Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
20. feb 2009

ukana ked som nestratila ja nestratíš ani ty...šak mňa sa aj deti boja 😢

andrea.m
20. feb 2009

ukana no maťko je chutný. a maska perfektná. ja by som niečo také stvoriť nevedela.

ukana
20. feb 2009

andrea, dakujeme za pochvalu 😉 😉 dnes v tej maske ide este synovec na karneval..to sme spolocnymi silami so segrou vymysleli, satku sme mali, pasku sme spravili, tricko som pomalovala farbami na textil, papagaja sme mali, len nauska bola pozicana od kamosky, lebo nikde nemali klipsne 😀 a kupila som len mec... 😉 lahke, nie? este som mala vymysleneho carodejnika alebo hribik, ale to nechcel byt 🙂

dnes idem komplet Matkove vrchne odevy prat, lebo nohavice ma uz dva dni cele zablatene, ale sa mi to neoplati prat kazdy den... 😒 a bledomodra bunda uz ma sedy nadych 😝

andrea, ake deti sa ta boja?
😀 😀 tvoje vlastne?

Matko si vcera nacvicoval basnicku doma ku dnu matiek, potom mi ju tajne zaspieval...nieco, ze ty si moja najkrajsia, mojmu srdcu najblizsia.....ty kokso, uz mam zasa slzy v ociach, vcera ma uplne rozreval ............ 😢 😢 😢 😅 ja na tu besiedku ani nepojdem bez vreckovky 😅 😅 😅

andrea.m
20. feb 2009

vlastne si zvykli...cudzie 😀

ja mam vreckovku vždy po ruke 🙂

ukana
20. feb 2009

andrea 😀 😀 😀 😀 šak jaka si šumna na tych fotkach, čo trepeš? 😠 😀 ...........lucim sa s vami z prace a vecer zasa budem hlasit prichod z domu 😀

andrea.m
20. feb 2009

ty trepeš 😀 ale vychodniarčinu máš za jedna 😀 😀 😀

petikd
21. feb 2009

No ahojte.Tak sa konečne hlásim aj ja.Ukana no zlatučký bol Maťko.Moja neter bola drak.Ale chcela byť aj spiderman 🙂
No a vybavená.Damčo 2 marca nastupuje do škôlky.A bude tak aj obedovať,len spať nie.Len dúfam,že sa tam naje,lebo on sa snaží,len po chvíľke ho to omrzí a už ho musím dokrmiť.A ide to pomaly.Ale šak ked nebude jesť tak nebude obedovať

andrea.m
22. feb 2009

peti neboj sa ked uvidí jesť dalších 20 detí pôjde mu to šikovnejšie. a v najhoršom prípade ho dokrmia. v malých triedach je ich cez obed viac. držíme damiankovi palce aby to zvládol a rýchlo sa adaptoval.

renca3
22. feb 2009

tak my mame po prazdninach. boli sme aj trochu na horach, dobre bolo. ale zajtra ich s radostou odovzdam ucitelkam v skolke. 😉

petikd...nase deti su vraj v skolke dobri jedaci, ale doma vymyslaju. odbiehaju od stola a pod.

andrea.m
22. feb 2009

renca nám práve začínajú a Tami je chorá tak sa teším na "super" týždeň

bibinka
22. feb 2009

ahojte- ja si prázdniny ešte vôbec neuvedomujem, lebo sme" len začali" a musíme sa adaptovať na školský režim.
Hlásim, že ranné vstávanie nám problém nerobí, hlavne preto, že večer je Fifko už dostatočne hotový a nevymýšľa. 😀 zaľahne a do pár minút zaspí. Horšie je to s mladším, ten si ľúbil povegetiť v posteli aj do pol 9, a teraz ho ženiem o pol 7. No čo už, musí si zvykať, veď aj jeho to čaká.
V škôlke sa mu za tie dva dni páčilo, normálne povedal, že bolo perfektne- a pritom mu krútilo úsmev keď som odchádzala. Ukanin Maťko je pohoďáčik, asi sa o toho môjho lapaja dobre staral, lebo Fifko si pochvaľoval, že tam bol taký Martinko v okuliarikoch ,že mu pomáhal. No ,Ukana, máš zlaté dieťa 😉 😉 😉

Verím, že tie ďalšie dni budú už len lepšie.

Ozaj, stala sa nám taká vec-ukane som písala aj do ip- Fifko mi po prvom dni večer povedal, že ho pani učiteľka pacla po ruke. Ja som ostala aj vykoľajená, a on na to, že keď sa prezliekal do pyžamka, tak že sedel na zemi- doma sa oblieka aj vyzlieka na zemi- a že ho vtedy pacla. Tak sme ho s mužom skúšali niekoľkokrát z rôznych strán sa pýtať, a vždy nám povedal to isté. A ráno mi povedal, že on do škôlky nechce ísť, lebo ho tam bude pani učiteľka packať.
a tak som sa na druhý deň pýtala dotyčnej učiteľky, ako to teda je. Ona vyslovene odmietala akékoľvek bitie, páckanie a pod tresty. a že ten dôvod ,ktorý mi malý povedal, že to už určite nie.že oni majú zakázané telesné tresty. Tak som povedala, že ešte počkáme, a keď sa to bude ešte opakovať, tak to poriešime aj s riaditeľkou. A povedala som jej, že aj tak sa na to opýtam riaditeľky.
Ja chápem, že deti si aj niečo vymyslia,primyslia a pod. Len ten dôvod toho pacnutia mi nebol jasný.
Keď som ten druhý deň prišla pre Fifka, bola tam už druhá učiteľka, ktorá sa so mnoiu o tom začala baviť prvá, že to spolu rozoberali a došli k záveru, že ho tá dotyčná učiteľka zdvihla za ruky a posadila na stoličku pri tom prezliekaní a tým si to on m ohol vysvetliť ako nejaké potrestanie . Neviem, mne sa to celé nezdá, ale chcem zistiť dôvod toho jeho argumentu. a že bola z toho všetkého úplne vykoľajená . No to jej verím, lebo ja som povedala, že by som si takéto veci neželala, lebo my ho doma nebijeme, aj keď mu každú vec pomaly 200x opakujem, že sa to nesmie...😠

Mali ste už niektorá niečo podobné, že si detičky niečo vymysleli a nakoniec sa to ukázalo ako nepravda? alebo už niektorým detičkám učiteľky pacli po ruke či zadku?

ukana
22. feb 2009

bibi, dakujeme 😅 😅 za pochvalu 😅

dufam, ze sa to nejako vyriesi, i ked si im podla mna dala hned najavo, ze kam nemozu zajst a daju si uz pozor....ale ja zasa nie som tak striktne proti telesnym trestom, u nas doma uz sme po zadku dali neraz 😅 , v takej krajnej situacii a vtedy mi to ani luto nebolo 😖

bibinka
22. feb 2009

veď my sme s cápaním po zadku prestali ako sa Alexander narodil, on dostal väčšinou keď naozaj urobil takú vec, že sa to nedalo prehliadnuť a nepomohlo absolútne nič-to capnutie pomohlo, decko sa spamätalo a bol kľud. teraz je už starší, tak stačí len rozhovor a vysvetlenie- aj keď to zaberie až na ten 200 -tý raz 😀 😀 😀

lasenka
23. feb 2009

ahojte 🙂

bibi - poslala som ti IP 😉

ja suhlasim s Ukanou, u nas tiez nie su telesne tresty, v podstate si ich Matko este ani nevysluzil 😅 no mensie pacnutie po zadku uz bolo, a som za! samozrejme aj dohovaracky su dolezite, no niekedy nemam nervy mu to vysvetlovat 100-krat a tak zvysim hlas a hned si to maly uvedomi 😉 ale musim poklopkat, ze mam naozaj zlate dieta 🙂 len aby aj to druhe bolo take 😅

ukana
23. feb 2009

ahojte, pekne usnezene rano 😒 ja sa z toho navalu snehu uz ani neradujem, co je vela, to je vela 😠

lasenka, ahoj, ty si tu dlho nebola 🙂 🙂 🙂

bibinka, ako dnes rano? dufam, ze plac sa uz zmensil 🙂 🙂

lasenka
23. feb 2009

ukana - ja sa tu ukazujem asi len cez prazdniny 😵 teraz mame jarne 😉 Matko je u babky od vcera vecera, taaaak mi je smutno 😔

ukana
23. feb 2009

lasenka, tak si to ber z tej pozitivnej stranky, mas cas na seba, vyloz nohy, otvor knizku, casopis....ale ja tiez neviem relaxovat, ked je maly prec, ja aj citam radsej, ked mi steboce za uchom, to uz som tak zvyknuta 😅 😅 😅 zasa si poviem, ze u starkej mu je dobre, starka mu vari, pecie, skace okolo neho, tak sa ma ako kral, minule tam bol na dve noci...a nechcelo sa mu domov, potom mi rozpraval, co vsetko zazil a tak... 🙂

lasenka
23. feb 2009

ukana - presne tak, robim to hlavne kvoli tomu, aby mal maly nejake "zazitky" 😀 mne sa teraz ani velmi nechce po vonku, a svokra s nim pojde kde si len zazela 😉 a to s tym varenim a pecenim mi hovor! ma sa naozaj ako kral 😉

ukana
23. feb 2009

nas Matko aj strasne rad pecie, v tom je po svokre 😀 , tak spolu pecu, minule upiekli tortu 😕 ...teda po mne to nema, ja peciem len kvoli nemu, len ked som mala novy sporak, tak som mala taku maniu, stale som piekla, ale uz ma to preslo..teraz tak maximalne kurca upeciem 😀

minulu sobotu sme spolu piekli palacinky, vonku bolo skarede pocasie, tak som piekla a Mato natieral...lekvarom aj tvarohom, aj zakrutil palacinky , a potom 4!!! zjedol 😕 😅 ...a ja som potom este hodinu riadila a utierala vsetko z dlazky...ale zabavili sme sa 😀

lasenka
23. feb 2009

🙂 mileeee, takze budes mat doma kuchara?? 😉

ukana
23. feb 2009

😀 mozno 😀 ak ho to bude drzat a stale ho to bude bavit 😎

lasenka
23. feb 2009

no tak to mas dobre, aspon nemusis riesit dilemu, ked Matko pojde na strednu 😉
mate tiez prazdniny?

ukana
23. feb 2009

my az na buduci tyzden, my sme stredne slovensko 🙂 dufam, ze skolka bude otvorena 😕

lasenka
23. feb 2009

aha, ty zrejme ides do prace, nie?
u nas skolka tiez funguje, nedala som maleho len kvoli tomu, ze ja som doma a svokra sa tiez ponukla, ze si ho vezme 😉 len som zvedava, kedy maly zavola, ze uz chce ist domov 😉

ukana
23. feb 2009

lasenka, ved to, ze musim do prace a dovolenku si nechcem minat, to radsej ked bude maly chory a potom na leto si setrim 🙂 ale klop-klop, este tento sk.rok nebol chory, len mal trochu sopliky, inak nic 😕 ....mne ten nazov Jarne prazdniny nesedi s tym pocasim, u nas je tak meter snehu 😒

lasenka
23. feb 2009

no to ano, ten nazov Jarne prazdniny je uplne od veci, neviem preco ich tak skoro davaju 😒
a kde sa chystate v lete na dovcu? babätko neplanujete? ci az na tej dovolenke? 😉

ukana
23. feb 2009

lasenka, druhe uz neplanujeme.... 😉 a na dovolenku sa chystame len niekde na Slovensku, asi nejak spontanne sa vyberieme, podla toho, ako budeme doma, neda sa nam tento rok moc planovat dopredu a ani vyhadzat z penazi sa moc nechceme, ked maly ide do skoly 🙂 Vy budete asi doma, kocikovat 🙂 🙂 🙂

lasenka
23. feb 2009

ano, aj na Slovensku su dovolenky pekne, a hlavne take spontanne... v piatok vecer sa rozhodneme ist, v ndelu vecer sa vratime 😉 a tie stresy pocas dovolenky, co sme zabudli 😅
ano, my ostavame doma, tesime sa velmi na babätko, no na druhej strane prerabame domcek a o mesiac sa stahujeme z domu, takze si tie prve mesiace doma velmi neuzijeme 😔 ale nevadi, budem byvat pri mame, takze je to v pohode 😉

bibinka
23. feb 2009

ahojte,
všetkým čo mi písali IP ďakujem 😉 . Tebe ukana mám dať dotazník fyzicky do rúk alebo ho chceš cez mejl?Ja sa konečne dnes asi dotrepem do škôlky s tými dotazníkmi a verím, že sa mi aj čosi vráti.

dnes Filipko viac plakal a ja som mu zabudla dať nové pyžamko ,zbadala som to až vonku, no tak som sa vrátila acez dvere ho podala učiteľkwe, lenže to ma Fif zbadala a začal srdcervúco nariekať-to som urobila chybu, ľutujem, že som ho rozcítila ☹ . Ale on to hádam zvládne.
Inak šla som dnes s oboma ako buldozér-normálne som sa niekedy nemohla prerýpať cez ten sneh 😠 . Keď som sa vracala, tak som vzala mladšie dieťa na ruky a s tou jednou som tlačila kočár-inak sa nedalo. Som zvedavá akým štýlom pôjdem pre Fila, verím, že dovtedy autá vyjazdia aspoň cestu 🙄

dovolenka? 😕 😕 😕 😕 my asi len tiež Slovensko, na Liptove u švagrinej si dáme pár predĺžených víkendov....hubačka, grilovačka,kúpanie v Belej...sa celkom teším. 😉

andrea.m
24. feb 2009

prázdninujete?