Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ukana
27. mar 2009

bibi,tiez riadny vymyselnik Filipko 🙂

my sme stale doma s kaslom, ak to do pondelka neprejde, ideme sa dat popocuvat doktorke, uz mam nervy ☹

renca3
27. mar 2009

nasi maju tiez svoju izbu. zatial len na spanie. hernu maju v obyvke. 🙂

biibinka...Leo sa tiez zvykol promenadovat po skolke. vypytal sa na WC a behal po budove. do inych tried a tak.
bud sa v triede nudil alebo bol zvedavy. kazdy den mi to jeho ucitelky zalovali, aj ucitelia z inych tried. samozrejme som mu dohovarala. ved aj ony ho mohli uz trochu ustriehnut.

ukana...nech ste rychlo zdravi. aj Filipkovi je doma uz asi dlho.

renca3
28. mar 2009

jeeej, ukana prepac. Martinkovi prajem skore uzdravenie. Uz sa mi tie mena pletu. 😉

ukana
28. mar 2009

renca, 🙂

co robite cez vikend? my sa ideme s Matkom prejst, celkom je pekne........nazrali sme sa bryndzovzch halusiek so slaninkou, tak ideme trochu vybehat... 🙂

renca3
28. mar 2009

uz sme sa vratili z vyletu. kedze mensi poobede este spava, vyrazame skor rano. boli sme na "salasi". tu za BA na Zahori je taka farma so zvieratkami ako kone, kozy, ovce a krava. obedovali sme tam tiez bryndzaky.
inak super bryndzove som jedla pri Vrutkach U medveda ci ako sa to tam vola. tam nam fakt chutili.
tu je super pocasicko. ze 16 stupnov. tak dockali sme sa konecne. 😎

bibinka
28. mar 2009

ukana, renca- nažhavili ste ma na halušky 😉 😉 😉 😀

renca- no, Fifko sa v škôlke v podstate nudí, lebo medzi tými najmenšími deťmi si nemá čo s nimi poveda. stále opakuje, že mu je najlepšie v tej hornej triede- to jest u tých najstarších detí. opakuje, že už on ide do tej školy 😉 😉 😉

ukana- Maťkovi nepomáhajú ani domáce medecíny? 🙂 Ja dávam pri takom dlhom kašli aj fenistilovíé kvapky

my sa asi pôjdeme prejsť ku Váhu k žos-ke, ale akosi začalo fúkať, tak sa tam dovezieme autom. sú tam také preliezky aj hojdeačky, ktoré som okupovala ešte ja ako 5 ročná 😀

ukana
28. mar 2009

bibi, uz je Matko na tom trochu lepsie, dnes bol taky zlomovy den, uz len sem tam zakasle 🙂

boli sme v muzeu A. Kmeta ( su tam vypchate zvierata, motyle, chrobaky),uz som to slubovala celu zimu, tak sme sa potom presli do cukrarne a teraz vegetujeme doma....

renca, u medveda to neviem kde je....mali ste skocit aj ku nam 🙂

renca3
28. mar 2009

neviem, kde som nabrala toho medveda. alebo sa to vola Pod dubnou skalou? mam s tymi menami ci nazvami trochu problemy. 😅

ukana
28. mar 2009

ano, Dubna skala 😉 , v lete sme tam chodili, lebo je tam vela preliezok.........ale lepsie varia na Lipovci, to je medzi Vrutkami a Dubnou skalou odbocka a tam je penzion gitka...........tam radi chodime 🙂 muz na pálive držky 😝 , maly na palacinky a ja na vsetko mozneeee.......jaaaaaaaaaaj som hladna teraz 😀 😀 😀 😀 idem radsej spat, nech nezerem 😀 😀 😀

bibinka
29. mar 2009

ja som počula, že pod dubnou skalou( u Šárky) sú najlepšie bryndzové halušky....od viacerých ľudí 😉 . vždy keď som chodila vlakom do Ostravy a späť, tak som to tam obzerala z vlaku- pekné prostredie, kopec preliezok, no, deti sa tam určite nenudia.
ukana- do Gitky sa tiež chystáme, len nám to nikdy ešte nevyšlo, ale teraz na jar a vlete sa už bude dať aj s krpcami chodiť, tak sa tam hádam dostanem. 😉

andrea.m
30. mar 2009

dobre ránko

ukana
30. mar 2009

ze ranko 😀 😀 ja uz pomaly aj na obed pojdem 😀 ale dnesne vstavanie bolo krute, vcera sme si pospali po posune casu, vecer mato zaspal o 21.30, a dnes rano som ho tahala z postele .........ale zasa sa tesil po 2 tyzdnoch do skolky, tak sa celkom rychlo prebral, teraz ma napadlo, ze si ani zuby neumyl 😅 😠

andrea.m
30. mar 2009

uki mi sme včera spali do 10.00 a dnes do 9.15. ani neviem kedy manžel s filipkom odišli.tami je úplne zmagorena z toho času. 😉

renca3
30. mar 2009

tak my mame konecne normalny cas. kedze deti vstavali medzi 5.00 a 6.00, teraz je to akurat.
v skolke sme dnes boli medzi prvymi. asi to viacerym robilo problem. 🙂
ale Lea mam doma, bola som s nim u Dr. ten kasel sa mi uz nepacil. zatial len sirup, ked nepomoze, pojdem pre ATB. 😒

ukana
30. mar 2009

renca, tak skore uzdravenie, my sme z toho kasla akurat von, dufam, ze nadlho 🙂

bibinka
30. mar 2009

na nášho Filipka má posun času asi taký účinok ako blesk do pažitky: proste hrozné 😅 nevie sa zmestiť do kože, a ja raz za toho neviem ako mám presmerovať jeho neutíchajúcu energiu.
Dnes učiteľke povedal, že on sa radšej bude nudiť v škôlke ako sa hrať s hračkami 😅 . a ja som pvedala,že mu mali dať dáke káble a mali by kľud. a učiteľka, že má niekde schovanú predlžovačku, že mu ju zajtra dá. Ale zajtra ideme do Poľska, tak pozajtra.....ak nezabudne. 😅

riusik
30. mar 2009

ahojte...
renca: skoro sa uzdravte...

bibinka: filipko je super 😉 by si rozumel s mojim tomasom...

bibinka
30. mar 2009

riusik,vážne? Aj Tomáško je elektrikár? 😀 😀 😀
inak, krásne meno máš vybraté pre dcérenku

riusik
30. mar 2009

bibinka: hej, je aj "elektrikar" - to uz od narodenia, resp. odkedy zacal lozit a pripomina mi tvojho filipka aj reakciou v skolke - teda tomas mal oblubenu vetu "je mi to jedno" na vsetko, co mu ucitelka povedala... ale to iba prve dva dni, potom sme mu to vytlkli z hlavicky a teraz to u nas vyzera tak, ze ak niekto pouzije toto slovne spojenie, tak ho upozornuje, ze tak sa nerozprava, to nema pani ucitelka rada... minule takto upozornoval predavacku v obchode 😀
a, dakujem, len dufam, ze sa z dievcatka nakoniec nevykluje chlapcek 😉

asanaa
31. mar 2009

Ahoj holky potřebovala bych se poradit.Mám syna jsou mu 4 roky a ve školce zatím bez potíží.Jen občas přišel poškrábaný,jednou pokousaný.pak ho jeden chlapeček bodl tužkou pod oko,to jsem se trochu zděsila,ale ve školce jsem si stěžovat nebyla.Děti se prostě občas poperou,jsou to děti.Ozvala jsem se teprve teď,syn byl jako miminko na operaci s páteří a důrazně jsem učitelku žádala aby byli v tomto ohledu na Matěje opatrnější.Nesmí ho do zad nikdo kopat a podobně.Teď přišel domů a záda celá sedřená do krve,přímo v místě jizvy ☹ ☹
Prý ho Pepík strčil na zem a tahal po koberci za tričko.Tak jsem to učitelce řekla,že se mi to nelíbí!!Od té doby je najednou špatný náš syn.Nikdy si na něj učitelky nestěžovali a najednou je nevychovaný a mluví sprostě(prý řekl slovo prdel-strašná katastrofa co 😀 ) Vůbec nevím jak mám zareagovat,nebo co učitelce říct.Máte někdo podobné zkušenosti??Díky moc za jakoukoliv radu 😉

ukana
31. mar 2009

asanaa, ja mam stastie na ucitelky, tak moc neporadim, i ked si myslim,ze tie vase su momentalne urazene, ze si si im dovolila vytknut nejaku chybu v starostlivosti........ 😖 skus si s nou vklude pohovorit, ze mas len strach o syna a jeho zdravie, aby neprislo k nejakemu zraneniu 😉

inak tych zraneni mal teda na moj vkus dost 😖 , kolko ich je v triede?

asanaa
31. mar 2009

unka ve třídě jich je 23 a jsou na ně 2 učitelky.
V loňském roce měli jiné paní učitelky a naprosto v pohodě.Nikdy žádný úraz,žádné zranění a podobně.Paní učitelky úplně miloval.Letos je to hrozný,učitelky se mi zdá je nezvládají,nemají k nim moc dobrý vztah a ty děti k nim taky ne.To vím i od jiných maminek.Nejsem člověk co by si chodil stěžovat a omlouval za každou cenu své dítě.Ale tohle už přesáhlo určitou mez no.Jenže mě to hrozně mrzí a obzvláště teď v těhu jsem z toho docela vyřízená,včera jsem se dokonce ve školce rozbrečela 😔

ukana
31. mar 2009

asanaa, porozpravala by som sa s riaditelkou, mozno by pomohla nejaka peticia, ale chapem, ze na to nemas teraz chut a energiu, mozno snad ina mamina 😒 u nas bola jedna ucitelka, co detom nadavala, riaditelka bola rada, ze sme spisali peticiu a ona musela odist 🙂 ..........zasa na druhej strane, pojdes sa stazovat a tvoje dieta bude potom to najhorsie 🙄 🙄 🙄 😖 hrozne, ked ucitelky to robia nie ako povolanie, mali ist radsej do pokladne supermarketu 😠

hlavne klud,neplac 😵....... nerozmyslala si nad prelozenim do inej triedy? ☹

ukana
31. mar 2009

nasich je 26 a tiez dve ucitelky 😒

andrea.m
31. mar 2009

našich je 26 a vde učiteľky ale na striedačku jedna rano jedna poobede takže vlastne je s nimi v triede iba jedna. ja by som si ešte raz pohovorila s učiteľkou a povedala by som jej že minulý rok také problémy neboli a že ked sa niečo nezmení pôjdeš za riaditeľkou. niekedy aj take postrašenie pomôže. aj sa ich spýtaj či matej žačal byť zlý až po tvojom upozornení že prečo sa naňho nesťažovali aj predtým. držím ti veľmi palce aby sa to vyriešilo k tvojej a hlavne matejkovej spokojnosti.

asanaa
31. mar 2009

andrea moc díky 😵
ukana do jiné třídy mi ho nepřeloží,protože mají plno.Já mám z takových rozprav strach,nemám to ráda.Nerada se s někým dohaduju a hlavně nechci aby si na Matěje zasedli ☹
Je mi jasný že Matěj není svatoušek,vadí mi prostě ten jejich přístup.

andrea.m
31. mar 2009

filipko dnes dostal zo škôlky domácu úlohu. vystrihnúť a vymaľovať veľkonočné vajíčko. vraj mu to nešlo. a mne sa doma zdalo že ne to aké ma drevené prsty mu to šlo super. je pravda že som stála nad ním a povzbudzovala ako na hokeji 😀 ale začínam mať pocit že na ňom tá učka sedí. stále ked ma ona doobednu ma niečo. maju ju iba tento rok. ta druhá ho ma celé 4 roky a nemá naňho nič.

ukana
1. apr 2009

andrea, kasli na nu, uz len 3 mesiace 😉 🙂 sama vies, ze mas sikovne dieta, jedna ucitelka ti ho nepokazi 😠 🙂 aj u nas v skolke same vajce na nastenkach 😀

riusik
1. apr 2009

ahojte... no, tie ucitelky, to je niekedy hroza. viem, ze to nie je lahke, mat tolko deti na starosti, ale nech to nerobia, ked ich to nebavi, alebo nenaplna...
mne dnes povedala ucitelka, ze aky je tomasko dobry a sikovny, ze ako sa rychlo a dobre zadaptoval, a to mi este pred dvoma tyzdnami vravela, ze mam nezvladnutelne dieta... este ze ta druha mi vravela nieco ine, lebo by som ho uz tahala po psychologoch 😒
a vajcia a rozne vtipne sibackove texty funguju aj u nas 😉
prajem pekny dnik aj detickam aj mamickam 😵

bibinka
1. apr 2009

mne dnes učiteľka povedala, že Filipko je už veselší, že už neni taký nadudraný ako býval, že sa už aj nasmejú aj s deťmi aj s učiteľkami . Ale minule že všetky deti šli jesť a cikať a pod. činnosti a Fifko len chodil a pozeral po strenách a že uvažuje ako teda tá elektrika vedie. že bol taký zaujatý, že aj pri jedení medzi sústami myslel ako elektrikár. no som mala dosť.
a to ma prosil, že či si môže do škôlky vziať obľúbený kábeľ... nosia si aj vaše deti do triedy svoj e hračky? ja viem, predlžovačky sú nebezpečné, a nechcem riskovať nejaké problémy.