Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

riusik
1. apr 2009

bibinka: no, filipko, zda sa ma jasno - cosi s elektrikou to isti v jeho zivote 🙂
hracky - tomas si nosi plysove na striedacku 😉 som mu vysvetlila, ze iba take dovolili p. ucitelky, tak to akceptuje, niekedy skusa nieco ine, ale pri dverach mu poviem, ze nech to radsej necha doma, ze ho urcite doma pocka... a on sa vzdy pri prichode domov tej hracke tesi ako novej 😀

bibinka
1. apr 2009

riusik- tak isto robím aj ja s hračkami, on si aj chce vziať(len ja sa bojím mu dávať tie elektrické záležitosti,lebo je to fakt nezodpovedné odo mňa a nebezpečné), ale vždy ho nejako namotám, že ho to doma počká a on je tomu prístupný. Ale včera to už opakoval dosť často, tak sme sa učky opýtali, že či môže a ona, že teda áno. ale ja mu na tú predlžovačku nasadím aj bezpečnostnú krytku. (človek nikdy nevie)

renca3
1. apr 2009

hracky, teda nie kable a pod. zalezitosti 🙂 si nosia deti len vo stvrtok. to maju rano taku hodinku, kedy kazde dieta povie co to o svojej hracke. ale bolo to narocne Lea presvedcit, ze v ine dni sa hracky do skolky nenosia. uz to nastasie na 3. rok pochopil. nas si nosi vacsinou zvieratka, dinosaurov a drakov....

riusik
1. apr 2009

renca: to je napadite... ale presne sa mi skor vynara vysvetlovanie, ze iba vo stvrtok si mozes brat hracku... 😅

bibinka: moj tomas vcera behal so snurou na notebook a akoze polieval 😀 ale nedovolila by som mu to brat do skolky, bala by som sa, ze co vymysli nabuduce 😕

ukana
1. apr 2009

matko nosi niekedy knizky do skolky, dnes jednu niesol 🙂 🙂 , potom si s chalanmi "citaju" 😅

bibinka
1. apr 2009

ukana- 😅 , tak Maťko bude pán učiteľ? to je pekné.
Fifko by asi ešte nepochopil, že si môže hračku nosiť len v určitý deň, no ale pokiaľ by to bolo ako kolektívne šialenstvo, tak zrejme by sa mu to páčilo.

riusik- veď právae aj ja sa bojím, že on to v nestráženej chvíli zapne do elektriky a niektoré dieťa tam strčí prst. Pretože ten "jeho kábel" má 10 metrov,jeho miláčik. Aj v noci spí s ním zamotaný ako zámotok. 😀 😀 😅

renca3
1. apr 2009

10 metrovy kabel? to ja som musela aj svihadlo schovat, lebo sa bojim, ze si deti ublizia. hraju sa totiz na kona a jeden ma spagat okolo trupu a druhy ho akoze pohana. mam strach, ze sa mu to dostane okolo krku. pri tych dvoch nikdy neviem, co sa moze stat.
ale aj s nim spi? no to je dobreeee. 🙂

andrea.m
1. apr 2009

no káble...... u nás je v mode hrať sa na psov a trvalo mi hodnu chvíľu kým som ich presvedčila že povraz môže mať pes aj okolo nohy a nie len okolo krku 😅

hračky si Filipko do škôlky nosí aj teraz v prípravke. momentálne walleho. predtým to boli autíčka z rozprávky cars a ešte predtým lokomotívky z rozprávky lokomotíva thomas.

ukana
3. apr 2009

ahojte, potvrdzujem existenciu 10metroveho oranzoveho kabla u bibinky 😀 a jeho oblubu u Filipka.......a este kladivka a zabijania klincekov do dosticky.......teda ja nemam taku zrucnost ako Filipko 😲 😉 😕 🙂

bibi, matko je taky knihomol, asi po mne, a "nakazil" knizkami aj ine deti, co zasa nie je na skodu 😉 , ked dnesna mladez nechce citat,az na vynimky... 😒 v kniznici sme kazdy mesiac 😎 hlavne v zime, teraz sme uz vytiahli kolobezku aj bicykel, viac budeme vonku 🙂 este nam treba do kolobezky nove kolieska 🙂

bibinka
6. apr 2009

čaute,

ukana- ten oranžový má 30m 😀 a čierny 10m 😀
ja by som bola šťastná, keby bol aj knihomoľ, zatiaľ má len detskú litertúru a plus "odbornú"kutilskú knižku, ale už kukal aj zdravovedu a všade hlási, že v hrudnom koši má srdiečko. 😀 . Dneska kričal na martinka, keď veľkáči odchádzali ráno z malej triedy do svojej,ale Maťko ho nepočul. Hádam sa mu prihovorí na dvore 😀

dnes nám kázali doniesť 3-4 vyfúknuté vajíčka,ale ja som priniesla už vo štvrtok,tak že nemusíme. ale beztak idem piecť tak vyfúknem, ak sa "náhodou" stane nehoda ,že detičky rozpučia vajce pri zdobení 😅

ukana
6. apr 2009

bibi, ups 😅 som sa sekla 😀 😀

Matko mi rozpraval, ze sa hral minule na dvore s Filipkom a pochovavali dazdovku 😀 😀 do zeme 😀 😀

lasenka
6. apr 2009

ahojte kocky 😉
my sme boli dnes doma, lebo sa mi rano nechcelo vstavat 😉 ale chcem sa opytat, dali ste svojim deturencom ponozky alebo stale pancusky?

ukana
6. apr 2009

lasenka, ahoj........my uz len ponozky vyse tyzdna............vcera bol len v tricku von a siltovke, tak bolo teplo 😉

ukana
6. apr 2009

tak Matko a Kubko bude u vas? pekna kombibacia, mne sa Kubko vzdy pacil, len my mame priezvisko na B, tak by sa to zle vyslovovalo 😒

lasenka
6. apr 2009

ukana - ja som nabehla do obchodu, lebo my sme nemali ponozky, z minuleho roku su mu uz male 😅
nooo, tu kombinaciu Kubko sme dali hlavne kvoli Matkovi 😵 rozmyslali sme aj o Filipkovi 😉

bibinka
6. apr 2009

ja dávam ešte pančušky, Fifkovi býva ráno zima a prepotené nohy nemá ked pre nejho chodím, tak si myslím, že mu je v noch ešte celkom fajn.Ale po Veľkej noci uvidím ako bude bývať, tak mu už skúsim nedať.

ukana- Fifko je expert,a nepýtal sa Maťka, prečo je Ježiško na kríži pribitý? 😀 On objavil Bibliu, nieže by sme ho dáko učili históriu, ale videl film o Ježišovi a tak ho to zobralo, že sme museli týždeň pozerať detskú bibliu a hovoriť všetky príbehy. 😉

normálne nám Fifko kladie také otázky ,na ktoré on chce konkrétnu odpoveď,napr.,že a čo nebudem mať ak budem jesť zeleninku?(odpoveď musí byť, že nebude chorý). Stáva sa vám to? 😅

lasenka- Kubko a Maťko je zlatučké 😉

lasenka
6. apr 2009

bibi - dakujem 😉 ano, stalo sa mi to vela-krat presne v takom veku, v akom je tvoj Filipko... teraz sa vypytuje take veci, na ktore mu nestaci jedna odpoved, zacne pri tom filozofovat ako dajaky Aristoteles, ze preco preco preco... a ked mu neodpoviem, lebo mi dosli napady, tak mi povie: Mamka, naco si ma porodila, ked mi to nechces vysvetlit? 😅 😅 😅

lasenka
6. apr 2009

ukana - neviem ako ty, pozeram ze mame rovnako stare deti, niekedy moj Matko odmieta mojkanie, hlavne pocas dna 😒 vecer je to ine, ked ho okupkam, tak sa pekne privinie, pomojka, pusinkuje... no pocas dna, ked prideme zo skolky, rychlo sa len prezlecie a uteka ku kamaratom 😒 to mi je taaaaaaaak luto 😢

bibinka
6. apr 2009

lasenka- 😀 😀 😀 😀 😀 Matúško je teda ešte väčší expert ako môj Fifo.
a to mojkanie, ja si to teraz riadne užívam, lebo "cítim", že to dlho už nebude a prednejší budú kamaráti 😅 ☹

ukana
6. apr 2009

lasenka, moc sa uz nepusinkuje, teda na verejnosti, ale doma este ano a rad 🙂 zalezi od nalady, nejak to neriesim 😉 ved budes mat coskoro druhe na mojkanie a pusinkovanie 😉 a matusko,ked ta bude vidiet, zacne sa aj on viac tulit, aby nebol o nic ukrateny 😉 😵

andrea.m
6. apr 2009

tak to môj fifo je tuľkoš preveliký. 🙂

lasenka
8. apr 2009

ahojte bambule 🙂
tak moj maly krasavec isiel dnes do triedy s placom takmer po 2 rokoch, co vobec neplakal 😕 neviem co sa stalo, nechcela som to riesit v skolke, lebo ucitelka si ho vzala na ruky, no evidentne k nej nechcel ist... musim sa s nim poobede porozpravat... som z toho akasi rozrusena 😔 najradsej by som sa tam pre neho vratila 😔 😔 😔

ukana
8. apr 2009

lasenka, mozno sa mu len zacnelo , ale mohlo sa mu nieco zle prihodit 😔 , nejak roztrzka s kamaratom 😔 , ved poobede vydiskutujete 😉 ......hlavne sa nerozrusuj 😉

renca3
8. apr 2009

lasenka...neboli ste dlhsie spolu doma teraz? myslim, ci nebol chory.

nasi maju dnes posledny den skolku, ale nedala som ich tam s tym kaslom este. je mi aj luto, lebo maju dnes taky zabavny velkonony den. hladanie vajicok po dvore a tak. a to nehovorim, ze potrebujem umyvat okna a pod.
teraz sa uz pol hodinu spolu hraju, co je uspech. ale o chvilu prchame niekde von, lebo dlho im to uz nevydrzi. 🙂

kala
9. apr 2009

ahojte kočky
som tu nová, takže každá rada príde vhod, mám 3 rôčky a teraz od pondelka začala chodiť do škôlky. Veľmi sa tam tešila ale čo bohužiaľ trvalo len 2 dni teda prvé 2 dni, včera tak strašne plakala že ona do škôlky nechce ísť jej sa tam nepáči a neviem čo že ked som ju dávala do triedy tak strašne plakala až som sa rozrevala aj ja ale naozaj to sa nedalo som myslela že mi srdce roztrhá, tak som ju ešte plakať nepočula a dnes ráno ked som ju budila hneď začal že ona do škôlky nejde a tak doma poplakala ale po rôznych prísluboch a tak sme ju nakoniec do škôlky dostali bez plaču, naozaj neviem ako riešiť takéto situácie je to naozaj ťažšké. Preto prosím ak niekto máte podobné skúsenosti poradte mi moc ďakujem Miška

ukana
9. apr 2009

kala, mozem ta utesit akurat tym, ze sme si tym presli vsetky, ja som sa na to dopredu snazila pripravit a aj tak to bolo tazke, dat placuce dieta ucitelke a odist ☹ neviem, ci casom moje zmysly otupili, ale fungovali sme tak dost dlho........nastastie matko po mojom odchode prestal hned plakat a cely den bol uplne v pohode........hlavne neustupit, v skolke je jej dobre, len ta skusa, ci nepovolis, bude to par dni trvat, nakoniec pride mala na to, ze plakat je zbytocne, a zacne si skolku uzivat.........prajem pevne nervy..................zaciatky su tazke, ale treba vydrzat, zvyknu si vsetky deti........popytaj sa ucitelky, ci aj cez den place.........

hlavne sa ty netrap a povzbudzuj ju kazde rano s usmevom 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

p.s. skus pozriet aj stranky dozadu, urcite zistis, ze skoro kazdy skolkar takto zacina........... 😒 😉

andrea.m
9. apr 2009

šunka koláč nech vám chutia,
vínko vodka hlavu mútia.
k oblievačke veľa moci,
to vam praju k veľkej noci
andy,marek,filipko a tami

ukana
9. apr 2009

jeeeeeeej, andrea, ake pekne, ja Vam teda len tak bez versika ale zo srdca vsetkym skolkarom a ich rodinam Veselu Velku noc 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bibinka
9. apr 2009

kala- vitaj medzi nami "škôlkármi". Chcem ťa ubezpečiť, že momentálny stav, ktorý prežíva tvoja Miška ,prejde. Možno to bude trvať krátko, možno dlhšie, záleží len na tom ,ako zvládne vmiesiť sa do kolektívu. Určite aj ty môžeš pomôcť tak, že sa budete stále rozprávať o tom ako by bolo dobre, keby.... navnadiť ju na nové kamarátky, nové akcie, rôzne krúžky, vychádzlky a pod. Neočakávaj, že to bude hneď, a neplač pred ňou, malá musí vidieť, že ty sa tešíš, že je už veľká slečna čo chodí do škôlky a musí vidieť, že do škôlky je potrebné chodiť. Budeš sa diviť,ale prejde to a nastane doba, kedy sa bude do tej škôlky tešiť.

andy- 😉 😉 😀 😀 😀, že vodka. 😀 😀 😀 😀

ja som Fifka naučila tú klasiku: šibi ryby mastné ryby..... a musí korbáčom "iba hladkať" 😀 😀, lebo nebude kinderko 😉

krásnu Veľkú noc.

ukana- a dokedy budú prázdniny? bude už v utorok škôlka? 😕 vôbec nemám prehľad 😅

ukana
9. apr 2009

bibi, ja dufam, ze v utorok je skolka 😕 ja mam v plane ho tam dat......... 😅 Filipka som rano v skolke stretla 😉 ............vcera vraj mali olovrant na dvore. 😎 😵