Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

lenand
30. apr 2008

myslim si ze ucitelky v skvolke to uz zazili neraz nas oliver minule prisiel domou v dievcenskych gatkach ja som robila poobede tak do skvolky isiel za nim muzik a vecer mi vola co som mu obliekla co to ma za gatky a na druhy den mi v skvolke povedali ze ked piskal tak sa cely opisal a mal mokre slipky a oni zabudli ze ma v skrinke nahradne tak mu obliekli gatky 😀 od jedneho dievcatka co uz

bibinka
30. apr 2008

melory- 😀 😀 😀

ramzesa
30. apr 2008

ahojte maminky,dlho som sem nenakukla... no my sme tiez casto chory, bud jeden alebo druhy... momentalne obaja. Aj imunoglukan som davala jeden cas a neviem,ci to nejako pomaha,ale ta masticka co je je dobra. Mala berie ATB Petko zatial nie, nemal teplotu,ale tiez kasle a ma zelene sopliky. No a zakazdym nam to zacina tak,ze sa mu spravi take neico akoby ekzem okolo pusy a musi ho to aj svrbiet,lebo si to stale olizuje a este sa mu to tym aj zhorsuje,no ale sa mi zda,ze co mu nato dam imunoglukan to zmizne rychlejsie ako inokedy. No a potom ako sa mu okolo pusy spravy to cudo zacnu mu tiect zelene sopliky. Nepoznate take nieco? Som si opytala papierik na alergologiu,tak som zvedava. Ake vysetrenia tam zvyknu robit takym detickam?

lenand
30. apr 2008

ramzesa ja som bola s oliverkom u alergologa najpr mu brali krv zo zily a potom chodil na testy na potravinove a potom pelove a nepelove

bibinka
30. apr 2008

ramzesa- tak podobné čudo okolo úst sa robí aj Fifkovi. predtým, než začne choroba(u nás angína 😠 ), sa mu vyhodí sokolo celých ústočiek taký červený fľak, neskôr sa z toho vyvŕbi akoby herpes a vysychá mu to. pery si neustále oblizuje a tým sa mu to aj zhoršuje. 😖 Nám na to pomáha masť na herpesy od z radu kosmín cca 75,-, je to gáfor a harmanček v masti. len toto na to znesie a neštípe ho .
Naša dr. nás odporučila na alergológiu, i ked tam už chodíme od novembra a nie a nie sa tam dostať, lebo zakaždým je nachladený alebo chorý.
Majú mu brať krv na fagocytárnu imunitu, lebo mal hraničnú hodnotu( a tým pádom má oslabenú imunitku-asi 😖 )
Pri prvej návšteve u imunológa bude najprv dôsledný pohovor o všetkých možných témach, výskyt alergií v rodine, chorobnosť, návyky dieťatka ,kolektív v škôlke atď, prevetrajú vás z každej strany. A objednajú vás na odbery. Lneže pritom musí byť minimálne 14 dní po dobratí antibiotík, a preto vám takéto vyšetrovanie môže trvať dlho,lebo ak je Peťko často na atb, tak sa to pretiahne.

aajinka
4. máj 2008

ahojte uz som tu davno nebola neni ani cas robim iba v noci tak sa mi neda :A teraz v noci ked mam nahodou volno tak sa mi neda spat je to na hovby to vam povim :!!!!!!!!!!!!!!!!!

andrea.m
5. máj 2008

zajtra máme v škôlke vystúpenie na deň matiek. už sa teším na Filipka 😀

martina.d.
5. máj 2008

Ahojte baby, u nás v škôlke mali dnes detičky jazdu na poníkoch. Boli krásne. Ja som si bola dcérku aj fotiť a nakamerovať. Teší ma, že majú takéto aktivity. 😀 😀 😀 😀 😀

mamiska
5. máj 2008

ahoj Mata a kde chodi dcerka do skolky? Aj k nam do Radvane chodia, no mala ich nejak vzdy obchadza ☹ a veru neviem, ci by ju tam niekto dostal, ona totiz ma respekt pred vsetkym vacsim ako ona.. 😎

martina.d.
5. máj 2008

Ahoj mamiska,Dominika chodí na Magurskú.

martina.d.
5. máj 2008

Dominika mala z nich veľkú radosť, dokonca, keď z neho zliezla, tak ho pohladkala, poďakovala sa mu a ešte ho aj pobozkala. Išla som do kolien 😀 😀 😀 Bola zlatá.

andrea.m
6. máj 2008

vystúpenie bolo super fotky sú v albume číslo 2.

ukana
7. máj 2008

andrea, zlatunky bol Filipko! a Tami je na zozratie 😅 😀

andrea.m
7. máj 2008

dakujem 😀

lenand
12. máj 2008

stvrtok oliverko vystupuje uz sa tesim jeho prve vystupenie 🙂

alysea
14. máj 2008

Ahojte, aj naši mávajú každý mesiac koníkov, je to super. Ale my sme už zase druhý týžden doma chorý, malý ma zlatého stafylokoka a streptokoka a bral atb z ktorých dostal horúčky a včera sme boli na kontrole tak vraj je už zdravý ale oslabený tak musí byť ešte doma a má kašel ako tuberák a ešte sa celý vyhádzal doktorka povedala, že to po teplotách, ale sa mi to už nezdá, bo dnes to má horšie ako včera, tak asi vyšlem muža zase k lekárke. neviete ako vyzerajú osýpky? Ja som druhý týžden v novej robote, takže nemožem vypadávať, zákon schválnosti u nás funguje perfektne. pa

andrea.m
14. máj 2008

alysea držím palce ab ste to zvládli. ako vyzerajú osýpky to teda neviem. ale pre istotu nech s ním ide,ved radšej 10x zbytočne ako raz neskoro,aj kej je pravda že oslabená imunita sa dnes prejavuje rôznými spôsobmi 🙂

mamiska
14. máj 2008

Ahoj Alysea, tak aj my sa trapime s kasliskom - tiez mame tuberacku 😠 ATB bere od nedele, ale ze by som videla nejaky rozdiel, vobec ☹ Zajtra ideme na kontrolu, no neverim, ze Dr. povie, ze je to o.k. Boli sme na pohotovosti, no tam vyber nevezme nik ☹ My sme zatial kiahne nemali, ale vsetci naokolo ano, tak by to mala byt taka vodava vypukla vyrazka. Kde chodi Petko do skolocky? Aj ku nam chodia, ale ked je vela deti chorych, tak je to zbytocne.
Malemu drzime palce, nech sa rychlo vylieci.
Lenand, zajtra daj vediet ako dopadlo prve vystupenie Oliverka 😵 Nas to malo tiez cakat, ale ked sme doma, tak neviem 😢

alysea
14. máj 2008

Ahojte, no volala som lekárke, tak povedala, ež to je tá 5 detská choroba, že 4 - 5 dní sa to môže ešte rozširovať, a že potom klud. tak dúfajme, že to tak bude. Mamiska Peťko chodí na družby a som veľmiiiiiiiiiiiiiiiiii spokojná, super pani riaditeľka, super pani učiteľky, pani kuchárky určite tiež, lebo Peťko všetko papá.

mamiska
14. máj 2008

Jej Alysea, tak to si ma celkom potesila, tak uz len vydrzat 1-2dni 😉 V noci je to hrozne, vsade ticho a mala sa posadi a kasle az ju trasie. Mi jej je tak luto ☹ To je super ze ste spokojni so skolkou, aj mne sa paci, len ten pristup niektorych rodicov je na zamyslenie sa 😠 Bianka sa uz tesi ked konecne pojde do skolky, len neviem ci jej to vydrzi po dvere 😎

alysea
14. máj 2008

No tak prístup rodičov to je bez komentára, ako nech mi ešte niekto skúsi povedať keď bude mať choré dieťa že ho nemá kde dať, ja robím dva týždne v novej práci, tiež nemožem odísť a musím si to zariadiť, manžel si musel zobrať volno, obháname známych a pod. ked sa chce všetko sa dá.
No ten kašel je hnusný, a si zober že mi ho už máme skoro dva mesiace ako sa mu začala alergia prejavovať. A čo Biank si nezvykla ešte na školku? Lebo Peťko ten sa teší vždy a niekedy mi ani pusu nedá čo sa tak ponáhla dnu.

mamiska
14. máj 2008

Alysea, no aj si zvykla, aj nie 😕 rano ma problem sa odomna odlepit, je strasne upnuta a v triede nieje priebojna ☹ radsej stoji a nezapaja sa...doma si to vsak vynahradza na nas 😝

alysea
15. máj 2008

Mamiska, no Peťko ten sa teší, v tomto smere nemáme problém, ale to či sa s niekým hrá, hm zatiaľ ked som nakukla si vždy sám staval kocky. Joj a vynahrádzanie ani nehovor, ja sa miestami aj brčkaviem.
Ale začal spomínať kamaráta a tak som sa opýtala, takže má takého spolupracovníka na vykonávanie "nezákonnej činnosti", proste oni dvaja budia deti, vyvádzajú, tak neviem či sa tešiť, že si našiel kamoša alebo hrešiť, že neposlúcha 😅
Dnes ho stráži manželova starká, ráno bol sklamaný že zase nejde do školky, taký nadšený vstal, že idem do školky? Mi ho aj ľúto bolo, ale ked uvidel starkú už bolo dobre, lebo ona mu veľa dovolí. Joj ale keby si ho videla, hrozne je vyhádzaný, sa mu to začalo zlievať má to už úplne všade ☹

mamiska
15. máj 2008

Alysea, tak to zo starkou pozname aj my velmi dobre 😎
To mas super, ze sa tak do skolocky tesi, my sme este aj buduci tyzden na PN, tak neviem ako to bude vyzerat po 2 tyzdnoch doma.
Ja by som sa tesila, keby mala mala taku kamosku, aspon vidis, ze nema problem sa zaradit do kolektivu 😉
A co povedala dr. na Petkove vyhadzanie, uz vies z coho to ma? Nech sa mu to co najrychlejsie vylieci, aby mohol byt vo svojej skolocke 😵

ukana
16. máj 2008

tak po 4 tyzdnoch KONECNE v skolke!!! 😕

2tyzdne zapal priedusiek - 3dni v skolke - zapal stred. ucha dalsie 2 tyzdne

to je nas posledny harmonogram 😀
Matko sa netesil, uz si aj zvykol doma, ale mi sme sa teda tesili aj za neho 😀 Uz nam z neho rohy rastli, vsetko ho rozculovalo, nudil sa, no psycho... V skolke ma kamosov aj nove deticky, tak ma zasa na dopoludnie pestry program..

a besiedku ku dnu Matiek sme nestihli ☹

ukana
16. máj 2008

sorry za hrubku " MY" malo byt s Y

ja som taky pedant 😅

debra
16. máj 2008

ukana nič si z toho nerob...aj my sme stále xorí...a včera mali tiež besiedku k Dnu matiek/trošku neskôr ale predsa/ 😉 a tiež sme nemohli ísť...a ty Maťka dávaš na celý den do škôlky?či len doobedia?
mne dokina poved,aby som ju už do konca aug nedávala do škôlky...ale jej xýba kolektív...asi ju na dáke 2 týždne v júni dám...ale zase koncom júna ideme na dovolenku a nexcm aby znova oxorela...
je to taký začarovaný bludný kruh,že??? 😒

ukana
16. máj 2008

debra, Matko chodi na cely den, ja som uz v praci. Ved uz bude mat coskoro 5rokov 😕 😎

mamiska
16. máj 2008

Lenand, tak ako dopadlo prve Oliverkove vystupenie, uz som zvedava 😀
Nam sa besiedka odlozila, lebo vela deticiek bolo na ATB, tiez sme sa velmi tesili ☹
Neviem ani kedy bude, no my to s najvacsou pravdepodobnostou opat nestihneme, mame dalsie balenie ATB, tak sa liecime do buduceho piatku 😖 A to vcera aj manzel dostal ATB, tak mam doma obidvoch marodikov 🙄
Ukana, vsak Martinko uz za 2 tyzdne oslavuje 🙂 Tak mu takto vopred blahozelame, keby sme pozabudli 😎

ukana
16. máj 2008

mamiska dik 😔 A vam skore uzdravenie 😉

uz zhanam na nete recepty na tortu 😒 snad to nebude fiasko, este som ziadnu nepiekla, ale mam novu formu na tortu, tak idem na to 🙂