povypytovala na jeho vzťah k tete K a prišla som na to že ju ma veľmi rád. je to ináč veľmi milučka osoba.no a tetu H neriešim lebo ta mu veľmi chýba a veľmi sa teší že príde späť.v prípad žeby ta teta H predsa len neprišla všetko ostane postarom. zatiaľ je to teda v štádiu riešenia,ale ja som spokojná a hlavne som sa ukľudnila.

dúfam, že chápete že som nepísala celé mená tiet učiteliek 🙂

ukana
18. jún 2008

ananola, za skolky na Slovensku sa plati rozne. Statne (mestske ) skolky, su financovane z obecnych penazi, plati sa skolne a strava cca. spolu 1000-1800sk mesacne, zavisi od mesta, ale na dedinach a v mensich mestach sa zvacsa plati menej. Sukromne skolky su drahsie, kolegyna plati mesacne 2000sk. pozri aj na zaciatok tejto temy, urcite baby o tom niekde pisali 😉

andrea, tak super, ze sa to takto vyriesilo 🙂

andrea.m
18. jún 2008

ukana aj ja sa teším,lebo už som bola nervózna z toho systému že "jedna baba povedala" a nič určité som nevedela.filipko je veľmi citlivý tak som mala obavy aké učiteľky dostane a sú v tej škôlke aj také ktoré by som nerada videla zase v jeho triede je.su mi nesympatické. no vyzerá to že aj ked nastanú zmeny nebudú drastické a filipko by ich mal v pohode zvládnuť.

annaola
18. jún 2008

uff, to je sila, my platime 15 nasobok ako v slov. sukr. skolke.uz sa tesim na slovensko 🙂 a su v podstate 2/3 takeho normalneho platu.momentalne vraj zacinaju riesit tu otazku mestskych skolok, ktore by boli lacne, ale my sa ich uz asi nedockame ☹ Skolka ako taka je celkom fajn, so systemom som spokojna,kazdy den mi davaju pisomny formular s aktivitami co ten den robili,jedalnickom+kolko toho zjedol z jednotlivych chodov, cely den su nahravane triedy na priemyselnu kameru, kebysa nahodou vyskytol vaznejsi uraz alebo nieco pod. tak si mozem pozriet nahravku. teraz hladam nejaku tu novu skolku, ze by sme ju mozno zmenili. v jednej dokonca ponukaju sledovanie cez internet-natukas si ich stranku a mozes pozorovat svoje dieta.to sa mi celkom paci, akurat ze nemaju uvedenu cenu, tak sa asi zlaknem ked ju povedia 🙂

ukana
19. jún 2008

annaola, ale aj sluzby su adekvatne tej sume, co platis 🙂
a priprav sa, ze na slovensku ziadne kamery, ziadne formulare... 😅 max. ti ucka povie, ci spal, mozno si bude pamatat, ze nejedol, program maju na nastenke 🙂 aj jedalny listok 🙂

renca3
19. jún 2008

annaola...neviem, kde na Sk budes, ale v BA su take sukr. skolky ako v Irsku za adekvatne peniaze. ale je to stale menej ako pises ty. aj tie kamery na internet som v jednej videla. neviem, ci to je az taka deviza. niekedy by som chcela vidiet, co tam robia a ako sa sprava maly. ale ked je vsetko v poriadku, nemam co riesit.
tvoj maly ma cez 3 roky, povie ti aj sam, co bolo v skolke. myslim, ze dobre je to pri malickych detoch okolo 2 rokov, keby bol rodic velmi zvedavy. 🙂