Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ukana
21. mar 2009

renca, naseho by to teda riadne bavilo 🙂 my chodime do Bojnic do Zoo a tam sme v tom terariovom pavilone vyse hodiny 😅
dnes sme boli manzelovej starkej na 80-tke, matko sa najedol a dve hodiny spal v kuchyni na gauci 😅 😅 buchali tam, trieskali riadmi, kricali, nic mu nevadilo 😕 😅

ukana
23. mar 2009

dobre rano.........tak nam choroba presla do uska, vcera dobral ATB a dnes ho boli usko..........zasa k Dr........ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😖 😖 😖 😖
vcera som stretla jednu mamicku zo skolky a maju ist na jar do skoly v prirode na 5 dni.......este neviem detaily, ale asi pojde 🙂 🙂 🙂

bibinka
23. mar 2009

juj ukana, tak Maťkovi prajem skoré uzdravenie. a čo tak ,nemal tú jednu chorobu doliečenú? Inak, aj Fifko tak krútil hlavou, akoby ho uško bolelo, no hádam mu ddo zajtra prejde- už konečne ide doo škôlky, lebo ja som celá besná, normálne mi dvíha "žlčník" tými svojimi nápadmi- je to expertisko 😅

mne sa v Bojniciach moc nepáči, nie tými zvieratkami, ale tým,že je veľmi výškovo prevýšená, samé chodenie do kopca a tak. V Ostrave(od nás 120km) je taká krásna zoo, ani v Zlíne taká nebola. Tam by som a chcela ísť ešte aspoň raz pozrieť. A že vraj najkrajšia zoo je v Dvúr Králové.

renca3
23. mar 2009

v Zline sme boli v lete, velmi sa nam pacila ZOO. Dvur Kralove je trochu od ruky.

ukana
23. mar 2009

bibi, nakoniec to bude asi len prievan, ani teploty nema...........

v Zoo sme boli len v Bojniciach, mozno tento rok skusime nieco ine 😉 chceme ist aj do Ba do dinoparku 🙂

nikolienka
23. mar 2009

Ahojte ja sa chcem opytat a aj poradit.Mam synceka troj rocneho a dala som prihlasku do skolky no neviem ci mi ho zoberu,este mi neprisiel papier.Ak by ho zobrali tak asi len na 4 hodiny lebo som na predlzenej.Ako je to s platenim skolky ked je dieta v skolke len na 4 hodiny plati sa cela alebo ako to je.Viem ze na obed musi byt v skolke.aspon u nas je to tak.Za skoru odpoved vam dakujem

teessa
23. mar 2009

školka, co já vím, tak se platí normální poplatek ať tam je dítko jakkoliv dlouho

kasami
23. mar 2009

Nika, moj maly chodi presne tak do skolky - no len tak max tyzden v mesiaci a platime vzdy plny mesiac, co sa tyka stravy, tu maly v skolke nema kvoli zdravotnym problemom ... desiatu a pitie mu nosim a pred obedom ho beriem domov

andrea.m
24. mar 2009

školne a zrpš zaplatíš normálne a stravu budeš mať trošku lacnejšiu lebo ti odrátaju olovrant.
aspoň u nás je to tak.

ukana
25. mar 2009

ahojte, nasi predskolaci idu v juni na 5 dni do skoly v prirode....bez mamiciek 😨 😅 s dvoma uckami......do Celadic pri Nitre..ide asi polovica triedy, Matko sa tesi 😅 , horsie to je so mnou 😅 😀 , ale maju tak nabity program, ze nestihnu ani plakat za rodicmi 😅 ........cena 76Eur 😒 ..........

musim si aj ja spravit program, nech nestihnem plakat... ☹ ☹ ☹ 😀

www.mroazas.sk

aneta52
25. mar 2009

Ahojky holky,omlouvám se,že se Vám vměšuju do diskuze,ale potřebuju radu..Naše Verunka nastoupí od dubna do školky na 4 hodiny a měsíčně máme platit kolem tisícovky.Je to státní školka,musím říct,že mě to docela překvapilo.Můžu se zeptat,kolik přibližně platíte vy?Děkuju,hezký den

ukana
25. mar 2009

aneta, my na slovensku v statnej skolke tak okolo 1000-1500sk.Ja konkretne cca 1000 sk na cely den, zavisi od mesta, v ktorom zijes. v podstate vsetky poplatky budes platit ako keby chodila na cely den, iba stravu menej o poobednu "svacinu" 😅 , takze mne ta tisicka vychadza v norme...zda sa ti to vela? 😕 😅 v sukromnych skolkach az do 3000 mesacne platia 😖 😖

aneta52
25. mar 2009

není to moc,tak dítě tam je každý den a hlídají ho..naopak nějaká paní na hlídání by určitě vyšla daleko víc..jen mě to překvapilo..myslela jsem si,že je to nějak částečně dotované státem.. 🙂 v každým případě jsem ráda,že školka vyšla a vzali nás takhle v průběhu roku..

ukana
25. mar 2009

u nas su "statne" skolky dotovane mestom, takze su to mestske skolky....... 🙂 teda mne ta suma za mesiac pride skor symbolicka a urcite stat (mesto) nieco doplaca, ved z toho by prevadzku skolky, platy uciteliek, kucharok, upratovaciek, stravu detom, opravy, udrzbu, nakup hraciek a pomocok, vykurovanie, vylety a pod., ......... urcite neutiahli 😕 😔

nech sa verunke v skolke paci 🙂

renca3
25. mar 2009

aneta...co ta prekvapilo? ze je to tak malo? lebo ako pise ukana, samozrejme, ze je skolka dotovana a nielen ciastocne. z tych par tisic, co vyzbieraju od rodicov toho vela nepoplatia.

ukana
25. mar 2009

my z tych 1000sk platime 700 sk stravu (cca 35sk na den), tristo korun je skolne.....v skolke je 70deti x300sk =
21000sk mesacne vyzbieraju na skolnom.......to je nic 😒 je tam 6 uciteliek, 2 kucharky, 2 upratovacky, ekonomka( ta ale robi ucto aj v inych skolkach, tak je zrejme len na dohodu)......takze ta suma je fakt len symbolicka, keby sme mali platit skutocne naklady, tak sa ledva do 3000sk zmestime 😕

andrea.m
26. mar 2009

tak Filipka dnes v škôlke pochválili že na to aké má nešikovne prsty píše prekrásne.vraj najkrajšie z celej triedy 🙂

ukana
26. mar 2009

sikulko 🙂 🙂 🙂 🙂 mate vybavenu prvu triedu, u nas to bude boj s pisanim 😖 😖 😖

riusik
26. mar 2009

andrea: sikulka filipko 🙂 blahozelame 😵

renca3
26. mar 2009

ked pisete o tych prstoch. pokusala som sa dnes ucit Lea zaviazat snurky na topankach. no a ten ma take drevene prsty, ze som to nakoniec vzdala. ani on nemal zaujem dalej spolupracovat. vasi, hlavne predskolaci to uz vedia?

andrea.m
26. mar 2009

renca nie ani ho to neučím. filipko ma úplne zlú jemnú motoriku. a kdesi som čítala že to je normál diagnoza a že je na svete kopa ľudí ktorý nevedia napr.zapnúť gombík respektíve s tým maju problém. a patrí medzi nich aj daniel radclife (harry potter). takže ja to už nerieším.

ukana
27. mar 2009

andrea, tak my mame takeho Harryho Pottera tiez 😀 snurky zaviazat nevie, len uzlik, maslicku uz nie 🙄 aj sme to uz skusali asi 100x, gombiky mu idu, na styroch chlapcov so zlou jemnou motorikou pripada jedno dievca 🙂 to ako utecha pre maminy chlapcov 🙂 ale s inteligenciou to podla mna nesuvisi, len v prvych triedach tak baziruju tie ucky na tom peknom pisani 😠 😠 😠 my sme sa uz vopred s muzom dohodli, ze ho nebudeme s tym tyrat,mozno trochu viac cvicit, muz tiez pisal skaredo, pise tak stale, a doteraz spomina, ako mu mama vecer roztrhala zosit a musel ho do noci cely prepisovat 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖

svokra ma se..e, vzdy ked ku nam pride a bavime sa o skole, zacne : Jaaaaaaaaj, to bude hrozne, to sa natrapite, urcite mu to piisanie nepojde, no ved uvidite.............. 😖 😠 😠 😠 😠 😠 😠 vestica 😠 😀

andrea.m
27. mar 2009

ukana ani ja nebudem bazírovať na perfekcionizme v prváku ale na slušnom správaní a aby sa napr v buse postavil strašiemu tak na tom bazírujem a budem bazírovať celý život.

ukana
27. mar 2009

tak ani mi nevrav 😠 ja rano vidim babku o palicke stat nad pubertakmi, co sa musia po sediacky hrat na mobile, tak by som ich 😠 😠 😠 😠 😠 😕 potom ju pusti sadnut mamicka s dietatom 😒

ja uz mam aj nervy, ze nas mlady pan sa rad necha obskakovat, mami podaj.........mami dones mi.........mami ....tak si pekne musi po sebe upratat riady, zaciname so smetami pomaly (kontajner je hned pre barakom bez cesty).............lebo zacina byt bordelar riadny, tak sme pritvrdili 😠 😝 😅

renca3
27. mar 2009

caute.
vcera mi Leo hovori, ze si v skolke strihali vlasy. a naozaj mal na boku vystrihnutu plesinu. ze to si vsetci tak ustrihli.
tak som dnes nabehla do triedy, ze ci si deti naozaj postrihali vlasy a ucky na mna pozeraju, ze o nicom nevedia.
tak sa mi mlady pan tam na mieste priznal, ze to si urobil doma. no hanbila som sa ako pes. ze mi dieta klame, ja ho doma neustriehnem a ich obvinujem. trapas. 😝 ved si to s nim poobede vybavim. 😠

ukana
27. mar 2009

renca 😀 😀 😀 pekny trapas 😀 😀 😀 no riadny vymyselnik 😀

andrea.m
27. mar 2009

renca 😀 😀 😀 😀

ukana no v tomto budem musieť aj ja pritvdriť. smetí nehrozí lebo kontajner je cez cestu ale v pribehu mesiaca maju vlastnú izbu a budu ju pratať jak lusk. ja som zatiaľ zaviedla že pred spoločným jedlom serviruje na stôl taniere a príbory.

ukana
27. mar 2009

andrea, aj ste kupovali nabytok? Matko sice ma izbu, ale ma tam len staru skrinu, postel a krabice s hrackami 🙄 chcela by som nejaku zostavu, ale teraz mame ine vydavky, tak asi v lete poriesime len stolik a stolicku 😅

doteraz spavali s vami, ci ako? mate dvojizbak?

andrea.m
27. mar 2009

mame 3 izbak ale v menšej izbe boli len hračky a v tej väčšej sme spali všetci.teraz bude v malej izbe spálňa a vo väčšej detská. chceme im tam dať podlahu. poschodovú posteľ. tu maju zdedenu ešte po mne a súrodencoch. je ručne rezaná z masívu. dve písacie stolíky tiež z masívu a stoličky. skriňa zatiaľ ostane tá čo sme mali my s manželom a časomk dame spraviť vstavanú no a nejaké police aby mali kde knihy a hračky ukladať. až to bude hotove nafotím a dam do labumu na strechu a sem link 😉

bibinka
27. mar 2009

čaute-

renca- Leo je teda beťár 😀

andrea- to máte super, že deti budú mať vlastnú izbu, aj tá predstava masívneho nábytku je pekná. My tak tiež chceme riešiť, zatiaľ má z masívu Fifko len posteľ, tento rok ju kúpime aj Alexíkovi a v lete tiež chceme riešiť preskupenie nášho bytu.Aby boli chalani v jednej izbe- nech si zvykajú na spolužitie 😀 😀

ukana- stolík a stolička je pre prváčika prvoradá, skrine počkajú- veď aj tak sa v nich len hromadí brajgel- viď u nás 😀 😀 😀

musím sa pochváliť s Fifkom, že už v škôlke neplače,ani pri rozlúčke, vždy mi zakýva z okna a že sa potom pekne cez deň hrá-dokonca aj s ostatnými deťmi. len dúfam, že ho tým neprechválim, ale mám dobrý pocit, že sa konečne trochu etabloval.
a včera mi učiteľka hovorí, že Filipko jej hocikedy ujde z triedy a že ho včera zachytili pred hlavným vchodom- chúďa, tak na mňa čakal, že ma vraj chcel ísť pozerať na cestu 😕 - no ešteže ho zachytili. Tak sme mu doma vysvetľovali, že sa to nemôže, lebo že by mohol zablúdiť a že keby som došla do škôlky a by som ho nevidela, tak že by som veeeeľmi plakala. A dnes učiteľke znovu zdrhol, ale hneď sa vrátil a začal sa jej ospravedlňovať, že on sa šiel len pozrieť na taký kábel, čo vedie nad dverami.... že jej nechcel ujsť,aby sa nebála 😅 😅 😅