Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
6. sep 2007

to dúfam aj ja.je mi toho matúška ľúto.nemala som to srdce dnes ho tam necheť.teraz nejdem riešiť či som urobila dobre.ked som pochybila tak som nebola jedina,bolo nás viac čo sme deti vzali domov.a od pondelka nebolo d§a aby od neho nedostal,predsa ho tam nebudem posielať na popravu.

vavka33
6. sep 2007

jasne,ze si jednala ako matka a viem,ze tak ako si to najlepsie vedela a citila,to som nechcela riesit,ja len,ze keby som mohla,pomozem Matukovi,keby som mohla-koli nemu. 😉

lienocka235
6. sep 2007

Vavka33 tak ja teda vobec nesuhlasim s tym co si napisla ze na to su tam ucitelky aby ho ustrazili... a zamestnali.. tie ucitelky su tam neni len kvoli nemu ale aj kvoli ostatnym 23 detom... a tiez maju mat nejaky vychovny program.. a nie len drzat chlapceka ktory zjavne potrebuje pomoc psychiatra .. a rodicia si to nepripustaju... ja by som si teda nepriala aby moje dieta chodilo do skolky kde ho niekto otlka.. a ucitelka sa s nimi nemoze hrat ani kreslit ci cvicit spievat lebo sa musi venovat len jednemu... ak je to tak nech si rodicia zaplatia sukromnu starostlivost alebo specializovane zariadenie... aj mne je luto toho chlapceka.. lebo to nie je riesenie ze ho supnu medzi 20 deti.. a dopadne to takto.. to chce uplne iny pristup individualny a ten mu normalna skolka nevie poskytnut a to sa moze aj ta ucitelka roztrhat..

mimakro
6. sep 2007

Ako to tak čítam, mám sa na čo tešiť. Ondrej nie je typ, čo by bil deti, ani nevracia bitku. Minule mu manžel dával školu, že sa musí aj brániť. On mu na to, že to robia iba zlí ujovia a on je dobrý. Snáď sú v škôlke iba deti s "normálnym" správaním. On sa zatiaľ veľmi teší, dokonca mi sľúbil, že tam bude aj spať, lebo pani učiteľka mu povedala, že tam pre neho majú posteľ.

andrea.m
6. sep 2007

vavka a ako sa da vôbec v takom prípade pomôcť?rozmýšľam nad tým od rána.je tam 4 dni.dá sa po takej krátkej dobe zavolať napr.sociálka,psychológ,psychiater alebo ja neviem kto.ma vôbec učiteľka právo na základe jednej modriny a agresívneho správania poukázať na podozrenie s týrania?

videla som to dnes na vlastné oči.tam učiteľka nemá šancu.

vavka33
6. sep 2007

Na tyranie koho?vasich deti tym malym,alebo jeho vlastnymi rodicmi?

Ucitelka by mala upozornit rodicov a odporucit vysetrenie,popripade zavolat psychologa do triedy,mali by mat taku spolupracu s ped.poradnou.

andrea.m
6. sep 2007

na týranie matúška jeho rodičmi.rodičia sú upozornení,psychologa im odporúčili-odmietli s tým že už tam boli a povedal že potrebuje individuálny prístup.vôbec nechápem prečo ho dali do normálnej škôlky.samozrejme že na prijímacom pohovore bolo všetko OK lebo chceli chlapca dostať do škôlky a potom hops hned 1 deň bol problém.bohužiaľ ja mám taký pocit že rodičia si nechcú pripustiť že majú problém a že ten chlapček je doma viac bitý ako sýty.

vavka33
6. sep 2007

hm,tak ucitelka moze upozornit socialku a oni to presetria,popripade sa obratia o pomoc na policii 😉

lienocka235
6. sep 2007

amdrea, ja som sice byvala ucitelka zo SS a ZS druhy stupen ale casto som riesila problemy sikany a zanedbavania...
dneska nemozes poslat dieta na psychologicke vysetrenie bez suhlasu rodica.. zo skolky sa da vylucit s tym ze dieta sa nevie adaptovat.. ale tiez to trva.. jedina moznost v tomto pripade je staznost rodicov riaditelke skolky so ziadostou o vylucenie toho chlapca..
co sa tyka samotneho problemu chlapca...ucitelka nema pravo na zaklade jednej modriny a spravania davat podnet na socialku.. skor je potrebny pohovor s rodicmi odporucit pedagogicko psychologicku poradnu v meste prip. detskeho psychologa .. je tiez mozne ze ide o dieta s ADHD a agresivnymi prvkami spravania sa.. aj vplyvom toho syndromu a rodicia proste nemaju energiu silu .. ho vychovavat.. najlepsie by asi bolo keby sa s nimi porozpravala riaditelka a odporucila im uz vyssie spominane..veci.. drzte sa..

andrea.m
6. sep 2007

riaditeľka škôlky je filipkova triedna a s rodičmi už hovorila.nie sú prístupní jej radám zatiaľ.uvidím ako to bude dalej.ako som písala výššie psychológa odmietajú vraj tam už boli.

lienocka235
6. sep 2007

tak potom len trvajte na tom aby odisiel z tej triedy cim skor prec.. ak nie su pristupni radam ich problem najviac skodia svojmu dietatu.. ale vy mate v prvom rade povinost chranit svoje deti.. a na tom nie je nic zle..

len trvaj na tom lebo sa to moze vypomstit.. na psychickom zdravi vasich deti... bohuzial...

andrea.m
6. sep 2007

zajtra a v pondelok ideme s filipkom na alergologiu takže do škôlky nemusí ale čo budem robiť v pondelok ráno to neviem.

andrea.m
6. sep 2007

chcela som napísať v utorok ráno prepáčte

adkap
6. sep 2007

Ahojte 🙂 My sme dnes rano plakali ale v skolke vraj bola ok. nechcelo sa jej dnes spinkat ale vraj tichucko lezkala az kym nevstavali 🙂
K tomu Matuskovi nie je to sranda s takymito detmi aj ich lutujete aj by ste ich roztrhli ako hada ;) problem je v tom ze tam sa miesa podla mojho zla situacia v rodine, nespravna vychova, a povaha. Vychova deti vobec nie je lahka vec je to tazky oriesok vsetko zosuladit urcit dietatu hranice ale naopak mu aj prejavovat dostatok lasky a zazemia. Matus pravdepodobne niecim trpi a takto si to kompenzuje je zly aby sa v niecom ubranil. Aj my sme mali v skolke jedneho chlapceka nebol taky extrem ale bol to kvitko riadne samozrejme ze bol zo socialne slabej rodiny rano prisiel do skolky zahuleny od dymu a vraj mama s nim bola do noci v krcme. Bili ho jak zito aj ked si zasluzil aj ked nezasluzil. Mala ho v triede moja kolegyna a ta mala k nemu uzasny pristup uplne sa pri nej zmenil. Stale ho povzbudzovala zamestnavala ho roznymi cinnostami mala ho ako pomocnika. Neskor si ho zobrala do opatery babka a vsetko sa zmenilo. Chodil do skolky usmiaty, cisty, spokojny, vyspaty. Fakt uplne ine dieta.

timea7
6. sep 2007

Lienočka, súhlasím s tvojím náízorom, som tiež učiteľka v materskej škole a Vavka zjavne nemáš poňatia, čo je to starať sa o 25 detí. Jedno potrebuje utrieť soplík, jednému sa chce cikať a nevie si rozopnúť nohavice, jedno dieťatko potrebuje súrne niečo vystrihnúť a ďaľšie tri sa proste len potrebujú pomojkať, lebo si spomenuli na mamičku. A ešte stále je tam ďaľších dvadsať detičiek, rodičia, ktorí detičky privádzajú a tiež potrebujú nejaké informácie. Veľmi by som bola zvedavá, ako by si za takéhoto stavu toho chlapca zaujala ty. Ja mám to šťastie, že mám detičiek v triede menej a rodičov úžasných, s ktorými sa výborne spolupracuje. Ale viem, že keby som mala v triede Matúška, mala by som veľký problém. Aj keď mi je toho chlapčeka veľmi ľúto, už len preto, lebo je v štvrtej škôlke, musí cítiť a určite cíti, že je odstrkovaný a nemilovaný a to je strašné. Bohužiaľ zákony na Slovensku sú na dve veci...Ale deti nechránia, už len preto, že takých drobčekov môže byť v triedach taký počet. To nie je o tom, ako si niektorí rodičia myslia, že učiteľka by mala voľno, keby ich mala len 12-15, ale o tom, že by na každé dieťatko mala dvojnásobok času. Mamičky, ktoré máte dve, tri detičky, máte pocit, že sa doma nudíte (aj keď je popratané, uvarené), určite nie.

andrea.m
7. sep 2007

dobre ráno.maminky dakujem vám za baše názory,len trošku ťa timea poopravím.aj vavka je učiteľka a určite ma poňatia o tom čo znamená 25 detí v triede.

zgurkaa
7. sep 2007

Ahojte. No nasa Simonka chodi do skolky rada a usmiata. My mame problem len s obliekanim. S obliekanim v takom zmysle, ze ona chce sukienku a ja jej ju nechcem povolit, kedze je vonku 10 stupnov. Tak sa potom dohadujeme a do skolky odchadza s placom, lebo ona si nemoze dat suknu a nove silonky 😨 😵 Nastastia prichodom do skolky na to zabudne.

lasenka
7. sep 2007

zgurkaa - ahoj 😉
uz tak vymysla? tak to asi preto, ze je dievcatko a prebudzaju sa v nej nejake pocity pacit sa 😉 😅
ja sa nad takym este ani nepozastavujem, kedze mojmu malemu je totalne jedno, co ma na sebe 🙂

zgurkaa
7. sep 2007

lasenka, ticho Ti zavidim. No u nas to nie je len oblecku, ale aj o sponkach, naramkoch, koralkach...... 🙂 A zabudla som povedat, ze hned jak pride domov zacne znova tu svoju pesnicku o sukienke. Samozrejme, ze ani vnutri jej ju nepovolim. Ved mame doma len 19 stupnov 😒

lasenka
7. sep 2007

zgurkaa - tisko a v dobrom zavidim aj ja tebe, ze mas dve dievcatka 🙂
sestra ma tiez dve kočky a tych sponiek a koralok ma plne kosiky, len by sa paradili a presne ako pises - sukienky a roznofarebne sandalky 🙂

ukana
7. sep 2007

ahojte, precitala som si spatne problemy andreym. Aj my sme mali problem v skolke s malou bitkarkou, Matko sa mi kazdy den stazoval, ze Nicolka sa bije, ale ucitelky spolupracovali s rodicmi, ti nastastie mali zaujem situaciu riesit. Nicolku ucitelky velmi chvalili, ked bola cely den dobra, kadejako ju motivovali, i ked niekedy to bolo tazke. Tento skolsky rok je mala ako vymenena, nas Matko sa s nou hra, je uplne v pohode. Vraj len tak bojovala proti skolke, niektore deti placu, ine sa biju 😒 Je to sice stale taky zivel, ale uz sa vie viac ovladat. 😉

majina.b
7. sep 2007

zgurkaa- to píšeš o našej soňke, včera zo skrine vybrala všetko oblečenie, a chystala si na dnešok do škôlky.

ukana
7. sep 2007

majina+zgurka- aj ja zavidim, ale v dobrom 😀 My si rano dame teplaky, mikinu a ideme ☹
Inak vcera som chcela malemu kupit tielka. Hotova pohroma. Mali iba male alebo velke, a same dievcenske. takisto pancusky 😠 Normalne ma na...li vsetci obchodnici. Pancusky za 350sk mu nekupim, tak som mu kupila len jednu supravu tielko+trenky za 180sk. Dnes pokracujem v obliehani obchodov 😖

zgurkaa
7. sep 2007

Majina, ako stara je tvoja dcerka? Inak moja cele leto nechcela nosit ziadne kratke gate, a tolko krasnych mame. Len suknicky. 🙂

majina.b
7. sep 2007

oktober/5, v juli sa jej kupilo tričko s americkým prieramkom ak tomu sukňa na bokoch nariasená a do pol augusta nemala iné oblečené, ešte dobre že v lete sa rýchlo suší pradlo. tak sa kupila druha sukňa k tomu triko a mala na striedačku.
a 3 šaty slnko nevideli

zgurkaa
7. sep 2007

No nasa nosila aj saty. Len sme ju nemohli presvedcit, ze saty co ma do mesta nepatria na dvor. Povedala, nevadi maminka, pracka operie. 🙂

majina.b
7. sep 2007

ukana- náš problém je obuv, čo 4 dni pršalo topánky všetko mokre, včera som obehala po obuvách niečo do dažďa,a nič nemajú, tak som kupila ružove gumačiky, bola som pozrieť aj u čiňanov a ponuka horšia ako v bežnom obchde

zgurkaa
7. sep 2007

No jesenne nepremokave topanky nezozenies ani u nas. Takze cakam, kedy mam ucitelka povie, aby sme jej doniesli aj inu obuv, kedze tenisky jej premokaju ☹

vavka33
7. sep 2007

timea prepac,ja som bezne mavala v triede 33deti,takze viem,co je to starat sa o deti-mnohych povah

vavka33
7. sep 2007

Lienocka,ja som myslela,ze moze skolka upozornit socialku na rodinu,ze sa tam asi nieco deje,ze je maly zanedbavany,alebo tyrany a nie koli modrine v skolke volat socialku na neho.
Tiez som mala dost pripadov v skole,takze viem postupy a pisavala som doonca papiere na socialku o ziakoch a pod.