Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

melory
9. apr 2008

aajinka to bola ucitelka z normalnej materskej skolky.

bibinka
9. apr 2008

ja si myslím, že tu nikto nerobí medzinárodný konflikt 😅 , každej matky sa dotkne keď jej dieťa bije niekto cudzí.aj keď je to len také ťapnutie. Keď si dovolí na malé dieťa, tak je to zlyhanie na celej čiare. Ak učiteľka nezvláda stres z detí- je to prirodzené, každý môže vyhorieť-mala by odísť pracovať inde. Ja si myslím, že najskôr by mala učka rozprávať s rodičmi, ako sa správa dané dieťa a dohovoriť sa s nimui čo na neho zaberá a tak. napr.môjmu synovi pomôže ,keď všetko obrátime na srandu a začneme sa smiať-pretlak emócií sa vypustí a zase je kľudný.
Inak napr.v zdravotníctve a vlastne vo všetkých povolaniach ,kde sa pracuje s ľuďmi, sa objaví u pracovníkov syndróm vyhorenia po cca 4 rokoch! Takže ja neskonale obdivujem kľudné a veselé panie učiteľky v škôlkach a školách.

maslenka
9. apr 2008

renca presne to prerastanie cez hlavu som mala na mysli, keď vidím ako niektoré deti bijú svojich rodičov, dokonca som videla, ako na otca pľuje, tak mi je všelijako. Tá benevolentná výchova sa raz obráti proti rodičom. Ešte raz opakujem, že nie som za telesné tresty, nikdy som dieťa ani vlastné ani cudzie neudrela, lebo by som si tým priznala vlastné zlyhanie.Aajinka-dovoľ aby som sa pousmiala-učiteľka nesmie nikdy zlyhať. Ty si vo svojej profesii taká dokonalá? Nikdy si nezlyhala? Ja si to o sebe nedovolím tvrdiť.

andrea.m
9. apr 2008

každý môže zlyhať ved sme iba ľudia.

aajinka nikdy nehovor nikdy,alex má iba 4 roky a ešte sa môže stať že ťa vytočí tak že mu jednu struhneš.

s telesnými tresatmi v škôlke nesúhlasím,ale zase som toho názoru že dnešné decká sú priveľmi rozpustené a nevravím že cudzie učiteľky, ale rodič by mal občas ak je to potrebné capnúť po zadku ved je tam dosť svalstva dieťaťu to fyzický neublíži a osychicky mu určite dojde že niečo prešvihlo.

ohybaj ma mamko pokiaľ som ja janko.ked ja budem jano neihneš ma mamo. toto keby mal nad posteľou každý rodič ináč by tie deti vyzerali.

ukana
11. apr 2008

u nas v skolke krpci chystaju vystupenie ku Dnu matiek 🙂 Vsetko je PRISNE tajne, tak sa tesim, aki budu zlati 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

melory
11. apr 2008

aj u nas sa uz od pondelka nacvicuje, ale hugo bude tyzden chybat a asi sa to nedouci...no nevadi.

bibinka
11. apr 2008

melory- Hugo tam potom môže zatancovať 😀 😀 😀 , učku rozdrapí 😀 😀 😀 😅

bibinka
11. apr 2008

ukana- kedy je deň matiek? dni mi letia ako bláznivé, nestíham nič sledovať. 😕

ukana
11. apr 2008

bibinka, az 11. maja 🙂 , tak neplas 🙂 ! stihas vsetko 😀

lasenka
11. apr 2008

ahojte 😉
my tiez nacvicujeme na Den matiek 🙂
minuly mesiac deti chodili do mestskej kniznice, kde si vyberali knihy a nosili ich domov, my rodicia sme ich museli detom precitat a deticky potom rozpravali inym detom obsah tej knihy...bolo to velmi pekne, Matusko sa velmi tesil, ako detom porozpraval pribeh, ktory poznal len on 😉 no a ja ako ucitelka som mu k tomu spravila krasny velky projekt s postavickami celej rozpravky 😎 (profesionalna deformacia 😀)

bejka13
12. apr 2008

lasenka, nič si z toho nerob , aj mne sa to stáva 🙂 učky sme už také, ale na druhej strane aspoň majú naše deti výhodu

ukana
18. apr 2008

ahojte, nejak to tu viazne...ja len dufam, ze do Dna matiek sa vyliecime, i ked asi Matko nestihne nacvicit vsetky basnicky ☹
lasenka, ved to je super, ja by som tiez chcela byt taka kreativna 😉
My musime kazdy den citat vecer rozpravky, tak uz vieme vela, ale vcera som zistila, ze nepozna o Snehulienke 😅 tak sme to napravili 😉

bibinka
18. apr 2008

ukana- tak to máš dobre, náš Fifko pozná len Pata a Mata, iné ide mimo neho 😅 .Nejaví záujem o nič iné, no hádam sa uschopní a začne poznávať všetky rozprávkové postavičky. 😉

bibinka
18. apr 2008

moja kamoška dáva malého (2,5r) na prípravku do škôlky, pre lepšiu adaptáciu. Normálne začne chodiť v septembri a ona si to zatiaľ nevie vynachváliť. Chodia tam raz do týždňa a že malý chodí stadiaľ nadšený. Je to asi aj dobre, lebo tam chodia detičky, ktoré budú spolu chodiť aj v riadnom školskom roku-aspoň si pocvičia imunitku 😀 .Sú tam s nimi aj maminy, tak to pre ne nie je taký veľký šok.
Škoda, že to beží len v Čechách, tu na SK som o tom ešte nepočula. 😖

lula26
18. apr 2008

beží to aj u nás na Slovensku, len to závisí od riaditeľky. U nás sa to tiež praktizuje. Rodič, keď prejaví záujem môže prísť s dieťaťom sa pohrať s ostatnými deťmi ráno medzi 8 až 9 hodinou, potom chodia deti v čase pobytu vonku na dvor.

lenand
19. apr 2008

bibinka a neskusala si materske centrum ja som chodila s oliverkom od rokaapol a ked nastupil do skvolky tak vobec neplakal mal tam vela kamaratou s ktorymi sa hral aj v centre. 🙂

bibinka
20. apr 2008

lenand- ja som s ním do centra chodila, ale ako sa mi narodil Alex, tak som sa tam už nedostala, teraz keď bude teplejšie a môže byť vonku v záhrade s inými deťmi, tak sa tam snáď dostaneme. Viem, že sa mu tam veľmi páčilo-i keď som musela byť každú sekundu s ním. teraz je už starší,tak sa zahrá trošku aj sám.

andrea.m
23. apr 2008

bibinka neboj filipka určite rozprávky chytia za srdiečko.aj moj filipko fičal iba na dvd rozprávkach a ked som mu chcela večer čítať tak záujem nebol.teraz ma 5 rokov a čítame veľa,rozprávky vie naspamäť a dokonca si v škôlke vydupal u učiteľky že si nosí knihu a ked idú spať tak im číta z jeho knihy. 😀

debra
23. apr 2008

mamičky školkárov prosím poradte mi...aj vaše detičky bývajú často xoré? ☹ ☹ moja stále,v jednom kuse...stále teploty,zápaly priedušiek,sople,kašeľ...xcem sa opýtať čo v takýxto prípadox robíte vy?ako liečite detičky?vyberete dieta aj z kolektívu na určity čas?

a ešte sa xcem opýtať ktorým detičkám už vyberali mandle?lebo asi aj nás to čaká...

dakujem krásne za všetky odpovede...som písala do temy aj posilnenie imunity,ale nik mi neodpísal

lenand
24. apr 2008

ahoj debra moj oliver ma dost casto sopliky a kasle tak vtedy ho nedavam do skolky ostava apon na 2 dni doma ma oslabenu imunitu teraz mu davam Ribomunyl a cakam na vakciny od alergologa na posilnenie imunity ale do skolky pride stale niekto kto kasle alebo sopli tak tomu sa neda zabranit a zase chodime obaja do prace a mezi detmi mu je lepsie ako ho nechavat stale u babky tym musia púrejst asi vsetky deti ked nie v skolke tak potom v skole mi to zatial riesime liekmi na posilnenie imunity . mandle na neviberali ale susedka ma o polroka starsieho chlapca a tiez bol casto chory a im vyberali mandle asi mal vtedy 3apolroka .

alysea
24. apr 2008

Ahojte, moj Peťko je tiež často chorý, tento mesiac je už druhý týžden doma. Stačí, že príde do školky zasoplené dieťatko a nám sa to hneď nalepí. Ja ho nechávam doma vždy tak dlho ako si to vyžaduje jeho zdravotný stav, pretože nevidím zmysel v tom aby som ho zdanlivo vyliečeného dala a po dvoch dnoch mi ochorie znova. Na posilennie imunity mu dávam Echinaceový sirupček. Inak teraz už tretí týžden má v noci záchvaty kašla a vkuse mi kýcha tak nás zajtra čakajú testy na alergiu, dúfam, že mu niečo dajú lebo ani fenistil už nezaberá a je to dosť hrozné v noci sa nič nevyspíme lebo ho drhne aj hodinu vkuse a potom nemože spinkať.

debra
24. apr 2008

ja dávam malej na posilnenie imunity imunoglukán...pred necelými 2 týždňami dobrala atb a o 5 dní nato opäť oxorela...dokt mi odporučila nedať ju aspon na 3 mesiace do kolektívu...ale malá xodí rada do škôlky,nexcem ju na tak dlho izolovať od detí...ale zase stojí mi to za tie xoroby,čo nanosí domov?ja neviem čo mám robiť...ideme ešte na krčné ale to musí byť Viki zdravá,aby dokt posúdila,či vybrať tú nosnú mandlu,al nie...ja by jej ju najradšej nedala vybrať

melory
28. apr 2008

ahojte mi mame na posilnenie cebion sirup.
hugo ma zo skolky vylet 🙂 , normalne ho prvy krat budem chystat {chlieb, cucu, pit do flasky, ruksacik {musime kupit} idu na koniky a budu sa aj vozit!!!

georgine
28. apr 2008

ahoj holky dovolte mi abych se pridala s mým skolkarským synem.. je taky závislý na skolce adneska jsem byli o5 u dr a dobírá práve atb a rikala ze to nevypada vubec lip, predtim nám diagnostikovala pocínající zápal plic a ted je to prýhorsi, navic ho boli usko takze zitra jdeme k usnimu pro podeureni zánetu stredousi, do toho vseho se v tom bludnem kruhu točí i Jakoubek takze dneks amá poprve v zivote taky atb protoze je nemocný uz od svých 2 týdnu, vsechno je to zrejmne ze skolky do ktere nám doporucila dr aby malý nechodil minimalne do cervna..

dávám na posileni imunity a tak celkove martánky a imunoaktivem - mysliteze je to dostacujicí nebo mám neco pridat 😉

renca3
28. apr 2008

georgine...my sme to co ty mali vlani. ked dostal mensi 1. ATB ako 7 mesacny, starsieho som stiahla zo skolky.
teda maj, jun bol uz doma. potom mali prve sopliky az nejak v oktobri po nastupe do skolky.

bibinka
28. apr 2008

ahoj georgine - vitaj medzi nami. no ja ešte "škôlkárka" nie som, ale zápis už máme za sebou a už len čakám na september 😀 😀 😀 . ja som v Ostrave prežila 10 rokov mojej mladosti, ale teba som tam nestretla 😀 😀
Malý Ondra ti zo škôlky bude nosiť choroby furt. Ja by som so škôlkou počkala, veď ak je taký samostatnejší, že sa aj zahrá sám, tak ho nechaj doma. veď imunitu si môže cvičiť aj neskôr. Lebo to všetko má dopad aj na Jakoubka.

Ja som tiež po narodení chcela šupnúť Fifka do škôlky-lebo on veeeeľmi potrebuje kolektív a ja ho už nudím, ale som rada že som počkala. Aj teraz je chorý a má hnusnú angínu, atb má už piaty deň´a hrdlo furtom hnisavé. aj homeopatiká dávam aj kadejaké imunaly, a nič nezaberá. Našťastie, Alexinka už druhá hnisavá angína zatiaľ obišla, lebo kojím.
kamarátkinym deťom zabral až Prevenar tbl-mulťáky a má už 3/4 roka kľud.

lenand
29. apr 2008

ja som dnes bola s oliverkom v skvolke lebo teraz je doma je chory a mali sa fotit uz mu choroba ustupila ale este nechodi do skvolky tak sme tam zavolali ze ci sa mozeme prist sfotit tak sme isli a tie nase ucitelky maju zlate nervy vsetky deticky pekne prezliekli do satvociek co im nachystali rodicia na fotenie a deti vkuse lietali poniektore plakali a oni to zvladali s takym kludom fotit deti v najmensiej skupine to je riadna fuska najprv po same na portretiky a potom vsetky naraz vobec to tym ucitelkam nezavidim ale bolo to super uvidime ako vyjdu fotky uz sa tesim 🙂

melory
30. apr 2008

hugo siel dnes do skolky bez slip 😕 snad to prezije. uz sa oblieka sam a nasla som ich na kresle 😅 aj muz hovoril, ze namal, ked ho obliekal.

lenand
30. apr 2008

toto sa stalo aj mojej kolegini v praci ked daval do skvolky dceru jej muzik ze isla bez gatiek lebo zabudli ale prezila to 🙂 😀

melory
30. apr 2008

sned neprechladne 😒 a ta hanba pri prezliekani 🙂