Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

martina.d.
20. aug 2008

naša malá kaká aj v škôlke aj doma. Nemá problém vykakať sa mimo domova. 😉 😀 Pundulku si po cikaní utrie a zadoček tiež, ale ten nás volá ešte skontrolovať. Neviem, ako to rieši v škôlke, ale nohavičky má čisté, bez kakaničiek. 😀

alysea
20. aug 2008

Ahojte, som rada, že teda nie je jediný čo nechce v školke kakať. Včera mi malý dostal teplotu 37,9 a neviem prečo, lebo chorý sa nejaví byť tak či nebol prehriaty alebo čo, lebo zase v školke nič nevypil. Dnes som ho nechala doma, tak uvidíme, či bude teplota alebo nie.

andrea.m
21. aug 2008

alysea ani filipko v škôlke nekaká a to už ide do prípravky.a s tým zdržiavaním....by som vedela napísať knihu čo sme si mi prežili. ale filipko mal psychicky blok po jednom veľmi "jemnom" chirurgickom vyšetrení. ale doteraz kaká doma lebo doma ma redukciu a v mš sa bojí že spadne do záchoda. čo bude v škole neviem, ale dúfam, že z toho vyrastie.

andrea.m
21. aug 2008

ukana ja som tento šok zažila minule leto. v septembri bolo filipkovi všetko malé.teraz ešte par kuskov ma a ostatné dokúpim. zo začiatku kym je teplo tak ho ešte nebudem prezliekať a potom nakupim priebežne. na prezúvky bude mať sandálky su mu presne tak tiež dokúpim časom ale botasky včera fasol nové a to číslo 31 😲 mi vyrazilo dych.

renca3
21. aug 2008

andrea...31? a to aky je vysoky? nas je 110 cm a ma cislo topanky 28, 29.

renca3
23. aug 2008

dnes mi rano syn povedal, ze uz by chcel ist do skolky. asi mu uz chybaju kamarati. uvidime, ci mu to vydrzi. 😉

andrea.m
24. aug 2008

reni neviem presnú výšku ale kôli tebe ho odmeriam 😀 oblečko nosí 116

debra
24. aug 2008

moja malá nastupuje do škôlky po dlhej pauze/po 2mesiacox a 2 týždňox/ 😒 uvidíme,ako to zvládne,lebo minulý rok to bola hrôôôza 😕 na škôlku reaguje raz tak,že sa teší na kamarátov a raz mi s plačom povie,že tam nepôjde a že bude doma... 😒 tak nevm

renca3
24. aug 2008

andrea kvoli mne nemusis 🙂 je asi o dost vyssy, my nosime 110.

ukana
25. aug 2008

ahojte, tak sme dnes nastupili do skolky 😉 dokonca s radostou, uz sa tesil 😕 ale este tam bolo len 10 deti....ale pani ucitelky nam zmenili ☹

andrea, Filipko ma riadnu nohu 😕 😅 Mato ma 28 a oblecko tak 116-122

alysea
25. aug 2008

Ahojte, ukana aj my máme nové pani učiteľky(ale vyzerajú, že budú tiež fajn) ale čo sa mi páči omnoho menej je, že ich aj porozdelovali, v triede mu zostal len jeden kamarát ale kamošky čo má tak ani jedna, nepáči sa mi to a netuším aký klúč použili pri rozdelovaní.
No inak už je zase chorý, bol v školke tri týždne a už máme zápal priedušiek, je to normálne? Na konci júna mal- dva týdžen sme sa liečili, bol mesiac doma, čo mali prázdniny a teraz zase priedušky. ☹

andrea.m
25. aug 2008

noooo ani neni veľmi vysoký. má 114 cm ale asi bude labaty po mojom bratovi. ja už striham meter a neviem sa dočkať kedy bude v mš doma sa strašne nudí a najmä vtedy ked tami spí a ja po nom chcem aby bol ticho,nebuchal a radšej ani nedýchal nakoľko tami spí hrozne zle a malo.

kapulet
27. aug 2008

Ahoj holky, zajímalo by mě, jak vypadal/vypadá váš nástup první den do školky. My jdeme v pondělí poprvé do školky a tak jsem se ptala učitelky jestli bude nějaký ozvláštněný zvlášť pro ty děcka co jdou poprvé. Odpověděla že ne, prostě přijdem, převlečem, kouknem se kde je záchod a umývárna a hotovo. Upřímně jsem z toho byla zklamaná, myslela jsem si, že se bude lišit od ostatních dnů, ale ono nic. S manželem jsme se proto dohodli, že si uděláme oslavu doma s překvapením až malá příjde. Jak je to u vás?

kapulet
27. aug 2008

JO, ještě by mě zajímalo kolik učitelek máte v jedné třídě? My máme dopoledne jednu a odpoledne druhou, odpoledne se nás teda netýká, po obědě jdeme domů, ale když jsem minulý školní rok sledovala jak chodí na procházku, trochu mě mrazilo, učitelka vepředu a hejno seřazených dětí za ní.

andrea.m
27. aug 2008

ahoj kapulet. vitaj medzi škôlkarmi.filipkov 1 deň vyzeral asi tak že sme ho ani prezliecť nestihli lebo hned bežal za novými hračkami ale dalšie dni boli s plačom lebo ten 1 deň pochopil že tam bude bez mamky.ale časom si zvykol a nikdy ráno neplakal dlšie ako 2 minuty. a čo sa týka učiteľiek tak jedna rano jedna poobede s tým že do najmenšej triedy chodí tak cez obed na výpomoc ešte jedna učiteľka.

debra
27. aug 2008

moja mama robí v škôlke tak mi včera oznámila,že Viki ide byť od septembra velkáčka...už nejde byť maláčka,tak dnes xodila po dome taká pyšná ako pávica,že ona je už velká 😀
ja myslela,že ešte rok bude maláčka 😵 kedže má len 4 roky a že do velkáčov sa rátaju detičky od 5 do 6r,nie?
obávam sa už teraz,či náhodou nebude bývať tak často xorá ako minulý rok ☹ môžem jej už od zač.septembra podávať vitamíny vo forme sirupčekov?

kapulet
27. aug 2008

debra určitě můžeš dávat vitáminy v sirupu, my je taky dáváme už teď, v lékárně nám už loni poradili Multi-Sanostol a musím říct, že jsme se obešli bez nachlazení a nemocí. Jen se může podávat jen 3 měsíce a pak pauza a zase. Nějak prý posiluje imunitu, tak doufám, že budem ve školce fit 😀

debra
28. aug 2008

kapulet dakujem za radu...o tomto som este nepocula,ja idm zacat dávať Vita glucan s hlivou ustricovou,tak uvidíme...minulý rok sm jej nič nedávala okrm marťankov

andrea.m
28. aug 2008

debra u nás sú veľkáči až v prípravke 😀 takže aj my budeme mať od utorka doma "veľkáča" 😉

spik28
29. aug 2008

ahojte! chcela by som sa spytat , ake hry mam hrat so svojim 3a pol ročnm synom, je strašne hyperkativny nevydrži hrat nejaku hru dlhšie a cem nejak rozvijat jeho schopnosti jednine čo vie je pozerat rozpravku 10 minut v klud einak behat a tak ale aj tak nie dlho .A v septembri ide prvy den do školky ,

debra
29. aug 2008

andrea.m veď aj ja som si myslela,že až od 5 rokov bude veľkáčka 🙂 ale vraj ix dali preto do velkej triedy lebo majú len pár detí vo veku od 5-do6r,a zase trojročnýx je veľa tak preto 😉
ale Viki celá hrdá,že je už veľkáčka,o ničom inom nehovorí 😀
v prvý deň idm aj ja s ňou tak dúfm,že nebude plač,lebo celé prázdniny a posl júnový týždeň do škôlky nexodila 😒

chico
30. aug 2008

spiku skus ho nějak zabavit co vás bude bavit oba. Nebo chot te na delší procházky třeba ho víc unavíš. Nebo at ti třeba pomáha na zahradě, teda jestli máte, krwslíte s křídami.

spik28
31. aug 2008

ahoj Chico no vieš ake prechadzky je velky frajer vystraja ale ked ideme do mesta po hodine už nevlade chodit a ked prideme domov naberie neviem skade energiu a je to masaker potom a ešte mam jedneho syna 2 ročneho jehoo tiež na prechadzky beriem ale niekedy je to masaker ich taha lebo sa im chodit nechce , no skusim asi len s tymi kriedami

spik28
31. aug 2008

ahojte a čo mam robit ak sa odnekial naučil nadavat?

debra
31. aug 2008

spik28 jednoduxo si to nevšímaj,jeho to prestane baviť/nadávať/,keď nebudeš reagovať na to slovo,čo povedal...a treba mu vysvetliť,že je to mrské slovo,ktoré malé detičky nesmú používať 😉

ja mám to šťastie,že moja malá je kľudné a dobré dieťa už od narodenia,a keď sa párkrát stalo,že zahrešila,tak sm jej vysvetlila,že sa to nesmie hovoriť,lebo je to škaredé slovo,a nehovorí to 🙂

ale každé dieťa je iné,jedinečné a na každé platí niečo iné,tak len skúšaj,veľa šťastia a hlavne trpezlivosti...

no a tou trpezlivosťou sa na pár dní musím obrniť aj ja,lebo začína v utorok škôlka,a my ideme po dlhej dobe,tak sa asi na pár dní nevyhneme plaču 😖

spik28
1. sep 2008

No aj ja idem ale po prvykrat do školky s tym ojim dokonca budu spolu aj s mojou sestrou Tankou, ktora je stara ako moj syn , som zvedava ako sa budu mlatit , taka hanba

alysea
2. sep 2008

Ahojte, prajem dnešným nováčikom škôlkárikom pekný prvý dník a maminkám tiež, nech to všetci bez problémov zvládnete🙂

lenand
2. sep 2008

ahojte tak mi sme už v dvojke skupine 🙂

andrea.m
2. sep 2008

a my v prípravke...nové tety učiteľky... na skrinke namiesto šaša nakladiak a už aj s písmenami N a n. v umývyrke si vešiačik musel nájsť už len podľa písmen na nástenke normálne niečo ako rozvrh hoídm...prosto naozajstná príprava na školu...som zvedava na to čo povie až sa vráti poobede domov

ukana
2. sep 2008

andrea, my to mame ulahcene...my mame na skrinke fotku 😀 ...tak sme si ju rychlo nasli...dne to slo vcelku hladko, stretol sa s kamosmi, co dlho nevidel, nova p.ucitelka vyzera v pohode, tak uvidime... 😉