Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

petikd
20. jan 2009

Dakujem 🙂

petikd
20. jan 2009

Ináč ja mám neter ktorá sa volá Tamarka 😉

ukana
20. jan 2009

petik to ti nezavidim, nasa starka ma skoro 90, ale este chodi, aj na zachod dojde, zohreje si jedlo, len je totalne hlucha, i ked si myslime, ze co chce tak to pocuje 😀 to je viac starostlivosti, ako o male dieta....to fakt mas co robit 😔 Byvate spolu v dome? 🙂

andrea.m
20. jan 2009

koľko má rokov? už je veľká? ako ju voláte? ja som vymyslela skratku Tami a dúfam,že s ňou pôjde až do dospelosti. snažíme sa ju ináč nevolať. iba ked je zlá tak ju volám Tamara

petikd
20. jan 2009

Ukana ano bývame spolu.Oni majú 86 z toho 3 roky ležia.Oni 2 dni pred porážkou dotkali koberce.Ale to tkali aj do 2 rána.Oni sú silná žena.Za tie 3 roky mali 2 krát porážku a 2 krát im zapadol jazyk.A kolko urazov a porážiek mali kým boli ešte chodiaca ani nepočítam.Viem žeraz spadli z voza a polámali si chrbticu a prežili a žili dalej tak ako predtým.Vychovávali nás tak im to teraz vraciame. 🙂
Andrea bude mať 5 rokov.A voláme ju tiež Tami,Tamarka,Tamara tiež ked je zlá.Sestra jej sem tam povie Tamka,aj to len vtady ked je nezvládnutelná.A ešte Tamuška a Muška 😀 .Tak voláme aj Damiána-Damuško a Muško 😉

ukana
21. jan 2009

ahojteeeeeee
petik, prajem ti hlavne vela sily 🙂

Hlasim cerstve spravy zo zapisu....hned pri vchode sme Matka vyzliekli z bundy, p. ucitelka mu dala na krk obalku s menom a potom siel do Rozpravkoveho lesa na poschodie...slo s nim starsie dievcatko, kazdeho buduceho prvaka jedno starsie dieta doprevadzalo, boli prezleceni za SMOLKOV, vsetko bolo v takej Smolkovskej atmosfere...Matko sa chytil a siel... 😕 Niektore deti plakali, tak sli s nimi aj rodicia 🙂

My sme v triede pre rodicov vypisali papiere, zaplatili pomocky a zosity na bud.skol.rok ( nebolo to povinne, dostali sme zoznam a mohli sme si to aj sami kupit)...Potom sme sa zo zvedavosti sli pozriet na to nase dieta, tak poslusne kracal s tym dievcatkom a ona ho vodila po triedach, vsade ich neico ine skusali a pisali si to...aspon co som videla, mal priradit ciselko (napr.5) ku piatim veciam na tabuli...pytali sa ho na cisla do 5...potom mal take skakanie na jednej nohe, kotrmelec, hodit loptu do kosa....V poslednej triede mal opakovat basnicku, tam za nami vysla ucka, ze ci chodime na logopediu 😔 ...a to bolo vsetko...co robil v ostatnych triedach, to neviem, a Mato mlci a nic nechce povedat 😅 Ti smolkovia boli zlatucki. robili aj program pre rodicov, tancovali, jeden chlapec "brejkoval" 😀 , Matko nechcel ani odist... 🙂

andrea.m
21. jan 2009

aj my sem tam jej povieme tamka a tamuška.môj oco ju vola tamaruša a kamoška tamuši babuši.

tá vaša babka maju teda riadne tuhý korienok. veľa trpezlivosti a síl ti prajem.

lenand
21. jan 2009

čavte školkari tak mi sme sa mali dnes ist sankovat zo školky a všetok sneh sa nam už roztopil tak smola ☹ všade je plno vody a lad

ukana
21. jan 2009

lenand, aj u nas, mokro a lad...takuto zimu neznasam 😠 este v nedelu sme sa boli sanovat, ale prisli sme uzckomplet mokri, Matko mal aj slipy mokre 😅

ukana
21. jan 2009

oprava : .....sankovat .....uz komplet mokri 🙄

melory
21. jan 2009

ahojte maly zacal chodit na lavecky, velmi sa mu tam paci...len mu tak ocka ziarili po vycviku....to prvy krat v skolke.

petikd
21. jan 2009

No sestra mi volala,že mám ísť po neter tak mám možnosť sa poinformovať že čo s tým nástupom.
Ukana tak to je fajn že vám ten zápis dobre dopadol.Bolo to super vymyslené,že šmolkovia 🙂

melory
21. jan 2009

ukana to bol pekny zapis, ja este rok budem skolkarka

andrea.m
21. jan 2009

ukana tak to muselo byť krásne 🙂

prečo melory dávate odklad?

ukana
22. jan 2009

ahojte, andrea, bola som fakt milo prekvapena, ako to mali spravene...normalne mi bude za temou Skolkari smutno ☹ 😀 ale este mame cas... 🙂 🙂 🙂 🙂 Melory, vy davate Hugovi odklad, alebo este ma len 5 rokov? 😵

Chystate uz v skolke karneval? poradte aku masku tento rok? chcem mu nieco spravit, minule bol Spiderman, mal kupenu masku, a boli tam traja taki isti 😒 😒 😒 😒

petikd
22. jan 2009

Ahojte baby.Dnes som sa bola pýtať v škôlke kedy môže Damián nastúpiť.A riaditelka povedala že ho mám dať tak aby som neprišla o peniaze.Ale teraz neviem.Damián sa narodil 12,2 a prvá materská mi prišla až v marci.To mám teraz čakať do marca a až vtedy ho dať?

andrea.m
22. jan 2009

petikd podľa nového ked máš dieťa v škôlke ti materska ostáva. znižuje sa ti len vtedy ak sa ti o dieťa stará niekto z rodiny alebo suseda. ak je dieťa v škôlke alebo u opatrovateľky ktorá to robí na živnosť ostáva ti plná výška rodičovského príspevku.

andrea.m
22. jan 2009

ukana už máme novú tému " začíname zo školou v seprembri 2009" alebo tak nejako sa to volá

lenadka
23. jan 2009

ahojte dievcata...andy vidim ze sem chodievas tak som si vas obcas citla...mala mi rada chodila do skolky-az sa tam tesila, ale po sviatkoch nastal zlom, pyta sa ci musi ist do skolky 🙄 vypytujem sa ze preco a povedala mi ze ju tam "tlčú", robia jej zle, tahaju za vlasy...vcera prisla so znicenymi okuliarmi-pokrivene a vypadnute sklo a predvcerom pohyznuta 😠 jedno dievcatko sa nevedelo vpratat do koze. Jej ocino sa bol vcera u nas ospravedlnit za nu-bolo to velmi seriozne, ze jej preplatia nove okuliare /ja ich vsak dam len opravit, nove fasovala nedavno a tieto boli v oprave uz 2x a vzdy to spravili zdarma/, vraj si s nou nevedia rady. Nasa Lucka je v skolke dost nepriebojna, dokonca velmi poslusna!!!! nad cim doma krutime hlavou 🙂 😀 to dievcatko je o dost mladsie, ale ma guraz. Ani tu tak nejde o to dievcatko, lebo sarvatky medzi detmi su a budu a vymenuje vzdy viac deti, kto jej co "urobil". Ide mi skor o to ako jej to vysvetlit, ze sa to stava aby nezanevrela na kolektiv. ona je v niektorych veciach dost precitlivela-ked robi zle ona je to ok, ale ked jej to niekto vrati uz fnuka....boli sme na prechadzke a hrala sa s dievcatkom tak ze sa obhadzovali snehom, ked jej dievcatko hodilo sneh do tvare a trosku za golier /ziadna pecka, jemny sypky sneh/mala sa v tom momente urazila, nafucala, otocila na pate a s revom domov 😅 ale keby sa to stalo opacne este by sa skodoradostne skerila 😕 takze tolko o uskaliach mojej skolkarky

andrea.m
23. jan 2009

lenadka tvoja lucka mi pripomína môjho filipka. tiež je v škôlke nepriebojný a je ten ktorého biju nie ten ktorý bije.rieším to každodenným rozhovorom s filipkom. už 4 rok opakujem jedno a to isté. že sú deti také aj onaké a že není pekne biť druhých ale ked ho niketo udrie nech mu vráti. ak sa stane že ho zbiju veľmi rueším to s učkami a rodičmi.

renca3
23. jan 2009

lenadka...myslela som, ze bitky tu riesime len s chalanmi. aj bitkarky sa najdu. ty sa mozes doma s nou len porozpravat. a ta skolka alebo stetavanie sa s inymi detmi je dobra skola do zivota, lebo nebude len fukana doma, ale musi sa naucit, ze aj jej tiez niekto urobi zle. toto maju lahsie deti so surodencom, lebo aspon u nas je to kazdodenny boj o hluposti.

pinabambina
24. jan 2009

Hledám nejaké návody na výrobu karnevalových masek - dejte neco. Už sem se koukala na www.karnevalovemasky.kat.sk. chtela bych víc.

ukana
26. jan 2009

ahojte, andrea.m, Tamarke vsetko naaaaaaaaaj k meninam, petikd, aj tvojej neteri 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenadka
26. jan 2009

ved aj ja si myslim ze skolka je fajn, musi sa naucit ze nebude stale len ako ona chce a ze sa musi prisposobit...doma sa totiz tvari ako pupok sveta, vsetci okolo nej musia skakat-aspon si to mysli, je sama male dieta v nasej rodine a ked sme byvali u svokrovcov tak vlastne bola obklopena len dospelakmi a velkymi detmi-ziadneho partaka nemala. Obcas sme isli ku mojej kamoske co ma 3 deti a aj jej rovesnicku a tam dostavala zabrat. Je to pravda ze deti ktore maju viac surodencov su "vycvicene" videla som to na kamoskynej malej co je rovesnica s mojou a ona ma 2 starsich bratov. To veru nie je ziadna princezna na hrasku, ked nieco chce od mala si to musi vydobit medzi vacsimi.
Od nedela mam malu choru, tak sa tesi ze nejde do skolky 😝

andy tak ze len rozpravat a rozpravat a vysvetlovat-vykonam 😉

ukana
26. jan 2009

ahojte, aj vam musim dat vediet, ze na tejto stranke , ale datum 24.1. je nas zapis do skoly (Rodicov a deti vitali smolkovia)... Matka na nom nevidno, ale urcite si to mrknite
http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/spravy-stv/

petikd
26. jan 2009

Jeej dakujem ukana ved sme boli včera oslavovať 😉 Adi aj mi prajeme tvojej Tami všetko najlepšie.
No tak z plánov na február sa spustilo,Damčo ide do škôlky až v marci,asi.Neviem ešte sa asi pôjdem opýtať na úrad že čo.No a v stredu mi manžel odchádza do Holandska an 6 týždnov ☹ Takže ani na valentína a Damiánové narodky tu nebude 😢

ukana
26. jan 2009

petik, ved 6 tyzdnov nie je tak hrozne dlho....aspon si budet vzacnejsi 😉 😉 😉

petikd
26. jan 2009

No len aby,niektorý mi vraveli že bud sa náš vzťah utuží alebo sa odcudzíme.No nieje to vela,ale on je mi najväčšou oporou,ked sa pohádam s našimi,alebo ked mi je zle a tak

bibinka
26. jan 2009

ahojte, dodatočne prajem všetkým Tamarkám všetko najlepšie k meninám-ja si ani nestíham všímať kto má kedy meniny-žeby osud žien na md? 😀 😅

petikd- neverím, že za 6týždňov sa odcudzíte, to sa mi zdá divné, veď máte spolu Damiánka. a existuje telefón, skype(ten je zadara) a ostatné vymoženosti techniky. Neboj, bude dobre, mnohé maminy majú mužov stále preč, u vás to je len jednorázovo, tak čo más strach? a ty nepočúvaj ostatných že buď -alebo....jasné, že sa nič nestane,veď sa máte radi.neprajníkov poši niekam.
ukana- tebe skoré uzdravenie, i keď už musíš pracovať. Ako Maťko? nehrozí u nich v škôlke epidémia? Mne dnes dr.povedala, aby som potom zvážila ten február, lebo že má veľmi veľa chorých detí, bože,ja sa tej škôlky nedočkáááám 😠

renca3
26. jan 2009

nasou skolkou uz prefrcla chripka. postupne sa deti vracaju po chorobe. ani nas neobisla, potvora. aj ja s muzom sme boli chyteni. 😝