Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ukana
24. nov 2008

bibinka, nas Matko pozna len par pismen, jeho to nebavi 😒 On ma zasa vela takych encyklopedickych vedomosti, pozna druhove nazvy zvierat, ludske telo, ale citat to nie...kazdy je na nieco ine 🙂 Vsak aspon sa nebude v skole nudit.. 😀 Ale synovec je predskolak a sam sa naucil citat.... 😕 😅
Ale v troch rokoch, to je Filipko fakt sikulko 😉 intelektual 🙂

renca, robis ucto?

bibinka
24. nov 2008

Maťko je tiež šikulka. aké encyklopédie má prečítané? Ja uvažujem, že by sme mu nejakú kúpili na Vianoce.

ukana
24. nov 2008

bibi, jeho bavia dinosaury a potom ma taku vseobecnu este po mne, kde je vsetko....a Velka kniha zivocichov, to je jeho, hlavne plazy 😝 , zaby 😝 a pavuky 😖 😖 😖 😖 😖 😀

bibinka
24. nov 2008

takže bude prírodovedec? to je zlaté.

bibinka
24. nov 2008

keby bola nejaká encyklopédia o kladivkách, vŕtačkách a elektrických kábloch, by som brala... 😀

ukana
24. nov 2008

bibi 😀 paleontolog 😀
neviem po kom to ma, mna to teda nebavi 🙄
teda kable, vrtacky, to ho nikdy nebavilo, 😕 kladivka ani nemame doma ani jedno 😅 Ale nas ocko to nepouziva 😅 , on je taky manualne "nezrucny", tak to nema po kom opakovat 😀 my snad ani naozajstne kladivo nemame 😀 😅 😅 😅 😅 😕

bibinka
24. nov 2008

ukana- aj mužov synovec zbožňoval dinosaury a podobné zvery a nakoniec zakotvil pri motýľoch a dokonca si objednáva kukly z Akglicka 😅 má 15 a baví ho to čoraz viac. Takže aj Maťko sa môže vypracovať a vôbec nezáleží, že to nemal kde "chytiť" 😅
u nás je elektrika snáď aj v DNA- dedo, starkí obaja aj mm študoval elektriku na priemyslovke, takže tak u nás.zato ja neviem ani kde je + - 😀

zvláštne, aké rôzne záujmy majú deti, že ?

andrea.m
27. nov 2008

dobre ránko škôlkári. nejako to tu flákate v poslednej dobe.

ukana
27. nov 2008

ja neflakam...to vies, skolka, robota,kolotoc, uz som aj piekla ( uz sme aj zjedli) 😀 medovniky podla Bibinky, nakupene nemam este nic, 🙄 tak dnes ideme so sestrou pozriet mame zehlicku, nech mam aspon na jednom fronte pokoj 😎

andrea.m
27. nov 2008

no nezávidím. veľa zdaru.

andrea.m
27. nov 2008

Filipko dnes prišiel zo škôlky plný zážitkov. boli na družobnej základnej školy a mali v telocvični rôzne súťaže a aktivity. veľmi sa mu to páčilo. a ja sa teším kedy budú fotky na nete. dúfam,že budú.

bibinka
27. nov 2008

ahojte,
baby, chodia vaši škôlkári zo škôlky takí došpinení a ušmudlaní? pýtam sa preto, lebo Fif síce do škôlky dočasne nechodí, ale z vonku vždy chodí ako také prasiatko 😅 .myslíte, že v škôlke to učky ustrážia? 😅 😎

ukana
28. nov 2008

bibinka, tak tomu ver, ze neustrazia, ale aspon im povesaju veci po radiatoroch ked pridu z vonku 🙄 domov potom ideme relativne suchi.....z vlastnej skusenosti vravim, ze musis mat dvoje vrchne oblecenie - teda dve bundy a nohavice, prip. kombinezu, lebo 3x do tyzdna ideme zo skolky rovno k pracke 😅

idem sa pochvalit, vcera som piekla 3druhy kolacov, take suche, Vianoce mozu prist... 😀 poctivo som ich schovala, aby sa dozili tych Vianoc 😀

andrea.m
28. nov 2008

bibi jak prasiatko chodí.ja to hned nahadžem do práčky a do rána na radiátore vysuším.aspoň máme zvlhčovač 😉 ale pre istotu mam pre neho overal,súpravu otepľovaky +bunda, a solo vetrovku.

bibinka
28. nov 2008

tak to ste ma "potešili", takže musím nabehnúť do obchodov a dokúpiť nejaké "vonkové" oblečko pre môjho šmudlíka. ale včeara bol teda excelentný, pred panelákom sa nám topí sneh a milý Fif kolenkoval okolo lavičiek po blate-snehu sa starostlivo vyhýbal- a potom sa hodil do suchého prachu pod balkónmi 😀 😀 😀 😖 nereagoval na moje upozornenia- proste vypol zvuk a jel.... takže doma som mu vynadala, vyzliekla do pančúch, nahádzala do práčky a on za mnou prišiel, že už nebude robiť také škajedé veci vonku. no bol zlatý, ale kde by som došla ? do ránma mu to nevyschlo 😖 tak sme nemohli ísť na celý deň k babke.

ukana- davaj ochutnávku 😀 😀 😀 😀 😀 ja som mužovi povedala, že čo mám v pláne piecť a on, že a načo???, že on to aj tak jesť nebude.há a ked akože nechcel minulý rok, som napiekla teda pre seba tak chodil a dolapoval 😠

ukana
28. nov 2008

bibinka, tak nabehni na kostovku 😉

Inak k tym veciam, ja som mu kupila bundu v sekaci ( pri Lune), na taku behacku po sneho-blate mu to staci 🙂

bibinka
28. nov 2008

uki- neprídem, lebo by som všetko zjedla-také mám chute ja 😀 😀 😀 do sekáča nabehnem aj ja, len keby mal niekto strážiť tých dvoch drakov 😅

andrea.m
28. nov 2008

na behanie okolo bloku máme aj my len sekáčove bundy.

bibinka
28. nov 2008

andrea.m.- veď čo iné, keď som mu (ja blbá) kúpila svetkomodrú s béžovou? 😀 😀 😀 iné som nezohnala, lebo som kupovala v strede zimy,keď mi naraz "vyhúkol" 😅

andrea.m
30. nov 2008

my tiež máme svetlomodrú od našich ale ma aj modro oranžovú

ukana
2. dec 2008

ahojte..
kde ste? ja v praci, Matko u nasich, v piatok maju Mikulasa v skolke, tak budu mat balicky, v sobotu dalsie... aspon mam co maskrtit 😀 😀

aj Matko ma bledomodru bundu 😖 , tak periem casto, ale druhu uz ma ciernu 😀

andrea.m
2. dec 2008

tu som 😉 práve sa chystám po filipka ale moc sa mi nechce.absolvovala som s tami 5 hodinovú prechádzku a mám svalovku ako hrom.

ukana
2. dec 2008

aspon cosi pocvicis a mozes sa na Vianoce kludne napchavat 😉 Co ste behali po obchodoch? 🙂

andrea.m
2. dec 2008

hej. kamoška chcela niečo pre manžela pod stromček tak mu kupila 2 trička s dlhým rukávom a synovi tiež 1 s dlhým rukávom. ja som kupila Filipkovi tielko a 3 slipy a Tami 3 gate ale to nie pod stromček ale na bežnú spotrebu a mangelovi som pod stromček kupila šalku na kávu, lebo sa mu v robote rozbila a už tam stihol každému vykecať, že mu ježiško donesie novú 😀 no a potom nám naše devuchy pozaspávali v kočíkoch tak sme ich vozili do zbláznenia nech sa poriadne vyspia. no dočista som hotová. zajtra asi ani nevstanem z postele.

bibinka
4. dec 2008

andrea- no čo, vstala si z postele? 😀

u nás bude mikuláš v sobotu, Filipko sa už teší na sladkosti, ale musela som mu pripomenúť, že tam bude aj nejaké ovocie a oriešky, lebo to je veľmi zdravé. tak mykol plecom, že áno, samozrejme,ale opäť myslel na sladké 😀 😀

lenand
4. dec 2008

čavte tak mi mame zajtra v školke mikulaša ale predtým budu mat ešte divadielko z prešova tak sa velmi tešime a v sobotu nás čaka velka oslava oliverko bude mat 4 roky tak sa nevie dočkat kedy bude fukat na torte sviečky a potom si dame detske šampanské 🙂 😀

ukana
4. dec 2008

my mame Mikulasa v piatok v kine, v sobotu doma a v pondelok v skolke 🙂 to aby deti mali radost 😅 a rodicia sladkosti 😀

andrea.m
4. dec 2008

Filipko mali mikuláša v škôlke dnes. som zvedavá na dojmy. vianočný večierok maju v škôlke vo štvrtok o týždeň.

bibinka vstala.odkvecla som hned v utorok poobede jak došiel muž z roboty. šak som necelé 3 mesiace po operácii žlčníka.neskutočne ma bolel pravý bok a celá pravá noha. som to parádne prepískla.

bibinka
4. dec 2008

andrea- íha, tak aj ty už máš žlčník fuč? a mala si veľa kamienkov? ja som tiež po,už vari 6 rokov, teda myslím...jazvy sa mi zahojili, ale aj mňa bolel trochu bok,hlavne po námahe. tak to si mala teda super rehabku 😀 😀 😀 a Tami tiež v tom kočíku 😀

krasulka
5. dec 2008

Ahojte, ja som sa len chcela opytat ci niektora nemate zaujem dat si nakreslit portret deticiek,alebo aj ine. Viac v IP, aby nebolo zle od admina. 🙂