Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
19. nov 2008

bzučo a na telesnú sa v škole prezlečie sama?
lebo toho sa ja bojím.

renca3
19. nov 2008

no nam to obliekanie rano trva asi pol hodinu, lebo za kazdym kusom oblecenia sa musi s niecim pohrat, pozriet rozpravku v TV, stihne sa poskriepit so surodencom a tak... kedze my chodime do skolky trochu neskor, je cas. ale tie nervy... 😝 on si vie vsetko sam obliect, len obcas sa ma opyta, kde je vpredu.
isty cas som ho nutila aj skladat si pyzamo a odlozit, ale to som vzdala. som rada, ked ho hodi na stolicku a neprekracujeme ho na zemi.
ale na gymnastike mu v satni pomaham, lebo to sa vzdy ponahlame.
s mensim mam opacny problem, vsetko si chce obliekat sam a pravdaze nevie. tak toho zase obliekam s placom "ja sam".

andrea.m
19. nov 2008

tak mi sme dnes kupili tašku do školy ktorú donesie ježiško.
to len tak na okraj.
no filipko sa vlastne tiež vie obliecť sám ale vyskúša všetky metody na to aby mamke praskli nervy a aby som ho obliekla. je lenivy. v škôlke vraj problém nemá. a doma si veci pekne prevesí na stoličku tak ako to robí v škôlke.

ukana
20. nov 2008

ahojte, nas Matko dnes robil u logopedicky test zrelosti na nastup do skoly, tak je zrely 😀 😀 Bol s nim ocko, tak neviem, coho sa to tykalo, vraj to spravil tak priemerne, nie na plny pocet, ale stacilo... 😝

Co sa tyka obliekania, tak to je nastastie u nas v pohode, uz celkom rychlo a sam sa pooblieka...

Musim vam napisat, co sa nam stalo pred 2 dnami...Matko mi cestou zo skolky skuvinal, ze ho tlacia topanky...tak som ich nafotila, ze ich predam, ma este jedny....trochu ma zarazilo, ze pred mesiacom mu boli este dobre, ale nejak som to neriesila..ved deti rastu...
Na druhy den siel muz pre neho do skolky, a volal mi, ze preco ma v skolke oboje zimne topanky... 😅 Ja som mu omylom den predtym dala take iste, ale o dve cisla mensie 😅 , co ma jeho spoluziacka....Tiez sa divim, ze spoluziacke neboli velke 😕 Ocko potom vymenil s maminkou topky, tak mame zasa tie nase doma... 😅 Musim mu ich nejak oznacit 😀

andrea.m
20. nov 2008

ukana 😀 ja na všetko píšem meno fixou na textil.vratane spodného prádla a topánok,vetrovky atd....
na logopédii sme boli dnes. máme cvičiť C S Z ale ináč sme taký schopný.

renca3
20. nov 2008

mamicky predskolakov...chcem sa opytat pre kamosku, co treba vsetko urobit pred zapisom do skoly.
ma ist sama osobne do vybratej skoly a na zaklade prihlasky jej daju vediet kedy je zapis? alebo ako to je?

andrea.m
20. nov 2008

o tom kde je aký zápis sa dá dočítať na nete. dnes má už každá škola svoju stránku. tam bude aj dátum zápisu. takže ak ma vyhliadnutú školu v deň zápisu vezme dieťa, svoj občiansky preukaz, rodný list dieťaťa a pôjde na zápis. a nech sa na zápise spýta dokedy treba náhlásiť zmenu keby sa prípadne časom rozhodla pre inú základnú školu.

andrea.m
20. nov 2008

a zvyknú byť aj v škôlkách oznamy. ale to väčšinou davaju len školky ktoré sú v blízkosti škôlky.

renca3
21. nov 2008

andrea...dik. a este ma zaujima, kto posudzuje, ci je dieta zrele na skolu? to robi nejaky psycholog a logoped v skolke? alebo sa to riesi na tom zapise?

ukana
21. nov 2008

renca, to podla mna posudia aj ucky v skolke, ci dieta zaostava, na zapise sa dietata pytaju zakladne veci, co by malo vediet, ale inak psycholog posudzuje dieta, len ak ma nejaky problem, a rodicia chcu odklad... Ale podla mna, moze ist rodic s dietatom k psychologovi na test, ci je zrele na skolu. staci vymenny listok od pediatra a ist 🙂 pedagogicko-psychologicke poradne su v kazdom meste 🙂

andrea.m
21. nov 2008

to by mal posúdiť psycholog v škôlke. ale mali by to vedieť posúdiť aj učiteľky. u nás v škôlke maju 4 roky jedne a tie isté takže si myslím že ich maju "prečítane" tie deti.

ukana
21. nov 2008

andrea, tiez si myslim, ze nato chodia aj ti logopedi do skolky, ved to je vlastne psychologicka vystudovana, tak ich vie posudit. 😉

andrea.m
21. nov 2008

a aj učiteľky by mali mať nejaký ten semester psychologie za sebou. ja som sa najprv pýtala Filipkovej učiteľky či môže ježiško doniesť tašku. a ona povedala že áno, že mu nehrozí aby ho vrátili respektíve nechali v prípravke.

bejka13
21. nov 2008

ahoj, p.učiteľky študovali 4 roky pszchologiu , aj maturovali z pedagogiky a psychologie . Tak isto na výške je niekoľko skúšok zvývinovej atĎ. A ak je učiteľka 1- 4 roky s dieťaťom, tak bez urážky , pozná niekedy to dieťatko lepšie ako rodič. Strávi s ním niekedy viac času ako rodič, tak si myslím,, že môžeš sa na nich spoľahnúť, že kvalifikovane vedia doporučiť, či drobec je schopný do školy . Ale v konečnom dôsledku, rodič rozhodne , či dá dieťa do školy alebo mu dá odklad.Dnes v každej škole na zápise povedia , že dieťa je schopné, že to ešte dobehne , lebo potrebujú naplniť triedy. No a rodič, teš sa, všetko bude na tebe , keĎ to drobcovi nepojde abude sa ešte chcieť hrať , Tak že ,TAK

andrea.m
22. nov 2008

dobre ránko

bejka ja sa ani tak nebojím o Filipkové učenie či zodpovednosť ale o to ostatné. je nepriebojný a nešikovný, čo sa týka obliekania napríklad. ale snád aj to do septembra zvládne. minulý rok o tomto čase bytostne neznášal kreslenie a teraz kreslí v kuse. takže dám na názor učiteľky ktorá je s ním 4 roky 8 hodín denne čo je fakt dosť.

renca3
22. nov 2008

dakujem vam. to bolo pre kamosku, jej maly bude mat v juli 6 rokov. takze ucitelky posudia.

co sa tyka nas, mame este cas. Leo chodi 3. rok do skolky a bude mat od pondelka uz 6. ucitelku. jemu je to zjavne jedno, ale mne to vadi.

andrea.m
22. nov 2008

tak to ti verím, aj mne by to vadilo. a kebyže je Filipko júlový tak by som tiež uvažovala nad odkladom. moja sestra bola augustova a jej jediná rovesnička od nás z dediny bola oktobrova o rok skôr a ten rozdiel medzi nimi bolo vidieť celú základnú školu. v meste je to trošku iné,tam sa to stratí ale v malinkej dedine kde dieťa veľmi nemá spolužiakov na výber je to hrozné.

lasenka
22. nov 2008

ahojte 😉

renca - v tomto skolskom roku nechali dve mamicky, ktore mali julovych synov, este v skolke, ba dokonca si pamätam, ze v minulom skolskom roku ostalo v skolke jedno dievcatko, co bolo narodene zaciatkom juna.... nemala ziadne zdravotne problemy, vaha vyska v poriadku, no jej mamka sa tak rozhodla, vraj ma cas...

ja si myslim, ze deti narodene koncom jula a v auguste maju este naozaj cas, su dost hrave, vidim to v nasej skole... stale tuzia sa hrat na koberci, ktory je vzadu v triede, chcu kreslit, skladat kocky, ich sustredenost je ovela kratsia ako inych deti... no zaradia sa medzi ostatnych az po pol roku... no zalezi to naozaj aj na rodicoch, niektori chcu silou-mocou, aby ich dieta islo do skolky, lebo ide sused alebo susedka...hmmm

lasenka
22. nov 2008

oprava - islo do skoly nie do skolky 😉

andrea.m
24. nov 2008

dobre ránko.
tak nám začína další pracovný týždeň.
v KE bohužiaľ zatiaľ bez snehu.

ukana
24. nov 2008

ahojte...tak my mame dobrych 10cm snehu, uz sme sa boli aj sankovat 😅

Hlasim prvy vypadnuty mliecny zub 😅 😅 🙂 🙂 🙂

andrea.m
24. nov 2008

ukana ten sneh vam v dobrom závidim 😒

ukana
24. nov 2008

ja som tiez rada, ze nie je blato a neprsi, ale zas ked som sla po tom lade rano autom a polovica ciest nebola odhrnuta, tiez som zanadavala...a este som to auto 20min. cistila od snehu 😒 🙄 no deti maju radost 😅 Prestahuj sa do Turca a budes mat snehu dost 🙂

renca3
24. nov 2008

mne sneh nechyba, len cez vianocne prazdniny by mohol napadnut. 🙂

bibinka
24. nov 2008

ukana- vidím, že Maťko už vymieňa zúbky 😀 a zo snehu sa u nás teší iba Alexík, sneh ide Fifkovi na nervy 😅

baby, vedia vaše deti čítať? bo Fifko sa naučil už všetky písmenká,rozlišuje malé aj veľké a číta mi všetky reklamy 😀 😀 (samozrejme len po jednotlivých písmenách).som zvedavá čo bude od nudy v tej škole stvárať 😖

renca3
24. nov 2008

bibinka...nevie citat, ani ho moc este pismenka nezaujimaju. my sa v skole nudit nebudeme. 😉

bibinka
24. nov 2008

renca- ja som bola z toho zdesená, on je vo veľa veciach strašne popredu,to detské infantilné obdobie úplne preskočil a ked mu dávam rôzne detské úlohy, tak na mňa hľadí so šikmým pohľadom, že akože čo hovorím 😅 .ale napríklad básničky a pesničky vyspevuje dokola- takže staviam na tom....

renca3
24. nov 2008

od zajtra mi mensi nastupuje do skolky. moje nervy. som presne tak nervozna ako pri Leovi. to som zvedava, ci to bude lepsie znasat, ked tam uz od narodenia chodime s braskom. drzte palce.

bibinka
24. nov 2008

neboj, myslím, že je už s akým-takým škôlkárskym režimom oboznámený. pozná to tam, a bude vedieť, že je tam aj Leo. držkám palce. a ty už ideš do práce?

renca3
24. nov 2008

ja pracujem doma a teraz musim absolvovat zopar skoleni ohladom eura a tak...