Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

petikd
26. jan 2009

Bibi no ved telefon drahý a ešte zo zahraničia.A ten skype som manželovi vysvetlila tak hádam sa mu naskitne príležitosť

bibinka
26. jan 2009

petikd- naskytne, neboj v každej reštike alebo kaviarni 😉

petikd
26. jan 2009

no tak on moc nechce chodiť nikde,lebo tak ide s ujom,ktorý zaryto nepije takže by to bolo pokušenie,ale ved uvidíme.ani ja moc nechcem aby niekam chodil.ale vravel že by tam mal mať niekto internet

bibinka
29. jan 2009

tak dievčatá,dnes som bola s Filipkom v škôlke nahlásiť, že od 16.2. nastupuje a okúňal sa teda riadne, keď videl jeho učiteľky.myslím, že sa mu tam nechce ísť 😖

andrea.m
29. jan 2009

dakujem v tamarkinom mene za graulácie. nemali sme týždeň internet ☹ tak som si pripadala jak bez ruky 😀

mne zase filipko už chodí do škôlky len na doobeda,lebo on už nepotrebuje poobede spať.tam im spravia atmošku tak stále zaspí a potom je mrzutý.

bibinka
29. jan 2009

andrea- a sa mi zdalo, že si tu fest dlho nebola 😀 😀 😀
a v našej škôlke budú mať karneval ,ale 3.2. a my ideme až 16.2.,takže tento rok ma to obišlo, i tak by som nevedela akú masku pre Fifka zvoliť, keď on chce byť len elektrikár 😅 😅 😅

renka9
29. jan 2009

bibinka- aj nasa Angelika nastupuje 16.2. do skolky 😉 , ake mas z toho pocity, lebo ja strasne... 😕

bibinka
29. jan 2009

jáj renka9- zmiešané. Fifko chodil od septembra, len kvôli mandliam, čo mu vyberali mal tri mes.odklad, ja osm dala ešte plus ďalší mesiac a od februára oficiálne nastúpi,ale až ten tretí týždeň, lebo ho čaka ešte imunologia, ale na výsledky už nebudem čakať.Je to síce risk,ale on tak veľmi potrebuje kolektív, inak mi doma "zvlčí" 😅 😀 😀

bibinka
29. jan 2009

no ja sa hlavne bojím, že tam niekomu bude nesympatický a bude za tú svoju aktivitu trpieť. On je taký šajo, všade chce byť, všetko vidieť 😀

andrea.m
29. jan 2009

bibi neboj deti sú také aj také. určite si nájde tú svoju krvnú skupinu.

renca3
29. jan 2009

moj mensi nedavno zacal chodit do skolky a dava im tam pekne zabrat. je dost aktivny a zivy. vraj je najlepsi, ked spi. 🙂 ale on tam chodi rad a aj ja som rada. 😉

andrea.m
30. jan 2009

reni a ty si ešte doma alebo už chodíš do práce?

ukana
30. jan 2009

ahojte, veru mame karneval, ako bibinka spominala a dali nam vediet len vcera, ze je karneval v utorok 🙄 teda neviem, aspon tyzden nam mohli dat na vyrobu masky....ale uz sme vymysleli pirata, vcera sme kupili meč a nasila som mu plysoveho papagaja na plece tricka 😀 este ten kryt na oko, nejak ho pomalujem, dam satku na hlavu a bude... 😀 V pozicovni pytaju 10€ za pozicanie masky, to teda nedam 😠 😠

Bibinka, ved elektrikar je lahky, das nejake monterky, tasku s kliestami 😅 , kable a ide..... 😀 Nas Matko chcel byt Vcielka ( podla rozpravky Pan Vcielka), ale to nie je v mojich silach vyrobit 😅

lasenka
30. jan 2009

dobre ranko 🙂
my mame karneval este neviem kedy, no masky detom poskytuje skolka... mame jednu mamicku - sikovnu krajcirku - ktora detom sije rozne masky kazdy rok, takze nemame nudzu 😉

ukana
30. jan 2009

lasenka, posli ju ku nam 😅 teda vy sa mate, u nas je to , hlavne pre rodicov, co nie su zrucni, nocna mora...teda to zhananie masky, nieco maju aj v obchodoch, ale to nie je pre kazdeho, mne dost pomoze sestra teraz cez vikend, budeme dokoncovat masku, v sekaci maju vypredaj za 10centov, tak tam tu masku doladime 😀

lasenka
30. jan 2009

ukana - no to ano, ani ja nie som super tvoriva 🤐 a ta mamicka sije masky cely rok, ale su naozaj nadherne, je velka sikovnica 😵
mate karneval len pre deti alebo aj pre rodicov?

ukana
30. jan 2009

aj pre rodicov, teda my ideme bez masiek 😅 , ale ucitelky boli min.rok prezlecene aj niektori rodicia, potom s detmi tancujeme, su tam rozne sutaze, tombola, ....

lasenka
30. jan 2009

aha, to je krasne... ani neviem, ako je to u nas, som v robote... no mozno buduci rok pojdem uz aj s dalsim drobcom, kedze budem na MD 😵

andrea.m
30. jan 2009

u nás existuju požičovne karnevalových masiek. neviem čo by som ja bez nich robila. v jednej sa platí 5e na 24 hodín a ked vrátiš poškodenú masku doplácaš 3e. a v vtej druhej sa da maska aj rezervovať,platí sa 10e a po vrátení masky ti oni 5e vrátia. filipko bol tento rok indián

lasenka
30. jan 2009

tak andrea, u nas o takej pozicovni ani neviem 😨
moj si brusi zubky na Spidermana, hmm...

dudulik1986
30. jan 2009

poradte mi ako mam odnaucit mojho syna od cumlika

andrea.m
30. jan 2009

Filipko si na spajdaka brúsil zuby stále a vždy ked došlo na lamanie chleba vybral si niečo iné.

dudulik a koľko rokov ma malý. Filipko dudlal do 3 rokov od 2,5 roka pritom chodil do MŠ aj s cumľom. a potom jeden večer som mu cumeľ nedala a povedala som mu že si ho zabudol v škôlke.tak zaspal bez s tým že ráno si ho v škôlke nájde. kedže v škôlke si na dudu ani nespomenul fungovali sme tak asi 2 týžne a potom na to jednoducho zabudol a dudu si už nepýtal.

andrea.m
2. feb 2009

no kam ste všetky zmizli

bibinka
2. feb 2009

nikam, tu soooom 😉 a som v očakávaní ako bude Filipko zarezávať v škôlke od toho 16.-teho 😀

andrea.m
2. feb 2009

neboj zvládne to 😉

bibinka
2. feb 2009

vidím, že ťa plne zamestnávajú dve témy 😀 😀 😀 , to máš dobre, každé dieťa ti začína v inom zariadení-škola-škôlka- no a ako to budeš riešiť s dochádzkou, či sú obidve budovy pri sebe?

andrea.m
2. feb 2009

školu mam oproti bloku a škôlka je na konci ulice.najprv dam Filipka do školy a potom pôjdem s Tami do škôlky.všetko je blízko budem to stíhať.

bibinka
2. feb 2009

no tak to máš veľmi dobre, ja mám škôlku cca 10min takej rýchlejšej chôdze od domu. ale aj tak si neviem predstaviť ako to my budeme teraz stíhať, keď musí byť v škôlke do 8h a my vstávame teraz o tej pol8. Hm,musím celý režim "prekopať" a skôr vstávať. 😅

andrea.m
2. feb 2009

no to asi budeš musieť.my vstavame o pol 7 normálne na budík.tami ide k susede a filipko do škôlky,z domu odchádzame tak cca 7.15

andrea.m
2. feb 2009

daj si budík každý deň o 5 minut skôr aby to naraz nebol taký šok