Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ukana
13. jan 2009

😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😖 😖 😖 no nazdar ☹ 😕 ideme cez vikend drilovat 😅

ukana
13. jan 2009

mne zasa povedala po telefone zastupkyna, ked som teraz s nou telefonovala, ze si mame aj peniaze doniest, ze tam budu knizky pre deti predavat....nie este ucebnice, asi nejake ine... 😒

renca3
13. jan 2009

my sme nemali ziadne adaptacne obdobie. hned na cely den a hotovo. 🙂

no to je hotova maturita na tom zapise. asi su na prvakov kladene vacsie naroky ako sme mali my, tak si tie deti testuju, ci to zvladnu. 😉

zanetka82
13. jan 2009

Ahoj. Chtěla jsem se vás zeptat teda těch co se to tyká. Tento tyden máme jít na zápis do první třídy. Podle čeho a jakých referencí jste vybíraly školu pro vaše děti? Petřík se moc těší a já jsem na rozpacích jestli jsem vybrala pro něho dobrou školu. 🙂 Děkuji za odpověď

zanetka82
13. jan 2009

A taky jsem se chtěla zeptat jestli mužu dát ml. syna do školky od zaří na 4 hodiny denně. Jsem ještě na mateřské a zůstanu do jeho 4 let doma. Kvuli toho aby jsme i s tím starším zvladli tu první třídu. děkuji 🙂

capy
13. jan 2009

aj my mame adaptacny skoro do konca februara a neznamena to ze bude len do obeda. my chodime na cely den. mne ucitelka povedala ze to znamena to , ze ako si zvykne na skolku a ked nie tak ho mozu vyradit zo skolky.

smartik11
13. jan 2009

Ahojte maminky! dakujem vam za vase prispevky🙂) som rada ze ste sa pridali🙂 Nuz ide o to ze mne by ta adaptacna doba ani nevadila ale este stale neviem ci su prijate do skolky uz na stalo alebo iba docasne baby v septembri mali 3 roky a myslim si ze su dost zrele na kolektiv a mrzelo by ma keby som musela prerusit pracu aj aby oni nehodili do skolky ☹ 😒 ved oni sa tam strasne tesia prve dva dni po prazdninach boli trohu narocne lebo nevedela Dianka sa zobudit ale potom uz bolo vsetko ok
Deniska ledva caka kedy uz bude rano nech mozne ist do skolky a keby nebodaj si to pani riaditelka rozmyslela tak to by bolo velice smutne
ukana---- pani riaditelke asi nieci vadi a neviem co konkretne 😠 😒 aj tak mam pocit ze kvoli tomu ze su tam vela deticiek nahlasenich ved prvaci su az 21 len z toho hodi asi 10 denne tak neviem s cim ma ona konkretne problem
len dufam ze sa to neajak viriesi a bude vsetko ok
Pozdravujem vas vsetky🙂

andrea.m
13. jan 2009

aj filipko bol hned od začiatku na celý deň ale adaptačné obdobie je vlastne to že dieťa si zvyká na škôlku a môže ísť domov aj skôr.tak nejak som to myslela ale zle napísala.

filipko ma teraz také hrozne obdobie vzdoru že len zíram.dnes sme boli u kamošky a ked som povedala že sa ide domov začal trucovať a hodil o zem hrkalku takou silou že sa rozpadla na márne kúsky. sa bojím že na tom zápise z trucu nepovie nič. žanetka ja som vyberala podľa toho aby mal blízko domov 😀 takže len prebehne cez cestu.

ukana
14. jan 2009

zanetka, ja som vyberala tiez podla polohy (nepojde cez hlavnu cestu), a podla referencii mamiciek, co im tam deti chodia...teda u nas prichadzali do uvahy len dve ZS, a na tu druhu ide viac jeho spoluziakov, ale chodi tam vela romskych deti, co su dost problemove, a to ma odradilo...Inak su obe ZS asi na podobnej urovni....myslim, ze viac zalezi od ucitelky, ako si s dietatom sadne, ako od samotnej skoly 😉

zanetka, preco myslis, ze skola, ktoru si vybrala, nie je dobra?? 😕

zanetka82
14. jan 2009

Měla jsem na výběr dvě školy 🙂 jedna je velká a finančně dobře zajištěná má i samostatné třídy na každy předmět jako třeba (fyzika , chemie, Přírodopis) 2 tělocvičny 2 počítačové třídy, vlastní kuchyň. A přesto jsem si vybrala tu menší školu. 😅 Jé taková víc rodinná v každém ročníku má jen 1 třídu po 20 dětí a míň. Od 1 třídy mají angličtinu a školu v přírodě. Jídla se tam dovážejí. Jé krásná i po strance vyzdoby ale finance si musejí shánět kde se dá. 😉 Ta velká má dotace od města a ještě od jednoho velkého investora. 😠 😀

zanetka82
14. jan 2009

Obě školy jsou stejně daleko takže v tom problém nebyl 😉
A mužete mi odpověď ještě na muj druhý dotaz Prosím 🙂 🙂 Moc do toho nevidím.

ukana
14. jan 2009

zanetka, to neviem, ci ho mozes dat na 4 hod. do skolky, v Cechach je iny zakon, skus sa spytat priamo v skolke alebo na socialnom urade, co ti vyplaca peniaze...Mozno mozes, ale nebudu ti vyplacat peniaze, neviem aka dlha je u vas materska dovolenka 🙂

zanetka82
14. jan 2009

Ukana děkuji....já mám nahlašené na uřadech že budu doma 4 roky.Chtěla bych dát malého do školky od září na 4 hodiny denně a myslím že mužu ale nejsem si 100 jistá. Co ale vím že nesmím do práce.
No nic děkuji ještě mám čas až do zaří ne? 😀 😀 😀

andrea.m
14. jan 2009

no tak dnes mi volala dalšia kamoška že filipko včera jej synovi zlomil v škôlke klzák 😠 čo mám s tým deckom robiť???? 😲

ukana
14. jan 2009

andrea a umyselne, alebo to bola nehoda?

bibinka
14. jan 2009

zanetka82- ja mám kamošku v Ostrave a ona dáva malého na 4hodiny do škôlky,predĺžila si rodičovskú do 4rokov a vyplácajú jej skrátené dávky(môžem zistiť podrobnejšie,ale myslím, že polovicu)a pritom môže v pohode zarábať či už pol alebo celý uväzok.(roobí na pol úväzku) Myslím, že to ide,keďže je malý narodený ešte v roku 2005 a pre tieto deti platia ešte staré podmmienky, čiže môžeš meniť dobu rodičovskej. 😉 (aspoň ja mám také info z ostravského úradu práce v centre.
A môžeš pracovať!!!

andrea- s Fifkom sa môžeš maximálne porozprávať, či bude dáky účinok, je vo hviezdach. Inak, môj Fif láme veci či už svoje alebo cudzie ako na páse a aj napriek tomu, že dokonale ovláda, že sa to nesmie, robí to pokojne ďalej---- ukana, aj preto sa bojím ísť s Fifkom ku vám, jedine keby Maťkoposchovával všetky rozbitné a cenné hračky 😅 😅 😅 😅

andrea.m
14. jan 2009

ukana no to neviem či úmyselne. musím sa s filipkom porozprávať. ma teraz fakt veľmi zlé obdobie. mne to pripadá ako nácvik na pubertu toto. alebo zlyhavaju účiteľku v mš alebo mi s mužom doma ja už fakt neviem všeličo mi chodí po rozume. skúšala som podobrotky aj po zlotky nič.

ukana
15. jan 2009

bibi, nestresuj, kludne pridte 🙂

andrea, zrejme bude zlozita povaha, ale uvidis, ako to Filipko vysvetli 😒 Neodsudzuj ho dopredu, mozno to nechcel 😔

andrea.m
15. jan 2009

ved ja som ho za ten klzák neodsúdila. som sa s ním včera porozprávala. bolo to samozrejme nechtiac. tomáško šiel pred ním, zastavil a filipko nestačil ubrzdiť tak sa zrazili a tak nešťastne že tomáškovi ostala odlomená ručka z klzáku v ruke (kvalita 😖 ) tomáško chodí do škôlky ešte do najmenšej triedy ma len 3 roky a jeho staršia sestra miška je filipkova spolužiačka. ked sa tomáško rozplakal miška vyťala filipkovi 2 zaucha a vraj také silne že ho bolelo ucho ešte ked šli spať. neviem kde boli učiteľky 😠 ale hned ako mi to filipko povedal dala som stretko s miškinou mamkou (je to moja kamarátka) a pekne sme sa o tom porozprávali. samozrejme že si to s miškou doma vybavia a ja som rada že filipko počuje a neni to nič vážne.

mirea
15. jan 2009

Ahoj baby,
môj Samko o 2 týždne nastupuje do škôlky, mám z toho pekné "nervy", bojím sa ako si zvykne.
O 4 týždne rodím, neviem si to predstaviť ako to bude ak by si nezvykol, tak by som potrebovala nejakú psychickú podporu od tých, ktoré to už úspešne prežili... 😝 Ste tu také? 😅

ukana
15. jan 2009

andrea, tak nakoniec to nebola Filipkova vina? mas pravdu, ze kde boli ucitelky 😠 , ked mu Miska dala facky? ach jo... 😖 😖 😖 No hlavne, ze to nema ziadne vaznejsie nasledky 🙄

mirea, neboj, zvykne, skus v teme Prvy krat do skolky, tam sa podporuju mamicky, co im nastupili deti do skolky 😉 Hlavne nedaj na sebe znat ze sa bojis
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bibinka
15. jan 2009

andrea- vidíš,vysvetlilo sa to. a propo-fakt kde boli učky? nemyslím pritom keď sa zlomoil ten klzák, ale keď "ochrankyňa" vyťala zauchá? To Filipko ani nestačil reagovať, chúďa.Ale je zaujímavé, že dievčatko mame povedalo, že chybu urobil len tvoj Filipko. úha, ale našťastie si to mamina vypočula aj z druhej strany. to je dobre.

ukana- nemyslím, že stresujem,môj Fif je ako cunami 😀 😀 😀

andrea.m
16. jan 2009

babyyyyyyyyyyyyyyy o hodinu máme zápis do školy.držte filipkovi palce 😉 😖 😀

renca3
16. jan 2009

andrea...neviem, kto je viac nervozny, ty ci Filipko? ja mam uz teraz zmiesane pocity, co bude o rok, ked vas tak citam....

andrea.m
16. jan 2009

ja lebo ja tam s ním nejdem 😀 majú s manželom pánsku jazdu a ja ostávam doma s Tami lebo ta teraz spinká.

andrea.m
16. jan 2009

ale ak to zvládne už ho doma čaká taška peračník,dosky na veľké zošity, kabela na úbor a vrecko na prezúvky.

renca3
16. jan 2009

no to by som si nenechala ujst. kazdopadne drzim palce. 😉

zanetka82
16. jan 2009

Andrea.m- my byly na zápis včera se synem 😉 . Můžu ti říct že jsem byla víc nervoznější než Petřík 😀 . Probíhalo to uplně báječně. Měly jsme obavu jestli bude spolupracovat a v pohodě to zvládnul. Zpíval, poznával hudební nástroje, maloval mamku a taťku, barvy a počítal no od každého trochu. 😉 Tak vám přeji ať to Filípek taky zvládne levou zadní 🙂

andrea.m
16. jan 2009

tak hodina H nastala...už odišli....dúfam,že ja si to užijem aspoň s Tami ked mi to teraz nevyšlo...ale jak na potvoru práve dnes není naša teta suseda poobede doma...ináč je mi veľmi ľúto a revem odkedy odišli...veľmi rýchlo mi vyrástol...na druhej strane manžel bol rád že tam s ním ide predsa len trávia spolu oveľa menej času... a šiel tam jak hrdý tato

ukana
16. jan 2009

andrea, tak tfuj-tfuj, drzim palce, aj na nohach 😀 nas to caka v utorok, teda nervy mam dostatocne, my planujeme ist potom do cukrarne 🙂 🙂 🙂 🙂