Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

bibinka
16. máj 2008
ukana
16. máj 2008

bibi, si vtipna 😀

ja budem rada ak to bude okruhle a jedlé 😀

andrea.m
17. máj 2008

ukana tak v tej forme upeč normál piškotu,rozdeľ na polovicu naplň niečím fajným a zalej čokoládou a máš to. a určite to nebude fiasko 😉

lenand
17. máj 2008

ukana poslala som ti recept ked das polovicnu davku do tortovky tak super torta dnes som piekla 🙂

lenand
17. máj 2008

oliverko ma vystupenie za sebou bolo to uzastne ani sa to neda opisat az slzicky som mala na krajicku ale ty najvetsi bytkari z jeho skupiny este len vyšli na podium a hned plakali ale oliver sa drzal ani slzicka aj tancovali no uzastne 🙂

mamiska
17. máj 2008

Lenand, aj my sme sladke ritky 😀 mozes poslat recept aj mne?
No tak to je super, ze Oliverko ma vystupenie za sebov a s velkym uspechom 😵

lenand
17. máj 2008

poslem

lenand
17. máj 2008

chcela som dat do albumu aj fotky ale su velke a neberie my to ☹

andrea.m
17. máj 2008

lenand tak si ich zmenší 🙂

ukana a ešte ma napadla torta za 5 minút,myslím že ju nájdeš v sekcii recepty

lenand
18. máj 2008

este som neskusala musim najprv skusit ako sa to robí

lenand
18. máj 2008

uz som zmensila niektore 🙂

ukana
20. máj 2008

dakujem za recepty 🙂 vyskusam 🙂

andrea.m
20. máj 2008

boli sme dnes na 5 ročné očkovanie a filipko to zvládol super,síce plakal ale držal

mimakro
20. máj 2008

Aké očkovanie je v piatich rokoch? Čierny kašel, záškrt, tetanus?

andrea.m
21. máj 2008

neviem presne ale v očkovacom preukaze to máme v kolonke PE TI PE myslím

ukana
21. máj 2008

aj my coskoro pojdeme.... 😖

ukana
21. máj 2008

mame nove fotky v albume KUK 🙂

andrea.m
21. máj 2008

no noha boľavá už aj obklady dávame aj sirup dostal. neviem ako ho presvedčím na očkovanie proti pneumokokom 😒

ukana
21. máj 2008

andrea, to mal taku reakciu? Uff, Matko ked bol maly, tak mal vzdy nohu navretu, az hrcu tam mal, tak sa uz zacinam bat ☹ ☹ No co uz, musime vydrzat...
Idete aj na ockovanie proti pneumokokom? ja Matka nedam, len na tie povinne 😉

andrea.m
21. máj 2008

hej lebo dr povedala, že nohu mať v kľude. to je u Filipka samozrejme sciencefiction tak ma čo chcel. včera behal v jednom kuse jak splašený. kým sme čakali s Tami na kožné tak v jednom kuse behal po tej čakarni ani sekundu neobsedel. no ale na to že dnes leží poctivo celý deň sa mi to fakt vidí dosť prudké. ani neviem či zajtra pôjde do škôlky. a na očkovanie proti pneumokokom dávam obidvoch. Tamarkina vakcína 1 dávka už čaká v chladničke, o 2 týžne ideme na kontrolu na kožne tak sa pôjdeme aj očkovať ked už budeme mať cestu na polikliniku.Filipka plánujem dať očkovať tak cca o pol roka ked zabudne na včerajšok.

klongova
22. máj 2008

žienky chcem sa spítať spomínali ste tam pneumokoky aj mi sme si objednali vakcínu no doktorka mi povedala že drahšia stojí 2200,- a lacnejšia 400,-. Ja som sa rozhodla pre tú lacnejšiu myslíte si že som urobila dobre ? A neviete kde sa to pichá a hlavne v ako veku alebo je to jedno. Malý má 2,5 roka. Dííík klongi

bibinka
22. máj 2008

klongova- tá za 400,- je pravdepodobne pneumo 23- je síce účinná,(proti 23kmeňom pneumokokov), ale chorobnosť nie je ovplyvniteľná, tzn.,dieťa môže byť naďalej chorľavé. tá drahšia- je tá vakcína čo teraz tak hojne propagujú a v zahraničí je zaradená do povinného očkovania- významne znižuje chorobnosť. Detičky do 2.roku života majú 2x aplikáciu hradenú z poistenia, ty doplácaš len dákych 85-90,-, detičky staršie musia hradiť plnú cenu, čo je myslím okolo 2000,-( ale to neviem úplne presne.) Myslím, že poistenci všeobecnej poisťovne majú tú lacnú vakcínu hradenú z ich poistky(myslím do 15.roku života)

aj my ideme dať Fifka zaočkovať proti pneumokokom, musíme však ešte na imunologické odbery, lebo má každý mesiac hnisavé angíny a má asi posun v imunite, lebo to už neni možné. len neviem či nám do 2.6. zase neochorie
😒 . Vraj ak mu tam niečo vyjde, že má nízku imunitu, bude to mať zadara. Tomu som aj rada aj nerada, neviem čo si mám vybrať 😅

mamiska
22. máj 2008

Klongova, my sme boli pred viac ako 2tyzdnami dat zaockovat dcerku tym Pneumo 23 stal 399,-sk. Nazory na vakciny sa vsak velmi rozchadzaju. Pre deti nad 2.roky, ze je lepsie toto ako ten Prevenar za cca 2700,-sk, dalej ako pise Bibinka. Co sa tyka miesta, mali sme na vyber, bud stehienko, alebo rucicka.

melory
22. máj 2008

ukana fotosom nestihl a

lenand
22. máj 2008

ja tiez budem ockovat tou druhou prevenal stoji viac ale je vraj lepsia ale musim sa spitat este na tu imunitu oliver ma oslabenu a ma nato aj predpisane vakciny od alergologa a teraz berie ribomunal

lenand
22. máj 2008

v nasej skvolke organizuju vylet do kosic na den deti idu do zologickej zahrady tak som si zobrala dovolenku a idem aj ja lebo mozu ist aj rodicia 🙂

andrea.m
22. máj 2008

baby aj vaši škôlkari sú taký neposlušný ako ten môj?

mamiska
23. máj 2008

Andrea.m, ja som myslela, ze som sama 😎 Bianka sa neskutocne zmenila, ako chodi do skolocky. Miestami ju nespoznavame 😠

andrissek
23. máj 2008

Ahoj mamky,taky máme malou ve školce a někdy se nestačím divit 😠

ivka1603
23. máj 2008

ahojte kocky..prajem pekne slnieckove ranko 😵 😵 😵