Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

sasiki
6. sep 2009

tak mi je tých vašich detičiek ľúto ☹ , škoda, že sa to nedá tak, aby mohli s deťmi aspoň prvý týždeň ostávať mamičky - kôli lepšej adaptácii, aby si aspoň troška zvykli na nové tváre a prostredie predtým, než tam budú ostávať samé 😒 Moja malá sa tam teší, ale zajtra si ju asi nechám doma, lebo už má soplíky 😔

tomasek06
6. sep 2009

Já tam s ním zůstavám, ale to je v pohodě, ale pak se na doďku ztratím a prý to prořve. Ůplně mi to rve srdce ho tam zítra zase odvést. Je mi ho líto, ale zvyknout si musí.

sasiki
7. sep 2009

tomasek tak to je super, u nás také niečo zatiaľ nehrozí.............

kukona1
7. sep 2009

ahojte...tak my sme tiež išli dnes s plačom-vlastne revom do školky 😢 ..vobec tomu nerozumiem....minulý týžden pohoda,učitelka hovorila že jediná neplačkala .....dnes tam má byt celý den..tak som zvedavá ako to dopadne..len oni majú v triede viac chlapcov...a minulý týžden vo štvrtok ju jeden chlapec buchol palicou-tak neviem či sa bojí kvoli tomu....

edita33
7. sep 2009

ahojky,no mi sme uz doma zacali,plakal a sedel na nocniku pomaly do 8.len natahoval cas,ale ked uz isiel do triedi,neplakal az tak,,ucka ho vzala hned na ruky a isli za zapisovat,,no dufam ze bude obedovat,,,tak zatial pa,,,

ikulka
7. sep 2009

ahojte tak my dnes znova s revoooooom a hrozným až ju triaslo tak neviem čo bude celý den..... ☹

tomasek06
7. sep 2009

Tak mě dneska malého odervávali od těla a já jsem utekla. Hned za dveř¨ma jsem začala plakat taky. Prý se ale lepší, tak pořád doufám.

pismenko111
7. sep 2009

ahojte, mozem sa k vam pridat? podelim sa tiez. nasa tamarka teda place tiez. ale nie, ked ide do skolky, ale zo skolky 😅 nechce sa jej ist domov. dnes rano mi ani nedala pusu, ked isla do triedy 😠 . ona chodila aj min. skolsky rok na 4 hodiny na zaucenie, uz vtedy nemala problem tam zostat a vypytovala sa, ze kedy tam moze uz konecne aj spinkat.
vsetkym detickam prajem, aby si rychlo zvykli.

sasiki
7. sep 2009

pismenko 😀 dosť dobré 🙂

sveti
7. sep 2009

Moj maly /v oktobri bude mat 4 / sa dnes rano zobudil pocikany...este sa mu to nestalo.
Rano v skolke trosku plakal, ale ze horsie to bolo ked isli o 10-tej von, sa iba domov pytal a tajne sme ho s maldsim pozorovali, pozeral sa smerom kde byvame
Na obed nic nespapal a ked sme pre neho prisli mal zase cvrknute. On sice hovoril,ze sa pocikal, ale ja som si myslela,ze mysli na rano.
Neviem,teraz ci je to psychikou, alebo tym,ze tam vela vypije. Ako bol minule do desiatej, som si vsimla,ze sa pytal castejsie cikat.
A to ma na buduci tyzden zostat spat, silne uvazujem o tom,ze ho bude bravat na obed domov aspon dva mesiace, neviem
Podotykam,ze ich ucitelka sa mi vobec nepaci, vsimla som si,ze nikoho pred rodicmi nepochvali, len sa stazuje, urobil toto, neurobil toto. A pocula som,boli minuly rok na nu staznosti,ze deticky sa jej bali ☹ ☹ ☹

pismenko111
7. sep 2009

no.. aj mi bolo do placu, lebo doma je navesena len na mne, odkedy mame maleho, ale na druhej strane je to super, lebo keby ju mali odtrhat rano odomna, bolo by to horsie. ☹

renca3
7. sep 2009

Teo tiez plakal. ako som ho vyzula, obul sa naspat, ze tam nezostane (normalne sa doma akoze nevie obuvat).
dala som ho do tiedy v ponozkach, lebo som ho nevedela obut do prezuvok. nejako ho odo mna odtrhli a prchala som prec. uz ma to nerozplace, lebo ho poznam. ale je mi to luto. inak cez den vraj v pohode.

yukki
7. sep 2009

Sveti, môže to byť aj tou zmenou (stresom?), aj moja malá sa viac začala keď bola dve dopoludnia v škôlke. Ale: dávali im tam plné hrnčeky také asi 4 decové čaju, to je OK, len ten čaj bol sladký ako.....no strašne strašne sladký. Takže decká ho chlastali namiesto cukríkov asi. To je možno aj u vás-aby ich nemuseli nútiť piť a behať za každým deckom že koľko toho vypilo tak sa to spraví takto.

sveti
7. sep 2009

yukii asi to bude tak, lebo misko hovoril,ze si sami nalievaju, a on ked moze iba pije, dnes tam vobec nic na obed nezjedol, iba uhorkovy salat 🙂
doma som mu teda nalozila a zjedol vsetko

vanduska
7. sep 2009

tak my sme dnes opat preplakali cele dve hodiny, hoci, ked som prisla do satne a deti sa prezliekali, lebo isli von, Adamko robil to iste a popod nos fnukal, ale bolo to len take trucovite fnukanie. Ked som sa opytala ucitelky ako bolo, prekrutila len ocami. To bola jej odpoved a este stihla povedat, ze kvoli jeho placu nemoze detom citat ani rozpravku a od nosenia ju uz boli chrbat. Place jedine on a este jedno dievcatko, ktore place od prveho dna. Moj zacal plakat az na druhy den, prvy den bol uplne v pohode. No neviem, ucitelka dnes bola hrozne vynervovana a podrazdena a pokial sa takymto sposobom rozprava aj s malym, ked jej v kuse rumadzga.......zacina sa mi to poriadne nepacit, ale nechcem to takto rychlo vzdavat, hoci mam taky pocit, ze ucitelky uz pocitaju s tym, ze do piatku vydrzia a od buduceho pondelka budu mat pokoj od maleho. No, predstavovala som si to trosku inak ☹

andrea.m
7. sep 2009

vanduška a prečo by mali mať od adamka pokoj? myslia si že to vzdáš? tak takú radosť by som im nespravila. a bola by som neoblomná, je to ich práca. nevravím že ich tie chrbty nebolia ale to není tvoja starosť toto.

ivica255
7. sep 2009

ahojte mamicky chcem sa spitat ci mi neviete poradit mali ma 4.5 roka a minuli rok chodil do skolky a teraz jeho spoluziakov dali do vedsiej skupiny len jeho nechali pri malich detickach 2.5.3rocnych ale popritom vie sam jest obliekat a vsetko len preto ne nechali lebo nemozu viac zobrat do starsej skupiny a ktomu nemoze tam spat lebo som na materskej co na to poviete neviete mi poradit

andrea.m
7. sep 2009

ivica do ktorej škôlky chodí?

ikulka
7. sep 2009

vanduska ja zíííram, no u nás v školke plaču deti rad radom ako chodia dokonca v piatok že ked šli z piesku plakalo komplet všetkých 10nových ako ich bolo ale vveru učitelky nám rodičom nepovedali ani jedno zlé slovo...aj naša plače a učitelka ma dokonca povzbudzuje že to nieje zlé že je zlatá treba vydržať... to čo je za učitelka by som jej dala..... 😠 😠
ivica no neporadím ti ale skus sa spýtať učiteliek či by ho nemohli preradiť ved ked je sam o jedného viac by hádam v tej vačšej skupine zvládli nie? ved to bude predškolák nemože byť s maličkými

jane79
7. sep 2009

Ahojte škôlkári, vidím, že nie sme sami , čo sa nám moc v škôlke nepáči. My sme nastúpili 2.9., prvý deň super, lebo som tam bola s ním, ale vôbec ma nepotreboval, ešte utešoval druhé deti, ktoré tam plakali, učiteľka ho chválila. Druhý deň som si potrebovala niečo vybaviť v BA /80km od nás/ , ráno som ho tam doviedla, zase super, išiel sa hrať, nevšímal si ma, tak som zdrhla. No len som prišla do BA, zvoní telefon "škôlka", vystrašená učiteľka vola, že malý strašne vrieska, až mu dych odchádza a boja sa, že sa mu niečo stane, aby som rýchlo pre neho prišla! A ja 80 km od neho!! Tak musela moja mama utekať z práce a ísť pre neho...Tretí deň som tam išla s ním, bola som tam 2 hodiny a zase som zdrhla, učiteľke nadával..., vôbec nič neje, ani doma, asi má zcvrknutý žalúdok, kakal dnes po 7 dňoch, zo spánku kričí: ja do tej hnusnej škôlky nejdem...víkend bola prestávka, dnes sme tam ani neboli, lebo ráno plakal, že ho bolí bruško a kakal pol dňa! zajtra ideme po troj-dňovej prestávke, takže od znova.
A to ešte zajtra tento týždeň je tam druhá učiteľka a vraj prísnejšia ako tá minulý týždeň, tak som zvedavááá. ☹

ivica255
7. sep 2009

ahojko kosice okolie som stoho nestasna ci ho nemam nechat radsej doma ☹

jane79
8. sep 2009

Dobré ráno, tak sme dnes zas v škôlke /po troj-dňovej prestávke/ nemohla som ho ani z auta dostať pred škôlkou, doma som ho klamala, že ideme sa hrať takej kamaratke, ktoru ma rad, lebo hned na postely začal plakať, že nikam nejde! Teraz sedím v šatni, zatiaľ ho nepočujem plakať, no, učiteľke sa to vôbec nepáčilo, že som tu, vraj už chce pracovať bez mamičiek 😠 , uvidíme za chvíľku..

geegee
8. sep 2009

Nas Matusko je v skolke od vcera. Cakala som, ze to dnes bude horsie ako prvy den a mala som pravdu. V skolke byva do obeda, napapa sa a ide domov, aspon prvy mesiac, kym najde aky taky system prace v skolke. Potom ho necham aj spat.

Ja som tvrdy odporca klamania detom - poviem mu kam ide, presne vie, o kolkej pre neho pridem - tak hypnotizuje hodiny v triede 😀 Vyjednaval, ze mam zostat v satni a on sa pojde hrat. Mohla som povedat, ze ano, budem tam cakat, ale zda sa mi krutejsie povedat klamstvo - ak by na to prisiel 😉 Aj ked je to mozno len "male" klamstvo, ako pouzila jane79, ze idu ku kamaratke.

ivica, zasla by som na odbor skolstva a bojovala kde sa da, aby bol v povodnej triede s rovnocennymi partnermi. Neber ho zo skolky, toby nebolo pre neho dobre. Bojuj o vratenie k spoluziakom.

jane79
8. sep 2009

V šatni som bola len hodinku 😉 , počula som, že je v pohode, aj sa išiel napapať, tak som odišla. Snáááď už to bude dobré, idem pre neho o 11:30, zatial bude do konca týždňa len do vtedy a bez obeda. Verím, že to bude dobré, aj ked to plakanie isto trhá srdce každej mamine. Tak to nevzdávajme 😎

jane79
8. sep 2009

Geegee, keby si počula ako klamú tie učiteľky!! "Neplač, mama išla len do obchodu" a malý jej hovorí, veď jej zavolaj, nech si pre mňa príde. A učiteľka mu, vieš, ja mám vybitý mobil! A malý jej na to : Tak si ho daj nabiť!"
Detičky si chytré, viem, že klamať nie je pekné, ale nedá sa nič robiť v niektorých prípadoch. Doma sa mu potom ospravedlním, lebo mi je to ľúto

sveti
8. sep 2009

Tak moj maly sa dnes rano zobudil s teplotou 38,5
Aj ho dva krat prehnalo, dr.mu pre istotu urobila vyter ale nic mu nezistila, mam merat teplotu a nechat ho doma do stvrtka
Mozno nam nieco zacina,alebo nervozita zo skolky /chori sme neboli dva roky / chodime s placom
zatial co som pre neho prisla, tak ucitelka nechvalila ani jedno dieta...same neurobil toto, nezjedol a pod. Pocula som na nu,ze minuly rok boli na nu staznosti.

geegee
8. sep 2009

jane79, ucitelka nie je jeho matka. Ked oklame blizky clovek, je to o to horsie 😉

ikulka
8. sep 2009

ahojky tak my mse boli dnes dom asaška mala soplíky tak som ju nechala doma, ešte by jej patrilo ale sa bojím ako to zas bude pototm v školke tak ju zajtra chcem dať a už teraz mám hrozu čo zas ráno bude....
ked tu niekto spomínal čo tie detičky preživaju no ono niekto mi povedal,čo chceš ved cez den je zlatá pekne sa hrá aj sa napapá spolupracuje ale to čo preživa vo vnutri je strašneééééééona nechápe že prečo ked doteraz som niekde šla bola u starkých alebo s niekym z rodiny a teraz zrazu to nejde berei to ako krivdu....a niekedy ma zaráža aj podla toho čo píšete prísutp učiteliek a vetu ved si zvykne zvykli si všetci priam až neznášam ved dieťa je individualita a podla toho sa má kenj pristupovať
napr pre moju dceru je najkrutejšie ked mi ju plačucu vytrhnu z ruk a zavru dvere.....síce sa jej hned venuju učitelky ale viete si predstaviť čo to dieťa prežíva?......
jooooj som sa tu vypísala ale proste moja malá v školke sama trpí rovnako ako ja doma ked viem čo preživa tka to potrebujem nejak dostať zo seba von ☹

tomasek06
9. sep 2009

Tak my už máme nějaké pokroky. Dneska tam bude malý už dvě hodiny, tak jsem zvědavá. U našeho malého to byla a je vyčůranost. Pláče, protože si myslí, že si ho hned vemu domů, ale nemá ani žádné slzy.

tomasek06
9. sep 2009

Ale i tak je mi pochopitelně líto a trpím ☹