Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

martina.d.
1. okt 2008

mel, prekrásne. Naozaj super. 😉

melory
1. okt 2008

odporucam vsetkym skolkam

ukana
2. okt 2008

mel, mi nemame takuto akciu, ale podobnu, mame doma nieco vytvorit z jesennych plodov a potom maju v skolke vystavku....idem sa inspirovat vasimi vytvormi...cuketu a gastany mam..este tak nejaku fantaziu...

inak s Matkom mame trosku problem, bolieva ho casto hlava, brusko, ruky, nohy,...hrdlo...nechcela som to zlahcovat, nosi okuliare, tak ideme na ocne na kontrolu, ale zhodli sme sa s ucitelkou a so svokrou( s ktorou bol vcera cely den a pozorovala ho), ze to len simuluje, vyzaduje si pozornost....hlavne ked ma upratovat, ist spat, jest nieco, co nechce, vtedy to zacne...inak je normalny, zivy az moc, jest mu chuti, nekasle, nesopli, myslite ze mu mam spravit aj nejake ine vysetrenie??? 😕 aj ucke v skolke sa stazoval, tak ma to naplasilo, ale zasa druha ucitelka ma ukludnila, ze to vyzera na vymyslanie....ja neviem, on je dost herec, len som to necakala uz v tomto veku, skor skolaci takto vymyslaju 😒 😠

renca3
2. okt 2008

melory...zaujimave vytvory 🙂

mam novu hlasku zo skolkarskej satne dnes rano. dievcatko hovori pri skrinke mojmu synovi: "Leo pomoz mi" a on na to: "Nepomozem, nie som tvoj manzel" a odisiel do triedy. 😅

giovannajana
2. okt 2008

ukana, aj moja si často vymyslí, že ju bolí hlava alebo bruško. Tiež som mala zo začiatku strach, kým sa mi nepotvrdilo, že vymýšľa. Vymyslela som si na ňu takú fintu. Keď to spomenie, rýchlo jej dám nejakú otázku, ktorá ju na niečo zaujímavé naláka. Napríklad že si prečítame knižku, alebo či chce maľovať alebo jej poviem, že som ju práve chcela ponúknuť niečím dobrým, no ale keď ju bolí bruško,... (🙂) A ona hneď ožije. Podľa mňa nás len skúšajú 😉

dvojka
2. okt 2008

Vššem přeju hezké odpoledne.

Holky ,taky vám chodí děti ze školky hladové.Malá chodí hned po obědě domu a hned po mě chce zase oběd 😅
Řekla jsem jí at púoprosí jestli jí nepřidaj a když se jí pak ptám jestli si řekla o přidání,tak mi řekne ,že chtěla přidat polívku a paní učitelka jí řekla že už nedostane 😕 😅 😕

ukana
2. okt 2008

giovanna, dik za ukludnenie 🙂

dvojka, aj nas Matko chodi hladny, i iked vsetko zje, ale obcas je pomaly a tam na nikoho necakaju, alebo mu nechuti, tak sa doma dotlaci 😎 Neviem ci im aj pridaju, ked si pytaju, to sme zatial neriesili 😅 ale mohli by im, maju take MINIporcie 😠

melory
2. okt 2008

detom davaju 5dkg maska v surovom stave...si to predstavte ako je to malinko. moj zje vzdy vsetko a prvy a ked pride domov {chodi o 12hod} za hodinu si vypyta jest.

andrea.m
2. okt 2008

melory krásne výtvory 😀

tak filipko zase ked je v škôlke tak sa doma nestravuje vôbec. v škôlke ide na dupľu pravidelne a stačí mu to. ešte nikdy sa nesťažoval žeby mu nechceli pridať.

bibinka
2. okt 2008

ukana- tak na tie výtvory ste zbierali tie gaštany keď sme sa stretli? 😀 hoď foto,lebo výstavku asi neuvidím ☹
Myslím, že to Maťko pochytil od detí v triede, lebo sám by nato asi neprišiel,len keď niektoré iné dieťa si takto vynucovalo pozornosť, tak to skúsil a namotala si sa. 😅 Aj Fifko takto vymýšľa, neustále pýta pozornosť, a urobí aj zle, len aby som sa na neho upriamila.A ked to nepomáha alebo ho odbijem rozumným argumentom a vidím, že to pochopil, tak príde s inou "vecou". ale to už prehliadam, resp.robím tak ako píše giovanna- a ja som ťa chcela ponúknuť chrumkami alebo inouo mňamkou, no ale keď máš boľavé brucho... 😀 samozrejme tiež ožije a razom z neho spadnú všetky "ťažkosti".Výmyselníci sú to riadni 😀 😀 😀

k tomu jedlu- Fifko bol len 5x v škôlke, ale vždy keď sme po obede došli domov, nakladala som mu normálnu porciu toho čo som varila.On totiž veľmi veľa je a pritom vyzerá ako napuchnutá dážďovka 😀 😅 .a videla som tie malé porcie, no nestačilo by mu to určite...

andrea.m
3. okt 2008

tak si predstavte že mi sme dnes asi po 3 rokoch šli ráno do škôlky s plačom a ani neviem prečo ☹

ináč dobre ráno. tu u nás prší-brrrr-nemám rada také počasie.

ukana
3. okt 2008

bibi, dok za utechu 😉 😵 gastanov mame doma uz plnu igelitku, nechces?? 🙄 🙄 🙄 Matko nemoze ani jeden nechat lezat na zemi, a kazdy den chodime pre novu davku 🙄 🙄

potom dam foto 😉

dnes sme boli na logopedii, tak nas p.doktorka pochvalila, uz nam ide "L", tak pokracujeme dalej 😵

bibinka
3. okt 2008

ukana- gaštanov máme tiež dosť, aj my každý deň nazbierame plný kočík, potom mi to doma obidvaja vysýpajú, Alexík ich navyše pchá do pusy, tak ja som jak orol skalný a furt sledujem či mu nezabehne 😅 😅 😅 , lebo neexistuje aby videl gaštany a nemohol sa s nimi hrať 😠 😎
ozaj, ako sa nacvičuje to L ? aj Fifko má problém, i keď D ,aj klokotanie ako koník mu ide, ale keď to má povedať, nevie...

lenand
3. okt 2008

tak s gaštany mame doma aj mi a každí den pribudajú a to sme aj plny sačok odniesli do školky 🙂
u nás chodí do školky logopedíčka a cvičí s detmi jazíček tak tomu hovorí oliverko nam zatial nejde r ale inač celkom pekne rozprava a dost čisto 🙂

ukana
3. okt 2008

aj ku nam chodi do skolky logopedicka, ale len raz a pol roka 😒

neviem ti to presne opisat, trenujeme pohyblivost jazyka, a potom mame take papiere s basnickami a obrazkami, kde je v slove L a to trenujeme, kazdy den. vsak ti to mozem prefotit 😉

bibi, vy mate este cas, az na patrocnej prehliadke nas poslala pediatricka na logopediu, Filipko ma este dva roky cas, nas Matko zacal neskoro rozpravat(2-2.5 roka mal), tak preto nam to ide tak pomalsie, ale logicke myslenie ma nadpriemerne, tak aspon cosi 😅

lenand
3. okt 2008

k nam chodí 2krat do mesiaca 🙂

ukana
3. okt 2008

lenand, to mate super, ja chodim s Matom 2x do mesiaca, kazdy druhy piatok na 30-40min, individualne...ale aspon som pri nom a naucim sa, ako ho to mam ucit, lebo je to aj tak na nas, ci sa potom doma ucime a trenujeme, ta logopedicka nam len ukaze, ako na to 😉

andrea.m
3. okt 2008

aj u nás vraj bude chodiť logopedička a psychologička do škôlky.

renca3
3. okt 2008

k nam nechodi logopedicka, ale vlani som sa s jednou telefonicky porozpravala, kedy co ma uz spravne vyslovovat a ako to trenovat. myslim, ze navstevu nebudeme potrebovat.

bejka13
4. okt 2008

ahoj , aj my máme logopedičku-špeciálnu pedagogičku. Je to veľmi dobré , lebo nielen že urobí depistáž/ určí vady výslovnosti-diagnostiku/ , ale pracuje aj s detičkami , ktoré majú nejaký problém/napríklad neskôr začínajú hovorť a pod. chodí raz za 2-3 týždne .robí s deťmi individuálne , ale aj v skupinke .No a potom , je to fajn pre predškolákov, aby nemali problém pred vstupom do školy.deti ju majú veľmi radi

debra
4. okt 2008

ahojte maminky,ja sa vám musím poxváliť,že moje dieťa sa naučilo tento týžden vyslovovať rrrrrr,zatiaľ ho ešte nehovorí vo všetkýx slováx a najmä nie týx,čo sú na začiatku slova,ale hlavné je že ho už vie 🙂 som hrozne rada,ale čo ma trápi je že zle vyslovuje sykavky a ž,č,š...myslíte,že sa to ešte upraví?nepovedala by som,že šušle ale tak čudne to hovorí...dala som aj súhlas,aby sa jej v škôlke venovala logopedička,p.p.jej môžem zavolať a dohodnúť termín

andrea.m
4. okt 2008

debra neboj to sa určite ešte upraví kým pôjde do školy. filipko zvládol R až toto leto a to už má 5 a pol roka. no a už mu vypadol aj prvý mliečný zúbok(dolná pravá jednotka) tak začal trošku šušlať. ale to sa hádam tiež časom upraví ked si na to zvykne.

andrea.m
7. okt 2008

tak mi už maródime...filipko dostal laryngitídu

bibinka
7. okt 2008

andrea- úha, tak to prajeme skoré uzdravenie bez komplikácií... 😉

melory
7. okt 2008

vela zdravia zasielame

alysea
8. okt 2008

Ahojte,
my sme dnes po takmer mesačnej "maródke" opäť v školke. Už sa aj celkom tešil, ale keď tam už bol, netváril sa dvakrát nadšene. Som zvedavá, koľko tam teraz vydrží, naposledy bol jeden deň a ochorel tak dúfam, že vydržíme apsoň do piatku 😅 No ale mňa "potešilo" že nám opäť zmizli nálveky - ušila som dvoje tak asi sa niekomu veľmi páčili, keď nám ich potiahol (chorí ľudia).
Chcela som sa opýtať informujú Vás zo školky keď Vám dieťatko na dlhšie vypadne o nejakých veciach - napr. kurzy alebo termíny pre platby a pod.?
A ešte k tomu jedlu, kým chodil prvého pol roku, stačilo mu ale teraz aj on chodí nejaký hladný, už do školky mu musím doniesť nejakú buchtu a to pre neho chodím o 15,00 teda cca pol hodka po olovrante 🙂 a doma len dvere zatvoríme a už si pýta jesť a pritom on nie je nejaký veľký jedák, možno má vyššiu spotrebu energie 😀 robí si zásoby na zimu 😀 😀 😀 lebo v lete sme "hlad" nemali.

andrea.m
8. okt 2008

dievčata dakujeme 🙂 dnes sme na tom podstatne lepšie.Filipko už vstal z postele je bez teploty,ale bohužiaľ aj bez hlasu 😖 Ráno chcel ísť dokonca do škôlky 😀 No a udržať ho dnes v posteli bude sakra problém.

alysea nás neinformuju o ničom.všetko mi hlási kamoška ktorej dcéra chodí s Filipkom do triedy.

ukana
8. okt 2008

ahojte, hlasim, ze mi zatial zdravi klop-klop 🙂

alysea
8. okt 2008

no mňa predtým tiež informovala kamoška, ale teraz ked ho dali do vyššej triedy tak tam nikoho nepoznám z rodičov, tak sme total bez informácií. Joj a rýchlo sa vyliečte.

ukana
8. okt 2008

andrea, Filipkovi skore uzdravenie, laryngitidu sme este nemali, ale synovec ju mava pravidelne - a pisti pri tom ako pistalka 😅 , hlas ziadny, Matko je zasa prieduskovy 😖 😒