Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

lasenka
10. mar 2008

my ano, skola mi konci o 3 mesiace a potom snad sa nam to podari 😉 uz sa velmi tesim a Matusko tiez 🙂

alysea
10. mar 2008

Jej tak super, teším sa s vami, budem držať pršteky aby to bolo. Mňa to už aj láka a Peťko začína pokukávať po bábatkách, ale no na to treba viac ako chcenie ☹

lasenka
10. mar 2008

🙂 takze to nechavas zatial tak... ty este studujes, ci nie?

alysea
10. mar 2008

Áno ja mám koniec až o rok a ak sa podarí chcela by som aj RNDr. hneď urobiť, ale teraz hlavne nájsť prácu. A učím sa anglinu ako drak, a zisťujem že som toho hrozne veľa zabudla.

lasenka
10. mar 2008

😉 ja som si uz doktorat spravila minuly rok, teraz dostudujem tu anglinu a rada by som sa povenovala trosku aj vlastnym detom, nielen tym cudzim 😉

alysea
10. mar 2008

No to je jasné, však myslím že aj dobrý vekový rozdiel budete mať, ja som si to takto tiež plánovala, že by som chcela. 🙂

lasenka
10. mar 2008

aly - no vies co, mne sa ten rozdiel velmi nepaci, preto by sme radi este dve deticky hned po sebe 😵 😵 aby ani to druhe nebolo takym jedinacikom 🙂

alysea
10. mar 2008

hej? budete mať trojlístok tak to je krásne 🙂 možno sa vám aj dvojičky podaria a budete mať na jeden šup vybavené 😉 Mne sa páči taký rozdiel, že aj si malého užijem aj pauza a potom druhé ešte kým pôjde do školy aby nemal veľa zmien.

lasenka
10. mar 2008

no vsetko ma svoje pre a proti... no len aby z toho nebol nakoniec stvorlistok 😀

andrea.m
10. mar 2008

už sú tam.môžte obdivovať 😉

alysea
10. mar 2008

juj hneď idem kuknúť

andrea.m
10. mar 2008

my máme rozdiel 4 roky a teraz ked je už tami väčšia tak rozmýšľam že aj menší sme mohli mať

alysea
10. mar 2008

no zlatý je 🙂 riadny pirát z Karibiku, som zvedavá čo bude Peťko chcieť byť v jeho veku. A krásne máte všetky fotečky. NO ja aj keby som hneď začala tak už menej ako 4 roky nestihnem 😉

vivien742
10. mar 2008

aponchie, čítala som o tvojom probléme, učiteľka ti určite nedáva najavo, že si neschopná matka, ale poukazuje na problém, ktorý je treba riešiť.Iba mi tam chýba to, že mohla navrhnúť aj riešenie. Ja by som ju zobrala medzi deti-na ihrisko, do materského centra, detského kútika...to je jedno a upozornila ju, že nesmie deti štuchať, válať, pretože sa to deťom nepáči a keď to bude roniť, že ju zoberieš domov. A naozaj to splň, aj keď tam budete len pár minút. Po prvom raze ju znovu upozorni, že to nesmie robiť (nie kričať, ani zvyšovať hlas, láskavo, ale dôrazne) a po druhom pokuse ju zober domov a znovu jej pokojne vysvetli, prečo si to urobila. samozrejme, že musíte s týmito prejavmi skončiť v prvom rade vy dvaja, lebo aj vaša dcéra to asi chápe ako prejav lásky a záujmu a nie tak, že by chcela niekomu ublížiť. Pevné nervy a veľa trpezlivosti. 🙂 🙂 🙂 🙂

aponchie
12. mar 2008

vivien presne tak uz nam to doslo ze ona to bere jako hru a uz sme prestali jen mam obavu jak dlouho ji to bude trvat:(ucitelka je na me desne vysazena pac ja se ji uz asi 4x ptala na malou a pokazde s jizlivym usmevem a tema recma no pani vite hehe dneska me zase nasrala:polovina deti smrka a pokuckava ve tride jen me prisla prede vsema rict do satny ze mala smrka a kasle a ze jestli ji na to neco davam a tak a chechtala se u toho rikam ze jo sirupek a smrkame a mame olynth ale ze sem si vsimla ze hodne deti takhle to ma a ona nic a zase mala nemela snurku v papucce a rikam teri bez si ji najit a ta druha hned no vite nemuzeme ji najit ona ji asi buhvi kde zasantrocila ji je to jedno kam co da rikam ji uz nasrane:ale to mi taky nachazime v nasi skrince cizi veci to je prec enormalni neni sama co to dela snad ne?a mala si ji sla sama najit do tridy mela ji na stole kravy jedny blbe.proste jak se tam na neco jednouz eptas a informujes a chces vedet jsi strasne spatna!lepsi je se podle nich an nic neptat neresit a tak a jeste mi rekla z ejsem an ni az moc hodna.oni si na ni vylevaji vztek tim ze kdyz sakra vi ze to mala nedela schvalne ze zlosti to strkani tak ji pak nekdo starsi supne ze zlosti za to a oni ho nechaji vsak co at si bouchne do male kdyz ta matka je takaova strasna

ukana
12. mar 2008

aponchie, no fakt su nejake vysadene tie uzitelky na tvoju malu 😕 normalne by som s nimi narobila poriadky, prinajhorsom ju aj preradila. Ved oni vobec nejavia snahu ti s riesenim problemu nejako pomoct a este hladaju na malej aj dalsie chyby 😠 😠 😠 😠

kejka
12. mar 2008

Apo to je docela síla-nemůžeš jí dát do jiné školky?????????????Třeba by to bylo lepší. 😕 😕 😕

aponchie
12. mar 2008

zkusim jit k zapisu tedka jak bude jinam...ale je to dal vsecko;( ja nevim mozna je chyba i ve me ale fakt nechapu proc sakra porad neco hledaji...nikdy ju nepochvalili ale jo jednou za to z ehezky kresli a hraje si s log.hrackama a tak ale jinak nic...jak s nema mam udelat poradek?nadat jim?domlouvala sem ji hezky uz mockrat ale akorat me zepsuli a ta jedna mi porad jizlive dava najevo jak sem neschopna matka ze ji to mam doma ucit taky a tak ale to ja delam sakra!

vivien742
12. mar 2008

aponchie tak to si potom ani nezaslúžia oslovenie učiteľky. Pochvalou vždy dosiahneš u detí oveľa viac ako dohováraním. aj nás dospelých pochvala príjemne hreje a naštartuje ďalej. Povedz tej učiteľke, že od nej očakávaš radu a pomoc, pretože ona je profesionál, teda mala by byť. 😝

andrea.m
12. mar 2008

ja by som jednala veľmi rázne. jednoducho by som im na rovinu povedala že vy doma problém riašite a očakavaš pomoc aj od nich a ak sa k tomu postavia tak že nudú na malej dalej sedieť pohrozila by som sťažnosťou, preradením malej a " reklamou" v radoch rodičov ktorí by mali v budúcnosti o danu mš záujem. dnes je o deti boj to určite zaberie. oni totiž ked vidia že si ticho a vedia že je to tvoje 1 dieťa tak sa budu hrať na dôležité.

aponchie
12. mar 2008

no to jo ale ony budou rady kdyz ju preradim a kdyz bych ju nahodou preradila tak se to roznese v te nove skolce a budou o me vykladat porad neco.navic deti byly sami na zahrade pred par mesici asi 5min a nase mala rvala jak tur vydim z okna a ona na to nic prej jen ze to byla chvilka a tak ale hned do me sila ze terka neumi jist a ze nudrzi lzicku a tak sli sme se potajnu divat nechala nas pres sklo terka snedla vsecko a dokonale vymastila talir jen mi rekla ze ji to asi chutnalo uz mam fakt nervy a jeji ucitelka je zatupkyne reditele ony se vyzivaji v tom aby me sepsuli hned prede vsema to s emi nelibi.hlavne ze tam jsou deti s antibiotikama a to jim nevadi..navic kamoska vedle me oblikala maleho kuda jak tuberak ale jim nic nerekla.nase mala je na zahrade a deti ji podle me bijou a ona je nechapa 2x sem videla jak k ni nekdo priletel a zduchnul ju na zema uca nic!takze si myslim z eot dela i ve tride...prece to neni normalni ale mam strach ze neco reknu a jeste vic si na ni zasednou.ma malou rymu tece ji max z nosu zadne zelene a zlut enema.smrkat umi.kasle jen rano jak vstane a dopoledne trosku od 12co je doma nezakaslala a kuca kdyz beha to jo ale to neni nachlazeni ma to porad tak ku...nevim co porad resi a to sem s ni mluvila jendou tak ze sem se tam i rozbrecela rikala sem ji jak chci at je mala v pohode kdyz nemame hlidania dobre vztahy v rodine jak nas oba s manzou sikanovalia tak a chapave kyvala a tak ze to prej bude dobry az bude chodit kazdej den a tak uz je tam 3tydny a nic jen buzeruje jaka je a prej hlavne ja musim jim pomoct a tak rikam ze ji doma pomaham napominam a tak ale porad pred lidima mi rika ze musim spoliupracovat 😠

andrea.m
13. mar 2008

aponchie ale ty ako dôvod preradenia nemusíš uviesť nespokojnosť s učiteľkami ale ža napríklad tu druhu mš budeš mať po ceste na autobusovu zástavku, alebo že tam maju lepšie krúžky alebo tsaké niečo.neviem ako v cz ale na sk sa mš rušia vo veľkom tu sa fakt biju o každe dieťa a všade kam sa otočíš maju plný stav.

aponchie
13. mar 2008

j vim vsak ja bych to ani nerekla ale spis resim,ze uz si zvyka na deti v te skolce ma tam i holky co si s nema hraje tak ja fakt nevim.jak s emeni ucitelky ve tridach je na to nejaky rad nebo je to jedno?

andrea.m
13. mar 2008

to je indi vindi v každej MŠ. napr v tej kde chodí môj Filipko maju jedny učiteľky celé 4 roky čo su v škôlke. a nám to vyšlo tak super že aj tamarka bude maž filipkove učiteľky lebo sa vystriedaju.takže ja som spokojná a dúfam že aj nadalaj budem 😀

aponchie ja by som to riešila teda kamennou tvárou a trebárs aj tak ako niektoré mamky v našek MŠ. jednoducho povedali učiteľkám že si neželaju vedieť čo ich dieťa v škôlke robí pokiaľ nedôjde k úrazu. proste učiteľky su tam na to aby tie decka zvládli a aby si spravili v triede poriadok. tuším aj vo filipkovej triede je pár takých lebo ako sledujem nie každý rodič sa informuje, niektorí sa pýtame pravidelne ale sú aj taký čo len prídu slušne sa pozdravia odovzdaju alebo vezmu dieťa a bez slova idú preč.

andrea.m
14. mar 2008

dobre ránko 🙂

aponchie
15. mar 2008

holky mala byla v patek cela mokra dostala opar byla semleta zimou:ucitelka rikala ze se na zahrade pocurala a tak no.ale mala mi rekla ze spadla do kaluze a pak se az pocurala podle me jak spadla ju nesli prevlict a nechali ju v tom az se zimou pocurala 😢 kurva sere me to uz nevim co mam delat ale vzala sem si prohlasky jinak a kaslu na ne uz 😒

andrea.m
15. mar 2008

aponchie ja by som juž vzala s takej škôlky preč. to už není normálne toto. a surovo by som napísala sťažnosť a upozornila ich na to že všetkým ich bude "vrelo odporúčať" deti sú prispôsobive mala si urite rýchlo zvykne na nový kolektív aj tety učiteľky zvášť ked budú milšie ako tie teraz.

felixa
15. mar 2008

Aponchie, u nas v skolke praveze ucitelky hovoria, ze vacsina deti, ktore nastupia prvy krat do skolky sa bije, resp. hned vsetko riesia udermi, stuchnutiami a pod. a to aj vtedy, ak ide o velmi dobre dieta. Po nejakom case (dlhsom-kratsom) s tym prestanu. Suvisi to s tym, ze si hladajú svoje miesto v kolektive.
Vyzera to, ze ucitelka sedi na tvojej malej. Radsej daj malu odtial prec skor, ako z toho bude mat mala nejaku traumu. A kamaratky, tie si najde aj inde.

vivien742
16. mar 2008

aponchie ty nie si povinná nijako zdôvodňovať, prečo bude dcérka chodiť na inú škôlku. Jednoducho si choď pre prihlášku a keď ti je vezmú do inej, tak adié. Na tvojom mieste by som ju tam nenechávala, aj keď niečo z toho, čo píšeš nemusí byť pravda, ale len tvoja domnienka, ale ty si už stratila dôveru v tie učiteľky a tú už ťažko nadobudneš.

aponchie
18. mar 2008

Ahoj holky..dalsi novinkou od patku bylo dnesni rano ve skolce..jak s etak prevlikame vlitla tam uca(zastupkyne red.)no a davala mi potrzeni pro urad a rikala mi Terezko rikala jsi uz mamince jak jsi sikovna?rikam co a jak?ona prej sama chvala jak je hodna jak se zlepsila a jak si hraje s detma jak uz ju mezi sebe berou holky a je uz paradni kdyz chodi denne a tak sem se cervenala pac sem nevedela jestli je tak na me jen aby mi zavrela hubu konecne nebo to myslela vazne.rikam z eto je super,pak rikala ze mala vcera jednu holku tahala za vlasy tak silne az plakala a smala se u toho ale ze uz lepsi.rikala sem ji ze jsme si uvedomili ze je nease chyba ze mala se postuchuje pac to videla doma a myslela ze je to sranda tak kyvala hlavou z ejo a kdyz sem ji rekla ze mala od zitrka do uterka nepude pac jedeme na velikonoce hned se rozzarila hehe zeby radosti z enebude tolik deti? 😀 ja nevim co mam delat mam jit k zapisu i jinam a pockat do zari jak na tom mala bude nebos e na to vykaslat nechci delat zavery pokazde kdyz se neco bude dit ale celkove je pravda ze nemam moc duveru v ty ucitelky a jejich uprimnost nevim nevim..ale taky vim ze je chyba ve me hodne se ptam a zajimam a oni to nemaji radi..tak co mi poradite?navic Terka uz tam ma kamarady 😅