Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
16. sep 2008

chápete tu kosu? dúfam,že v škôlkách kúria lebo niekoho prihluším 😠

kaluha
16. sep 2008

no tak to dúfam aj ja,malého som za 4 dni dostala z nádchy tak dúfam že sa mu za taký krátky čas aj nevráti.včera ma skoro porazilo po soplíkoch ani chýru už od nedele a začal kašlat,/už som si myslela že nejdeme tento týžden do školky a tak som rýchlo hladala sirup proti kašlu a jak som mu pripravovala ten sirup, tak som nan pozrela,vcucol sliny a dobre že sa nezadusil.neviem odkial to nabral ale robil mi to celý den,ked som ho upozornila nech s tým prestane iba sa mi vysmial,aj vaši školkari vymýšlajú takéto volovinky.mne to pripadá tak že školka mu pridala fantáziu,/za dva týždne/nechcem ani vediet s čím všetkým ešte príde.

renca3
16. sep 2008

no ja silne pochybujem, ze budu v nasej skolke kurit. dala som mu pre istotu viac vrstiev oblecenia. uvidime, kolko este vydrzi v zdravi. uz je 2. polovica septembra, uz to pomaly zacne. aj to pocasie dopomoze samozrejme.

andrea.m
16. sep 2008

ja som ešte nedala ani pančuchy ani tielko,akurát triko s dlhým rukávom a futrované šušťáky.ved ked ho už teraz budem obliekať jak cibuľu tak v januári mu čo dám?

lasenka
16. sep 2008

ja to iste co Andrea, no pribalila som mu do tasky este taku bundicku, keby nahodou... ked som prisla pre neho poobede, tak sa mi nezdalo, ze je v skolke zima, no bola som tam minutu 🙂

melory
16. sep 2008

dnes som maleho ani nedala do skolky, urcite budu mat v skolke zimu a bol chori.,..neriskujem.

baby aj vase deti si maju doniest ubor na cvicenie? ake veci im davate? s kratkym ci dlhym?

lenand
16. sep 2008

čavte tak to je riadna zima moji chlapi dnes zabuli doma pyžamko samozrejme som nachystala do rupsačika rano ked som odchadzala som mužikovy ešte pripomenula že maju zobrat aj rupsačik s pyžamkom ale samozrejme že nezobrali tak oliverko spinkal v tričku a slipkach 🙂 ach ty chlapi 😀

lasenka
16. sep 2008

melory - ja si pamätam, ze v ubore sme este cvicili aj my, modre gate a biele tricka, a chlapci cervene trenky a biele tricka, jeeeeej, krasna spomienka 😅 my zatial ubor nemame priniest a do skolky maleho obliekam len do teplackov a tricka s dlhym rukavom, nech sa trosku otuzuje... kazdy den zvysujem davky ovocia a zeleniny, nech mame potrebne vitaminky 😉

lenand - moj muzik raz zabudol pyzamko v obchode na pulte, este ze som do toho obchodu zasla asi pol hodiny po nom (nahodou) a uvidela podozrive pyzamko na tom pulte... tak som ho dala do tasky jak taka uboziacka a ufujazdila domov 😀 😀 😀

baby, poradte mi nejaku peknu hru na rozvoj myslenia pre svojho syna, nieco, s cim mate skusenosti, ze ho to naozaj zaujme... o mesiac bude mat 5 rokov 😉

renca3
16. sep 2008

lasenka...dobre s tym pyzamkom 😀

melory...na cvicenie mame teplaky, tricko s kratkym rukavom a hrubsie ponozky.

melory
16. sep 2008

nam kazali aj tenisky 😵 len som necedela ci kratasy, aby nebol sam, tak dam trojstvrtove...zlata stredna cesta.

lasenka ja som vsadila na knihu = rozvoj myslenia pomocou hry

ukana
17. sep 2008

ahojte, breeee ranko, tak som dnes dala malemu uz aj pancusky, a v skolke nam kuria, mame tam vlastnu kotolnu 😉 😵

viabella
17. sep 2008

ahojte, nam v skolke nekuria ale maju tam pomerne teplo, Bronke som dala podsite nohavice a dlhy rukav. nase deti cvicia v kratkych nohaviciach a kratkom tricku ked sa uz kuri tak tam maju poriadne teplo, trocha otuzovania nezaskodi, ved co potom v decembri a januari.....my doma najviac oblubujeme mozaiku tam tvori, a subor zositov pre predskolaka tiez sa mi ujala magneticka tabula a z mojej dcery je pani ucitelka a tak sa uci pismenka cisla a scita odcita male cisla, samozrejme citame, take cielene vzdelavanie ju nabavi dlho...

giovannajana
17. sep 2008

ahojte maminky škôlkarikov 🙂 môžem sa pridať?

lasenka
17. sep 2008

giovanna - samozrejme, vitaj 😉

melory - ta kniha nesie ten nazov? alebo v tej knihe su hry?

viabella - tak moj maly sa ani za svet nebude ucit, ani citat, ani pocitat, ani scitavat... tiez ho samozrejme nenutim, nema to zmysel...

zienky, myslela som nejake stavebnice, ktore sa vam osvedcili, lebo neviem preco, ale Matusko napriklad nema v laske klasicke lego... on pri tom dlho nevydrzi, nechce sa mu stavat rozne veci z tych kociek, nema k tomu velky vztah a nutit ho nasilu nechcem 😔

alysea
18. sep 2008

Ahojte,
aj my sme mali doniesť úbor a bolo konkrétne napísané, že tričko a kraťasy a ponožky, ale pokiaľ viem tak ešte ani necvičili. Malý bol týždeň v školke a už je zase chorý. To už nie je normálne. A to mu už aj imunologička dala lieky na imunitu.
No ale Vám ešte jednu pikošku zo školky povie, som sa pekne nahnevala, minulý víkend sme mali jarmok, tak som v piatok bola pre malého už pred treťou aby sme čo najskor išli lebo sa nevedel dočkať. Pozerám z diaľky deti von, tak ale nič čudné, no prídem bližšie a moje dieťa ešte s dvomi kamarátmi stáli na plote, resp. na plot vytrepali šutre a na nich stáli. Učiteľka samozrejme nikde až tam dalej som zbadala učiteľku z vedľajšej triedy, ktorá to zjavne neriešila a dávala si pozor na "svoje deti". Tak som šla dnu malému po veci a naša pani učiteľka pobalená a odchádzala domov, tak som normálne s nemým úžasom pozerala, či to ako naozaj a tak aj bolo, a ked som odchádzala s Peťkom zo školky tá z vedľajšej triedy ma ani neregistrovala chrbtom otočená k bráničke. Tak som natešená.
Stalo sa nám to prvýkrát, kým bol v malej triede niečo takéto nehrozilo, som z toho dosť smutná, lebo jemu sa v školke už zase páči a je tam spokojný, ale myslím, že takéto veci by sa nemali stávať.

bibinka
18. sep 2008

alysea-my sme natom podobne, len v pondelok dobral druhé balenie druhostupňových antibiotík a dnes už má riadne sople a je prechladnutý. dúfam, že aspoň teploty nebude mať.mám nervy...

to s tými šutrami je snáď sen, no ale učky sú poriadne vyťažené a už nemajú síl na tie deti. I ked ich neobraňujem, na bezpečnosť detí by mali byť ostražitejšie. 😠

melory
18. sep 2008

lasenka - kniha sa vola hry pro rozvoj detskeho mozgu. napisal pam schiller....inspirujuce, len mohla byt v sk kvoli basnickam. ale hier je tam omnoho viac.... 😵

pezincanka
18. sep 2008

CEly rok, co chodila do skolky, tak cvicili v odeve, v ktorom boli v skolke, nikdy sa neprezliekali. 😉

lenand
19. sep 2008

tak ja musím povedat u nas pohoda zatial žiadné soplíky musím poriadne zaklopat na drevo ale berieme vakciny na imunitu tak dufam že zaberú 🙂
a na cvičenie tiež nemajú dres cvičia v teplačkach v ktorých sa hrajú v školke

spik28
20. sep 2008

ahojte tak ten moj je doma už asi 2 tyždne , dali mu antibiotika aj mladšiemu a ja že bude malo ludi pri lekarke a plno bolo každi je teraz chodi no masaker

lasenka
20. sep 2008

no ja musim poklopkat, ze nam vobec nic nie je, akosi nas to obchadza, chvalabohu!!!
neviete, ako to dalej vyzera s tym pocasim? asi ma klepne z tej kosy, maleho dalsi tyzden uz asi neudrzim vo vnutri... 😒

bejka13
20. sep 2008

ten úbor sa doporučuje predškolákom a cvičia v ňom deti na telesnej . Je to fajn , lebo v 1. triede budú deti zručnejšie, čo sa týka samoobslužných prác. No a stále cvičiť bez prezlečenia , to nie je bohviečo. Niektoré deti sa veľmi potia... ☹

bejka13
20. sep 2008

lasenka , doporučujem Tetris, je to dobré na logiku .Podľa obtiažnosti , sú jednoduchšie pre menších a pre starších. Je to pre deti asi od 5 rokov. Sú drevené.

melory
22. sep 2008

Zasmejte sa snami!

* Denisko prišiel ráno do škôlky a spýtal sa: „Kde sú tí ostatní - veľa deťov?“

* Chrisko pri práci : „...s mokrými rukami alebo s bezmokrými?“

* Livinka kreslila kamarátku Emku na karnevale: „Ja som Emke nakreslila záves!“ - že by závoj?

* Chrisko nám vysvetľoval: „Najprv boli dinosaury, potom bojovníci a potom nás!“

* Sofinka na korčuľovaní: „Mne sa vyzúva prilba!“

* Timko poskladal auto z papiera a podrobne ho opísal: „...to je auto - tu je dolok a tu horok.“

* Chrisko a Lívinka sa rozprávajú:

Chrisko: „ Pôjdem do lesa a keď tam stretnem diviaka prebijem ho s palicou.“
Lívia: „Áno, v lese je veľa palicov!“

* Peťko bol na Kanárskych ostrovoch a ... „bol tam tobogán s veľkým kopcom!“

* Eliška sa hrala na kaderníčku: „Poď učešem ti vlasy, ale nahybni sa!“

* Natálka sa chcela pochváliť: „Mám kolieskové korčule a aj také, čo sa dáva na kolená a sem na lak“ - asi chrániče na lakeť.

*
V jedálni na lyžovačke:

„Peťko, jedz aj knedľu, spapal si len mäsko a omáčku.“
„Zjem, ale ja mám delenú stravu!“

* Na prechádzke mestom:

„Toto je radnica, tam pracuje...“ Filipko: „ja viem, prezident!“

* Na prechádzke okolo kostola začali zvoniť zvony. Dávidko zareagoval: „To je budík!“

* Pred odchodom na prechádzku sme sa spočítali a Peťko pohotovo usúdil: „Máme štyri trojice a Ivetka je jednovica!“

* Miška sa pochválila: „Maminka mi priniesla z Prahy plavky, jedny dvojité a jedny nedvojité!“

* A opäť Miška: „Moji rodičovia mi pripomínali okuliare a ja som ich mala na očiach!“

* Trochu z intímneho života rodičov:

„Môj ocino keď ide kakať, tak je tam len chvíľu a hneď vystúpi!“

* Denisko nám priniesol ukázať do škôlky novú kolobežku: „Mám novú kobeležku!“

* Natálka sa varila v kuchynke a ponúkla: „Prosíš si uvariť vajcio?“

* „Jakubko, dojedz polievku!“
„Už som dojel“

* Davidkov príbeh z ordinácie:
„Ja som bol u ušného a vyhodil ma lebo som sa mykal!“
Michaelko na to:
„Mňa nevyhodil. Ja som urobil len jeden trep a už som sa netrepal!“

* Jurko rád korčuľuje ale: „...mám tupé korčule, musím si ich dať zastrúhať!“

* Jakubko mal nové topánky:
„...toto sú nové topánky. To sú také topánky, čo nechodia do vody!“

* Jurko: „...išli sme tam s jedným bratrancom a jednou bratranicou!“

* Peťko v šatni:
„Peťko, tvoja bundička je na zemi, zaves si ju prosím ťa!“
Peťko na to: „Ja tam nemám to zavesítko!“

* Nikolasko má rád len celé jablká ...:
„Ja ľúbim len pripojené jablko!“

* V saune sa Matúško zaujímal o teplotu vzduchu:
„Koľko je tu teplov?“ odpoveď : 50 a Matúško na to: „...ty kokso!“

* Veronika rada kreslí a sem tam si papier aj pekne poprosí:
„...prosím si suchý papier!“ - že by čistý?

* Dialóg pani kuchárky a trojročnej Kristínky:
„Kristínka, daj si medík.“
„Ja si neprosím“
„Je dobrý, sladučký“
„Ty si rob čo chceš, ale mne ho nedávaj!“

* Podľa Nikolaska: „...tiger môže zjesť aj ľuďa!“

* Tomáško hlási čas: „...je o päť minút pol na tri!“

* Timko si dokáže poradiť: „...takto som si toho hada nadĺžil!“

* Livinka si doma umýva zúbky a má: „...točiacu kefku, je tam väčšie stlačítko a menšie stlačítko!“

* Dagiho poklona: „... ty to vieš, lebo maminky to vjú a ty si tiež niekoho maminka!"

* „Dávaj si pozor Aleško, drž sa, aby si nespadol!“
„Neboj sa, pozri ako nespadnem!“

* Keď zašlo slnko, všimla si to aj Laurika: „...Slnko zhaslo!“

* „Chrisko, od čoho máš červený nos?“
„To som už mal dávno odkedy som bol narodený!“

* Hladný a zvedavý Filipko:
„Aký máme dnes krémik?“
„Kde Filipko?“
„No na chlebe!“

* Peťko v piesku:
„Upiekol som ti koláč!“
„A aký?“
„No kyslový!“

* Sárinka našla gaštan:
„...tento gaštan sa ešte nevyliahol!“

* Hladný Jakubko:
„Ja si prosím suchú polievku a chleba.“ - Že by čistý vývar?

* Starostlivý Aleško:
„Keď ti je zima, ja ti oteplučkujem s rukavičkou ruku!“

* Lucasko skončil hrať na flaute a: „...tu máš píšťalu, už som si
trochu dopišťal!“

* Peťko výskumník:
„Priniesol som sneh. Trochu sa už roztopil. Daj ho do mrazničky aby sa znova zapojil!“

* Miška v telocvični:
„...mám si prezliecť celý príbor?“

* A opäť Peťkove vynálezy:
„Máš tri možnosti, ako zničiť ľad:
1. horúčosť (teplom)
2. ťažkosť (tlakom)
3. špendlík (prasknutím)

lasenka
22. sep 2008

melory - v niektorych pripadoch ako keby som pocula svojho syna 😀 😀 😀
este stale sme sa nenaucili rozlisovat zajtra a vcera, takze hovorime takto:
ja: Matko, kedy ste boli na prechadzke?
Matko: zajtra 😅 😅 😅
je to take mileeeeee... no su uz situacie, kedy to vystihne spravne, alebo sa len trafi? 😉

andrea.m
23. sep 2008

ahojte maminy škôlkárov.trošku dlhšie som sa tu neukázala zo zdravotných dôvodov.Filipkovi už dávam do škôlky pančuška a dnes som dala aj tielko.

a práve zisťujem že moja dcéra ma obdobie vzdoru 😠 no nazdar to zese bude

renca3
23. sep 2008

melory...pobavila som sa. to si zapisovali ucitelky v skolke? tie si tam toho asi vypocuju... 😅
tiez som tam nasla mojmu synovi podobne hlasky. ako "oni vju" - vedia

ukana
23. sep 2008

melory 😀 😀 😀

Nas Mato minule chcel rozpravku MALA MORSKA PANVA!!! 😀

andrea.m
23. sep 2008

renča "oni vju" bolo aj u nás 😀

ukana
23. sep 2008

a este namiesto "ludia" hovoril CLOVEKOVIA 😀 Su to riadne poplety tie nase deturence.....