Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

renca3
6. mar 2009

andrea...prajem skore uzdravenie. ja som Tea nedala dnes do skolky pre tie sople, ale uz lutujem. beha tu ako s vrtulou v zadku a vobec dnes nespal. teda neurobila som dnes ani ciarku. dufam, ze sa uz nic do pondelka nepritrafi.

ramzesa
6. mar 2009

andrea- no v meste je, urcite su to deti zo sidlisk aj pretoze minimalne v dvoch skolkach,co som obehla je prihlasenych do prvej tej malej triedy cez 60 deti a tolko urcite ich nie je v meste v rovnakom veku. Si ja myslim a podla mna by sa trosku mal brat ohlad aj na obvod, preco ja mam nosit deti na furcu? Preto lebo z furce nosia do mesta?

ramzesa
6. mar 2009

andrea a prajem skore uzdravenie ☹

andrea.m
6. mar 2009

podľa mňa by deti ktoré patria do tej ktorej škôlky podľa bydliska mali mať prednosť. som prekvapená že tomu tak nie je.

ramzesa
6. mar 2009

andrea, no teraz co som pocula,tak kazda skolka je na nieco ine zamerana, kazda ponuka nieco ine. Kazdy rodic ma moznost si vybrat,kde chce dat dieta podla toho,co skolka ponuka. Ale viem,ze niektore skolky uprednostnuju deti z obvodu, ine asi nie. Ale si myslim,ze aspon v ramci mestskej casti, by sa to mohlo zohladnovat :-P.

bibinka
6. mar 2009

ahojte- moji chaloši sú už OK, Filipko mal len akúsi divnú virózu ,tak som ho nechala doma utorok a v stredu. Vyliečil ho brufen- ako vždy 😀 😀
Alexander berie atb, vo štvrtok mal ešte hnisavý čap v hrdle, tak asi má angínu. No a včera som mu dala brufen, lebo sa mi zdal, že ho bolí celé telo,tak mrnčal, pokňukoval a on za 5sec. vygrcal plno hlienov čo mu nastekalo, no chúďa . a hneď nato ožil a "vyzdravel" 😅 .Mne obidvaja tak znášajú choroby, že ak tie nastekané hlieny vygrcajú(vždy po brufene), tak razom vyzdravejú. 😀

andrea- môj Fifko trpí na tie gingivitídy, vždy má také hrozné afty v celej puse. Tak ,že sme už 2x boli na B12 i.m.(vždy po dve injekcie). A preventívne keď mu zbadám na jazyku také belavo červené okrúhle mapy, tak natieram gencianou a herbadentom. niekoľkokrát sme takto zachránili od veľkej bolesti. A ak to mal, tak mal aj brutálne horúčky ☹
Verím, že Tami to nebude mať také zlé.prajem skoré uzdravenie 😉

andrea.m
7. mar 2009

ramzesa to by sa mohlo teda.

bibi horúčky zatiaľ nemáme klop,klop

andrea.m
9. mar 2009

škôlkári ta čo spíme?

ukana
9. mar 2009

ta pracujeme, nespime 😀 😀

bobacik nas siel po tyzdni do skolky, uz relativne bez kasla, a uz sme sa vsetci tesili 😀 on, ze ide za kamaratmi, ja, ze nemusim kazdy vecer varit, aby mali chlapci cez den co jest, a hlavne pocasie uzasne 😒 , tak sa aspon nieco nauci a nebude sa doma nudit 🙂

to MDZ a Den matiek je to iste?? 😅 😅

riusik
9. mar 2009

ahojte, chcem sa k vam pridat...
my sa zatial adaptujeme. prvy tyzden ok, druhy same problemy ☹ je to pravdepodobne sposobene ucitelkou - ten prvy tyzden mal jednu, druhy sa vymenili... oddnes ma byt tomas v skolke cely den, teda aj spat, tak som zvedava, normalne mam uz teraz bruchabolenie 😔

ukana
9. mar 2009

riusik, tie prve tyzdne su najtazsie, to si kazda mama a dieta tym prechadza 🙂 🙂 aj place Tominko?

riusik
9. mar 2009

ukana: nie, neplace. jednoducho neposlucha, odmieta robit, co ucitelka povie, co bolo samozrejmost pri tej prvej, tak pri druhej nechce robit... viem, ze sa musi prisposobit, ale mu to neviem vysvetlit. ta "lepsia" vravi, ze to chce cas a ze sa nemam trapit, ze je to ich problem, ale mna to trapi... logicky...

ukana
9. mar 2009

riusik, tak sa netrap, urcite maju skusenosti s detickami, kazde sa v zaciatkoch nejak prejavuje, jedno place, druhe neposlucha, musi sa naucit fungovat v kolektive......a to je pre neho nieco nove, takze to nejde zo dna na den...... 😉 Niecim sa zamestnaj cez den, aby si na neho stale nemyslela 😉 ...... 😵

riusik
9. mar 2009

ukana: ved prave, ja ze kolko si toho porobim, ked bude v skolke a ja sedim a premyslam... no, skusim mysliet na tvoje slova a idem robit nieco zmysluplnejsie 😉 a martinko v pohode, ked je nejaky cas doma, ide do skolky??

ukana
9. mar 2009

riusik, teraz bol prvykrat chory tento sk.rok, tak v pohode siel do skolky, ale ten prvy rok bol desny, plakaval mi kazde rano, lenze ja som uz chodila do prace, ale ked som odisla zo skolky, tak uz bol cely den v pohode 🙂 asi dvakrat som volala do skolky,ale nikdy uz neplakal dlhsie ako polhodinku, poobede bol vysmiaty, len tie rana boli desne..... ☹ ale zasa ja som nemala cas to velmi riesit, nastupila som do prace, musela som dobiehat nove veci ......tak aj ty sa venuj sama sebe......a po par dnoch ti to uz ani nepride......tomi bude spokojny, ked ti budes spokojna....... 🙂 🙂 🙂 skolka ma pre nich vela pozitiv 🙂 🙂 doma by sa toho tolko nenaucili ako v kolketive a ty by si sa mu urcite nemohla tolko venovat, hlavne teraz, ked bude u vas babo 🙂 🙂 🙂 🙂

riusik
9. mar 2009

ukana: dakujem za podporu a plne s tebou suhlasim, detom treba kolektiv... preto som to aj riesila co najskor... nechcela som, ani aby vedeli v skolke, ze som tehotna, bala som sa, ze by mi ho nevzali... teraz uz vedia, uz to vidno 😉 este raz vdaka, budem vam tu hlasit ako pokracujeme...

lasenka
9. mar 2009

ahojte 😉
riusik - presne ako ti radi Ukana, Tomasko potrebuje kolektiv, ja som svojho dala uz od 2 rokov - a nelutujem! vsetko potrebne sa naucil v skolke a ja som ho doma podporovala chvalenim, bol strasne zlatulinky, ked mi mohol ukazat, ako vie pit z poharika uplne sam bez mojej pomoci, ako si vie sam sadnut na nocnicek a podobne.... fakt som rada, ze som ho tam dala tak skoro... a aj mne plakaval rano, no len prve tyzdne a tiez som volala do skolky, ci je vsetko ok, a bolo hned po 15 minutach ako som odisla... takze nelutuj ho, ked bude plakat, skusa ta... musis byt silna a hoci ti vyjdu slzicky, vybehni s nimi pred branu, nech ta on nevidi 😉 drzim ti palce 😉

ukana - ahoj 😉

andrea.m
9. mar 2009

ahojte

riušik vitaj medzi nami. neboj nič tomáško si zvykne a lepšie teraz ako ked sa narodí bábo.

riusik
9. mar 2009

vdaka za podporu... 😵
lasenka: ved, ked by plakal a potom ok, ale on neplace a potom neposlucha ucitelky, teda jednu... a robi vsetko naopak ako ona povie ☹ no, dnes tam mal aj prvykrat spat, o tretej idem ponho, som zvedava.... napisem... a inak, lutujem, ze som ho nedala skor, asi by to lepsie zvladal, teraz je prilis premudreny ☹

andrea.m
9. mar 2009

riušik napíš som zvedavá 😉 možno si časom zvykne aj na tu druhú učiteľku ked pochopí že sa striedaju

lasenka
9. mar 2009

rius - neboj sa, zvykne si, najde si rezim aj v skolke a zvykne... ty sa teraz setri, si tehulka, je spravny cas, aby si Tomas zvykol na skolku, potom sa ti narodi malinke a budes spokojna, ze Tomas je uz v pohode...

simonova815
9. mar 2009

riusik, tak ako baby pisu, bude to dobre.
Moja mala mala 2 roky a 3 mesiace ked nastupila do skolky. Hned na cely den. Zvykla si asi po tyzdni, bola do januara vela chora, ale uz druhy polrok sme mali uplne klud. Dokonca aj cez prazdniny chcela chodit, chybali jej deticky, doma bola nuda. Teraz v septembri mala par dni problem, i ked isla do rovnakej skolky a uz bola otukana, ale musela si zvyknut na nove ucitelky. A chora bola snad 2krat. Uplna pohodicka, doma sa hra iba na skolku, ma to tam rada.
Mna skor teraz trapi, ze sa budeme stahovat a mame problem vybavit skolku. ☹
Som z toho dost sklamana, budeme asi nuteni ju vozit zo SC do BA aj napriek tomu, ze ani manzel ani ja v BA nepracujeme....je to krute teraz so skolkami a clovek si ozaj nepomoze...
som sa vam trosku postazovala.... 😖

petikd
9. mar 2009

Ahojte.No Rinusik to Damián prvý týžden úplane v pohode.A dnes?Prídem po neho a som sa pýtala učitelky či zjedol.No a povedala,žeboli na prechádzke a on plakal,že chce ísť domov.Potom,že on nechce polievku,on chce ísť domov.No a jak prišiel ku mne tak bol taký uľútostený,ústa skrivené do plaču a slzy v očiach.Tiež nerozumiem,tak rád chodí.Aj povedal,že aj zajtra pôjde,ale nerozumiem prečo plakal

riusik
9. mar 2009

ahojte...nesiel mi net ☹ tak prve spanie v skolke - spat, nespal, ale neplakal. stale vsak nieco rozpraval, cim teda rusil dalsie deti, ticho bol, iba ked ho ucitelka skrabkala po chrbte... a vrchol vsetkeho - pocikal sa 😠 a to sa mu teda nestalo asi tristvrte roka... ale inak bol vraj ok, tak uvidime zajtra...
ste zlate, dakujem vam 🙂

ukana
10. mar 2009

ahojte, riusik, s tym pocikanim sa netrap, nas Matko sa pocikal aj teraz v predskolskej triede, lebo mali novu pani ucitelku a mal nejaky stres z toho..... 😒 😒
Myslim, ze Tomasko ako zaciatocnik to zvlada na jednotku, s tym skrabkanim po chrbte to je super, aj ja chceeeem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andrea.m
10. mar 2009

tomáško zlatý ako ich tam hned dal do laty že škrabkať 😀 to muselo byť strašne milené. a tak ako píše ukana z pocikania si nič nerob. aj filipkovi sem tam ujde. oni z toho vyrastú.

riusik
10. mar 2009

ahojte...tak dnesne hlasenie - celkom ok, dokonca si aj pospal 😵 tak teda zacinam verit tomu, ze si tam zvykne a ze si zvyknu oni na neho 😉 on je totiz velmi ukecany a vsetko komentuje, ale snad ho naucia, kedy ma byt ticho. a viem, ze pocikanie je typicky prejav na zmeny a tak, ale som sa prelakla (asi ako kazda matka), ze aby to nebolo take to vazne pocikavanie..... rozumiete mi, vsak??

andrea.m
10. mar 2009

riušik no ked je ukecaný tak sa priprav že učiteľký budú mať prehľad o bšetkom čo sa u vás doma deje 😀 😀 😀

riusik
10. mar 2009

andrea: no, ved...tomas musi vsetko komentovat a vsetkych, kto co robi a tak a preco to robi a ako to robi a vobec...

andrea.m
10. mar 2009

zlatýýýýýý 😀 😀 😀 nestratí sa