Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
2. sep 2008

my máme skrinku tu čo stále len 3 roky mal na nej šaša a teraz nakladiak a na vedľajšej nalepke N a n

ukana
2. sep 2008

musime sa pochvalit, v casopise ADAMKO c.9 Matkovi uverejnili obrazok 😅 Snad aj ta slubena cena nam pride domov 🙂 🙂 🙂 🙂

kapulet
2. sep 2008

ahoj holky, tak my jsme nástup do školky včera zvládli i dnes bez problémů, ale naše malá se začala vztekat a dupat si, dnes když jsem si pro ni přišla mi to názorně předvedla, stála jsem v chodbičce jak opařená a nevěděla v tu chvíli co dělat, problém totiž je, že doma se nám zatím nevztekala, viděla jsem ji poprvé a vůbec netuším jak to řešit ☹ Jak ji to mám vysvětlit, když to doma nedělá ?Prosím o radu

andrea.m
2. sep 2008

je v novom koleltíve...sú tam iné deti a doma bola predpokladám sama...nebola nutena bojovať ani o hračku ani o pozornosť...chce to iba nervy zo železa a veľa rozprávať...ono sa to na ňu nalepí aj ked zo začiatku to bude vyzerať že nie...držím palce,určite to zvládnete

bibinka
2. sep 2008

ukana- mám taký dojem, že náš Fifko bude všetky nálepky na detských skrinkách olupovať 😠 😠 tak keby niečo, boli sme to my 😅

andrea.m
2. sep 2008

bibi tvoj filipko a ukanin maťko sú spolužiaci?

ukana
2. sep 2008

andrea.m, chodia do rovnakej skolky 😉 ale do inej triedy 😉
bibi, ako prvy den v skolke? bez placu? a ty ako? chodis po byte ako tiger v klietke? 😀 😅

alika54
2. sep 2008

ahojte,,,nas nastup do skolky som zvladla asi ja horsie ako mala,,,dostali sme nove pani ucitelky, novych spoluziakov 😒 ,,,mala chodila po inych triedach a hladala svoju pani ucitelku majku 😢 ,,,tak mi jej luto bolo,,,no poobede bola uz spokojna s kamoskami aj pani ucitelkou. bola som aj za riaditelkou a ak bude moc zle vrati mi ju do starej triedy no tam su vacsinou starsie deti,,,tak uvidime 😅

andrea.m
2. sep 2008

ali neboj dobre bude 😉

alika54
2. sep 2008

adi dik,,,dufam ze ano 😅

ukana
3. sep 2008

alika, ani my nemame svoje pani ucitelky ☹ , a dnes to slo s placom... ☹ ☹ ☹ sice len doma, v skolke uz sa hanbi plakat, ale to rano, ked sa zobudza s placom 😖 ☹ ☹ , no nic moc ☹ 🙄

martina.d.
3. sep 2008

ahojte, tak my sme to včera zvládli super. Malá už v noci nevedela spať, čo sa tešila do škôlky. Zmenila sa jej síce trieda, učiteľky (tie síce pozná z dvora) a dokonca poznala v novej triede aj detičky, s ktorými bola minulý šk.rok. Takže sa teším. 😀 😀 😀

lenand
3. sep 2008

nam tiež zmenili učitelky ale oliverko ich tiež pozná a v školke bolo dobre dnes sa tešil do školky 🙂 😀

andrea.m
3. sep 2008

no a náš filipko je už dnes a zajtra doma lebo im maľujú triedu 😠

vka
3. sep 2008

Ak smiem o dvihli vam rodičovsky prispevok do školky nam zo 150sk na 211sk 😠

alika54
3. sep 2008

ukana verim ze sa ti slo do roboty taksie ako malemu do skolky,,,,to poznam,,tiez sme mali uplakane obdobie 😒 ,,, vka,,,nam dvihli z 250 na 350 😠

andrea.m
3. sep 2008

o akom príspevku je reč? 😲

vka
3. sep 2008

bejka13
3. sep 2008

ahojte, a ak máte dieťatko v súkromnej MŠ, aký poplatok platíte - školné ??

viabella
4. sep 2008

ahojte, my mame prispevok 400.....ale chcem sa spytat na ine, mame novu pani ucitelku, po prvom dni 12 deti neprislo a dnes vsetky berieme na obed kym je druha pani ucitelka, ktora je v poho....pani ucitelka strasne krici na deti, nuti ich jest, nasilu im strka lyzicu do ust, nedovoli im ist na toaletu, vcera bol len druhy den a udrela dieta...deti sa jej boja, boli sme sa stazovat pani riaditelke a ta nam sama priznala ze ma za dva dni niekolko staznosti, tak sa s nou porozprava a sama priznala ze tato pani ucitelka je prilis direktivna....co sa stym da robit? moja dcera chodila vzdy do skolky rada a teraz su to len dva dni a je vystresovana, place, boli ju brusko, viem , ze to nie je len rozmar, predsa z 26 deti ked na jej smene ostane pat, sest deti tak nieco nie je v poriadku a nabuduci tyzden bude tato pani ucitelka doobedu...co robit?

ukana
4. sep 2008

viabella, my sme taku tiez mali, rodicia spisali peticiu na mesto (kedze sme mestska skolka) a ucitelka musela odist... odlahlo urcite aj ostatnym ucitelkam 😀 ...

popros riaditelku, ci by mala nemohla byt nacas v inej triede 😒 ak by to slo ☹

ukana
4. sep 2008

udrela dieta?? 😲

andrea.m
4. sep 2008

viabella do ktorej mš chodí bronka?

viabella
4. sep 2008

ukana, nemyslim si ze ina trieda je riesenie, problem nema len moja dcera, neda sa prelozit cela trieda? 🙂 oficialnych staznosti je za dva dni tusim sedem a ostatny sa stazovali len ustne pani ucitelke ktora je doobedu, myslim ze za ten kratky cas je to dost 😒
a ano udrela chlapceka, netykalo sa to mojej dcery ale vcera to bol on a zajtra to moze byt dalsie dieta...povedali nam to deti, viacerym mamickam nezavisle od seba a popravde neoficialne nam urcite veci potvrdili aj jej kolegyne ☹

andrea.m
4. sep 2008

a deti neklamu

viabela ja som z terasy takže ......ufff....vydýchla som si 🙂 držím palce,informuj nás ako to pokračuje

viabella
4. sep 2008

andrea.m ale inak je to dobra skolka, mile pani ucitelky, pekny pristup, moznost ucit sa jazyky atd, 🙂 a nechcem ta strasit ale tato pani ucitelka u nas nie je dlho ona putuje po skolkach, prave zname zistovala odkial a preco k nam prisla a mala problem uz viackrat......tak som zvedava ako to dopadne, neviem preco ale neverim, ze dohovor riaditelky nieco zmeni, no treba dufat 😅 tak nam drzte palce a a k mate skusenost s riesenim takejto situacie rada sa to dozviem, ,nech som poucena, dik

bibinka
4. sep 2008

viabela- to je strašné, že sa ešte dnes nájde taká učiteľka, ktorá udrie malé dieťa? 😲 😲 😲 určite to treba riešiť,nie je riešenie nedávať deti do škôlky,ale vykázať učiteľku!!! Podľa toho čo píšeš mala takéto problémy viackrát, poukazuje to na jej frustráciu a prepracovanosť. Trvala by som na sťažnosti a zistila by som si,kto je zriaďovateľom škôlky a pátrala by som, prečo ju držia na tomto mieste.
Presne ako píšeš, včera udrela chlapčeka, zajtra to môže byť zlomená ruka, odretá hlava a čo ja viem ešte aké úrazy. Ale hlavne psychické bloky u detrí a tie sa naprávajú vééééľmi ťažko.

ukana- počula som o tej kauze v "našej " škôlke a som rada, že má Fifko také učky ako má. No ale asi sú aj prísne, lebo má pred nimi rešpekt a včera povedal, že pani učiteľka buchla rukou po stole a ja že prečo? on vravel, že ked neprestával plakať...a že iné deti kričali .No neviem,
Inak už som písala do témy prvý krát do škôlky ako to bolo s naším prvým dňom, ale no plakal jak tur, volali mi, že mám pre neho prísť lebo že plače. No tak sme sa dohodli, že týždeň budem pre neho chodiť pred spaním a potom že býva taký zlom a deti s tým prestanú a pekne sa prispôsobia. Tak čakám.
Ale včera Fifka skolila prvá škôlkárska viróza☹((

andrea.m
4. sep 2008

bibi môj fifo vysrájal jak pojašený celý prvý školský rok každé ráno.učiteľky mi tvrdili že to potom prestane. a ja že prečo mi nikdy nezavolaju ked plače tak mi tá učiteľka povedala že to by bola jej hamba keby nedokázala dieťa zaujať tak aby plakať prestalo.

zriadoveteľom väčšiny mš v ke je magistrát a tam aj rozhoduju ktorá učka kde pôjde učiť do ktorej mš.to viem od našej riaditeľky.a potom sú tu učiteľky tzv.zaskakovačky ktoré presúvaju z jednej mš do druhej podľa toho kde nejaka učka vypadne.ved sú to ženy a tiež maju často doma deti a chodia na očr.

ukana
4. sep 2008

andrea, ten pristup ucitelky k placucim detom sa mi paci...ved je najjednoduchsie zavoalt rodicom, nech si pridu pre dieta...a co ked su v praci, to ho nechaju plakat a nevedia si s nim rady? ja som za telefonat rodicom len v naozaj krajnom pripade (zranenie, choroba), inak by si s tym mali ucitelky poradit, alebo ak si to rodic vyslovene zela. 🙂

andrea.m
4. sep 2008

mne za 3 roky zavolali zo škôlky iba raz ked filipko zvracal.