Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

maruschka
21. sep 2007

tak to máte super.Ja by som si tiež priplatila,keby bolo za čo.No tak čo,ešte dva roky vydržíme bez krúžkov.

andrea.m
21. sep 2007

mamina jednej Filipkovej spolužiačky mi povedala že AJ platím zbytočne lebo sa budu to isté učiť v 1 ročníku.ja si zase myslím že tam aspoň bude mať o jednu starosť menej.

renca3
22. sep 2007

My zaciname na buduci tyzden s kruzkom plavania a gymnastiky. Uvidime, ci sa mu to bude pacit.
S tou AJ nikdy nie je skoro. A platba do vzdelania nie je zbytocna, i ked je to len v skolke.

andrea.m
22. sep 2007

súhlas

matar
24. sep 2007

tak my vám tie krúžky môžeme len závidieť. v našom meste sa s deťmi pod 4 roky vôbec nepočíta (nie sú tu žiadne krúžky, nič ani vškôlkach ani v centre voľného času, dokonca ani žiadne súkromne platené krúžky 😖 ). keby tu niečo bolo určite mi tiež nie je ľúto žiadnyc penazí a nechám malú nech sa niečo naučí

maruschka
24. sep 2007

matar moja segra je od Bánoviec nad Bebravou.A tá je tiež nešťastná,že aký systém tam funguje ohľadne detí.Ale z toho si nič nerob,to je asi všade,ale u vás ma zaráža,že ste mesto a takto to je.No nič v každom prípade,všetky,ktoré nemôžeme dať detičky na krúžky máme z toho hlavy v smútku.
Naša už dneska pekne-krásne nastúpila do škôlky.Už ju všetko prešlo,takže sa tešila na nové zážitky a ja som sa tešila na chvíľu ticha. 😀 😀

janazuza
24. sep 2007

ahojte. U nas mame v škôlke tanečný krúžok, detičky hrajú na zubcovú flautu a je v ponuke aj aj a nj , ale je to všetko len pre staršie deti ☹ . Ked som sa pýtala na AJ tak mi povedali, že je skoro, aby som davala malého - v januari ma 4 roky tak neviem.... ☹ ( zevraj by to bolo vela na neho) síce ma trošku problémy s výslovnosťou ako je R, L ,ale to mavajú aj staršie deti 😉

melory
25. sep 2007

ahojte trosku sa to lepsi baby ale nic moc, stale place a place, ze nechce tam spat, ze nechce ist rano do zlucovacej triedy a podobne

melory
25. sep 2007

a okrem toho sa nechce hrat, nechce spievat, nechce cvicit, nic, nic, nic

maruschka
25. sep 2007

melory,niektorým detičkám dlhšie trvá,pokiaľ sa prispôsobia novému prostrediu.Aspoň vidíš,že je silný charakter,keď ho ani po troch týždňoch nezlomili na tie škôlkárske aktivity.Ja som plakala pol roka každý boží deň,keď ma naši dávali do škôlky.Ešteže tam bola so mnou segra a vždy za mňa tajne zjedla desiate a obedy,lebo som odmietala jesť v škôlke a ona sa bála takej strašne prísnej učiteľky,ktorá mi vždy dala nakladačku po chrbáte ak som nezjedla.Tak aby som nedostala,tak sa takto snažila.
Ale neboj sa ,on si zvykne,to chce len čas.A koľko,tak to už je len na ňom. 😉

andrea.m
26. sep 2007

melory neboj zvykne si.Filipko plakal celý prvý školský rok každučke ráno.dôležite je neustúpiť a bolo by dobre keby ráno do tej zlučovacej triedy nemusel.

janazuza u nás berú do krúžkov od druhej triedy kde sú 3-4 ročné deti.Filipko začal chodiť na AJ ako 3,5 ročný a naučil sa super.a takisto nevedel R a L a to R nevie do teraz a na AJ chodí aj tak už 2 rok.nechápem prečo malé deti odstavujú na vedľajšiu koľaj.

renca3
26. sep 2007

melory, aj nam to vlani dlllho trvalo, kym prestal rano vymyslat. Tie choroby to tiez narusali.

melory
27. sep 2007

takze uz prestal plakat ale stale sa nezapaja...povie ze je to trapne

ramzesa
27. sep 2007

ahojte maminky, tak chodili sme do skolky tyzden, potom tyzden doma, tento tyzden dva dni a uz sme od vcera zase doma 🙄 , chystame sa dnes k Dr. ale sa mi nejako nikam nechce 😖

melory
27. sep 2007

juj...to je skoda

maruschka
27. sep 2007

melory,to fakt-trápne? 😀 😀 No to je hlavička.Aspoň vidíš,že on je už na vyššej intelektuálnej úrovni,ako krpci v škôlke.Daj ho hneď do prvej triedy 😀 😀 Má dobrý rozum,teda šikovníček malý.Možno by ho to tam viacej bavilo,keby tie decká mohol učiť a nie,aby jeho tam otravovali učiteľky 😉 🙂
Dneska malá zostala doma,pršalo a včera sme zasa boli na hríboch,takže ráno nie a nie sa zobudiť ani jedna,ani druhá,ani tretia.Tak nás manžel nechal spať a do škôlky zavolal,že malá dneska nepríde.Ten čerstvý vzduch nás totálne zmohol. 😅

renca3
27. sep 2007

Nas sa zase v skolke vypyta na WC a presusa sa po skolke. Vcera som sa to dozvedela, ze chodi do inych tried a tak. On sa proste nudi a v case odpocinku sa tam prechadza. Asi ho musia viac kontrolovat, lebo o chvilu sa im bude prechadzat po dvore.

melory
27. sep 2007

renca tak to je dobreee. daky je zvedavy 😉

janazuza
28. sep 2007

ahojte. Deti su rôzne. Náš rano nechce vstávať, že on do škôlky nejde a na obed keď idem po neho nechce ísť 😀 . Po obede keď sa vyspí tak chce isť do škôlky 😀

melory
28. sep 2007

u nas su uz tiez zmeny vcera som mu povedala, ze si ho neham doma, a on ze nie, on ide do skolky 😨

lenaka
28. sep 2007

Ahojte nasa mala chodí do skolky len 7 dni. zatial je iba na 3 hod-adaptacny pobyt. prvy 5 dni plakala,ucitelka ju musela odo mna odtrhnut ale teraz uz sa tam sama rozbehne. ma tam kamosa Patka, ktory sa o nu cely cas stara. Ona je tam najmladsia (5.11 bude mat 3 roky) a aj najmensia- volaju ju babetko.

mimakro
28. sep 2007

Nášmu Ondrejovi sa zatiaľ v škôlke páči. Ráno sa mu samozrejme nechce vstávať, ale keď poviem slovo škôlka, už je aj hore. Minule som pre neho prišla už o tretej a on, že prečo si pre mňa už prišla(škôlka je do pol štvrtej). S jedením obedov je to trochu horšie, väčšinou ich neje a vraj filmuje, že sa drhne. Snáď si zvykne. Žiadne problémové dieťa tam nemajú a vcelku sú dobrý kolektív. V pondelok je rodičko, už som zvedavá. To bude moje prvé (10 rokov dozadu ešte chodila na rodičko moja mama 🙂 ).

renca3
29. sep 2007

Bola som sa pozriet na syna na gymnastickom kruzku. Robil vsetko ine, len nie to, co predvadzala cvicitelka. No necham ho tam este mesiac a ked sa to nezmeni, stiahnem ho. Asi je to predsa len skoro. Nevie sa este sustredit.
Radsej sa tam jasil s kamaratmi. 🙂

maruschka
1. okt 2007

no naša nadšená.Mali hudobnú výchovu a:Mama,pani učiteľka mi už dovolila hrať na hudobný nástroj.A keď som sa jej spýtala na čo hrala tak na paličky.No hurá,máme hudobne nadané dieťa. 😀 😀 Aj mi predvádzala,čo cvičia na gymnastike-majú mladučkú pani učiteľku a tá s nimi skúša takéto všelijaké pohybové veci.No zatiaľ som spokojná a podstatné je,že je nadmieru spokojná aj malá 🙂

andrea.m
2. okt 2007

tak som dnes v škôlke utrpela šok.Filipko bude chodiť na gymnastiku.minulý rok ju mali v piatok tak ja spokojná šak mám čas kupovať cvičky lebo tento piatok do škôlky nejde a tu zrazu gymnastika v utorok lebo je veľa detí tak ich rozdelili na skupiny.Filipko má oblečené rifle,tepláky doma na nohách papuče no chudáčik neviem ako bude cvičiť.len čo sa Tami vyspí idem kupovať výbavu.

broskynka
2. okt 2007

ahojte naša Katka sa tiež už druhý rok učí v škôlke angličtinu a celkom sa jej to páči,uvidíme,či jej to vydrží aj v škole,v januári nás čaká zápis 😉 🙂. Ona ma v sebe toľko energie,že som ju prihlísila aj na tanečný,ale mám pocit,že aj tak má tej energie ešte dosť 😀

andrea.m
3. okt 2007

tak máme novinky.AJ nebude Filipka učiť lektorka, ale lektor ujo Dušan.prijal to celkom pozitívne.dnes mali mať v škôlke šarkaniádu ale prší tak sme šarkana niesli zbytočne.niektore maminy na mňa pozerali akoby som spadla z jahody,ale boli aj také čo neodolali(ako ja)a dali ratolesti toho šarkana do škôlky 😉

maruschka
3. okt 2007

naša malá má dneska v škôlke zeleninové všeličo.Mali si dnes doniesť zeleninu-hociakú a idú robiť nejaké "umelecké diela" z toho.Tak včera prišla zo škôlky,už si šúpala cibuľu od vrchných šúp,chystala papriku.Ona je taká malá aktivistka,príde zo škôlky a už si chystá veci na druhý deň do škôlky,kreslí kresbičky pani učiteľke,ani sa nestíha naobedovať 😅 .Kiežby jej to vydržalo aj v škole,takéto snaženie a usilovnosť,potom by z nej bola výborná žiačka. 😀

renca3
3. okt 2007

Moj muz zazil s malym rano v satni zaujimavu situaciu.
Pred par dnami ma zastvavili policajti a dali mi pokutu za telefonovanie v aute. A moj synator rozpraval detom: "Mamu chceli zobrat policajti do basy, ale kto by sa staral o braceka, tak jej dali pokutu." Rodicia sa usmievkali, ale muzovi to nebolo az take vtipne. 😉
Ja mu totiz niekedy hovorim, ze ked si neda v aute pasy, zoberu ho policajti do basy. 😒

broskynka
3. okt 2007

renca,no tých trapasov v škôlke ale aj inde sme si tiež užili,keď bola Katka menšia 😀 ,dnes prišla z tanečného konečne vyšťavená,už som ozaj myslela,že ma nevyčerpateľnú energiu 😝