Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
4. okt 2007

Filipko prišiel vščera zo škoôlky taky zablatený len oči mu svietili 😀 učiteľka vravela že s nimi boli vonku pol hodinu na zastrešenom chodníku aby si pokreslili s kriedami.môj syn to stíha.normalne som videla učiteľke chudere na očiach že sa bojí mojej reakcie že mi neustrážila dieťa,ale ja Filipka poznám.on je schopný zašpiniť sa skôr kým zídeme po schodoch z 3 na prízemie.dnes majú konečne vytúženu šarkaniádu 😉

ukana
5. okt 2007

ja som vcera skoro odpadla, nas Matka vzali na spevacky kruzok! mali tam malo deti, tak si ucitelka este vyberala deti... Skoro som odpadla, ze SPEVACKY!!!! 😅 😅 😅 😅 Vraj preto, lebo ma taky silny hlasok... 😀 Aspon sa nieco nauci a nebude vymyslat 🙂

ramzesa
5. okt 2007

ahojte amminky, tak my sa hlasime... v skolke sme boli dokopy dva tyzdne a dva dni od zaciatku skolkarskeho roka 🙄 . Este stale mame nasho skolkara doma. Teploty nema, ale zahlieneny je riadne, pomooooc... takto sa nikam nepohneme 😠 .

andrea.m
5. okt 2007

tak šarkaniáda dopadla super.filipko dostal medailu(žltú fidorku)to bolo radosti 😀 😀 😀

lasenka
5. okt 2007

andrejka
blahozelame 🙂

andrea.m
5. okt 2007

dakujem v mene Filipka 😉

maruschka
5. okt 2007

malá nadšená.Dneska mali v škôlke country zábavu a každý piatok pozerajú rozprávky z DVD,tak spokojná z dnešného dňa.Ale energie má ešte tak na 24 hodinový beh v kuse,to teda nepochopím 🙂

broskynka
5. okt 2007

maruschka ani ja nepochopím,u nás to isté 😀

andrea.m
5. okt 2007

u nás taky tak.angličtina a gymnastika+ denný pobyt na ihrisku nestačia.žeby som ho dala ešte na nejake krúžky? 😕 zase ho nechcem preťažovať. 😖

lasenka
6. okt 2007

ahojte 🙂
tak tie kruzky vam velmi zavidim, my mame nejake ale len v tej najstarsej skupine, kde su predskolaci ☹
anglictinu sa ucime doma, kedze som English teacher 😀 ale dala by som ho na nejaky tanecny kruzok alebo gymnastiku, nech to zo seba vytrasie v skolke a nie doma 🙂

andrea.m
6. okt 2007

ahoj lasenka.čo si spomeniem tak spamäti tak maju AJ, gymnastiku, country tance, a folklórny súbor čarnička.prvá trieda tie najmenšie deti ešte krúžky nemajú a ten súbor je až v prípravke.

lasenka
6. okt 2007

aha, kolko skupin mate v skolke? my mame tri, a vsetky kruzky su len v tej najstarsej, ako som uz spominala

andrea.m
6. okt 2007

my máme 4 triedy.v 1 sú 2-3 ročné deti,v 2 sú 3-4 ročné deti,v 3 sú 4-5 ročné deti a v 4 sú 5-6 ročné deti to je vlastne prípravka.

lasenka
7. okt 2007

andrea
my mame tak podobne rozdelene na tri triedy 🙂
mamicky, ked ma vase dieta narodeniny, co prinasate do skolky ucitelkam a co detom? nam sa to blizi 🙂

maruschka
7. okt 2007

lasenka,tak u nás sa nosia buď lízatka alebo cukríky.Učiteľkám káva.Ale zatiaľ naša malá ešte neprišla s tým,že by niekto niečo rozdával.Ale teraz bude mať narodeniny,tak kúpim v Metre to balenie lízatiek a môže zvesela rozdávať.Decká sa potešia 🙂

andrea.m
7. okt 2007

v 1 triede filip rozdával ovocné džúsy a minulý rok horalky myslím.

renca3
8. okt 2007

U nas sa nerozdava, maminy donesu kolac alebo tortu a oslavuju. Urobia im aj miernu vyzdobu a symbolicky darcek.

ramzesa
8. okt 2007

Ahojte maminky, my sme este stale doma 🙄 . Kasleme, kasleme a kasleme 🙄 🙄 🙄 .
U nas sa donesie tiez torta alebo ovocie a maju taku mini oslavu a oslavenec je v ten den narodeninovy kral. Ale doma pecene to byt nemoze, som si precitala na nastenke, ze musi byt vyznaceny datum vyroby a spotreby 😕 . Ale mozno ked vsetky obaly z pouzitych surovin donesiem ukazat 😀 .

renca3
8. okt 2007

Zaujimave, u nas praveze uprednostnuju domace prace 😉

ramzesa
8. okt 2007

aj ja som si myslela,ze to tak bude, ale toto som si precitala na nastenke, velmi ma to prekvapilo

vka
8. okt 2007

ahojte maminky pišem ako sa tento naš problem vyriešil?????!!!!!!!!!!! dnes som šla d dcerkou do školy prvu mali telesnu deti sa prezliekaju v triede (DOSť BLBE) Dceka si vzala ubor a začala sa na dievčenskej strane prezliekať došla som k tym akterom trochu zo zvyšenym hlasom som s nim mala debatu dievčatka sa pripojili a aj niektorý chlapci a začali vravieť čo ten a ten robi a hento teta to....proste to jeden z nich je ten najväčši zloduch ukončila som to tym že ešte raz sa taketo niečo bude opakovať tak potom to budeme riešiť inač a ešte som sa ho pytala či rozumel tak kyval hlavou vraj ano tak som sa rozlučila s dcerou a šla k učitelka tam som jej vyrozpravala naš problem a ona vravela že niesom jedina boli za nou už 2rodičia ale pre zmenu chlapcou vraj ten jeden ich laka na zle chodničky a ona bude ešte volať jeho mamu a ona sama o všetkom vie a musi sa to začať riešiť zrejme aj so psychologičkou ktora poradi jeho mame lebo vela učitelou sa na toho chlapca sťažuje tak neviem hadam mojej slečne trošku odlahlo aj do školy šla tak usmievava aj sme behali tak som ju nechali vyhrať hadam bude mať ten chlapec nejake zabrany a začne sa chovať inač ale šlo mi o to že som to povedala učitelke a aj tym chlapcom odlahlo mi a zda sa že aj dcere v triede v škole sme narodeniny u nikoho zatial nezažili ale v školke sa nosili keksiky a učitelkam kava čokolada ale niektore maminy začali nosiť detske šampanske šlahačkove kolače no mne sa zdalo že je to až až priliš ved školka škola stoji aj tak na mesiac nemale peniažky a ešte toto 😖 😖 😖 😖 😖

vka
8. okt 2007

napisala som moj problem k vam školkarom ospravedlnujem sa malo to byť do temy skolaci 😒

andrea.m
9. okt 2007

naši majú v škôlke ovocný týždeň tak som im sprvaila do triedy takú ovocnu misu.učiteľka bola našená,som vraj jedina mama ktorá sa zapojila. 🙂

maruschka
9. okt 2007

andrea aj naša malá mi hovorila,že majú ovocný týždeň,len sa musím učiteľky spýtať,čo si má doniesť,lebo mi včera hovorila,že si majú priniesť ovocie,ale nevie kedy,že si budú vlastnoručne robiť k obedu ovocný šalát.Ale sto krát mi prizvukovala,že len jesenné ovocie-taká bola zlatá,sa bála,že jej dám banány alebo čo. 😀

andrea.m
9. okt 2007

oprava:sprvaila=spravila, našena=nadšená 😅

u nás nebolo určené aké ovocie(mesto,nemá každý záhradu)tak som dala jablka,hrušky,pomaranče,nektarinky,grepy,banány,hrozno

maruschka
9. okt 2007

jééj,tak to musel byť mňam šalátik 🙂

janazuza
9. okt 2007

Ahojte,u nas majú "ovocný den každu stredu" deti si donesu každý ovocie a pani učitelky im urobia ovocnú misu 😀 . Dnes sme mali Tekvicový deň...bolo super. Je pekné ako sa vedia rodičia zapojiť , mali super nápadyako vyzdobiť dyne 😉

andrea.m
10. okt 2007

tak filipko vraj papal ovocie o dušu a maju ešte aj na dnes a večer si doma pýtal jablko,len som zírala

maruschka
10. okt 2007

naši mali dneska ovosný šalát v škôlke.Veľmi sa jej to páčilo.Ale je zasa troška usoplíkovaná,no tak sa očkovanie odkladá.Zbožňujem toto jesenné počasie. 😒 pôjdem jej urobiť cibuľový sirup,hádam jej to pomôže.

andrea.m
10. okt 2007

ja mám jeseň rada 🙂