Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

mamiska
5. aug 2008

fuu, som sa normalne zlakla, lebo dcera mala cosi cez 3 roky a dr. nehovorila nic o dalsom preockovani...
mas ale velku pravdu, ze ani dr. nemaju v tom celkom jasno, lebo co dr. to iny nazor...a clovek nech si vyberie co mu najviac vyhovuje.
Drzime palce aj s tou poslednou vakcinou 😉

martina.d.
6. aug 2008

mamiska, ďakujeme. 😀

debra
6. aug 2008

mne inak tiež nehovorila dokina nič o preočkovaní/pneumo 23/,ale pravdou je,že som sa ani nepýtala 😔 ale zase kamarátka,čo robí v lekárni mi povedala,že sa preočkováva a dokonca aj v príbalovom letáku v krabičke bolo napísané preočkovanie...tak ja už neviem 😠

ukana
12. aug 2008

ahojte, tak co zaciname pomaly dalsi rok v skolke? uz nakupujete papucky, teplaky? aj vam deti cez prazdniny tak vyrastli 😲 😲 😲 ? teda nas Matko narastol aj pribral, vsetko mu je kratke, musim mu par teplakov dokupit, lebo zo vsetkych je vyrasteny...to bude tou domacou stravou 😀 a nebol dlho chory, asi aj tym....uz sa tesim na skolkarske virusy a sopliky 😖 😖 😠

lenand
12. aug 2008

ukana maš pravdu aj nam treba nakupit nové veci a prezuvky lebo sme vyrastli pribrat ani nie to neni kedy ved to hned vonku vyskače a vybeha a ideme už do dvojky skupiny sme už velký školkari a dufam že nas už tak tie sopliky nebudú trapit 😉

debra
12. aug 2008

ahojte ja už kupujem priebežne od júna veci do škôlky 😀 ,aby toho nebolo potom moc 😉 my už máme takmer všetko...ešte niečo je jej dobré aj z minulého roka 🙂
lenand aj ja dúfam,že moju malú už nebudú trápiť žiadne detské"škôlkarske"xoroby,lebo minulý rok to bolo ako na dennom poriadku ☹ som nemohla si ani prácu nájsť,čo bola neustále xorá....
ale teraz v septembri nastupujem do práce a ja sa len potixúčky modlím aby bola zdravá 😔

martina.d.
12. aug 2008

ahoj baby, tak aj my už máme všetko. Boli sme vo viedni u kmotrovcov a boli výpredaje. tak som malej nakúpila tepláky, pulóvre,fleecky, vetrovku, vestu, pullóvre, tričká, mikiny. Všetko bolo po 2-3 eurá. No nekúpte. Naši obchodníci sa ešte musia veľa učiť, ako sa robia výpredaje. Akurát v tescu som si teraz všimla fajn tepláčiky za 100 Skk.
Škôlkarske choroby, no neviem, či sa tomu dá vyhnúť, keď sa k tomu niektoré mamičky stavajú nezodpovedne. Potom vás z toho môže šľak triafať. Ale snáď to už bude lepšie a prežijeme. Inak, malá sa ma už teraz každý večer pýta, či už ráno vstáva do škôlky. 😀 Dúfam, že im nezmenia učiteľku. 🙂

renca3
12. aug 2008

martina...s tymi rakuskymi vypredajmi mas pravdu. my chodime 2x ci 3x do roka na velke detske nakupy do Rakuska a mame pokoj. velky vyber a niektore veci lacnejsie ako u nas.
my budeme 3. rok v skolke, tak s nejakymi vaznejsimi chorobami uz ani nepocitam. minuly 2. rok bol podstatne lepsi ako 1.

debra
12. aug 2008

renca3 a kedy sa konajú tie velké výpredaje v Rakúsku??lebo aj my sa tam xystáme...niekedy 😉

martina.d.a z ktorej časti BB si?kde ti xodí malá do škôlky?

martina.d.
13. aug 2008

my sme zo sásovej a Nikuška chod ína Magurskú. Výpredaje sú vo viedni skoro stále. My sme boli pred dvomi týždňami a vypredávali nie len letné veci, ale aj jesenné a zimné, čiže v každom prípade super. Dokonca som bola šokovaná, lebo sa mi pre krpatého minul nutrilon a musela som kúpiť, tak ma vyšiel 10 eur. Je to normálne? U nás 449 Skk a tam 300 Skk. Hneď som brala domov 4 krabice. A plienky tiež kupujeme výlučne v rakúsku. Ešte krpatý inú plienku nemal. Vyjdú 3,35 Skk a sú perfektné.!!!
Ja sa ešte tiež chystám na jeseň, uvidíme. 😉

alysea
13. aug 2008

Ahojte, my sme už opäť v školke, lebo v auguste je už otvorená, tak dúfam, že tie choroby sa odkrútili v prvej triede a tu to bude lepšie,aj ked od včera je plačlivý veľmi a to často býva prvým znakom, tak dúfam, že nejde byť hned chorý.
No inak aj on narástol, tepláky ešte máme ale nohavice také ako menčestráky to má normálne ako trojštvrťáky 😅 a pulovríky ani nehovorím, minule bolo chladnejšie tak som mu musela dať s dlhým rukávom a chuda moje vyzeral v tom dosť čudesne 😕 ale tak dokúpime 😀

lenand
13. aug 2008

presne si tafila klinec po hlavičke ja som oliverkovy obliekla v sobotu dlhe rifle lebo pršalo a pozeram su iba po kostky a to mu boli 2tyždne dozadu ešte dobré rasto nam tie detičky ako z vody 😀 😀 😀 😀 😀 ale nevadi vratime sa z dovolenky a hajde na nakupi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kapulet
13. aug 2008

Ahoj, tak se taky přidávám ke školkařům 😀 . Naše malá jde letos poprvé, už se moc těší a snad jí to vydrží. Můžete mi někdo poradit, co včechno a v jakém asi počtu kupujete svým školkáčkům? myslím teď oblečení, mám z toho trochu hrůzu 😝 abych nenakoupila příliš a nebo zase málo 😅

mamiska
13. aug 2008

ahojte maminy, tak sa aj ja pridam...ked vas tu takto citam, tak budem asi posledna, co nema este nic nove kupene do skolky 😅 😕 Veci kupujeme priebezne, ale aj do predu, tak co sa tyka takych teplacikov, ma ich plnu skrinku...no nozka jej rastie tak rychlo, ze ich ma parkrat na sebe a uz krici, ze ju tlaci prstek... 😒
Kapulet, vobec sa nemusis bat 😉 my sme v skolke od januara a najdolezitejsie co potrebujes je v skolke 2 teplacikov, keby nahodou cosi, papucky, tricko s kratkym rukavikom, kym je teplo, s dlhym, bundicku, v zime nahradne pancusky a spodne pradlo - pre pripad nudze, ked ma dietatko plny mechurik a spinka 😀
Vsak baby ti urcite poradia, ak mi cosi dolezite vyletelo 😅
...a uteracik, obliecky, 😉

lenand
14. aug 2008

kapulet v každej školke je to inač u nas trebars vobec netraba nosit ani uteračik a ani obliečky moj oliver je špindur a skoro každy den mu treba čisté teplačky ale nevadi ked sa hraju na dvore tak sa pošpiní a ked su len vo vnutri tak sa pokyda s jedenim ale nevadi ako on vraví pračka vyperie klavne že je napapkaný 🙂 a mame tam aj v taštičke nehradné slipky ,ponošky tielko, tričko a teplačky keby nahodou sa stala nehoda 😉 ale to zistiš aj časom čo ti treba a čo si vyžaduje školka tak ti určite povedia 🙂

ukana
14. aug 2008

tak som vcera obehla par obchodov, akurat jedny teplaky som kupila, pyzamko ( v Tescu za 69 Sk 😕 😕 😎 ), tielka a toto vsjo ☹ este dnes papucky pozriem....nic v tych obchodoch nemaju, zavidim vam tie rakuske vypredaje ☹
kapulet, podla mna tych 3-4 teplakov, papucky, pyzamko, tricka, pancusky, spodne pradlo...vsak uvidis, ako stihas prat, pripadne este pocas skolky dokupis... 😉

andy.a
14. aug 2008

ahojte 🙂 😉
aj nás čaká čoskoro nástup do škôlky,a mám z toho veľké obavy,lebo syn tam NECHCE ísť,stačí len spomenúť MŠ už plače 😒
má už 4 a pol roka,minulý rok sme to už skúšali/v máji/,ale vydržal tam chodiť iba týždeň,nič tam nejedol/to sa ešte dá vydržať../,ale ani nepil..a najhoršie je,že ani doma nič nejedol,ani nepil celý ten čas 😕 😕 😕 pritom je hyperaktívny,vždy býval ako čert,ale vtedy ten týždeň bol ako vymenený 😒 úplne skľúčený 😒

teraz od sept.je prihlásený na inú škôlku/tá predošlá je od nás veľmi ďaleko,to bola min.rok jediná voľná,teraz mi ho prijali na túto MŠ,čo máme najbližšie k domu 😉 /

čo tu čítam,všetky detičky sa na škôlku tešia,ale ten náš nie 😠 ani minulý rok,keď nevedel do čoho ide,sa netešil 😕 a pritom sme sa hrali na škôlku,chodili sa zvonka pozerať a pod. 😉

spoločenský je dosť,rád sa hrá s inými deťmi 😉

ukana
14. aug 2008

andy.a, nas Matko sa uz treti rok netesi 😒 , berie to ako nutne zlo, ale ja sa tesim, ze tam ide 😀 Sice tam co to zje, ale urcite menej ako doma...Hlavne teraz po prazdninach to je boj ho tam donutit ist, ale ked uz zacne, tak sa mu tam zapaci...tak to bolo po minule roky...skor sa obavam skoly, tam su aj nejake povinnosti 😖 😖 A hlavne on je v skolke s vedomim, ze maminka s ockom su v praci a on nema s kym byt doma, neviem, co by robil, keby vedel, ze som doma 😒 napr. s mensim dietatom....takto nema na vyber. On protestuje, aj ked ide na noc ku starkej a potom si to nevie vynachvalit, ako mu tam bolo dobre. 😎

Tak vam budem drzat palce, nech je tato nova skolka pre vas stastna a Adko si tam najde novych kamosov, aby sa do skolky tesil 😉 Mozno mu sadne prostredie a ucitelky, to vela robi 😉

bibinka
14. aug 2008

ukana- náš Fifko nás asi prekukol,alebo z niečoho vydedukoval, že do škôlky bude musieť chodiť každá deň a to sa mu teda prestalo páčiť. asi si musíme nájsť inú výhovorku prečo tam treba chodiť. On totiž akosi neberie v podtaz, že je to dosť dôležité 😠 .čudný chlapík 😀

ukana
15. aug 2008

bibi, ide az od septembra? my zaciname uz v pondelok, sa tesim ,ako ho tam budem rano tahat 😖 V septembri ich budeme tahat spolu 😉

bibinka
15. aug 2008

áno, od 2.9., samozrejme ak ho nechytí jeho "obľúbená" angína .A to máš recht, že budeme ťahať. My si už teraz nacvičujeme trasu, kadiaľ ho budem vliecť ráno a kadiaľ poobede 😀 😀

renca3
16. aug 2008

andy...ani nas nie je skolkou nadseny. musim mu zacat spominat kamaratov zo skolky, aby ho nieco motivovalo.
my nastupujeme az 8.9. pre dovolenku, tak ma este cas. ale v septembri byva v skolke este chaos. maju prist nove ucitelky, tak tie kym sa zabehnu a spoznaju deti....

andrea.m
19. aug 2008

tak už len necelé 2 týžne a hurá do škôlky 😀

bibinka
19. aug 2008

tie dva týždne sú najdlhšie v mojom živote 😎 😎

alysea
19. aug 2008

Ahojte, chcela som sa Vás opýtať, či Vaše detičky nemajú v školke problém s kakaním. Peťko tam totiž vobec nechce ísť chodí len cikať. A včera mu už tak zúfale bolo treba že ked ma videl tak ma zdrapil za ruku(ked som pre neho prišla) a utekali sme na záchodík lebo že mu hrooooooooooooooozne treba kakať a nakakal potom chudáčik toľko, že sme upchali záchod 😅 No a my mávame pravidelne problém, že ak dlhšie nekaká alebo drží potom krváca, tak samozrejme aj včera to tak bolo. Dnes sa našťastie pekne vykakal doma, ale neviem ako ho naučiť, aby sa ked mu treba pýtal aj v školke, aby sme sa vyhli takýmto problémom.

bibinka
19. aug 2008

alysea- to má psychický blok. On z toho vyrastie, neboj. Tak pre neho chodievaj o hodinku skôr ak sa ti dá.

alysea
19. aug 2008

bibinka ja chodím pre neho o 15,00 teda hned ako sa vyspinkajú a napapajú.

renca3
19. aug 2008

ani nas v skolke nekaka. nevie sa sam utriet a vraj na ucitelku nedokrici. tak kaka az doma.

debra
19. aug 2008

alysea...ani moja malá nekaká v škôlke,za celý rok čo tam xodila/síce často bola aj xorá/no proste nevykakala sa ani raz,hoci jej takmer každý deň vravela,aby sa nebála,že jej pani učiteľka utrie riťku... 😵
ale niekedy trpela na zápxy,čiže nekakala hocikedy aj 3 dni... 😒
a my sme napr.mali aj taký problém,že si zabúdala utrieť aj po cikaní pipku a potom ju štípala a každý deň jej ju musela natierať 🤐

lenand
20. aug 2008

tak ani moj oliverko v školke nekaka pride domou a tak po polhodinke sa už pita kakat tiež som mu vravela že ked mu treba v školke kakat nech sa vykaka ale on že nie on v školke nebude kakat ale problem zo zapchou sme zatial nemali 🙂