Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
11. feb 2008

dopadli sme super.dnes ráno doma vymýšľal že nejde že chce spať doobeda ako bol zvyknutý počas maródky ale ked prišiel domov hned si robil plány na zajtra.

alysea
12. feb 2008

Super, zlatý 😉 Tak verím, že aj dnes bude taký nadšený.

andrea.m
12. feb 2008

no dopadli sme super len už musím ísť niekde zajednať karnevalovú masku.chce byť pirát najnovšie.a vy ako alysea?peťko už je zdravučky?

ejmy
12. feb 2008

Ahojte moja malicka zacala chodit do skolky ked mala 2,5 roka a neboli ziadne problemi len take mensie ze nechce ist domov ze sa este chce hrat v skolke.Nedavno sme s nou prisli do anglicka a ked ze uz v auguste bude mat 5 tak sme ju skusili dat do skoly,ale tam bola jeden den a odmietla mi chodit do skoly.Tak sme skusili este skolku ci by ju nezobrali aspon do juna tak sa dalo a tam ties velmi rada chodi ma tam aj slovensku kamaratku, a v jedine dufam ze sa tam nauci po anlicky aby bola pripravena na tu skolu

andrea.m
13. feb 2008

no ty máš teda ale odvahuejmy mala nevedela anglicky a ty si ju hned šupla do školy? 😲 v novom prostredí? 😲 no ty máš ale odvahu

andrea.m
13. feb 2008

tá odvaha tam mala byť iba raz ja neviem čo porobil ten môj PC 😅

renca3
13. feb 2008

Ano v Anglicku je skolska dochadzka od 5 r., ale tvoja mala nevedela vobec rec, ked si ju tam dala?
To musel byt pre nu sok. I ked je to este hrava forma vyuky, uz to nie je len o hrackach.

andrea.m
13. feb 2008

a prečo tam chodia deti do školy tak skoro? šak to maju potom kratšie detstvo. zalté slovensko. a tu ešte aj o rok neskôr môžeš dať.

renca3
13. feb 2008

A este otazka, tu chodila do slovenskej skolky? Lebo ona vlastne neabsolvovala anglicku pripravnu triedu v skolke.

miritu
13. feb 2008

Tá "školská dochádzka" v Anglicku (a aj inýacah krajinách) nie je klasická školská dochádzka. Je to v podstate 0-tý ročník alebo ak chcete predškolská príprava ktorá u nás prebieha v poslednej triede škôlky. Nie je to klasiský dril pod ktorým si my predstavujeme 1 triedz ZŠ. A to že dieťa vhupne do kolektívu a nepozná reč je síce šok, ale naštastie deti sú úžasne prispôsobivé, učenlivé.... a tú "záťaž" zvládajú ňhravo a rýchlo. Je to pre ne devíza do života. A nie len jazyková... 😵

andrea.m
13. feb 2008

miritu dakujem za vysvetlenie 😀 už som sa zľakla

alysea
13. feb 2008

Ahojte, no Peťko je nejaký zasoplený stále(ale také vodavé), len už mám pocit, že či to nie je aj z toho suchécho vzduchu v byte, takže kedže je von pekne a teplotu sme vôbec nemali zoberiem ho poobede von, pôjdemem si vyzdvihnúť masku a budem veriť, že zajtra mu už bude lepšie, že aj sople už konečne zmiznú a pôjde do školky a ked nie, no tak čo, maska bude doma, tak si urobíme karneval sami dvaja. 😉

julia225
13. feb 2008

baby vy nedavate decka do skolky ked maju sople? 😲 ved to nieje nic hrozne nie? pokial niesu zelene+teplota... si myslim, ze deco by ich dostalo aj doma, ci? ja neskusena este sa do skolky len chystame 😅

renca3
13. feb 2008

s miernymi soplikmi sa da, ale ked zatekaju a po prebudeni su z toho kasle, to by mi uz vadilo. zo soplov sa to moze hned zvrtnut niekde inde. 😒

ejmy
13. feb 2008

Aj podla mna tu v anglicku na tie deti moc tlacia ved mala mi ma 4 a pol a uz sa musime ucit aj abecedu a je to dost tazke lebo Laurinka sa nechce ucit ale hrat.A na slovensku chodila do skolky ale do pripravky este nie a ani sa tam neucila anglicky ale celkom to tu zvladame.Ma anglicke ucitelky a vobec v skolke neplace 🙂 .Do skolky chodi aj so soplikmi lebo dost casto to prejde,ale ked su uz zelene,alebo je pritom kasel a teplota tak uz ostava doma nech sa vylieci.

alysea
14. feb 2008

Ahojte, no Peťko dnes išiel do školky, čerstvý vzduch mu včera urobil dobre, lebo dnes neboli žiadne soplíky. julia jasne, dávajú deti so soplami do školky, my sme mali len vodavé žiadne zelené, no len radšej som ho nechala, pretože ked už má sople, može do toho niečo dostať, takto sa prelieči a ide znova a tak može vypadnúť aj na dlhšie, lebo ak sa zhorší treba atb, takže ja som neriskovala.

ukana
14. feb 2008

my tiez chodime so soplikmi, ale ked uz kasle a sopliky su zelene, to nie 😕 S teplotami by dieta malo ostat v posteli a mat klud 🙂 My kupujeme do skolky aj vreckovky papierove, lebo vsetky deticky v zime soplikuju, je to aj zo sucheho vzduchu 😉

julia225
14. feb 2008

dakujem... bo uz som sa chcela zlaknut... lebo viem ze v UK maju decka furt sople a su v skolke...co som sa dost hnevala...
ejmy skus jej tu abecedu pustat ako pesnicku, moja ma vyse dvoch a vie aj po sk aj po aj... 🙂

ramzesa
14. feb 2008

ahojte maminky,tak som sem zasa nakukla po veeelmi dlhom case 😝 . Po sviatkoch sme sli do skolky az na dva tyzdne 😅 . Potom dva tyzdne chory,ale bez ATB a tyzden preventivne doma kvoly chripke. Tento utorok sme sli do skolky a ze v stredu maju karneval 😕 . Tak rychlo sme vyrabali kostym Pan Vcielka 😀 . Drobec bol podareny 🙂 ,ale pokial som v meste zohnala pruhovane tricko ala vcielka 🙄 . Inak mne obaja drobci stale kaslu. Petko minimalne, ale Dr. ze je OK, to moze zo sucheho vykurovaneho vzduchu v byte? To aj vase detusky zvyknu tak? No a Amka kasle velmi skaredo,ale boli sme aj na krcnom a tiez nic nenasli 😕 , ta neviem uz,sa mi zda,ze vonku su v pohode. A kiahne nas zatial minuly 🙄 .

andrea.m
15. feb 2008

ramzesa samozrejme že môžu kašľat zo suchého vzduchu v byte aj sople môžu mať z toho.pokiaľ niesu sople zelene+teplota neni dôvod na návštevu lekára.kúp si zvlhčovače vzduchu alebo čo je ešte lepšie na horúce radiátory dávaj mokré utráky a bude to lepšie a hlavne treba chodiť s deťmi vonku každý deň za každého počasia aj ked su choré,výnimkou je len deň ked majú teplotu.ináč si bohužiaľ v skleníku imunitu nevybudujú a tomu nepomôžu žiadne umeleé vitamíny ani očkovania.

alysea
15. feb 2008

Ahojte, Peťkovi sa včera veľmi páčil karneval, celý natešený došiel aj dnes chcel ísť zase ako tiger 😀 Inak súhlasím s tým, že treba chodiť veľa von, lebo aj soplíky lepšie vyjdu von, tá zima ich vyťahá 😉

andrea.m
15. feb 2008

Tamarka ma v poslednej dobe sopeľ permanentne,ale vonku chodíme aj dnes sme boli a to som mala chvíľami fakt strach že nás odfúkne aj s kočíkom

ukana
15. feb 2008

andrea aj u nas hotovy april 😒 Chvilu snezi, potom svieti slnko....

Inak k tomu chodeniu von: u nas v skolke v zime s nimi skoro vobec nechodia von 😠 asi sa im nechce babrat sa s obliekanim 😠 uz sa musim na to ucky spytat, lebo tento tyzden neboli ani raz vonku 😠 😠 😠 A pritom bolo celkom pekne.....lahsie je pustit detom rozpravku a vklude vypit kavicku 😠 😠 😠 😠

alysea
15. feb 2008

fíha ukana, oni v školke deťom púšťajú telku? Naši chodia každý den, len ak prší nechodia, dnes u nás snežilo a boli aj tak von. A televízor v triede ani nemajú, iba v tých vyšších, predškoláci.

bzuco
15. feb 2008

ukana, no by som tým učiteľkám asi niečo od srdca povedala 😠
naši chodia skoro stále von, dokonca aj ked si myslím, že nepôjdu, lebo počasie nie je nič moc - idú
dnes boli kŕmiť kačky 😀 a Barborka zjedla rožky, čo im niesla 😀 😀 , mi vraví poobede - "tie rožky boli také mäkkučké, som ich zjedla a kačičkám som dala len trošku" 😀 - a to do škôlky niesla asi 3-dňové rožky, čo by som už odložila na strúhanku....no čo...hlad je zlý 😀 😀 😀 😀

ramzesa
15. feb 2008

andrea-no my sme aj minuly rok mali problemy kvoly hnusnemu vykurovanemu vzduchu,ale tak mi nekaslali 🙄 . Zvlhcovac mame,ale akoby bol nafigu. A nemozem dat ani solnu vodu na radiator,lebo by sme mali vodnu postel 😅 . Asi si vies predstavit 😝 .Na prechadzky vacsinou chodime vzdy,ale ked nam Dr. vravela,ze mame byt doma.Asi len vyckat pokial sa oteply,aby nebolo treba kurit a bude dobre 😖 .Ked bol Petko babetko tak sme byvali v murovanom dome a to sa neda porovnat. Az po roku bol chory ajto priniesla nejaka navsteva na oslavu jeho prvych narodenin. 🙄 A odkedy sme v panelaku,tak celu zimu soplia,kaslu,no des.

renca3
15. feb 2008

ukana...hlavne sa im tam asi nechce postavat v tej zime. Nasi chodia casto, lebo vo vnutri je to s nimi narocnejsie ako ked sa vonku vybehaju. TV nemaju. Dnes neboli, lebo mali karneval a cely den boli v maskach. 🙂

ramzesa...tie choroby ste mali aj vlani, alebo teraz, ked ste zacali skolkovat? My byvame v tehlovej bytovke, ale v spalnach mame vypnute radiatory. Tiez sme mali minulu zimu vela kasla. No ale vlani sme nastupili do skolky, takze tym.

ramzesa
15. feb 2008

no minulu zimu tiez boli vkuse na striedacku chori, oni ani tak neteplotuju,cize to ani nevylezia a poskakuju,pobehuju hore dole 😠 ... ale soplia a kaslu... 😠 urcite tomu pomohla aj skolka,ale hlavne si myslim,ze byt... my byvame vo veziaku a tu na chodbe nie su ziadne okna a si myslim,ze sa to tu krasne vsetko drzi,vsetky tie bacily a tak. a ten panelovy vzduch fuuuj.Ale ked sme boli aj na krcnom a je vsetko v pohode...

A este som sa chcela spytat,ci mate niektora skusenosti so zvacsenou uzlinkou/uzlinkami... Amka ma taku velku (podla krciarky az dve) vzadu na krku 😕 . Vraj do tych 3-5 mesiacov by sa mali dat doporiadku,ale ked otoci hlavu a ma tam taku gulu, no vyzera to strasidelne... 😕 Je to vidiet aj bez nahmatania 😝 ...

andrea.m
15. feb 2008

ramzesa ked su v poriadku na krčnom tak ten kašeľ a sople nerieš.prejdu ked sa oteplí.

ukana v našej škôlke musia ísť vonku každý deň iba ked prší tak nie a tv nemaju v celej škôlke,riaditeľka to neuznáva.ja by som sa teda sťažovala alebo rovno zmenila škôlku.

junovka
15. feb 2008

Timka mala, ked mala 4 roky.Chod na krcne.A nema teploty?Timke som mazala 2 tyzdne hnusnymi mastami krk a mala ho aj obviazany, chudacik 😢 😢 😢 😢 A robili jej aj KO, ci to nema nahodou Mononukleozu