Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

bibinka
3. apr 2008

mamiska- ukana dala info za mňa 😀 😀 ,verím, že v septembri nezažijem šok a eufória mi ostane. 😀 Inak hurbanku naozaj chvália, ja si myslím, že každá škôlka je dobrá, kde sú nevystresované a nepreťažené učiteľky a vedia to s deťmi.

bejka13
3. apr 2008

ahoj, kde ty nosíš deti? Do ktorej škôlky?Si tam spokojná, učiteľky nie sú vystresované ?

mamiska
3. apr 2008

Bejka13, ak si to myslela mna, tak ja som z BB a mala mi chodi do Radvane a som velmi spokojna, dnes dokonca ani domou nechcela ist. Pani ucitelky su velmi mile a na kazde dietatko si najdu tolko casu ako sa len da 😉 Ani som si nemyslela...

melory
3. apr 2008

ahojte u nas su hned dve nove ucitelky, ani som ho radsej nedala do skolky, lebo su zas chore a zdrave deti rozdelene do dvoch tried {vtipneee} a este aj tie nove ucitelky...pockam kym sa to tam utrasie!

briluxina
5. apr 2008

Ahojte. Ako to vlastne je s tym prihlasenim do skolky? Moj maly bude mat 31.3.09 tri roky, tak som podala prihlasku s nastupom od 1.4.09 kedze ja mam tiez nastupit do prace v ten den. Nastupovali aj vase deticky takto v priebehu roka, nebol s tym nejaky problem? Ja nemam inu moznost lebo ho nemam kde nechat tak preto som ho dala s takym datumom.Diky za odpovede. Uz z toho zacinam mat mindraky. 🙄

alysea
6. apr 2008

Ahoj briluxina. Mne Peťko tiež nastupoval vo februári a nebol s tým najmenší problém, myslím, že to bolo aj dobre, pretože v septembri je veľa detičiek uplakaných a vidia sa navzájom a tu už boli detičky naučené, takže rána boi pokojné a Peťko si zvykol perfektne, chodí mi tam bez plaču, vždy sa veľmi teší, prvé dni mi ani domov nechcel chodiť.

briluxina
6. apr 2008

Ahoj Alysea, to som rada ze si napisala. Vies na mna kazdy pozera vyjavene ze ho nedavam do skolky od septembra. Mne to pride velmi skoro aby tam nastupil 2 a pol rocny a este k tomu mi mila pani riaditelka povedala ze maju plny stav. Vraj sa mi ozve ked sa nejake miesto v skolke uvolni. Teraz mam obavy ci mi ho vobec vezmu, sice mam podanu prihlasku este v jednej skolke... dufam ze to nie je nejaka neobvykla poziadavka aby nastupil v aprili.

alysea
6. apr 2008

Ja myslím, že to nie je neobvyklá požiadavka, nám to dokonca pani riaditeľka doporučila a mne to tiež vyhovovalo, nevidím zmysel v tom, aby som ho dávala skôr, len preto, že bol zaužívaný systém nástupu detí v septembri. Prekvapuje ma však, že ti povedala, že ešte nevie či ho zoberú, že majú plný stav, my sme si podali prihlášku s nástupom 1.2. kedže to vychádzalo na piatok dohodli sme sa že prídeme od pondelka 4.2. a takto nám to aj potvrdili, vedeli sme, že ho vezmú. Snáď to dobre dopadne aj u vás. A veľa Edkovi rozprávaj o školke aby sa tešil.

briluxina
6. apr 2008

Tak to vidis u nas v Ke na nemenovanom sidlisku v nemenovanej skolke robia take drahoty ze nemam z toho dobry pocit. Ked som si bola u lekarky pre potvrdenie pre Edka tak som jej davala potvrdit dva papiere kvoli tomu keby mi ho nevzali do skolky v mieste bydliska a lekarka sa ma pyta ze preco davam este do druhej skolky tak som jej povedala ten dovod a ona mi na to ze hlavne ze sa deti nerodia ale maju plny stav...
Dakujem ti za radu, budem mu rozpravat o skolke a inak tiez si myslim ze ak dieta nastupi do zabehnuteho kolektivu tak je to lepsie presne ako si pisala kvoli plackajucim detom, tak si myslim ze sa mu bude hned niekto venovat a raz dva zapadne. Aspon tak by som to chcela ja 🙂

pezincanka
6. apr 2008

Briluxina, v nasej skolke to nebol absolutne problem, mala sa narodila v maji a dala som ju tam od polovice aprila (pred rokom), bola posledna, ktora do tej triedy nastupila, zamilovala sa do oboch uciteliek, vsetky deti tam beru tak, ako si to rodicia predstavuju. Som velmi spokojna. Drzim palce.
Kaja v tej triede ostala aj od septembra etse spolu s jednym chlapcom, oc nastupil tiez neskor (v marci). Ostatne detio postupili o triedu vyssie.
S tym septembrovym nastupom je to totalna hlupost, ale viem, ze aj v BA vo viacerych robia taketo problemy, teda nie si sama. 😖

renca3
6. apr 2008

vsetko zalezi od toho, ako su plne skolky. znama chcela dat syna od maja a povedali jej, ze mu do maja nebudu drzat volne miesto. oni asi do toho maja nedostavaju na to volne miesto prispevok od statu a radsej zoberu deti hlasiace sa od septembra. neviem, to je len moj nazor.

briluxina
6. apr 2008

Maminky dakujem vam za prispevky tak budem dufat ze nam to vyjde je pravda aj to ze ak maju fakt plny stav tak proste smola. Ale ja si stale nejak naivne myslim ze to jedno dve deti by mohli este niekde strcit... no ale keby si to myslelo 20 maminiek tak to by uz bolo deti na celu jednu triedu 😀

melory
7. apr 2008

ahojte u nas leje ako z krhly, deti buydu vnutry....ucitelky maju co robit.... 🙂

aajinka
7. apr 2008

Ahojte zdravim vas vsetkych prave sa rozhodujem nad skolou a mam s toho velmi velky strach.....................................myslim to uprimne.....

melory
7. apr 2008

ajinka tomu verim, ja som sa rozhodla podla vzdialenosti a volneho miesta. drzime palce, nech je vyber spravny.

melory
8. apr 2008

caute baby, hallo kde ste? mam zazitok: vcera hugo ked sme sli domov so skolky bol akosi precitliveny. videla som ze to nie su nervy, ale ze ho nieco trapi...lenze on nepovie...je to tvrdy oriesok.
potom uz klasika, vecer saom sla cvicit a vzdy ked sa vratim tak spi. vcera nie...uz to mi bolo cudne. tak som si k nemu lahla a pytala sa co a ako v skolke. povedal ze tancovali, a aj on tancoval, ale ucitelka mu dala rukou po zadku....lebo ze nieco vymyslal.

co mam robit? mam to hned povedat riaditelke? ucitelke?

bibinka
8. apr 2008

melory- úhaa? v Hugovej škôlke majú telesné tresty? silná káva za to, že tancoval? 😠 Najprv si over u učiteľky ako sa mu páčilo tancovanie a potom konaj. Prídi námatkovo po malého do škôlky-aj doobeda. Inak, musel byť z toho vykulený, keď sa čudne správal? MUselo to byť asi silnejšie "pohladenie".

bibinka
8. apr 2008

Ja som sa pri zápise pýtala ,či majú telesné tresty-narovinu. a v prvej škôlke mi učiteľka nepovedala ani áno ani nie 😖 , vyhla sa odpovedi. A v druhej to kategoricky odmietla, že takéto metódy sa u nich nepestujú, že majú iný prístup napr.zabavenie ,odpútanie pozornosti atď.

ukana
8. apr 2008

fuuuuuuuu, ja by som asi nezniesla, aby niekto cudzi udrel moje dieta ☹ iba po dlhom napominani, keby velmi neposluchol, ale podla mna to urobila ucitelka v afekte .... 😠
mel, porozpravaj sa s nou, nie pred malym, ale by som jej urcite dala najavo, ze kde su hranice.... 😠

melory
8. apr 2008

bibinka a ukana, slo o to, ze oni mali ako tanec povinny a on to zrejme prehnal, lebo viem ako tancuje...ako taro a dost temperamentne.
dnes som bola tak rozculena, ze som poslala kamosku pre neho, lebo som bola odhodlana ist s riaditelkou za ucitelkou.
zajtra to vyriesim. co mal ucitelku pred rokom, tak ju vyhodili kvoli telesnym trestom. asi sa ani tato nova moc neohteje, ked bude takto "vychovavat" deti.
vsak studovala 4roky nato, aby sa tomu vyhla.

briluxina
8. apr 2008

melory mna to dost mrzi co sa stalo tvojmu Hugovi no ja tiez neviem co by som robila ale nezniesla by som aby moje dieta nejaky cudzi clovek bil alebo mu ublizoval napr. ponizovanim. Asi by som to riesila po svojom ukazala by som jej svoju past to len tak pre zaciatok, joj ale som rozculena 😠 , toto ma proste vzdy vytoci, drz sa.

debra
8. apr 2008

melory fuuuha....ja byt na tvojom mieste urcite to riešim...ja mám dcérku-škôlkarku,a určite viem,že sú v tejto škôlke telesne tresty tabu...viem to preto,lebo mi tam robi mama.... 😀 kričia po nix,to áno,ale takou hravou formou,ak viete čo tým myslím...šak tá učiteľka,čo to Hugovi spravila,že mu dala po zadku,čo od nej môže vystáť nabudúce???melory a ty si okiaľ?

debra
8. apr 2008

odkiaľ 😀

aajinka
9. apr 2008

Melory uz som sa bola pitat na skollku nie som moc nadcena s toho prostredia Alexko je velmi neviem ako by som to povedala bojim sa pristupom k nemu co myslim ze ucitelky budu prisne a utiahne sa mi do seba to by som sa asi zblaznila velmi ho sledujem..............chcem aby bol dokonaly ale neviem ci sa mi to podary..........Nenozem pre to ani spavat som s toho velmi nervozna..................................................................................................................MAJTE SA PEKNE A POZDRAVUJEM VSETKY DETICKY CMUK.......................)))))))))))))))))!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maslenka
9. apr 2008

baby sorry ale nie ste z toho nejaké moc vybúrané? V žiadnom prípade nie som za telesné trestzy, ale vy ste nikdy nedpstzali v detstve po riti?

aajinka
9. apr 2008

MASLENKAuple nesuhlasim s tebou potom na co su rodicia ?ja mam na to iny nazor TELESNE TRESTY PROSTE NIE!!!!!!!!!!!!!!!!

maslenka
9. apr 2008

aajinka, nepochopila si ma, ja nie som za telesné tresty, ja som nikdy ani len neťapla po zadku ani svoje, nie to ešte cudzie, beriem to, ako zlyhanie dospelého, ale je mi divné, že sa z toho urobí pomaly medzimňnárodný problém. Veď idem za učiteľlou, pred dieťaťom jej poviem, že pevne verím, že také niečo bolo naposledy, pretože by som bola nútená riešiť to ináč, ale mne tu tie reakcie pripadali, ako keby ho zrazila autom, možno je to fakt len môj pocit, ale všetky dobre vieme, že telesné tresty v škôlkach sú výnimočné ale tiež vieme, ruku na srdce, čo dokážu naše deti.

renca3
9. apr 2008

ja nie som tiez za telesne tresty, ale ked treba, vychovna po zadku este nikomu neublizila. od ucitelky mi to pride divne. asi by som sa s nou porozpravala, kde je problem, ze to nezvladla inou formou. vklude samozrejme.
mam kamosku, co svojho syna vychovava s velkou laskou a porozumenim. teraz ma 4,5 roka a uplne jej prerastol cez hlavu. aj na nu utoci fyzicky, ked ma svoje chvilky. su rozne povahy deti a rozne pristupy k nim.
ved je to kazdeho rodica osobna vec, ale ked ma poprosila, aby som jej ho na par hodin postrazila, odmietla som. 😒

melory
9. apr 2008

dopadlo to celkom dobre, som zvedava, ci sa to zastavi, ved zas hugo mi povie!
svokra urobila v podstate rosambo priamo tej ucitelke a ja som sa s nou dnes rano rozpravala. jednoducho som jej tri krat zopakovala, ze si telesne tresty vyprosim. ona mala kopu vyhovoriek, ze si to nepamata a podobne...ale ja som si stala za svojim....az potom som volala so svokrou a ta ze jej povedala, ze este raz, tak osobne pride aj s inspekciou do skolky...tak bola makka.

aajinka
9. apr 2008

takze ucitelka v materskom centre nie je na to aby dieta telesne trestala venovála sa tomu niekolko rokov a ona nesmie nikdy zlyhat ak to nedokaze nech tu pracu necha tak to je moj nazor ak by sa to stalo mojemu synovi tak by to inac skoncilo mozno som velmi zasadova ale mi to velmi velmi vadi a dokazala by som kooli Alexkovi urobit iny skandal ::::::::::::::.......................................MELORY drz sa ......................