Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

capy
8. jan 2009

lusinda ja som si myslela to iste. u nas to bolo takto:

ked mal 22 mesiacov nastupil do sukromnych jasliciek. po tyzdni a pol ranneho placu mi volali do prace ze si mam prist do jasliciek pre vikinka lebo ma teplotu. tak sme isli doktorke a ta to je chripka a dala nam antibiotika. lenze nezaberali a tak sme sli na pohotovost a tam to iste a dali nam ine ant. a takto to bolo este tri krat na pohotovosti. po mojom natlaku nas prijali do nemocnice potom pustili a zasa prijali az mu nakoniec operovali uska lebo zistili ze ma pneumokoka. nechce sa mi to rozoberat do detailov ale bolo to strasne. boli sme v nemocnici skoro dva mesiace a vtedy sa na mna strasne naviazal. a ked sme boli uz v poriadku a spomenuli sme slovo skolka tak to bol taky hystericky zachvat ako keby ho rezali. aj teraz je na mna dost naviazany ale je to uz lepsie. a vcera sme nastupili do skolky a myslim si ze sme to zvladli celkom dobre. vcera rano trosku mrncal ked vchadzal do triedy ale potom bol v pohode. bola som ho s kamoskou pozorovat ked boli vonku a v pohode sa jasil. ked som na obed prenho prisla tak sa zasa rozplakal a ze som mu chybala a bolo mu smutno a tak. dnes sme rano sli a uz vobec rano nemrncal ale ked som prenho prisla tak zasa ze mu bolo smutno a ze som mu chybala. ale bol uz ovela viac v poho ako vcera. tak uvidim ako to dopadne zajtra. a najhorsi bude podla mna pondelok. tak uvidim ale urcite si zvykne. podla mna si zvyknu vsetky deti len to potrebuje trpezlivost a cas.

tak drzim palceky

ukana
9. jan 2009

ahojte, pekne mrazive rano....ze minus 19C 😲 😲 😲 😲 dnes rano ...este aby nam prestali kurit a sme ....no ani neviem kde 😖 😖
Co sa tyka oblecenia, nas Matko tak prudko narastol v oktobri-novembri, az 3.5cm, ale teplaky som mu uz nekupovala do skolky nove, kupim mu az na jar a zimnu bundu mu vzdy trochu vacsiu kupujem 😉

lasenka
9. jan 2009

ahojte 😉
ukana - pracujes?.. my sme kupili oteplovaky a vetrovku v minulom roku trosku vacsie, v tomto roku mu je akurat a buduci rok uvidime, dufam, ze aspon vetrovka mu bude dobra a oteplovaky dokupim 😉

inac baby, neviem ako vy, ale ja kupujem kazdy tyzden nove rukavice 😖 uz mame eurove 😵

ukana
9. jan 2009

lasenka,ahoj... 😵pracujem 😖 my drzime rekord, este som nekupovala nahradne rukavice tento rok 😅 Ale ma take poriadne hrube a cervene, tak ich vsade vidno 🙂 Zato ja mam pre istotu v kabelke 3pary rukavic 😅 vzdy si ich tam hodim a potom si vezmem druhe... 🙄

lasenka
9. jan 2009

hmm, tak ja uz som vcera poslaal muza, aby mu kupil troje, kupil cervene, zelene a oranzove - ufff, ten moj muz... hlavne ze maly ma celu supravu modru 😅, no nevadi, mala som ist sama 🙂

bibinka
9. jan 2009

s tými rukavicami je to u nás podobne, furt kupujem nové a je zvláštne, že z tých nových sa vždy jedna stratí a tak mu ostávajú len tie staré-čierno farebné. už sú mu aj mnešie, ale čo, keď je to jediný pár ? 😀

lenand
9. jan 2009

čavte tak od pondelka už ideme do školky už sa aj sam pýta že už by išiel už mu je doma dlho 🙂 rukavice zatial mame dvoje jedne zo spidermenom tak tie su najlepšie 😉

renka9
9. jan 2009

ahojte, mozem sa pridat? moja malinka tiez nastupuje od polovicky februara do skolky.Mam z toho straaaach.Doteraz sme chodili vsade spolu, je to moj cecusik,a teraz ju mam jedneho krasneho dna nechat samu samucicku s cudzimi ludmi? Srdce mi trha...Co si tam pocne, chuda moje, ved to bude vnimat ako zradu. Mam 9 rocnu dceru,takze viem ako to chodi,ale teraz som starsia, vnimam to nejak inak. Viem ,ze si musi zvyknut,ale co si moze taka mala hlavicka mysliet,ked ju tam necham... 😢

andrea.m
10. jan 2009

bibi ano davam Tami do mš od septembra. pôvodne som ju nahlásila už od 1 maja tento školský rok ale rozmyslela som si to. v septembri bude mať 2 roky a 8 mesiacov čo je o mesiac viac ako Filipko ked nastupoval do mš. tak to hádam zvládne. dám ju zatiaľ iba na doobeda a ja začnem rozhadzovať siete. RD mam do januára a polrok môže byť dieťa na adaptačnom pobyte. čiže mi daju v škôlke potvrdenie a pôjde mi dalej rodičovský. aj pri Filipkovi som to tak mala. robotu si budem hľadať na smeny. vidí sa mi to pri 2 deťoch praktickejšie. hlavne preto že dosť s nimi chodím po doktoroch a neviem si predstaviť stále brať paragraf alebo dovolenku. no a žlčník kedy ako. niekedy pobolieva viac niekedy menej,podľa toho čo zjem 🙂 občas mam pocit akoby sa mi tá bolesť prenášala aj na ľavú stranu a vtedy fakt neviem čo si mám myslieť ale dúfam že to čoskoro prestane.

capy
11. jan 2009

tak mi skolku zvladame celkom dobre. nastupil do prvej triedy. a ked som prenho v piatok prisla tak mi ucitelka povedala ze je moc sikovny a pojde k druhakom. tak som zvedava ako to dopadne 😅 😅 😅

lasenka
11. jan 2009

renka - jeeej, ako milo si to napisala 😉 ale ver mi, ze mala som tie iste pocity, hoci maleho som davala do skolky uz od necelych dvoch rockov... srdce mi trhalo, ked som ho tam nechavala a pocas prestavok v robote som myslela len na neho, ci nie je hladnucky, smädnucky, ci sa nehanbi opytat na nocnik, ci ho nejake dieta nebuchlo... hrozne uzkostlive pocity ☹ ale zvykli sme si a je to v pohode... vezmi si to tak, ze je to len pre jej dobro, nemozem byt predsa v kuse pri tebe 😉
capy - super, nech sa mu dari 😉

bibinka
11. jan 2009

capy- íha, to ide, hneď prehodiť dieťa do druhej triedy?

andrea.m.- v škôlke možno dostať potvrdenie o adaptačnom pobyte? no to som akási nevzdelaná 😕 a s tým treba na sociálku? robili ti potom nejaké problémy? No ja som o tom uvažovala, že by som Alexandra dala do škôlky čosi skôr,podľa toho ako bude napredovať.záleží na tom ako zoženiem nejakú dobrú prácu.
Práca na smeny je fajn, mne osobne vyhovuje systém na 12-tky-to máš polovicu mesiaca vlastne voľno. ale pre mňa neviem neviem ako s ttými nočnými 😖 .s mužom sme predbežne dohodnutí, že akúsim najprv na pol úväzku,alebo len ranné a potom sa uvidí. Ale najlepšie by to bolo pre nás práca len klasika 8 hodín 5dní v týždni.
A s tým žlčníkom- no asi máš nejaké väčšie zrasty na pobrušnici, keď sa ti takto "ozýva" aj po operácii ☹

lenand
11. jan 2009

dnes už spinkame od 20.00 zajtra ideme konečne po 3tyždnoch do školky a my do prace 😀

capy
11. jan 2009

lasenka dakujeme 🙂

bibinka asi ano ked ho idu dat k druhakom 😒 😒 😒

andrea.m
12. jan 2009

bibi aké zrasty? nestraš ☹

o tom adaútačnom pobyte som ani ja nevedela kým mi to nepovedala Filipkova triedna. a problémy nerobili žiadné. proste mi dali potvrdenie že bude na adaptačnom pobyte od 1 oktobra kedy nastúpil do 31 marca a no a 22.3 už mal 3 roky takže to bolo v pohode. a Tami ked dam od septembra tak vlastne bude na adaptačnom do konca januára a 18 januára bude mať 3 roky.

ukana
12. jan 2009

ahojte, ja by som tych ujkov meteorologov poslala kamsi.. 😠 😠 😠 😠 ze vraj -6C...a u nas rano minus 16C 😕 😕 😕 😕 nastastie sme nastartovali auto, ale v praci im prdla elektrika, tak ani nekurili vcera, tak tu mrznem 🙄 🙄 🙄 ale uz sa radiator ohrieva 🙂
Chcem sa vas "skolkarok" spytat, aj u vas fotia tak casto deti v skolke kadejake firmy, co vyrabaju fotky? Nemyslim, ked ich fotia na Mikulasa a pod., ale tie firmy, kde ich naaranzuju a fotia a potom za to chcu nenormalne prachy a este ani negativ alebo co nikde....nemali by sa nas aspon ucky spytat, ci nam mozu fotit deti? 😠 Tento rok maju na skrinke uz tretie fotky, uz sme jedny fotky odmietli, a teraz sme mali v skrinke, ze zasa budu mat o dva tyzdne fotky 🙄 🙄 🙄 A ucitelky ani BUU....

andrea.m
12. jan 2009

ukana u nás taký tak. cena už štvrtý rok za jednu sadu 270sk ale zase niektore sú pekné fotky. fotia ich tak cca 4x do roka a dopredu vieme malokedy.

ukana
12. jan 2009

idem robit fotografku 😝 ....ved nenormalny biznis z toho maju 😠 Aj mne sa niektore pacia, ale za tie tri roky uz toho mame doma vela, aj starke uz maju, a zasa my ho tiez dost fotime.... 😒 Tak som minule ich uz nekupila a ucitelka sa na mna tak divne divala, ale 240sk za 5 fotiek 😖 😖 😖 😖 😖 trochu dost 😠 Ved to nie je povinne ich kupovat a keby sa dopredu spytali, tak by som ho nedala fotit, ale oni spoliehaju na to, ze to kazdy rodic kupi.. 😠

renca3
12. jan 2009

u nas sa foti 1-krat za rok a vieme to dopredu. mna by to asi hnevalo tiez.

bibinka
12. jan 2009

ahojte,

andrea- nestraším, ale po každej operácii sa zrastá aj pobrušnica a niekedy sa tam môže aj čosi zrásť inak než normálne a vtedy zvyknú byť bolesti napr pred zmenou počasia a pod.

k tým fotkám, Fifko bol 1x asi 15 min a už ich fotili,stálo to myslím 250,- tri fotky. a že ich budú zase fotiť? to sa mi zdá zbytočné. Stačí raz za rok, aby som videla "pokroky". asi to treba učiteľkám prízvuknuť, lebo oni sa naozaj spoliehajú, že rodič kúpi. no a ma tiež vtedy nenapadlo pýtať negatív- ved sa tie fotky dajú aj zneužiť.zase nechcem strašiť 😅 😅

kala
12. jan 2009

kočky kedy je zápis detí do mš? dakujem

bibinka
12. jan 2009

kala- to býva niekedy vo februári, skús brnknúť do plánovanej MŠ,lebo to býva rôzne termíny. A ty ju chceš dať od septembra?

kala
12. jan 2009

bibi áno od septembra, najskôr sme ju chceli dať teraz od januára, ale keďže nebola na zápise tak ju nezobrali kvôli plným stavom. ale aj som rada že nieje ešte, ja ju stále mám ako bábenko, a keď už pôjde od septembra bude mať 3 1/2 roka, tak to už zasa bude o inom. tebe už Filipko chodí do skôlky, my ideme dať malú 13 km od miesta bydliska, staviame dom tak aby sme potom zasa nemenili skôlku a hlavne kvôli malej že ak náhodou si tam najde dáku kamarátku, tak by plačkala, tak sme sa dohodli takto s manželom

lasenka
12. jan 2009

kala - nasa skola ma zapis 8. februara, tak si uz kontroluj internetove stranky skol alebo zavolaj priamo na sekretariat

renka9
12. jan 2009

lasenka, take pocity ma asi kazda mamina 😉 .No, sak nejak to prekoname obidve... 🙂

smartik11
12. jan 2009

Ahojte maminy! Mam prozbu k vam,Mam dve dcery dvojicky od septembra minuleho roku nastupili do mater.skolky na Latorickej 2 a stale nam predlzuju adaptacnu dobu ze vraj z dovodu ze jedna z dvojiciek sa obcas pocikava a to len v spanku,pani riaditelka je taka "mila" ze stale si nas nehava takto po mesiaci a ja neviem ci je to v poriadku,lebo co mam kamaratky v inich skolkach deti mali adaptacnu dobu 1 mesiac a nie 4 ako my 😒 😒 😒 neviem co mam dalej robit ako sa riadit??? Baby su radi v skolke s detmi su spolocenske jediny problem je to pocikavanie a preto nam Pani Riaditelka stale a stale predlzuje tu "ADAPTACIU" Napiste budem rada za kazdy prispevok,Dakujem vam..

andrea.m
12. jan 2009

smartik a ty máš s tou adaptáciou nejaký problém? ja som mala Filipka na adaptačnom pobyte pol roka (6 mesiacov) a to sa ani nepocikaval ani nič. proste mi dali papier že je na adaptačnom od vtedy do vtedy a hotovo. medzitým už aj dvršil 3 roky a mne skončila materská.

kala
12. jan 2009

kočky čo je to tá adaptačná doba a prečo je tak dlho? čím sa líši od normálneho navštevovania detí do skôlky?

ukana
13. jan 2009

kala, nasa skolka ma zapis asi cely marec alebo februar( teda zapisuju deti na buduci skol.rok), ale ako radia baby, skus zavolat do skolky a spytat sa. Nas teraz caka o tyzden zapis do SKOLY 😲 😲 😲 Teda som z toho hotova ☹ , ale Matko sa tesi 😅 Potom dam vediet ako sme dopadli 😎

Adaptacna doba je podla mna doba, ked este mamicka pobera Matersku a dieta chodi len na pol dna do skolky a tym padom moze mamicka brat peniaze...Dieta si postupne zvyka na skolku...My sme chodili len dva tyzdne na pol dna (po obede som ho brala domov a nespal tam) a potom uz zacal aj spavat, lebo som sla do prace.

Smartik, sla by som za riaditelkou, ze aky ma dovod, podla mna polovica deti sa v spanku sem tam pocika, tak nech jej daju plienku 😒 Nas Mato sa pocikal aj v teraz 2x a to je predskolak...Popros ju, nech dohliadne, ze sa mala vycika pred spankom, niekedy deti zabudnu a potom spia s plnym mechurom....tak nech na nu dohliadne, a je po probleme 🙂

andrea.m
13. jan 2009

adaptačná doba je presne tak ako povedala ukana. dieťa je na pol dňa a mamka je dalej na MD. stým že vlastne si môžeš dieťa vziať domov hocikedy ked mu je smutno. niektorý začínaju tak že dieťa ide najprv na hodinu potom na vde a tak to postupne zvyšujú kým si nezvykne. myslím ale že ja to tam nejak časovo ohraničené ako najdlhšie môže to adptačné obdobie trvať.

ukana mi mame zápis do školy tento víkend a včera sme mali rodičovske kde nam povedali ako to bude prebiehať. oproti naším časom brutal. čo si ja pamätám som totiž ani nikde nebola do školy ma zapísali rodičia a hotovo. teraz tam budú po nich chcieť aby nakreslili postavu se vším všudy, vymenovali geometricke tvary správne (čiže štvorec je štvorec nie kocka), mali by poznať farby, vedieť narátať do 10. na zápise bude zastupca s vedenia školy, prvácky učiteľ, psycholog, špeciálny pedagog a jazykár ktorý sa tiež s tým dieťaťom porozpráva ale nie je nevyhnutné aby vedelo nejaké slovíčka alebo neviem čo. potom ti povedia či je potrebné aby si navštívila psychologa,logopeda a pod. no hotová komisia tam bude.

my sme to mali oveľa jednoduchšie v naších časoch.