Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
18. mar 2008

aponchie aj ja sa v škôlke neustále vypytujem a ešte nikdy mi učiteľky nedali pocítiť žeby im to vadilo 😒 a neviem fakt čo by som robila na tvojom mieste. skús sa povypytovať dcérky čo ona na to. veľa vecí vnímaju deti úplne ináč ako rodičia.

ukana
19. mar 2008

ahojte, aponchie, dufam, ze sa rozhodnes spravne, mozno este pockaj, ked sa ti tie ucky teraz tak vtieraju 😅

my sme chori, Matko kasle a soplikuje ( ak sa tak da nazvat to hrozne zeleno/zlte, co mu tecie z nosa 😅 ) tak sme uz od stvrtka doma ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kejka
19. mar 2008

Apo držím palce a hlavně jak píše Ukana,nenech se ukolébat,já bych ještě zvážila,co dál a určitě šla na zápis do jiné školky.Tam si malá najde taky kamarádky-neboj. 😉
My taky rýmujeme a kašleme,takže jsme doma. 🙄
Ve školce se ptám úplně na všechno,asi ze mě mají hlavu jako balon,ale zatím bez problémů. 😉

melory
19. mar 2008

ahojte...su prazdniny, tak zaciname....mna asi bude hlava boliet po sviatkoch, mame aj stelinu oslavu 1.rok a k tomu sibacka....prazdniny...fuha. mne davaju zabrat teraz ako mala zacala chodit, hugo trochu ziarli 😉 lebo musim s nou chodit za ruku.

renca3
19. mar 2008

melory...ako dlho mate prazdniny? my mame volno len v piatok a v pondelok. ale staci. 😉

lasenka
20. mar 2008

melory - pekna fotka 🙂

my prazdninujeme uz od dnesneho dna do utorka 😉 skolka funguje sice aj dnes, ale ja mam prazdniny, tak si maleho nechavam so sebou doma

melory
20. mar 2008

ahojte, dakujem, prazdniny mame tiez do utorka, akurat, doma ho mam uz cely tyzden. pojde aj rad 😵

baby on naschval robi veci aby ochorel, chodi bosy, oblieva si tricko, dava si ladovu vodu na zily.... 😠 mate dost? musela som mu slubit, ze bude dlllho somnou doma, ak bude zdravi.... 😀

kejka
20. mar 2008

Melory náš mladej dělá to samý-z vypranýho prádla mi vytáhne svoje oblíbený triko na nosí ho mokrý na hlavě. ☹ ☹ .U nás jsou taky prázdniny do pondělí,tak mám prostředního doma.Ale on zase rád vaří,takže jednu práci mám z krku. 😉
A jinak taky marodíme-kašel a rýma.Furt to není ono. 😠

melory
26. mar 2008

ahojte, dnes som mala huga v skolke, normalne som sa chvilami nudila 😀 ale vymyslel si, ze on nebude cvicit, a ani necvicil, ucitelky s nim nepohli.

alami
26. mar 2008

melory - ani mne syn jeden čas v škôlke necvičil, bol bokom, lebo nechcel. ale už ho to prešlo
a tiež začína vymýšľať, že nejde do škôlky - máme asi podobné čísla doma 😉 pevné nervy prajem

renca3
26. mar 2008

caute...dnes som sa s detmi cestou zo skolky zastavila v cukrarni. ked sme odchadzali, Leo vybehol a prebehol sam cez cestu. hresila som ho za to a on ako naschval prebehol tam a spat este raz, ale to uz muselo aj auto pribrzdit. ja som myslela, ze ho prerazim. uz ste boli v takej situacii? este teraz sa trasiem od nervov a strachu. 😠

melory
26. mar 2008

on chce byt doma, pred PC a pozerat rozpravky...takto mi vysvetlil, preco nechce ist do skolky. ja mu to verim, mne ako dietatu by sa to tiez pacilo
😵

moj je teda pripad sam o sebe.... 🙂

alami
26. mar 2008

melory - moj to isté,aj od starkej sa pýta domov, len aby mohol pozerať dvd alebo hry na pc
renca - stalo! Pekne stál na kraji cesty keď išlo auto. A keď bolo celkom pri nás, zrazu vyštartoval, že s ním ide pretekať!!! A išiel krivo, lebo sa za autom obzeral, tak vletel skoro pod kolesá. Stál mi pred kočíkom, tak som ho nemohla zachytiť, keď sa rozbehol! Mal šťastie že mal na sebe oteplovačky - nič necítil, lebo som ho tak vytrieskala!
Moja segra takto raz mame vybehla - mama to spomína, že jej takú tresla, až jej čiapka odletela. Viac to nespravila 😀
Nie že by som bola za bitie detí, ale keď treba, tak treba! 😉

melory
26. mar 2008

renca to je mi luto, ved to su soky...

renca3
26. mar 2008

ja by som mu tiez riadne nalozila na zadok, ale drzala som na rukach mensieho, lebo som ho isla dat do auta. 😒
zato si v aute vypocul moj hlasny monolog, tak pevne dufam, ze sa to uz nezopakuje.

melory
26. mar 2008

renca moj tiez vybehol zo zelovocu rovno pod nakladak, ujko mi vynadal, ja este nezaplatene, dieta vo vaku a on skoro pod autom. tetky co boli na ulici mu tak vynadali, ze ja som mala po starosti.

renca3
26. mar 2008

alami, melory...tak si to viete predstavit...tu bezmocnost a hnev. 😝

melory
26. mar 2008

vieme vieme, asi je to tak naplanovane, ze my mami musime zazit vsetko.

pezincanka
26. mar 2008

Dievcata, aj mne kaja takto preletela cez cestu. Isla s mamou do auta a ja s kocikom som bola este n druhej strane. Zrazu sa mame vzchztila a rozhodla sa utekat smerom za mnou, priamo cez cestu. Auto muselo brzdit 😠
Tiez som ju vycapala po zadku. tak sa mi zda, ze starsi surodenci su pri 2 a viac detoch vo vacsom nebezpecenstve, lebo mame akosi viac na mysli, resp. na ociach toho mladseiho, nezda sa vam to? Nasa pozornost vsak nemoze byt uplne vsade. mame to skratka tazke.

melory
27. mar 2008

ja musim mat na ociach starsieho, lebo viem, ze len co sa otocim nieco vyparati, zato stelka sedi ako 5 penazi priputana v kociku.

renca3
28. mar 2008

melory...no pride cas, ked bude aj stelka pobehovat. u nas je to uz zaujimave. som zvedava, ako ich budem v lete zvladat na ihriskach. 😝

melory
28. mar 2008

renca, uz sa stalo, prave vcera sme boli pred domom na "peso" a stelka sla rychlostou blesku, ja za nou, a chvilami som stracala prehlad, kde je hugo. dnes som si ho nehala doma, som zvedava o kolkej to olutujem.

renca3
28. mar 2008

aha...tak hugo ma take vymozenosti, ze nemusi do skolky? to sme u nas nezaviedli, lebo by to zneuzival kazdu chvilu. 😉 tento rok ma aj kruzky, tak je to celkom dobra motivacka ist rano do skolky. 🙂

melory
28. mar 2008

to on nevie ze moze hockedy, ja mu hovorim, ze chodim do roboty predavat rozky 😀 😀 a ze my dali volno tak som doma, a predsa by som ho nedala do skolky ked som doma 😝 😝 zatial to zere. 😅

renca3
28. mar 2008

ze rozky....to je dobreee 😅

veverca
31. mar 2008

Ahojte. Ja som tiež doma s Táničkou, ale Gabko veru chodí do škôlky každý deň. Keď je dlhšie doma(prázdniny, choroba), tak sa stále "hádame". On by celý deň vydržal pri PC alebo DVD. A myslí si, aká som zlá, že mu to nechcem dovoliť.

andrea.m
31. mar 2008

veverca toť to choroba 5 ročných 😀 😀 😀 filipko má ešte aj taký škaredý kukuč, ktorý nahodí a ešte je mu aj divno že sa ho nebojím a nedovolím čo on chce 😀 a fičí u nás teraz film marečku podejte mi pero, už ho vie napsamäť

bibinka
2. apr 2008

tak dievčatá, máme za sebou výber škôlky aj nejakú tú návštevu doobeda a ja verím, že som sa rozhodla správne. Boli sme síce len v dvoch, ktoré mi pripadali do úvahy, lebo ďalšie neboli podľa môjho gusta. Jedna bola na hlavnej ceste a ďaleko od nás a druhá doslova pod nosom , ale k tej som mala averziu už od detstva. 😝 .
Zvažovali sme s mužom pre a proti a nakoniec sme sa aj tak riadili Fifkom, ako reagoval ako sa tam správal, ako sa tam cítil atď. Je to cca 5-10 min chôdze, kolektív je mladý, tak čo som videla do 30-35r,milé ,ústretové učky, zariadenie primerané "veku" škôlky,ale postupne to tam vynovujú.Tá atmosféra bola príjemná, kľudná, učky v pohode, nevystresované, nekričali po deťoch-tie sa im práveže furt vešali okolo krku a oni ich nechali. Pôsobilo to na mňa dobre. Aj Fifko sa s deťm i hral, popozeral kuchyňu, wecko, šatne a mal spokojný výraz. Na druhý deň mi hlásil, že kedy ideme k detičkám do škôlky 😅 .Bolo to milé.
Potom som ho išla odhláiť z tej prvej škôlky, síce nemal ešte prihlášku, ale zaznačili si ho tam a tam ma pani učiteľka "šokovala" s výrokom, že prečo ho odhlasujem, že oni sú predsa dobrá škôlka a že oni majú radi detičky 😅 😅 . Pritom som na ňu čakala kým sa vykecia s druhou učkou asi 10 min, medzitým im deti skoro preliezali bránu,sácali sa a oni stáli chrbtom. Tak som sa presvedčila, že som urobila správny krok. Síce to mám tesne pred barákom,ale ja si radšej prejdem tých 10 min a budem mať spokojné decko s dohľadom učiteľky ako "prizabité" len kvôli tomu, že sa učiteľky musia rozprávať.

mamiska
2. apr 2008

Ahoj Bibinka, aj ja som byvala v MT 😀 Pre ktoru skolocku ste sa rozhodli? Ja som byvala na Hurbanke a neskor v Zaturci...Ta na Hurbanke bola myslim, ze celkom O.K.

ukana
3. apr 2008

mamiska, bibinka sa rozhodla pre skolku vo Vrutkach pri kine 1.maj 😉 Na hurbanku chodi moj synovec, je tam O.K., len sestra si nesadla s jednou jeho ucitelkou, ale maly ju ma rad, tak segra si len hryzie do pery 😅 😅 Teraz im pekne prerobili ihrisko, drevene preliezky tam maju, kraaaasne... 😉