Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

renca3
7. mar 2007

Chcem sa opytat mamiciek, ci ste uz mali podobny problem.
Maly nam tento tyzden hovoril, ze ho nejaky chlapci "biju". Tak mu manzel vysvetlil, ze ked ho niekto udrie, ma mu to vratit, ale nie zacinat prvy.
A dnes hovorila ucitelka manzelovi, ze aj na sebemensie sotenie nas reaguje prehnane a vznikla z toho hromadna bitka. Co mame malemu povedat?
My sme mu vysvetlili, ze ked ho nejaky chlapec udtrie, ma od neho idist prec.

andrea.m
7. mar 2007

renča aj Filipko dostal v jeseni v škôlke nakladačku.zbili ho 3 spolužiaci a to tak že na 2 deň ráno odmietol vstúpiť do triedy tak bol 2 týždne doma a "zabúdal".ako rodičia sme to riešili rovnako ako ty,povedali sme mu že ked ho niekto udrie nech mu vráti.on je totiž taká nekonfliktná povaha,bijú ho a on drží a nevie sa brániť.podľa mňa ste to malému povedali správne a treba povedať učiteľke že ho nemajú deti čo strkať,alebo čo je vlastne podľa učiteľky sebemenšie sotenie.ja osobne by som sa šla porozprávať s tou učiteľkou a vyjasniť si pojmy.
asi som ti veľmi neporadila,ale viem ako sa cítiš a držím vám palce aby ste to zvládli.

renca3
8. mar 2007

andrea, pamatam si na tvoj prispevok.
Maly isiel rano do skolky, i ked s nevolou. S ucitelkou som hovorila a je to asi tym, ze maly vyhladava spolocnost takych nezbednikov a oni ho zrejme medzi seba nechcu. Ale vacsinou oni vyprovokuju Lea a on si neda, ako sme ho ucili. Dnes sme ho vyslali do skolky s tym, ze to nema vratit ale odist alebo povedat ucitelke. Mam pochybnosti, ci je to spravne.
Ale najviac ma prekvapilo, ze s mamickami tychto chlapcov sa este nestihla porozpravat. Myslim, ze hlavne doma by to mali detom povysvetlovat, ked si s tym nevedia v skolke poradit.
Neviem, preco by som ja mala maleho stahovat zo skolky na 2 tyzdne. Ked sa to vyskytne v skole, to by 2 tyzdne meskal s ucivom? Treba to riesit hned a
na mieste.

matar
8. mar 2007

renca, myslím,že by si (ak sa to bude opakovať) mala hovoriť s učiteľkou a trvať na tom, že sa porozpráva s tými rodičmi, alebo že s nimi budeš hovoriť osobne (inak,je to jej povinnosť povedať rodičom, ak sa dieťa bije- aj ja som učiteľka, aj keď v škole a najskôr som ani ja nechcela rodičom nič hovoriť a riešiť to sama, akože som nehcela žalovať, ale to je zlé hlavne pre tie dei).
a zo škôlky ho v žiadnom prípade nesťahuj,to by bola chyba)

renca3
9. mar 2007

matar, dnes bol v skolke uplny klud. Ucitelka mala pohovor aj s ostatnymi rodicmi. Myslim, ze tym mala zacat a nie hovorit nam, aby sme povedali synovi aby sa nebranil fyzicky.
Dufam, ze najde cestu ako na nich a bude pokoj.

matar
10. mar 2007

to ma tesí, myslím, že malý bude úplne v pohode 🙂
my ideme v pondelok do škôlky po dosť dlhom čase, tak mám teiž trochu strach 😒 občas plakávala,potom si zvykla, potom sme boli dlho chorí a teraz neviem ako to zvládne, tak drž palce 😉

renca3
10. mar 2007

Vy ste od januara v skolke? Neviem, ako dlho ste boli doma, ale podla mojich skusenosti padnu asi aj slzicky. Ale zase si zvykne. Tak drzim palce. 😉

matar
11. mar 2007

hej, boli sme od pol januára, ale len tak na hodinku,dve a od zajtra ide na adaptečný na 4 hodiny denne. uvidíme 🙂

andrea.m
11. mar 2007

renča tak držím palce,aby sa to vyriešilo 🙂

ramzesa
14. mar 2007

maminky, o chvilku sa k vam pridame. Drobec je uz zapisany do skolky. 🙂Po velkonocnych sviatkoch zaciname 😅 som velmi zvedava ako to zoberie 😕 . Riaditelka vyzera byt super, ale dnes na pieskovisku jedna mamicka vravela, ze jej synovi nacapala na zadok, tak zacinam mat obavy. To by si nemala ziadna ucitelka v skolke dovolit a uz vobec nie riaditelka 😕 .

A potrebovala by som od vas poradit, ako Drobca do skolky obliekat. Teraz je uz teplo, ale ked sa ochladi alebo v zime. Davali ste pancusky, navrch teplaky alebo rifle a potom v skolke boli v pancuskach alebo ste ich dali dole, alebo pobehovali v skolke v pancuskach a ked sli von, tak im vychovavatelky obliekli len vrchne nohavice... Doma v zime ma len tenke teplaciky a tenke tricko s dlhym rukavom. Ked ma co len jednu vrstvu navyse, je spoteny. 😒

melory
14. mar 2007

v zime som davala pancuchy a nohavice a ked sme prisli do skolky pancuchy som nehala a na to nohavice. vies ake su zvacsa skolky same okno ako na balkon a tam podfukuje a hraju sa na zemi, ale teraz je uz teplo a od pondelka ma len teplaky. pekne tricka mu setry lebo ich tam ozaj znici, lebo chodia kazdy den von a to blato, ach boze a na tych krasnych nohaviciach ta trava... 🙄

matar
14. mar 2007

naše deti majú zas v triede teplučko, tak moja malá chodí len v tenkom tričku s dlhým rukávom a v pančuškách- keď prídeme, len jej zhodím rifle a ide do triedy. a v skrinke jej nechávam tepláčky, keď idú na dvor, nech sa môže vyblázniť a nemusí dávať pozor, aby sa nezašpinila 🙂 a keď sa viac oteplí, budem jej dávať ponožky a tepláčky. 🙂

andrea.m
14. mar 2007

Filipko nosí do škôlky tielko,tričko s dlhým rukávom,pančuchy,rifle,mikinu.V šatni ide mikina dole a namiesto riflí dáme tepláky.Ked bude aj nadalej tak teplo tak vynecháme tielko ale pančušky zatiaľ ešte ponechám.V triede majú síce teplo ale väčšinou sa hraju na zemi preto pančuchy nevyzliekame.Do škôlky mu väčšinou obliekam veci nakupené v bazare,lebo domov chodí špinavý a nové veci by hned boli zničené.Čo pozorujem ostatné deti tiež nenosia nové oblečenie,hlavne že je to čisté a celé.

ramzesa
15. mar 2007

Dakujem za rady 😉 . Tiez rozmyslam ake veci nakupit, v bazaroch ma malokedy nieco oslovi, ale nove veci mi je luto, kedze viem, ako dopadnu z domu. 😖
Nechavate deticky v skolke cely den alebo len doobeda. 🙂

zabinka
15. mar 2007

Ahoj ramzesa, moj Martinko nastúpil do skolky v januari. Dali sme ho hned na cely den a zvladol to uplne super. Doteraz nevyronil ani slzicku a do skolky sa celkom tesi. Co sa tyka obliekania, ja davam obidvom malym pancusky a nohavice a v skolke sa prezlecieme do teplackov. Teplaky a tricka do skolky vacsinou nakupujem u cinanov a pod., lebo ich rychlo zoderu a je zbytocne vyhadzovat peniaze za drahe veci, ktore znicia alebo vyrastu za mesiac, dva. Ide o to, aby sa v nich citili pohodlne. 😵

ramzesa
15. mar 2007

Ja sa ho chystam dat len doobeda a ked sa napapka tak ponho pridem. Som s malou doma a zeby tam bol do stvrtej sa mi zda byt vela. Bude mi chybat 😀 , ale kolektiv uz veeelmi potrebuje, lebo doma si uz lezieme na nervi 😅 . Riaditelka mi vravela, ze ho mam dat hned na cely den, ale mne sa to nepaci, zeby uz teraz som ho cely den nemala vidiet.A on uz cezden vobec nespinka, uz skoro rok a pol a zeby ho nutili, tak to nie. 😠
A este raz dakujem za rady 😉 .

melory
15. mar 2007

ani nie v bazaroch ale u nas to volame v hrabakoch, lebo sa tam prehrabujes v kosoch, je to nove a lecne a aj pekne na znicenie az moc extra.

ukana
15. mar 2007

mel, my to voláme sekáče( od second-hand), a malý má odtiaľ skoro všetky tričká. A kurát teraz riešim každé ráno, ako ho mám obliecť. Pančuchy este nosí, už dávam tenisky, ale na vrch neviem čo obliecť, lebo ráno o siedmej ešte skoro mrzne, ale ked idú doobeda von, tak už je riadne teplo...

ukana
15. mar 2007

ramzesa, ja si myslím, že na zaciatok mu to dopoludnie bude stačiť. Ved uvidíš, ak sa mu v školke zapáči, tak sám tam bude chcieť ostať. Náš malý tiež doma nechce spať, ale v školke aspon ležká a niekedy aj zaspí. Potom spí do tretej, už som parkrat prišla po neho o tretej a on spal 🙂 . Deti vrieskali, behali a on drichnal.. 🙂

melory
15. mar 2007

nie ukana, sekace su veci z druhej ruky a toto su obchody, nie cinske ale vola sa ze megashopy a su tu krasne a lacne veci a uplne nove.
normalne ze teplaky pre huga 70,- a tricko s dlhym rukavom 100,- a bavlnene....nemate take? pridite do trnavy

melory
15. mar 2007

uspech - hugo prvy krat neplakal

ukana
15. mar 2007

aha, máme také, väcsinou turecké veci, tiež tam malém navyberám. 😝 Teraz som mu kupila pyzamká za 130, krasne s traktormi a s raketami..Nech má do školky...Inak bruško už máš riadne, už malú vypľuj do kočíka.... 🙂

ukana
15. mar 2007

mel, prijmite našu gratuláciu k prvému dnu bez plaču 😉

melory
15. mar 2007

ukana dakujem...ja sa budem tiez z tych obchodov obliekat kym neschudnem, milujem si tam kupovat teplaky... 🙂
juj vraj som na jeden prst otvorena ale to mozem byt aj dva tyzdne a zda sa mi ze brusko je este vysoko.

zabinka
15. mar 2007

No s tym vrchnym obliekanim mam aj ja problem, lebo rano je chladno a doobeda, ked chodia von je uz prijemne. Tak mu rano davam tricko, taku tensiu mikinku a jarnu vetrovku a s ucitelkou som sa dohodla, ze mu na prechadzku tu mikinu nebudu davat. Len my mame problem s malym, lebo ani za svet nechce ist bez zimnej vetrovky a zimnej ciapky, lebo ze jemu bude zima. Vcera rano sme sa hadam aj 10 min. dohadovali a presviedcali ho, ze zimnu vetrovku uz nepotrebuje. A minule som mu zo skolky nedala ani ciapku a polovicu cesty mi vyplakaval, ze on bez ciapky nikam nejde, ze vonku mrzne a jemu bude zima. 😀

ukana
15. mar 2007

prečo sa malá chce volať Dorotka? Nemali ste predtým iné meno? Dorotka je krásne a hodí sa aj k Hugovi.

melory
15. mar 2007

ukana to preto lebo sa mi prisnilo ze mi hovori ze sa chce volat dorotka ale ja mam pre mu ine meno tak ju tak dame pokrstit v kostole

ukana
15. mar 2007

zabinka, my detto.. ☹ Schovala som zimné veci do skrine, a ten cirkus ráno nechci zažiť 😠 Najhoršie to bolo s topánkami, nechcel tenisky a v zimných topkách sa mu už potia nohy..Tak "kríval", plakal, ale po pár dnoch ho to už prešlo..

ukana
15. mar 2007

mel teraz sa nosia aj dve mená, možno by to pekne znelo...

melory
15. mar 2007

ved to ze ja mam jedno aj muz druhe a ked sme sa nedohodli tak sme si povedali ze budu dve a do rana sen s tretim menom 😀