Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

alysea
4. mar 2008

Ahojte, fíha teraz som si prečítala o tom úraze v školke, teda ak sa to dá tak nazvať. No naše pani učiteľky sa mi zdajú veľmi zlaté a malý je riadny čert a zvládajú ho super a len prvý den mal modrinku na nosíku, ale to on sa vkuse niekdy trieska aj ked je doma, ale inak nič a veľmi sa mu páči.

bibinka
4. mar 2008

lasenka- ale existujú- vygoogli si rybárstvo a tam je toho fúra- môj muž má všetky takéto fóra v záložke 😀 😀

teraz k veci: dnes sme boli na zápise v škôlke-no taký predbežný, lebo sme tam šli 5 min pred záverrečnou 😀 -ako inak. bola tam už len jedna učka, zdala sa nám akási prepracovaná či čo,no ani sa jej nečudujem, všetky deti tam hučali, už im bolo asi dlho. 😕 . A náš milý Fil sa okukal len 5 min a hajde medzi hračky a začal ich rozhadzovať,zváľal stoličky, no hrôza. sme sa riadne hanbili, ale našťastie stačilo moje upozornenie( čo sa inak nestáva 😖 ) a prestal. Potom vpálil do kúpeľne a začal púšťať vodu do akéhosi kelímku a vylievať, no tak sme zdvihli kotvy a skoro sme ušli 😀 😀 . neviem neviem ,no hádam sa dáko vzchopí, neviem čo to do neho vošlo, žeby sa chcel pred nami predvádzať? 😠
Ja som mala taký neurčitý pocit z celého toho ,tie priestory-staré, opotrebované a vynorilo sa mi všetko čo som ja zažívala v škôlke ako malá. Stalo sa vám to? Aj ma to tam trochu odradilo,lenže som si povedala, že nášmu škôlka jednoducho pomôže.tak čo už?
Ešte ideme zajtra pozrieť do ďalšej vybratej škôlky, a potom sa napevno rozhodneme.

ukana
5. mar 2008

tak som vcera spominala tie urazy a vcera si matko rozrazil peru v skolke ☹ ☹ nastastie to ma len opuchnute, ale stipe ho to ☹ ☹ ucka si to ani nevsimla 😠 😠 😠

prajem vam vela peknych dni bez urazov 🙂 🙂 🙂

andrea.m
5. mar 2008

ukana nech sa to maťkovi rýchlo zahojí 😉

alysea
5. mar 2008

Joj ukana, tak rýchle uzdravenie bolavej pusinky Martinkovi prajeme. 🙂 Peťko dnes išiel zase ako malé prasiatko 😀 Aj vaše detičky chodia také špinkavé domov? AKo nevadí mi to vôbec, len mi je smiešne vždy ked príde do šatne tak tričko niečím zafarbené tak už zisťujeme že čím, dnes to bola vraj polievočka, ale vyzerá to aj ako fixa, tak neviem 😅 Ale on je vždy veľmi zlatý, lebo ja mu poviem, že to nevadí, že dáme druhé tak sa potom aj pochváli že od čoho to má. A minule som sa ja doma obliala a prišiel ku mne, sa tak na mna pozrel že maminka to nevadí, chod si prezliecť 😀

andrea.m
5. mar 2008

alysea filipko chodí strašne umazaný.ked bol v mš prvý rok tak som tiež že nevadí a on si zvykol a teraz ked ho aj pokarhám tak ma hned zašije že šak nevadí vyperieme.o mesiac ma 5 rokov tak by sa trochen mohol snažiť,ale nehrozí 😀 hlavne že sme všetci zdraví

renca3
6. mar 2008

aj moj syn chodil vlani kazdy den spinavy od jedla. teraz je to uz lepsie. ale nebolo mi to jedno ani vtedy ani teraz. lebo mu stale prizvukujem, nech sa naklana nad stol pri jedle, ale on sa oprie o operadlo a vsetko jedlo skonci na tricku ci mikine. ked je zababrany od farieb, som nahnevana na ucitelky, ze mu zase nedali plast na malovanie.

lasenka
6. mar 2008

moj maly sa dokaze poriadne zaspinit len vonku... vela-krat sa stalo, ze mal topanocky plne piesku az po vrch, ba dokonca ten piesok som neraz nasla aj v slipkach... a inac . teraz, ked zasvietilo slniecko, tak mi povedal, ze je nacase vybrat z garaze pieskovisko 😀

alysea
6. mar 2008

lasenka 😀 super aký zlatý.
NO ja viem, že on sa snaží pekne papať, aj doma sa drží nad tanierikom, takže preto ma to nehnevá, je to asi len o tom, aby sa naučil papať tak, že všetko pôjde do pusinky a nie po mimo. Mne toto nikdy nevadilo, aj ked bol malinký, pretože mal reflux, tak som prezliekala niekedy aj 5 krát za hodinu, tak som si asi zvykla. Ale ste ma potešili, že nie je jediný, čo chodí taký špinkavý 😉 Jo a piesok v slipkách, tak to my bežne 😅 Andrea ja si tiež hovorím, hlavne že sme zdraví, tiež predpokladám, že z neho bude flegmoš v tomto smere, že ma vždy zruší že aký problém, však sa operie.

andrea.m
6. mar 2008

piesok to ani nevravím.v lete ho máme až za svätými obrázkami ako sa hovorí 😀

alysea
6. mar 2008

😀 to je pekné andrea.m

szonja
6. mar 2008
renca3
6. mar 2008

no moj este vravi, ze pracka operie. 🙂

matar
6. mar 2008

maminky, prosím vás nemáte náhodu nejaké logopedické cvičenia, pomocou ktorých by som naučila dcérku lepšie vyslovovať sykavky? hovorí ich akoby maznavo aj ked sa snaží. neviem jej nijako vysvetliť, kam dať jazýček...

ukana
7. mar 2008

matar, cvicenia neviem, ale Nicolka ma este cas, synovec mal 5 rokov a na patrocnej prehliadke ho pediatricka poslala na logopediu, teraz chodia kazdy druhy tyzden. Aj my sa chystame na jar na logopediu, nam nejde viac pismeniek- sykavky, R. L... 😅

Takze pomaly trenujte, ale az kym pojde do skoly ma cas 😉

Inak co sa tyka spinavych veci, mne na tom nezalezi, vsak operieme, przlecieme, hlavne ze sa zahral. Radsej spinavy z blata na dvore, akoby sedeli dnu a nudili sa... 🙂

S tym pieskom mam zazitok: sestra malemu vzdy vysypala piesok z tenisiek do kvetinaca s palmou, na jesen uz tam nebolo miesto, bol plny piesku 😀 pekne to vyzera a palmy maju rady piescitu podu vraj 😀 nechajte sa inspirovat 😀

ukana
7. mar 2008

andrea dakujem, papulka sa nam uz zahojila pomaly 😉

aponchie
7. mar 2008

holky co mate starsi deto poradte mi jak na malou je ve skolce od zari 5dni v tydnu az ted poslednich 14dni v kuse denne.uca mi porad rika ze neposloucha vubec a hlavne ze porad strka do deti ale ne ze zloby ale s usmevem a tak a ze musime byt obe dusledne a ja nevim co proste mi porad dava najevo jak sem neschopna matka a ze kdyz si mala stezuje ze ji nekdo bije tak je to proto ze ona je prvni pokousi ja vim ze ona to dela ale ona treba bezi k nim povali je a objima je to nemaji radi a pak taky strka do nich treba rukou a smeje se u toho tak ja nevim mlatit nebo co mam uz delat pokazde jak jdu do skolky tam me s usmevem naznacuje jaka su blbka ze si neumim vychovat dite misto aby poradila co mam delat me elegantne sepsuje a ja male nadam domlouvam a nic ale zla neni proste provokuje hrozne

alysea
7. mar 2008

aponchie, myslím, že vzhľadom na to, že to robí v školke, mala by ju usmerňovať učiteľka, pretože na dieťa nemá vplyv ak nie je upozornené hneď po tom, ako niečo urobí, takže je zbytočné že ty jej potom dohováraš aby to nerobila. Alebo ak to urobí niekedy na ulici a ty budeš pri tom, tak vtedy ju na to upozorni, že detičkám sa to nepáči, že ich to bolí a že ak chce chodiť medzi detičky,nesmie im to robiť(treba jej to vysvetliť nejak prispôsobiť jej chápaniu)Treba len nájsť dáky spôsob ako odpútať jej pozornosť od tejto činnosti, aby tak nepokúšala iné deti. A robí to aj inde, či len v školke? A myslím, že je chyba aj v učiteľke, že tebe len hovorí a ona nič s tým nerobí.

aponchie
7. mar 2008

prave ze to dela i normalne jinde jenze ja ji to vysvetluju porad a ona se smeje jako v jinem svete kdyby byla ..je mozne ze kdyz mi se s manzou lechtame jako zduchame a tak ze srandy muze to opakovat takto?

alysea
8. mar 2008

no určite, dieťa väčšinu vecí robí preto, že to niekde vidí.

aponchie
8. mar 2008

nj a jde to jeste nejak zachranit?

alysea
10. mar 2008

aponchie vždy sa dá všetko vyriešiť, ale nejde to za den. Najprv by som asi začala tým, že sa vy prestanete pred nou tak pošturchávať, pretože ona si podľa vášho vzoru myslí, že je to normálne a ked vy sa pri tom smejete tak si nemyslí že robí niečo zlé. Treba jej to len dookola vysvetlovať, nájsť niečo iné, čo ju zaujme a nahradí tým túto neželanú činnosť, ty ju najlepšie poznáš, tak vieš že na čo reaguje. Chce to len pevné nervy a veľa trpezlivosti, ale verím, že ked sa ti podarí vysvetliť jej to, budeš na seba aj na nu hrdá. Určite to zvládnete. 🙂

andrea.m
10. mar 2008

dnes sme dostali fotky s karnevalu 🙂 sú krásne

alysea
10. mar 2008

Jej tak skoro? My ešte stále nemáme fotky ☹ ale sa už na ne teším. Aj si dala na net? že by sme si pozreli?

lasenka
10. mar 2008

ahojte
my sme ich dostali tiez este minuly tyzden... ale neviem ich dat na net, ibaze zoskenovat 😎

alysea
10. mar 2008

lasenka nedali Vám ich na cdčku? Nám by ich mal nejaký ocko, čo požičal aj foťák napáliť, len má asi toho dosť, tak preto nie sú, ale vydržíme.

lasenka
10. mar 2008

aly - nam deticky fotili pani ucitelky, takze pochybujem, ze by sme aj nejake CD dostali

alysea
10. mar 2008

no nám ich tiež fotili pani učiteľky tým požičaným foťákom a cd sme si doniesli každý vlastné, tak to máme dobre zariadené 😉 ešte že sú také ochotné aj pani učiteľky a aj ocko, čo to urobí.

lasenka
10. mar 2008

tak to mate fakt dobre...
aly - neplanujete dalsie babätko?

alysea
10. mar 2008

joj lasneka veru nie a vy?