Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
20. mar 2007

masti skús ju nechať týždeň dva doma či sa neukľudni,nám to pomohlo.

lasenka to nemyslíš vážne že vyhadzujú do koša detské výtvory.ved to je večná škoda.ja som doma v detskej izbe spravila výstavu filipkových výkresov čo dostal na konci minulého školského roka.tento rok ju pozmením a staré výkresy mu odložím na pamiatku.
filipko napr.doma úplne odmieta kresliť a v škôlke ma pekne kresbičky.

ukana
20. mar 2007

ramzesa, to nemyslíš vázne s tou bitkou?? nás malý sa zatial stazoval, len ze je tam jedno dievčatko, čo všetky deti bije, ale učka o tom vie, lebo náš malý je taká žalobaba 😅 možno učka dáva neposlušným detom po zadku a malá to opakuje, nedaj sa hned na začiatku zastrašiť. Neviem ako u vás ale u nás majú skolky málo detí, tak sa o ne "bijú", a adekvátne sa potom snažia, aby boli rodičia i deti spokojní..I ked je pravda, ze ked je v skolke vela detí, tak učiteľka nemá čas sa venovat všetkým rovnako a viac sa stará o tie problémové deti a tie čo sú " v pohode" nemá čas si všímať. Ja sa každý deň, ked prídem pre malého, pýtam čo robil, či spal, či papal. Učka už vie, že si to musí všímať, lebo sa budem pýtať. 🙂

vavka33
20. mar 2007

ved to,koli inspekcii musia mat podlozenu svoju robotu vytvormi deticiek,ako aj my v skole.

andrea.m
20. mar 2007

ja som tu už raz písala ako filipka v škôlke zbili spolužiaci.mne to musela povedať učiteľka,lebo ten môj partizán ani necekol.
masti a prejavilo sa to tak ako u teba- v noci kričal zo spánku,počúral sa a ráno odmietol vstúpiť do triedy.tak som ho nechala 2 týždne doma a zabudol.teraz ho už učiteľky strážia lebo on je citlivé dieťa a nivie sa brániť.vtedy učiteľka zakročila,ale aj tak bolo zle.

ukana
20. mar 2007

andrea, chcem sa spytať, ako to riešiš ráno, kto ti vodí malého do školky? chodíš ty s oboma deťmi? lebo suseda to teraz rieši, že malá jej často ešte spí, ked staršia ide do školky a ocko je casto po nočnej ☹ tak jej malú sem-tam vezmem ale ona so mnou nechce moc isť aplače..

melory
20. mar 2007

myslim ze bitku medzi detmi by rodicia vobec nemali riesit.

ukana
20. mar 2007

mel, cauko, ja to tiež neriešim, ale niektoré deti su citlivé, a nevedia sa brániť.. asi Hugo taký nie je 😀 ani maťko s tým nemá problém 😀

ramzesa
20. mar 2007

ta mamicka tvrdila, ze jej maly zbil nejake ine dieta a tak mu riaditelka nacapala, no neviem, ci to jej povedal on alebo skadial to vedela, lebo na pieskovisku velmi zhovorcivy nebol 😒 a ze skadial vedela ze s tymi detmi tam nic nerobia, ze tie deti tam len tak sedia a cucia pred seba, no netusim...ja si pametam,ze ked som chodila do skolky, tak sme furt cosi robili, ci spievali, kreslili alebo sa aspon sami hrali s babikami, v kuchynke a tak. Mozno len vymyslala 😒 . Ale ja si myslim, ze ani neposlusne deti si nemoze dovolit ucitelka udriet, ma ich dat bokom za trest alebo zavolat rodicom a porozpravat sa s nimi. 😒 moj manzel by z toho taky cirkus spravil, ze ani nechcem vediet.

ukana
20. mar 2007

vobec nedaj na reči "jedna babka povedala", urob si radšej vlastný názor. Aj mna jedna mamička strašila, že jedna učiteľka na deti strašne kričí a jej malá sa jej boji. Učka mala len taký silnejší hlas a maťko ju zbožňuje. Paradoxne práve táto učka ich najviac naučí, basničky a pod.

melory
20. mar 2007

ukana, vcera som bola pre neho a sli sme pozdravit ucitelku k odchodu a prisiel chlapec matko a slahol hugovi teplakmi do tvare...moja reakcia,,,zasmiala som sa...ucitelka bola zhrozena a hovori oni dvaja sa zvyknu bit, ale nie casto a ja jej na to ved to je jedno, ved su deti.
ale poznam mamy co chodia do skolky riasit a potom sa dozvedia ze ich deti nie su anielikovia.

ukana
20. mar 2007

ja to tiež neriešim, ked sa bije, tak jeho problém, bude ho to bolieť. ale zasa nech sa aj bráni, ked ho niekto iný bije.dufam, že to nebude casto 😅

ramzesa
20. mar 2007

mel no mne detske bitky az tak nevadia, ved su to deti (pokial to neprekroci urcitu hranicu, ale myslim,ze u skolkarov, to je len take nevinne) ale velmi by mi prekazalo ak by si to dovolila nejaka ucitelka. Urcite nedam na reci, zdalo sa mi to cele az prehnane, uvidim co mi povie Drobec, deti su uprimne 😉

melory
20. mar 2007

oni zas tie ucitelky vedia ako na nich, mne sa zas zda, ze ako zacal chodit do skolky je z neho mensi bitkar...oni zacnu chvalit tych co sa nebiju a bitkari tiez tuzia po pochvale.
inak ako som si myslela ze moj je neposlusny, tak vidim video alebo tam pridem necakane no ja mam anielika aj doma je lepsi, proste mu prospela socializacia.

ukana
20. mar 2007

idem pracovať, dosť bolo flákania 😢 😢 😢 😢 😢 😢 ☹ ☹

ramzesa
20. mar 2007

mel a ake video? chodi do sukromnej skolky?

melory
20. mar 2007

nechodi, ale natacaju ich pri akciach, napriklad maskarny ples.

ramzesa
20. mar 2007

aha 🙂 ja dufam,ze aj moj bude trosku kludnejsi, on mi cez den nechce spinkat a ked sa mu nieco nedari, tak strasne zuri a ja nemam ani cas sa mu tolko venovat a uz ani vlastne neviem, co s nim, preto ho chcem dat do tej skolky, nech sa tam trosku vyblazni, mozno mi doma aj zaspinka alebo aspon skor vecer 🙂 a aj s malou si trosku oddychneme doobeda 🙂

melory
20. mar 2007

bude ti fajn uvidis, mne uz potom chyba, o 12hod chodim pre neho, bude unaveny lebo chodia von a nahanaju sa tam, v skolke cvicia....maju program, a co doma mocu sa a hraju no o nicom.

ramzesa
20. mar 2007

a mas ho tam aj na obed alebo ho beries pred obedom? a doma ti spinka? lebo moj odkedy sa odstavil spinkat cez den nechce aspon nevie zaspat 😒

renca3
20. mar 2007

Ked ste tocili o tych bitkach. Ved my sme malemu tiez povedali, "ked ta biju, bran sa" a ucitelka nas upozornila, ze sa az prehnane brani a je z toho bitka. Myslim, ze by si to tam ona mala ustriehnut. Ale odvtedy je na stastie pokoj. Niektore deti si proste nesadnu. 😉

ramzesa
21. mar 2007

Mamule a co pitie? Kedy sa vasi naucili pit zo salky? Doma alebo az v skolke? Moj mal taku veeeelku 420ml flasu so slamkou, lebo 250 ml mu vzdy bolo malo a skusali sme uz pit zo salky, ale este stale sa pooblievame 😒 .

lasenka
21. mar 2007

ramzesa
nas maly sa vsetko naucil v skolke, kedze tam chodi uz od roka a pol... ale ked pijeme mliecko rano a vecer, tak pije este z flasky 😉

melory
21. mar 2007

ja som mojho naucila vsetko v lete, jest priborom aj pit z pohara a to mal dva a pol roka, ucitelky krutili hlavou, ze to vie ked v zime nastupil do skolky, ale doma mame flasku 😵 😵 😵 to je jeho zivot.

ukana
22. mar 2007

aj my máme fľašku, cumeľ je už totálne deravy, ale mlieko inak nevypije. V školke sa Maťko naučil piť z pohara, učky im aj pomáhajú....Aj ich krmia...

melory
22. mar 2007

moj sa v skolke aklimatizoval na jednicku, uz neplace, nasiel si kamaratov, pride odtial domov unaveny.

andrea.m
22. mar 2007

tú bitku som ani ja neriešila len ked nechcel ísť do triedy tak som mu umožnila byť doma.

ukana malého vodí do škôlky manžel odkedy sa narodila Tamarka.dal si v práci písomnu žiadosť o úpravu pracovnej doby z rodinných dôvodov a schválili mu to.predtým robil 7.00-15.00 a teraz 8.00-16.00 takže to ráno v pohode stíha.mal to tak aj vtedy ked som ešte robila,lebo ja som robila na smeny tak aby sme sa stihli vystriedať.

andrea.m
22. mar 2007

ramzesa z pohára sa naučil piť až v škôlke.doma som ho učila ale neúspešne a tam ked pilo 20 detí tak aj on.mlieko pije len z fľaše a to ho odúčať ani nebudem. nebudem riskovať že mi potom prestane piuť mlieko úplne.

vavka33
23. mar 2007

Aj Vanes si este rada v troch rokoch cucla z flasky.Potom som jej proste uz flasu nedala a bol pokoj.Mlieko pije stale a dost vela.
Keby som vtedy mala babatko,ako vy teraz-napr.andy,pri odnaucani od flasky to riesim tak,ze ju uz treba nechat sestricke/bracekovi/aby sa mohol tiez tak krsne naucit pit z flasky a ze mu treba ukazat ako sa to pije z pharika,nech vie,ked ho raz tak bude pit.no a zvolit nejaku vhodnu odmenu za kazde pitie z pohara-dost dobre funguju kadejake peciatky-ktorych je v papiern.dost,davat ich napr.na papier na chladnicku,potom ich spolu spocitat a za urcity pocet odmenit niecim vacsim.By ste sa cuovali,kolko krat bude chciet pit z pohara,len aby nazbieral co najviac peciatok a nieco dostal.
Casom si ani neuvedomi,ze uz nepije z flasky 😉
Tak tolko moj skromny napad 😵

ukana
23. mar 2007

vavka, to vy takto skoro už pri počítači???? 😨 😲 Co ste ešte nepospali? My sme boli hore o piatej , lebo Matko sa pocikal ☹ ale stane sa...