Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
21. okt 2008

no Filipko už konečne išiel do škôlky 😝

wodana
21. okt 2008

Moja dcerka si este celkom nezvykla. A ani ja. cele dni upratujem byt ako besna, len aby tu nebolo tak cudne ticho.

andrea.m
23. okt 2008

neboj wodana zachvíľu budeš mať zase rušno. oddychuj kým môžeš.

lenand
27. okt 2008

čavte kočky tak naše detičky boli dnes kine na detske predstavenie prišlo divadlo s prešova oliverkovy sa to velmi pačilo 😵 🙂

lasenka
30. okt 2008

ahojte 😉
my sme dnes doma, mame jesenne prazdniny 😉 tak pojdeme trosku vonku a potom nieco kupit na obed 😉

renca3
30. okt 2008

nasi maju prazdniny cely tento tyzden a pred tym bol tyzden a pol chory. takze si to doma uzivame uz pekne dlho. zlata skolka. 😉

lenand
31. okt 2008

tak ja som včera ešte dala oliverka do školky ale dnes ostal doma asi pojdeme trošku vonku lebo je pekne teplučko dufam že to vydrží aj cez výkend taketo počasie 🙂

ramzesa
31. okt 2008

Ahojte,dlho som tu nenakukla :-P. My sa zatial celkom drzime,ale to sme zacali chodit na alergologiu a imunologiu a Petko berie nejake lieky na imunitu,tak mozno aj preto. Mal podla vysetreni oslabenu imunitu. Aj alergiu mu zistili tak som nadsena,ale v dnesnej dobe je to uz asi bezne,hmmm ☹. Od vcera maj jesenne prazdniny, tak sa tu s nimi "vytesujem" oboma 😅 .

lenand
4. nov 2008

čavte kočky tak naše detičky zajtra v školke vystupujú pre srarčekou z domova dochodzou pridu k nim do školky a oni im budu recitovat a spievat 🙂 inač nas choroba obchadza tak sa aj z toho teším tento školkarsky rok sa začal dobre 🙂

andrea.m
4. nov 2008

my zase máme zajtra v škôlke ochutnávku jedál. teším sa, lebo im dobre varia. a dnes sa Filipko po 1x v škôlke vykakal normálne do záchoda. doteraz to stále zdržal až kým neprišiel domov. som na neho hrdá.

ukana
5. nov 2008

ahojte baby, tak vidim, ze uz ani nie je co riesit moc v tejto teme, ale to je asi dobre...

andrea.m, to je uspech 😉 u nas Matko tiez az doma 😔 😅 , ale uz sa vie poutierat 😅

nasi boli dnes v Ziline na babkovom divadle, vylet autobusom, no zazitok 🙂

andrea.m
5. nov 2008

no ja som sa dnes opýtala Filipkovej učky ako je na tom Filipko s prípravou do školy či sa neunáhlime ak mu tašku donesie ježiško a dozvedela som sa že môžem byť spokojná že Filipko určite pôjde do školy v septembri 2009 ta sa tešííííííííííííííííííííím.

ukana
6. nov 2008

andrea, my pojdeme tasku kupovat na jar, na narodeniny, chcem, nech si ju Matko skusi a vyberie 🙂 Pod stromcek aspon peracnik, a nejake pomocky kupime 😉 Tak sa tesim, ze sa stretneme v Prvacikoch o rok 😉 😉 😉 😉 😉 Kedy byva zapis do skoly? nejak v zime, vsak?

andrea.m
6. nov 2008

ukana moja včerajšia radosť spľasla ako bublina. dnes bola v mš poobede logopedička a testovala deti ako rozprávaju a artikuluju že či nebudú potrebovať logopedicke cvičenia a filip tam stál ako tlk a nepovedal ani slovo. som ho zjazdila jak sirotu. si neviem predstaviť že mi to spraví na zápise do školy 😠 a veru neviem,neviem či fakt nenechám tú tašku na marcové narodky.

andrea.m
7. nov 2008

ináč zápisy bývajú väčšinou v januári,februári

ukana
7. nov 2008

andrea, mozno mal tremu, tomu by som neprikladala nejaku vahu... 😉

andrea.m
7. nov 2008

trému? nechápem z čoho. vystrájal tam ako malé decko. reval jak pavián. podľa mňa mal skôr nejaký záchvat zloby a nie trému.

ukana
7. nov 2008

jaaj, ja som si myslela, ze bol len ticho a nechcel nic povedat ☹ to by som mala aj ja nervy 😠 😔

kovbojkalilli
7. nov 2008

ahojte baby tak ja som tu este pri vas nebola tiez mam moju Sarku v skolke,a maleho drobca v kociku konecne spinka..som tu aj s takym malym zamerom chcem sa opytat ci nemate zaujem o detske dvd rozpravocky...ak ano info a zoznam posielam mailom..moj mail je LenkaStankova@zoznam.sk mam krasne rozpravocky barbie..niesom zato aby deti sedeli pred telkou ked je vonku tak krasne ale aj rozpravka nam niekedy da vela..co si o tom myslite?

ukana
7. nov 2008

kovbojka, reklama je tu zakazana 😨 😅 bacha aby ta nestopli 😒

ale DVD mame plno, uz ho to ani nebavi, snazime sa prejst skor na knizky 🙂

kovbojkalilli
7. nov 2008

nerobim reklamu aspon tak som to nemyslela, ☹ aj ja som za knizky ale poviem vam pravdu mala citat nevie a ja mam niekedy toho tolko pri malom ze ani nestiham jej ich citat ked tak pred spanim..aspon par stran..este ze je tu skolka tam jej krasne cely den zbehne rychlo a vobec sa nenudi..

ukana
7. nov 2008

v pohode 😉

andrea.m
7. nov 2008

kovboj ja síce tiež niesom zástanca rozprávok na dvd a sedenia pred telkou.ale rozprávkových dvdečiek mame plno a fakt neviem čo by sme bez nich robili ked sú deti choré a maju ležať,alebo ked prší pár dní po sebe.

janetka
10. nov 2008

ahojte, chcela som sa spytat, kubko nastupil v septembri do skolky a isli sme bez jedinej slzicky, velmi sa mu tam paci, vsetko je ok. Jedine co sa nam nejak odvtedy zmenilo je spanie v noci, spava od roka sam v izbicke, zaspaval sam, teraz ako mu citame rozpravku pred spanim ,tak si vyzaduje, aby sme tam s nim ostali kym nezaspi, ak mu poviem, ze idem este nieco upratat, umyt si zubky, tak na mna caka po sediacky na posteli. Potom ked zaspi, tak odidem z izby v noci a nadranom cca o 4tej vzdy pride pre mna do spalne, potichucky, ze aby som si isla k nemu lahnut. Doteraz to nikdy nerobil, vylihoval si rano kludne v posteli, ked som tam prisla, tak si len tak lezkal, pozeral, prebudzal sa.
Dnes som mu slubila odmenu, ze ked nepride, ale aj tak prisiel 😒

certica
10. nov 2008

janetka, to je podla mna ok. on sa tak vyrovnava so zmenou, ze uz nezostava s vami cez tyzden doma, tak si tu blizkost kompenzuje, aby sa uistil, ze ho "lubite". predsa len si teraz viac s martinkom, tak si to jakubko tymto sposobom vynahradzuje. podla mna je to len prechodne obdobie, ja by som mu v tom nijak nebranila, aj ked je to mozno z tvojho pohladu "krok spät".
nas viki si zacal dost intenzivne okusovat nechty, uz pred tym, ako sa mal martin narodit a v skolke sa to este zvyraznilo. kazde dieta sa so zmenami vyrovnava nejak inak

certica
10. nov 2008

pre neho je ten pocit, ze ste s nim a ze moze za vami kedykolvek prist, dolezitejsi, ako nejaka odmena

certica
10. nov 2008

a este ma napadlo, ze aj viki sa niekedy nad ranom zobudi, prip. aj v noci a vola na nas. niekedy uplne staci, ked mu len z nasej izby odpoviem (zakricim), ze ho pocujem, nech spinka kludne dalej... a on zase zaspi, ale niekedy vola opakovane a to viem, ze musim zobudit muza, nech k nemu ide nachvilu (akurat, ze on pri nom uz aj zaspi 😀 ).
no a co je este zaujimave, ze posledne tehu mesiace sa ma viki drzal ako kliest, vsetkych okrem mna odmietal a ako sa narodil martin, tak s nim dost vela casu travil muz alebo babka a teraz zvykne volat prave na tatina, aj v noci

janetka
10. nov 2008

ved praveze to nejak neriesim a dufam, ze sa "zabudne" a prespi celu noc bezo mna. Ja mu to ani nevycitam, ani to nejak nasilne neriesim. Chce darcek od jeziska, tak ma napadlo, ze kebyze mu ho ponuknem ako odmenu za to spanie, tak to zaberie.

ukana
10. nov 2008

janetka, nas Matko sa zacal po nastupe do skolky v noci pocikavat, ako vravi certica, to sa len vyrovnavaju so zmenou a v ich veku s asi najvacsou, aka doteraz bola, okrem narodenia surodenca. Nechaj to tak, prejde to samo, daj mu cas 🙂

renca3
10. nov 2008

aj nas chodil dost dlho pravidelne k nam nad ranom do postele. uz ho to preslo. a jezisko v tomto pripade asi nezaberie. 😉