Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

renca3
24. feb 2009

nasi maju dnes karneval a ako na potvoru som zabudla zobrat rano fotak. Leo je batman a Teo vcielka.
podareni boli. ved si ich obleciem a nafotim doma. 😉 takmer vsetky dievcata boli princezne v ruzovych satach. 🙂

andrea.m
24. feb 2009

u nás taky tak sú dievčatá vždy princezné 😉

bibinka
25. feb 2009

čaute, baby, ja neviem či je to normálne, ale Filipko ráno mrnká, stále chúďa opakuje, že veď ty pre mňa prídeš mamička a pod-celú cestu do škôlky a keď ho prezlečiem v šatni, tak sám letí do triedy..... a potom akoby sa zháčil ešte raz vybehne za mnou a potom sa zvrtne na päte a stratí sa v triede.Robili to aj vaši?

zajtra sa idú detičky zase fotiť, tak som, zvedavá ako dopadnú fotky. vraveli, že ak sa nám nebudú páčiť, nemusíme to platiť a oni negatívy zničia. Tak chcem tomu veriť... 😔

ukana
25. feb 2009

nasi sa sli dnes pekacovat na kopcek v parku pri skolke 🙂 🙂

bibi, normalka, ze mrnka, zvykne si, aj tak rychlo si zvyka, nas Mato reval pol roka, musela som ho niest na rukach do skolky, inak by nesiel 😒 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

idu sa fotit?? musim mu ucesat ofinku zajtra 😀

andrea.m
25. feb 2009

bibi on len chce mať istotu že je tam naozaj dočasne a nie navždy. a zvláda ti to super. filipka som celý školský rok tlačila do triedy násilím a ten rev by si počuť nechcela. no a poobede bol další cirkus lebo nechcel ísť domov.

lasenka
25. feb 2009

bibi - ano, s tymi fotkami je to tak.. ked sme mali fotografa v skole, kde je 430 ziakov, tak fotograf kazdemu spravil fotku aj s negativom, kazde dieta si to vzalo domov ukazat rodicom..., komu sa fotka pacila, priniesol uz aj peniazky, komu nie, priniesol fotku s negativom, ktoru sme potom fotografovi vratili a on to zrejme znicil 😉

lasenka
25. feb 2009

ukana - 😀 😀 😀

lenand
25. feb 2009

ahoj lasenka matuško nechodi do školky oliver bol ale len 2dni a ma nadchu a vraj im maluju triedu tak som zvedava 🙂

andrea.m
25. feb 2009

to máte dobre že sa môžte rozhodnúť. u nás odfotia a rovno daju fotky. vo väčšine prípadov ani nevieme že sa fotia. 🙄

lasenka
25. feb 2009

lenand - nie, Matko je doma, teda dnes prisiel od babky, bol u nej 3 dni, zajtra ideme do materskeho centra a v piatok budeme doma 😉 a kde je teraz nasa dvojka? hore na poschodi?

bibinka
25. feb 2009

ukana- 😀 😀 😀 😀 , že ofinku, ja som dnes Fifka vygľančila vo vani, aj hlavu sme umyli-druhý raz do týždňa, tak verím, že na fotke bude OK. či to vezmeme, uvidíme,ako sa nám na nej bude páčiť 😉

andrea- no, zatiaľ to zvláda asi dobre, dnes bol re neho MM a on an nechcel ísť domov,lebo akurát "robili na zemi slniečko"-deti ležali na zemi a vyzerali vraj ako slnko-milé- a Fifka musela učiteľka ocinovi doniesť priamo do náruče, že inak by ani nešiel...

ale stále sa pýta, že či sa zajtra ide do škôlky 😀 a každý deň dostane odpoveď že áno. 😎

lasenka- a malý ti vydrží byť tri dni mimo domu? 😉

ukana
26. feb 2009

ahojte.....

bibi, Filipko este nechodi spat sam k starym rodicom? aspon na noc? nas uz chodi, nie casto, ale raz dvakrat do mesiaca, spi u svokry alebo u nasich...zacinali sme tym, ze tam bol cely den, ale spat tam nechcel dlho...ale zasa musi sa trochu odputat od nas... 🙂 🙂

ja uz chcem jar, mne ten blby sneh uz ide na nervy 😠 😖 😖 😖 😖 uz chcem Velku noc.... 🙄

lasenka
26. feb 2009

bibi - nooo, vydrzla aj 3 dni, hoci vecer na 2. den uz plakal, ze chce mamku, tak mi ho svokra priviezla na ten 3. den 😉

ukana - aj ja chceeeeeeeeem jar 😔

bibinka
26. feb 2009

ukana- Filipko už 2x spal u babky,ale k svokrovcom ho nechcem dávať na noc, lebo oni už majú svoj vek a keby sa náhodou niečo stalo, tak by si to ešte oni vyčítali. ale na leto tam chceme chodiť na predĺžené víkendy-máme tam svoju izbu so samostatným vchodom 🙂
Inak , Fifko sa sám pýta spať k babke,takže aj túto sobotu ideme od starej mamy k babke a bude mať teda riadnu dovolenku 😀 😀 😀

o snehu ani nehovorte, ja čím som strašia, tým som protivnejšia a agresívnejšia na akýkoľvek sneh 😠 😠 😠-som zvedavá ako budem nadávať na zimu keď budem mať 50 😀 😀 😀 😀 😀.mne vyhovuje sneh do nového roka a potom finito, už len trpím, kým sa neoteplí.
😖

andrea.m
26. feb 2009

filipk spával u svokry kým som chodila do školy aj 2 týžne v kuse to mal rok a pol. teraz tam ostane len s nami alebo s tami sám ani náhodou. tamarka spala u svokry bez rodičov raz ale s filipkom. ináč ich k babkam na noc nedavame. obidve babky bývaju 100km od nás takže je to vlastne aj nemožne a verím tomu že ked budeme obaja s mužom pracovať ešte tam strávia kopec prázdnin.

renca3
26. feb 2009

ukana...no neviem, ci u vas nebude sneh aj na Velku noc. aj mne uz ide poriadne na nervy. som dokonca ochorela, ked som ho v pondelok odpratavala. asi som prechladla, ci co.

mensi Teo chodil do skolky na 3 dni. vo stvrtok som ho musela rano odniest zo skolky na rukach, lebo reval, ze tam chce zostat. musime tam chodit so starsim. tak som ho od marca prihlasila uz na cely tyzden. a bude klud.

andrea.m
26. feb 2009

renča výborme.aspoň si oddýchneš a aj viac porobíš ked bude 5 dní v škô§lke

ukana
27. feb 2009

ahojte, ja som vcera sla pre syna, a ten ofucany a urazeny, ze som prisla skoro 😖 (o 15.00) , ze sa ani nepohral...strihali akurat nejake obrazky 😒 dnes ho vezmem posledneho 😅 😀 az o stvrtej 😎 ....

renca, budes mat klud a ticho, co?? 😉 🙂 🙂 🙂

bibinka
27. feb 2009

renca- to som ani netušila, že sa dá prihlásiť dieťa na pol týždňa? Takže Teo sa pekne adaptoval, že už ani domov nechce ísť?

Náš Fifo včera zrýchlil v škôlke svoje jedenie a že vraj pojedol všetko ako prvý 😀 😀 😀 . To sme mu doma vtĺkali do hlavičky, že musí byť medzi prvými- lebo učiteľka hovorila, že veľmi ale veľmi pomaličky papká, všetko omĺga v ústach aj 5minút. takže to malo účinok. A dnes mi s miernym brekotom vybehol za mnou, ale učka si ho prituľkala a on poslušne šiel späť do triedy. A hovoril mi, že nemám pre neho chodiť ja, ale ocinko. Takže bude chodiť domov asi medzi poslednými-po pol 4.
Inak je pravda, že keď oni chodia doobedu vonku,poobede hneď obed-spať-olovrant...tak sa ani nestihne pohrať.

ukana
2. mar 2009

ahojte, my sme doma na par dni s kaslom 😒 😒 , ale k Dr. zatial nejdem, skusime samoliecbu najprv doma, nema teploty , len kasle,....tak s ockom doma vegetia 🙂 🙂 🙂 .......

petikd
2. mar 2009

Ahojte baby ja len na skok.No moje dieťa úspešne zvládlo nástup do škôlky.Ráno som ho bola odniesť spolu s neterou,takže to asi veľmi pomohla,ked videl,že je tam aj Tami.Ani sa neotočil,ale bez pusi som nemohla odísť.No a prišla som domov a tu ticho,aj som si poplakala.Sestra mi volala a ešte som len zdvihla a už otázka "to je život čo? 😀 No o 12 idem ponho tak uvidíme,že čo bude

bibinka
2. mar 2009

petikd- no vidíš, malý to zvládol na jedničku 😉

ja hlásim, že Fifko sa v škôlke držal .....a dnes večer mi zahlásil, že ho bolia očká....v našom prípade tzn.,že bude chorý 😝 😝 😝 a už má aj teplotu, no tak zajtra hajde k dr. Mimochodom, dnes som tam bola s Alexíkom,ten má chrípku jak vyšitú ☹

petikd
2. mar 2009

Bibi skoré uzdravenie 🙂

No a ja prídem po Damča a už ma čakal aj s neterou v šatni.Neter samozrejme sa pýtala,či môže ísť aj ona (bola som upazornená,že bude chcieť ísť aj ona 🙂 ) ale som jej povedala,že nie tak si bez slova vzala pyžamko a išla spať.Učitelka mi povedala,že bol dobrý a že aj sám zjedol celú polievku,len na druhé mali pizzu a on nieje zvyknutý ju jesť tak vraj zjedol iba polku.No a špinavý jak prasiatko bol.Povedal,že spadol.Som sa ho pýtala,že kto mu pofúkal a on,že Tamarka.No mu vravím,ešteže ju máš.No hej a ona ked prišla poobede do nás tak povedala,že ho silno hojdala a spadol 😖 No som mohla čakať.Ale našťastie sa nič vážne nestalo

ukana
5. mar 2009

babyyyyyyyyyy, kde steeeeeeeeee??? 😀 hlasim, ze prazdniny stravil Matko doma s ockom, dost kaslal, ale uz je to na ustupe, doktorke sme sa vyhli, len sme sirupcekovali.......ale uz je unudenyyyyyy, my sme z neho vynervovaniiiiiiiii 😀 😀 😀 vonku je otrasne, stale mrholi, telka uz nas nebavi, teraz sme si kreslili casopis .... 😒

petik, super ste to zvladli 😉

bibi, aj tvoji chalosi su este chori? 😒

renca3
5. mar 2009

ukana...aspon nemusis lutovat, ze nemozte ist von, ked je posasie o nicom. alebo ze ho to nechytilo hned po prazdninach. to by ste boli doma 2 tyzdne.
Leo sa drzi, i ked v ich triede uz chybaju deti pre chorobu. Teo zacina soplit. pokial nerobia ine problemy, tak to neriesim. mohli by vydrzat do konca marca, lebo nestiham s robotou.

ukana
5. mar 2009

renca, tak ten marec je pre teba urcite narocny.... 😎

andrea.m
5. mar 2009

tu sme.sme chorí teda Tami. práve sme došli z pohotovosti. má zápal ústnej dutiny-sa teším ☹ . zatiaľ je to v začiatkoch ale vraj to prepukne a že môže mať aj 40 teploty. takže neviem čo zo sebou od šťastia.

ramzesa
5. mar 2009

AHojte maminky, dlho som sa tu neukazala 😝 . Neviete mi poradit nejaku dobru skolku,naozaj dobru niekde v Kosiciach a blizko centra? Ja som total nasrdena, vsade plnooo 🙄 .

ukana
6. mar 2009

andrea ☹ ☹ ☹ ma aj afty? 🙄 🙄 to je hrozne, hlavne aby aspon pila....my sme skoro skoncili na ifuzkach ☹ to mas teda o zabavu postarane 😒 toto pocasie , ked sa po zime naraz otepli, je na choroby najhorsie 😖 😖

ramzesa, andrea je z KE 🙂

andrea.m
6. mar 2009

ramzes neporadím lebo škôlky pri centre nepoznám. myslím si ale že každa škôlka má niečo dobre a niečo nie. ale nevedela som že v KE je taký nával na škôlky. 😖

ukana aftov máme plnú pusu. včera mala iba na vnútornej strane spodnej pery dnes už v celej puse. pije mlieko a čaj na moje počudovanie z fľaše na cumeľ. tak vyváram jak besná. neje nič už druhý deň. väčšinu dňa preplače mne na rukách. musí to strašne bolieť ☹