Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

bibinka
14. nov 2007

ahoj ukana. 🙂

bibinka
14. nov 2007

myslím, že v niektorom mama a ja bolo písané o systéme predškolskej prípravy v Japonsku. bolo to zaujímavé,len na naše pomery nereálne. my sme oproti nim asi dosť pozadu. každopádne ququpin by nám o tom mohla popísať viac.

ukana
14. nov 2007

fiiiiha, aka si ty studovana 😉 ja tak televizny program stiham precitat 😅

bibinka
14. nov 2007

ani by som nepovedala, hoci tie mamičkovské časáky ma držia na akej takej úrovni 😅

ququpin
15. nov 2007

Dobre rano, vsetkym skolkarom 🙂

andrea.m
15. nov 2007

ahojte maminky.dlho som tu nebola.momentálne maródime máme angínu.je to naša 1 maródka od začiatku školského roka.

ququpin vitaj medzi nami 😀

ququpin
15. nov 2007

Ahoj andrea.m. 🙂 , diki , som rada ze si tu mozem s vami pokecat. Mam tiez takych malych drobcov. 😉

ququpin
15. nov 2007

Ale casovy posun je na figu. 😒 My sme prave po veceri a vy este len vstavate. Za chvilku zasadne za pocitac manzel, takze dlho nebudem, ale jak budem moct zase sa objavim. 😀 Takze, vsetkym zelam pekny den 🙂 Pa Pa 😉

andrea.m
15. nov 2007

no my už kmitáme pekne dlho.vyspávanie doobeda nám nejako nejde aj ked ja yb som to uvítala 😀

bibinka
15. nov 2007

ja sa zaradím medzi škôlkarov od februára, kedy pôjdeme na zápis, a premiéru budeme mať v septembri. lenže keď sa "naštvem" tak škôlkára budeme mať od januára 😀 😀 😀 😀 .
ququpin- keďže ťa tu už máme, nože nám popíš systém predškolskej prípravy tam u vás, všetky tu horíme nedočkavosťou.

jaja18
15. nov 2007

ahojte maminy vsetkych skolkarov....mna to este len caka...malinky bude mat v maji 3 roky a pojde do skolky 🙂

ququpin
16. nov 2007

Zdravim vsetkych, ktory su uz hore 😉 .

ququpin
16. nov 2007

Tu je piatok rano, 10.37, a ja uz som hore pekne dlho 😀 .

ququpin
16. nov 2007

Ahoj bibinka 🙂 , tu je to take podobne, ako u nas, len su to vlastne jaslicky aj skolka v jednom. V jednej budove su deticky rozdelene, v triedach, podla veku od 1 - 5 rokov. Chodievaju na vylety, maju tu vselijake akcie, narodeninove party. Neviem to pochopit, ze niektore deticky placu, nechcu ist od maminy, a tito moji huncuti sa do skolky tesia. Maju tam vela kamaratov. 🙂 Deticky mozu mat aj plienky, pomaly ich od plienok odvykaju. Neviem ci je to aj u nas tak, ale tieto ucitelky su jako druhe mamy tim detom. Maju taky super pristup,ze si vedia tie deti hned ziskat. Ja si myslim, ze aj malemu Filipkovi sa bude v skolke pacit, a ty si trosku odpocinies, urcite mas toho dost pri dvoch detoch. Bibinka, este som si nepozrela tvoj album, tak idem na to.. 😉

maruschka
16. nov 2007

ququpin,moja dcéra sa tiež teší do škôlky,až mi to je ľúto,lebo učiteľka nám hovorila,že je radšej keď vidí,že deti sú smutné za rodičmi-že to znamená,že to dieťa ich naozaj ľúbi a je na nich naviazané.Keď nechce ísť domov alebo naopak nenormálne sa teší do škôlky,tak že tam niečo doma chýba,citové a to dieťa to hľadá inde ako doma.
Tak neviem,asi som strašná,diktátorská matka,podľa toho,ako sa moja malá nenormálne teší medzi decká 😀 😀

renca3
16. nov 2007

maruschka...ale tvoja mala ma uz 5 r. a ten detsky kolektiv proste potrebuje.
urcite jej pri tebe nic nechyba. 🙂

ququpin
16. nov 2007

To iste som si myslela aj ja. Ze som asi na nic mama, ked sa deti tak tesia do skolky,ale vsimni si aj ako sa potom tesi ked prides po nu, ze ide domov. 🙂 Prezivala som peklo, kym si maly zvykol na skolku, bol hrozne na mne naviazany, preto som ho aj do skolky dala. Zo zaciatku plakal, asi dva tyzdne, ale teraz je spokojny medzi detmi, a viem ze je to tak dobre.

ququpin
16. nov 2007

Ahoj renca, aj ty davas maleho do skolky 🙂 ?

ququpin
16. nov 2007

Je to mozne 😨 dneska tu nikoho neni? ☹

renca3
16. nov 2007

Moj syn uz skolkuje 2. rok. Nastupil ako 2,5 rocny. 1. rok bol narocnejsi, teraz je dobre. Uz ma aj kamosov, vlani ich este tak nepotreboval.

renca3
16. nov 2007

gugupin...sice sa na koniku obchadzame, ale napis co tam robis a ci sa da vobec s Japonkami kamaratit. Pripadaju mi take vysmiate a ktovie co si myslia. Neviem, mozno sa mylim. 🙂

ququpin
16. nov 2007

Takze uz si zvykol v skolke 🙂 . Je to podla mna dobre, tie deti ten kolektiv potrebuju. Ja mam svagrinu (muzova sestra), ma syna rovnako stareho ako Riki (3 roky), a maly jej okrem MAMA nepovie nic. Ked sem pridu, place, ona nemoze ist ani na zachod 😔 . Ked som sa jej pytala na skolku, iba mykla plecom,ze ona nevie. Co ty na to? Mozno ze si niekto mysli, ze som kruta mama, ze tak male deti davat do skolky, ale neni to aj pre ich dobro? 😉

renca3
16. nov 2007

Neviem, deti su rozne. Nam vtedy doktorka neodporucila davat syna do skolky kvoli novonarodenemu druhemu napriek tomu, ze vie, ze je skolkarsky typ.
No ale odzili sme si vsetky choroby u oboch a sme tu. Ked to bolo na ATB, stiahla som ho v maji a nastupil znova v septembri.

vesi
16. nov 2007

baby, moja dcéra mala 3 roky, nechcela rozprávať, bola hrozne nesmelá, logopedička nám odporúčala dať ju do škôlky. tak sme ju dali, ked mala3,5 roka, rýchlo si zvykla, aj ked zo začiatku plakala, potom plakala, že nechce ísť domov 😀 a teraz mi vždy hovorí, že chce ísť domov posledná 😝 a nie je to preto, že by jej doma nebolo dobre, ale v škôlke má kamarátov s ktorými sa hrajú 🙂 a ústa sa jej nezavrú čo sa tak rozkecala 😉

bibinka
18. nov 2007

ququpin - díky za info o škôlkach. ja som už písala, že niekde v časáku písali o systéme predškolskej výchovy- že sú škôlky rôzneho zamerania napr. na jazyky, hudbu atď a že vozia vlastnými busmi deti aj do a aj zo škôlky, že majú vlastné uniformy, no úžas. a vidím, že to tak úplne nie je. a tam u vás sú aj štátne škôlky,alebo len súkromné? u nás sú tie štátne "zadarmo", len sa platí strava a myslím nejaké to ZRPŠ(z čias bývalých 😀 ).teda aspoň tam čo som sa informovala.
inak Fifkovi skoro každý deň hovoríme o škôlke,deťoch čo a ako treba robiť-bo je niekedy hrozne neposlušný,taký beťár 😀 . "súdružky učiteľky" z neho budú mať radosť. ale možno sa nám nejako polepší, veď uvidíme. už som si omrkla aj jeho potencionálne pani učky, vyzerajú fajn.majú sa na čo tešiť. 😀 On je hrozne ukecaný, ráno začne o piatej(vtedy vstáva) a pusa sa mu zavrie len keď spí.ešte odbúrame tie plienky a bude to ok.
a pozerala som si tvoj album-deťúrence máš nááádherné, také kukadlá majú 😀 .

ukana
19. nov 2007

ahojte. tak sme sa cez vikend ucili strihat noznickami. Matkovi to moc neslo, tak sme vyuzili, ze sme cez vikend doma chori, a strihali sme a lepili ako besni 😀 Vecer po kupani som mu sla strihat nechty a zacal revat, ze on si ich ostriha SAM! 😀 Vtipalek.... 😅 prisivat prsty sme sa este nenaucili 😀

ququpin
19. nov 2007

Dobreee ranko akolkari 🙂 .

bibinka
19. nov 2007

ququpin, tak ty sleduješ náš čas? 😀 super. teraz keď je u nás obed, tam u vás musí byť tak ku polnoci.
ukana- náš Fifo strihá nožničkami o 106 😀 ,už mi vystrihol kus obrusa a aj svoje tielko skrášlil. všetky nožnice sme dali na pomerne nedostupné miesto,lenže on sa k nim akosi dostal 😅 .ale on je aj tak radšej,keď môže papier skôr trhať ako strihať 😀 😀 😀

ramzesa
19. nov 2007

ahojte maminky, tak my sme po mesiaci boli opät v skolke od pondelka do stredy, vo stvrtok bol drobec doma a v piatok siel do skolky trosku zachripnuty,uz som tusila,ze budeme zasa doma. A dnes sme zacali druhy tyzden doma, chytila to aj mala,lenze ona skoncila s ATBmi ☹ .
bibinka, moj tiez velmi rad striha a ked si postrihal teplaky na dvoch miestach a asi jeden alebo dva pary ponoziek + obliecku na paplon,tak noznickovanie skoncilo. A ked sa na nich skoro napichol asi 10 cm odomna,tak to uz bolo nadobro 😠 .

renca3
19. nov 2007

ramzesa...tak vy chodite teraz do skolky len na navstevy. 1. rok je taky nanic. Prejdu si tym obaja a na buduci rok bude lepsie. 😉

my nestrihame, poznam si syna. noznice uz v ruke mal pri mojej blizkej pritomnosti. 🙂