Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ukana
3. feb 2009

ahojte, andrea, u nas je pozicovna, pozicovne je 10Eur 😕 , a zaloha , ktoru ti vratia, 30E, tak to im na to zvysoka... 😠 😠 vies co 😀 spravila som mu doma pirata, zajtra dam fotky 🙂

bibinka, ze spanok do pol osmej,....to je co?? to my tak v nedelu mozno...inak aj my vstavame o pol siedmej, ked mam auto tak o siedmej a ficime 🙂

bibinka
3. feb 2009

no ahoj ukana, že si sa ukázala 😀
na fotky sa celkom teším, tento rok sme o to prišli, ale nabudúce to možno stihneme.

s tým vstávaním u nás asi treba šokovú terapiu, lebo pozvoľne u nás nič nefunguje. treba na chlapov rázny krok 😀 , len to obliekanie hrubých búnd a dvojmo, no už teraz som celá spotená. A ak do toho začne Fif vyrevúvať( čo určite začne), no tak zbohom rodina 😅 ale musím povedať, že už je so škôlkou vysporiadaný, každý deň mu to nalievam do hlavy, že čo a ako tam bude. No už tak po mne nezazerá 😀

renca3
3. feb 2009

my vstavame o 6.00 pripadne 6.30 bez budika a tak mame casuuu. mensi potom uz vykrikuje, ze chce ist do skolky. no a nasu otvaraju az o 8.15. dnes mi cestou maly zahlasil: "ja idem do školky, šupeeer. ja tešim".
starsi sa netesi ani teraz do skolky. kazde dieta, aj surodenec je ine.

andrea.m
4. feb 2009

voľajako to tu mrzne.

ukana
4. feb 2009

tak to tu roztopime 😀

vcera dopadol karneval uzasne, zabavili sme sa, deti mali sutaze s rodicmi, tombolu, sisky s lekvarom a caj na obcerstvenie, tancovali, mali vystupenie pre rodicov...prisli sme domov o 18.30 😅 😅 Fotit som ani nestihala, alebo len take rozmazane fotky, lebo Mato stale lietal po sale s kamaratmi a nebolo mozne ho zastavit 😅 fotky pridam zajtra 😉 ak nezabudnem 😅 Aj ucitelky mali kostymi 🙂 🙂 🙂 , teda jedna bola za Araba, druha Pipi dlha pancucha 🙂

bibinka
4. feb 2009

andrea- no, mrzne, ale ono rozmrzne toho 16.teho 😀 😀 😀 😀

ukana- to rošošo bolo v kriváni? to som počula tie výskoty včera až vonku 😀 😀 😀 😀 A čo,maťkovi sa neodrapil papagáj?

ukana
5. feb 2009

bibi, ano v Krivani do 19.00 😎 papagaj prezil 😀

bibinka
5. feb 2009

čaute, no vidíš, som vravela Fifkovi, že môže ľutovať. Ale on je chudák z toho nástupu taký rozladený, že akonáhle mu spomeniem čo všetko sa bude v škôlke diať, tak stíchne, zmĺkne, zavrie oči ...akože ja som tu neni 😅 😅 😅 . dám mu pauzu s tými rečami na pár dní a potom ideme nanovo 😀 . bože aká som sadistka na to dieťa, čo? 😅 .

andrea.m
6. feb 2009

bibi nechaj ho do toho rovno vhupnúť. ktovie čo sa mu teraz melie v tej jeho malej hlave.

bibinka
6. feb 2009

no,jasné, trieska mi dve na tri, niekedy si hovorím, že čo sa mu to tam melie? 😅

ukana
10. feb 2009

baby, ma neserkajte 😅 ...nic nove? u nas v skolke je lyziarsky, ale nas Mato nejde, este nikdy nestal na lyziach, nechcem mu sposobit sok 😀 na buducu zimu zacneme...v lete pojdu na plavecky, to pojde, budu chodit v juni na letne kupalisko....

bibi, daj Filipkovi oddych, nech si to sam uhrabka v hlave... uz sa na vas tesime, i ked sa asi budu viac stretavat malo,len ked bude teplejsie, tak na dvore 🙂

andrea.m
10. feb 2009

ukana lyžiarský v škôlke???, 😕 ja by som tiež Filipka nepustila,taky tak ešte na lyžiach nestál 😒
naši maju tento rok škôlku v prírode ale ani tam nejde. máme obidve babky na vidieku takže prírody ma až až.

ukana
10. feb 2009

andrea, nasi mavaju lyziarsky kazdy rok, ale tu je lyziarskych stredisk na kazdom kroku, to len rano sadnu na autobus, doobeda lyzuju na detskom vleku a o jednej-druhej su spat na obed. A chodia len predskolaci, male deti nie, zopar deti zo strednej triedy...

Skolu v prirode neviem ci budu mat, sestra vravela, ze od nich idu na TYZDEN do nejakeho Bombova, teda ona maleho da, nech si chlapec skusi, co je tyzden bez mamickinho servisu 😀 Vacsina ich triedy ide...u nas boli predskolaci minuly rok na dva dni bez rodicov na chate, neviem, ci aj teraz pojdu, ale ja maleho dam 😉 Nech sa trochu odviaze bez nas 😎 a my bez neho 😀

renca3
10. feb 2009

ja by som prijala taky lyziarsky - autobusovy. minuly a tento rok chodil ma korculovnie zo skolky.
inak neoblubuje tieto zimne sporty, ale aspon s detmi mu to ide lepsie. plavat chodia tiez zo skolky, ale Leo je uz trochu dalej. bolo to len take clapkanie vo vode a zoznamovanie sa s vodou, tak som ho odhlasila.
nooo tyzden v skole prirody, tak to si este neviem predstavit. mozno na buduci rok by to bolo o inom.
nasa skolka nerobi skolu v prirode.

ukana
10. feb 2009

renca, normalne mali jedno rodicovske len o tom tyzdni v tabore ( teda len 5 dni, aby som neklamala), kto s nimi pojde ( 3 ucky), v tabore su aj veduci, zdravotnik, o strave, o programe, o vsetkych zabezpeceniach...uz tam chodia 3 roky z ich skolky....a deti boli v pohode, ze uz tu piatu noc bez maminiek to na niektore deti dolahlo, ale zasa sa uz tesili, ze pojdu domov 🙂 A rodicia ich mozu kedykolvek prist pozriet, i ked je to dost daleko, ale zas to ucitelky nedoporucovali, lebo deti to zbytocne rozrusilo, a potom plakali 😒 tak potom na jar dam vediet, ako to sestra s malym prezili, tiez sa toho dost obavame, ale zasa jej maly sa tesi , aj so spoluziakmi sa nevedia dockat 🙂

ukana
10. feb 2009

http://www.bombovo.sk/index.php?sekcia=kde-bude...

vyzera to, ze nudit sa tam nebudu 🙂

renca3
10. feb 2009

vyzera to dobre. hlavne, ked vyjde pocasie.
ukana...tvoj maly je uz predskolak alebo este budete rok v skolke? nas mal vcera 5, tak este jeden rok skolkujeme.

andrea.m
10. feb 2009

tak veľkáčovi Leovi prajeme všetko najsamlepšejšie 🙂

melory
10. feb 2009

leo vsetko najlepsie k narodeninam..... 🙂
moj mal karneval, dopadlo to dobre, zevraj pretancoval cely cas.
teraz sme doma...zas musim zurit na pracujuce mamicky co dali chore deti do skolky 🤐

lencika111
10. feb 2009

Ahojte , moj Tobinko má 3 roky a od roka navštevoval jasle od 5.2. je v školke . Po dvoch dnoch nam riaditelka odporučila aby sme ho dali do špecialnej školky. Tobi má diagnostikovane autisticke črty a stale nerozprava, psychologička nam tvrdila že nebude problem ked ho dame do normalnej skolky ved v jasličkach problem nebol , ale učitelkyy vskolke nemaju tolko času pri 10 detoch v triede aby sa mu venovali. Lenže najst špecialnu školku ktorá by ho prijala zo dn ana den je tažke, včera som preplakala celý den a obtelefonoval všetky školky. Našli sme špecialnu školku na Opatovskej ceste, kde maju 6 deti s problemami ako Tobi-oneskorený vývin reči, hyperaktivita atď, ale možu ho zobrať od septembra, zatila tam budeme chodiť ambulantne 24.2. mame ist prvý krát. Myslela som že ho dam zatial k mame ale mama robi do konca apríla a byva 280 km od nas a to mi je strašne daleko aby tam bol od maja do septembra. Dnes a mame rozpravať s riaditelkou skolky kde chodi teraz podotýkam že po dvoch dnoch mi začal plakat každé rano!!!-pondelok a dnes!!čo mám robiť?? nechat ho tam do konca apríla a potom ho odniest k mame alebo čo????

andrea.m
10. feb 2009

lencika a ked ma tobi takú diagnozu nemáš nárok na predlženú a platenú RD? skús si to pozisťovať na sociálke.

bibinka
10. feb 2009

ahojte-
to bombovo vyzerá bombovo 😀 😀 😀 Ja som za takéto pobyty, je to pre dieťa dobré, aspoň sa otrká a zažije týždeň bez rodičov a ich servisu ako povedala ukana 😉

melory- ono je to asi typický škôlkársky šport- choré deti v kolektíve, supeeer 😠 😠 😠 . keď má niekto IQ a EQ nízke, je to vražedná kombinácia 😖 😖

lencika111-nerozumiem,ako si učiteľka nenájde čas pri 10tich deťoch na jedného ,ktorý potrebuje o trošku viac pozornosti? ja myslím, že sa tam Tobinka boja, je to smutné, ale nevzdávaj sa, hádam nájdeš lepšiu škôlku.Ako píše andrea, popýtaj sa na sociálke či môžeš ostať doma(teda môžeš),ale aby si to mala aj platené? Veď taká diagnóza má na to nárok.

lencika111
10. feb 2009

ale to by som nemohla chodiť do prace, on by mohol ostať v jasliach kam chodil do septembra pripadne a celý rodičovský by som platila im, ale podmienkou je že matka nesmie robiť

renca3
10. feb 2009

andrea, melory...dik za gratulacie.

melory...presne taky kostym by nam bodol, ako ma hugo na fotke. mal totiz piratsku party. bolo tam 15 deti.
niektore chceli prist aj v kostymoch. ja som tym nechcela zatazovat rodicov, ale niektore vraj maju doma celu pozicovnu. 🙂

melory
10. feb 2009

lencika111 podla mna by mal byt v kolektive

renca3
10. feb 2009

lenicka...nechaj ho v tych jasliach, kde bol zvyknuty. mas narok na RP aj ked pracujes. lebo tie co uz poberali pred 1.1.2009 idu po starom.

bibinka
10. feb 2009

renca3- sorry, ešte stíham na dnešok gratulovať Leovi? Tak všetko najsamlepšie!!! 😉 😉 😉

ukana
11. feb 2009

renca, >>>>>Leovi dodatocne vsetko NAJLEPSie>>>>>>>>...nas Matko bude mat v maji uz 6rokov, je predskolak, uz sme boli aj na zapise 😉 uz tuto temu pomaly opustame ☹ 😢

lencika111, to ako nema cas ucitelka pri 10detoch sa mu trochu povenovat? zaciatky su vzdy tazke, ale keby som videla hned na zaciatku taku neochotu, asi by som im svoje dieta nezverila 😖 a ako Renca3 hovori, na teba sa novy zakon este nevztahuje, skus si to prezistit.....alebo: tvoja mama by nemohla prist na tych par mesiacov byvat ku vam? ja viem, ze je to narusenie sukromia, ale zasa, ked je to len na cas a vyriesila by si tym vela problemov 🙂

......to ze zacal plakat rano, to by som neriesila, skoro vsetky deti placu, niektore na zaciatku, niektore zacnu po par dnoch, alebo aj tyzdnoch....to treba len vydrzat ☹ nas Matko preplakal skoro celu prvu triedu..teda len rano, kym som nezmizla, potom bol v pohode 😉

nech sa uz rozhodnes akokolvek, drzim vam s Tobinkom palceky 🙂

andrea.m
11. feb 2009

ja tu ale ostávam 😀 od septembra ide do škôlky tamarka takže ešte 4 roky budem s vami bojovať 😀

renca3
11. feb 2009

bibinka, ukana...dakujeme.

ukana...jaj som zabudla, to vy ste mali ten smolkovy zapis, vsak?
no ja sa uz pomaly zacinam pozerat, kam do skoly. sice jednu mame pod nosom, ale to bude ako posledna moznost.