Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

riusik
10. mar 2009

a bol neuveritelne dobry aj doma... s muzikom sme s nemym uzasom nanho pozerali, som sa nevedela vynadivat sa na to DOBRE dieta... viem, ze mu to nezostane uz navzdy, tak dufam, ze co najdlhsie 😵
a ako vase deticky???? ja tu tak sebecky pisem iba o mojom.........

lasenka
11. mar 2009

riusik - som velmi rada, ze mas take super pocity z toho vsetkeho, len ho sa stale pochval!, uvidis ako zdvihnes jeho sebavedomie 😉 ja som to robila od malicka, stale som len chvalila a chvalila, to zle som si nevsimala, to dobre vzdy pochvalila... a neverila by si, ako sa mi to vsetko vracia... niektore baby sa ma pytaju, co s nim robim, ze je vzdy taky poslusny, nepapuluje, nehadze sa v obchode o zem... nepoznam take problemy... klop klop, nechcem zarieknut 🙂
vies uz, co sa vam narodi? 😉

riusik
11. mar 2009

lasenka: aj ja sa snazim chvalit, od malicka, ale musim sa priznat, ze aj som ho aj hresila, aj po zadku akoze dostal... ale asi mam zivsie dieta ako ty 🙂 ale teraz chvalime o zivot, mozno som troska zle zareagovala v prve dni v skolke - ale som bola v soku z toho, co mi ta jedna ucitelka o nom tvrdila, tak som nejak nezvladala, ale uz sa to vyriesilo...
a este nevieme, vcera na poradni sa dr aj snazila zistit, ale oznacila ho za jogina, uplne bolo skrutene, koleno pri ustockach... v piatok idem na morfo utz, tak snad sa ukaze 🙂 rada by som vedela, velmi ma lakaju dievcatkosvke vecicky, uz by som rada nieco aj kupila...

lasenka
11. mar 2009

riusik - to je dobre a tie tvoje prve reakcie v skolke chapem, ved ja som to prezila tiez 😉
tak po dievcatku som aj ja tajne tuzila, to musim priznat, no tesime sa uz na chlapceka a snad tretie bude dievcatko 😉 no sestra ma 2 dievcatka, tak ak nieco krasne uvidim, hned im to kupim... oni sa strasne rady paradia 😉

riusik
11. mar 2009

lasenka: vdaka za podporu. normalne som bola sama na seba nahnevana, ze som to nezvladala...ale nikto nie sme dokonaly, ucime sa stale... a to mas fajn, ze sestra ma dievky, aspon tak, u nas su sami chalani... aj preto dufam, ze uz konecne bude dievcatko, nech maju nasi rodicia aj vnucku... ale ako pises, ak mi povedia, ze chlapec, tak budem rovnako stastna 😵

lasenka
11. mar 2009

riusik - v dnesnej dobe mozeme dakovat za kazde zdrave dietatko, a niekedy su chlapci lepsi ako baby 😉 ucim na ZS tak vidim 😵

riusik
11. mar 2009

lasenka: ved prave, to zdravie... nastastie, tomasko okrem povinnych prehliadok a ockovani u lekarky nebol... snad sa nic nestane a snad aj pri druhom budeme mat take obrovske stastie... a tiez si myslim, ze vychovavat chlapca je svojim sposobom jednoduchsie, teda nie jednoduche... ale zavisi aj od povahy, pristupu atd, ale vo vseobecnosti sa mi to zda tak ako tebe... a neucim, hoci som to kedysi velmi chcela (dokonca aj pocas vs som bola presvedcena, ze moja dalsia cesta bude spojena s vychovou deti...), ale zistila som, ze ee... a mozno po materskej zmenim nazor... mozno moje deti vo mne prebudia zasa tu tuzbu venovat sa detom aj profesionalne...

lasenka
11. mar 2009

riusik - pekne si to napisala 😉 ale ako vravis, vsetko zavisi aj od vychovy, no geny niekedy tiez nezapru 😒 ucim sice na druhom stupni, no ked zatsupujem dole u prvacikov, porovnavam tie deti s mojim a doslova v nich hladam svojho 😅

riusik
11. mar 2009

lasenka: 😵 joooj, vela hodin, idem varit, troska upratat... jasne, ze hlasenie ako dnes bolo podam 😉
tak, zatial pekny dnik...

lasenka
11. mar 2009

riusik - ok, pekny den aj tebe 😉

andrea.m
11. mar 2009

riušik to je super že sa tomáško tak rýchlo zadaptoval. ked si predstavím ako filipko vystrájal každe ráno celý prvý školský rok... 😖 ale teraz chodí do škôlky veľmi rád a do školy sa teší tak dúfam že tam už problém nebude. ale zase sa bojím ako to od septembra zvládne tami. ona je taký môj maznáčik. v kuse na mne nalepená, tak som zvedavá ako to bude.

riusik
11. mar 2009

andrea: no, nemyslim, ze uz mame vyhrate, nejak podvedome citim, ze este problemy budu... on neplakal vobec, zato vsak ten jeho bojkot... zatial to vyzera dobre, aj dnes hned utekal za ucitelkou a uz jej cosi rozpraval a vysvetloval 🙂 som zvedava buduci tyzden - rano tam bude ta druha ucitelka, ale snad ok, pretoze prave ona ho to skrabkala po chrbatiku, ked mal spat a nespal... a neboj sa, tami to zvladne uplne super, pre nu to bude prirodzenejsie, pretoze uz filipko chodi. a aj moj tomasko je taky moj maznacik...

andrea.m
11. mar 2009

riuš neboj Tomi to zvládne 😉

Filipko dnes došiel z mš s teplotou 38,6 tak sa vytešujem a mudr.robila len do 12.00 takže asi nás večer neminie pohotovosť

renca3
11. mar 2009

vy ste tu toho popisali....nestiham citat spatne. 😝
andrea...a preco s teplotou hned na pohotovost? mozno je to len viroza a ta ako prisla aj hned odide.
ja chodim k Dr. len popocuvat, ked sa mi nezda dychanie alebo ked kasel po tyzdni neustupuje.

andrea.m
11. mar 2009

lebo teplota nad 38 na obed sa mi vidí veľmi vysoká

riusik
11. mar 2009

andrea: ako filipko?? chudatko male ☹

tomasko dnes v skolke znova ok, aj spal. sa vytesujem. ale doma uz nie je taky dobry ako vcera, ale to nevadi 😵

andrea.m
11. mar 2009

teplota skáče hore dolu a leží v posteli to je najhoršie. stále naňho kričím že v kuse behá a dnes mi to chýba.

riusik
11. mar 2009

hmmm, to ti verim ☹ tak sa pekne liecte a nech to cim skor odide!!

ukana
11. mar 2009

ahojteeeeeeee 🙂 chorobkam skore uzdravenie ☹ u nas v skolke je malicko deti, vsetko je to chore ☹

riusik
12. mar 2009

dobre ranko... a pekny dnik prajem 😵
andrea: uz je lepsie??

ukana: nas choroby obchadzaju, aj deti bolo dost sa mi zda... ale ja som vcera na nastenke citala oznam o objaveni sa vsi v skolke.... to ma dorazilo 😠 stretli ste sa s tym? mam robit nejaku prevenciu??

ukana
12. mar 2009

dobre ranko 😵
riusik, vsi su v skolke kazdy rok, to si uz ani nevsimame 😀 aj v skolach su.... 😒 len pozeraj vlasky kazdy vecer, ci nema hnidy( vajicka) a kup v lekarni pre istotu sampon proti vsiam, posobi aj preventivne, tak som krpcovi zmyla raz za cas s nim vlasky 😉

ukana
12. mar 2009

andrea, ako s chorobkami? Tamarka uz nema tie afty? ☹ asi ste u doktorky teraz........ 🙄

andrea.m
12. mar 2009

tamarka už afty nemá ale filipko sa včera dopracoval k teplote 40,1 tak som 3 hodiny dávala zábaly kým som to zrazila na 37. k mudr nejdeme zatiaľ je bez teploty len je slabý. ale nekašle ani nesoplí. tak neviem čo mám robiť.

riusik
12. mar 2009

no, diky za tie vsi 😠 som mu pozerala, nenasla som nic, ale v tych jeho bledych vlasoch je to horsie najst asi... prinajhorsom pojde dohola, ale on nerad strojcek na vlasy 😖

riusik
12. mar 2009

andrea 😢 jaaaj, chudatko male filipko, aj ty ☹ ale je dobre, ze uz nema teplotu, mozno ho nieco obchadzalo a vyhral ten boj... ved uvidis... pospinka, naberie sily a poobede uz bude lietat po byte 😉

ukana
12. mar 2009

andrea, teda riadna teplota 😕 😕 😕 , ale asi nejaka viroza, ked nema ani soplik, ani nic 😒 .........pockaj den, dva, nech sa trochu popasuje s tou teplotou, ja chodim az po dvoch dnoch k doktorke 😉

riusik
12. mar 2009

ukana, ako vravis... zbytocne by sa v cakarni nanho este nieco nalepilo...

andrea.m
12. mar 2009

no ved tiež tak myslím že pôjdem až zajtra pred víkendom. aj tak by mu dala len sirup proti teplote a na ten ani recept netreba.

riusik
12. mar 2009

inak, k teme - maly rano sice v pohode, ale jedno dietatko tam plakalo, tak zacal mrncat aj tomas ☹ ale ucitelka ho hned vzala a ja som utekala prec... tak snad ho to preslo 😕

andrea.m
12. mar 2009

neboj riušik. teraz je už určite v zápale hry a nerozmýšľa nad maminkou. 🙂