Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

broskynka
10. okt 2007

Ahojte,tak s tou ovocno-zeleninovou stredou je to aj u nas v skolke
my sme zatial zdravi,ale toto pocasie,hlavne rana,nas moze este prekvapit 😒
davate detom v tomto obdobi nejake vitaminy?my sme zacali uzivat imunoglukan-tablety a som s nim spokojna 😵

andrea.m
11. okt 2007

nedávam

maruschka
11. okt 2007

Vitamíny nedávame,iba ovocie a zeleninu,nie som zrovna za syntetické,som za prírodné,tie sa zúžitkujú lepšie.
Inak dneska ráno nás bolel zub.Včera mali ten ovocný deň a vliezlo jej tvrdé jabĺčko do rozvŕtaného zuba,ktorý jej zubárka čistila a tak nevylezie z postieľky ani za ten živý svet.Tak ju dneska zasa nechávam doma,nech to nejako premaróduje a keď nie,tak v pondelok ideme do Trnavy k zubke.A aj ja,teším sa nenormálne 😅

roasha
11. okt 2007

ahoj mamulky,my mame prave laryngitidu,do vcera rana som bola hore od 0030h,v noci mala schytala zachvat kasla/taky hrozny,az des/,dovtedy vobec nezakaslala,iba nadcha,tak som sa hrozne zlakla,uz som do rana bola v pozore.dostali sme dalsie 2sirupy/ostatne ma nastavene z alergologie/,tak mame toho tolko,ze neviem co jej mam davat skor.ostali sme doma,uvidime ako bude,mame este pockat,ci nebude treba zajtra antibiotika.

ramzesa
12. okt 2007

tak mamule,dnes sme boli na kontrole pretoze sa mi nepacilo ako maly rano kasle a sem-tam je zachripnuty...a dalsi tyzden doma 🙄 . Uz som z toho mimo 😕 . O chvilku bude mesiac,co sme neboli v skolke. Este sme tento mesiac ani sek nedostali,co sme tam neboli. Som sa pytala,tak Dr. vravela,ze ten statny prispevok nam odpustia ak cely mesiac tam nebude. Aj som tam volala,ale aj tak nejaky ten skolkarsky prispevok zaplatime 😕 . Ake s tym mate skusenosti? Aspon daco usetrime na tie sirupy a kadeco 😝 .
Inak ja davam aj vitaminy Pikovit cmulacie tabletky a kupujem ovocie,ale nejako to nezabera 😖 . A zelenina, no paradajky a papriku papame,ale inak neviem,aku zeleninu, ta je zozahradky este, ale v obchodoch je to dost bieda. Tiez pomaly taka synteticka zelenina ako tie umele vitaminy ☹ .

roasha
12. okt 2007

no my sme zacali odkaslavat,tak som nesla k dr.pre antib.aj tak by som bola nerada,naposledy brala v juli,a pnc nemoze,tak vsetko liecime sumamedom.uvidime,aky budeme mat vyter z krku,dufam sa to nezhorsi cez vikend,aby sme neleteli na pohotovost.mala papa ovocie,aj zeleninu,ale davam jej aj detske multivitaminy,aj vitaglukan.nebojte sa ani"umelych vitaminov",ja s tym nemam problem/som chemik/. 🙂 🙂 🙂

andrea.m
12. okt 2007

nechcem provokovať ale mi sme až na nejaké drobné soplíky zdravííííí 🙂

melory
13. okt 2007

ahojte ...tak napisem vam ako mi sibe na materskej, v piatok som sla do skolky a povedala kucharke, nech nedaju koprovu omacku hugovi co je zajtra na obed {stvrtok to mal byt}...ona si to zapisala...bol piatok a ja som mala stredu 😨

andrea.m
13. okt 2007

melory 😀 😀 😀 nebojaj vyrastieš z toho 😀 😀 😀

roasha
13. okt 2007

melory,to je ok,ale ktovie,aky den mala kucharka?... 😀 😀 😀

andrea.m
15. okt 2007

ahojte,ako obliekate deti do škôlky.ja som dnes dala filipkovi zimnú bundu ale na nohy iba botasky no videla som v šatni už aj zimné topánky a jedno dievčatko už prišlo aj v rukaviciach.

ukana
15. okt 2007

andrea, ja malemu davam pancuchy, teplaky, tielko, tricko, zimna bunda. Dnes som mu uz dala zimne topanky, u nas " na severe" uz riadne mrzne, len cez obed je teplejsie 😉 Stale ho ale nebabusim do 10 vrstiev, ved co mu potom budem davat v zime pri -15C?

vesi
15. okt 2007

ahoj, ja som tiež dala dcére ráno zimnú bundu a botasky, zimné topánky jej ešte nedám, ale asi jej dám do botasiek na pančuchy ešte ponožky 😉

andrea.m
15. okt 2007

filipko nosí tielko,natelník,pancuchy,tepláky,mikinu,zimnú bundu,čiapku normál úpletovu na hrubú sa mi vidí skoro a botasy,aj na šál a rukavice je ešte priskoro podľa mňa.neviem čo by som mu potom obliekla v januári

renca3
16. okt 2007

Tak tu v BA je asi este babie leto, lebo pancuchy este nehrozia.
Hore tricko, 2 mikiny a tensia bunda. Na hlavu siltovka, na nohy poltopanky.
Predsa tu mame teplejsie.
Ale vseobecne nie som za teple obliekanie. Pokial mi syn nepovie, ze je mu zima, nebabusim ho.

zgurkaa
16. okt 2007

Andy aj my uz dva dni nosime zimnu bundu, rano odchadza do skolky okolo 6.30 hod a to bolo dnes okolo jedneho stupna. Pancuchy, botasky, teplaky, sal, ciapka, tielko, tenke tricko a tenka tepl. bluza.

andrea.m
16. okt 2007

dnes už mala zimné topánky polka triedy.som zvedava čo budú nosiť do snehu.filipko nosí botasy bez ponožiek.dohodli sme sa že ked mu bude ráno zima na nohy tak mi povie a dáme ponožky.

andrea.m
17. okt 2007

filipka niesol do škôlky manžel 😀 mám veget

ukana
17. okt 2007

ja sa riadim podla seba, hlavne ked rano zoskrabavam namrazu z auta, tak som ako cencul 😀
renca, tak vam zavidime to teplo 😔 ale u nas poobede bolo tiez fajne teplo, len ked zajde slniecko, tak hned teplota klesne na 2C. rano je -5C, ked ideme do skolky. To tak u nas v horach 😀

renca3
17. okt 2007

brrr, ze -5, to je uz fakt zima. 😒

maruschka
17. okt 2007

U nás tiež funguje zimná bunda a čiapka.Ale včera si silou-mocou vydupala,že si dala do škôlky takú čiapku podšitú takou huňou-však viete ako to vyzerá,všade to teraz predávajú.A prišla zo škôlky,totálne mokrá hlavička a do večera teplota 38,7 a pekne aj zostala doma do konca týždňa.Bolela ju hlava,bruško,zle jej bolo.A dneska si tu behá,ako keby jej včera nič nebolo.Ale do škôlky ju nedám,čo keby jej ešte niečo bolo a ostatné deti by ochoreli alebo ona ešte viac. ☹

ukana
18. okt 2007

Baby, mam na vas taku otazku, nejdem zakladat novu temu, je to pre maminy skolkarov, tak pisem sem.

Uz viete, ci je vase dieta pravak alebo lavak?
Uprednostnuje niektoru ruku?
Dnes ma zastavila Matkova ucitelka, ze ktoru rucicku Matko pouziva pri kresleni. Lebo si vsimla, ze ich strieda. On aj pri jedeni, ktora je blizsie ku lyzicke, tu pouzije 😀 . Vobec nevieme, ci je pravak, alebo lavak. Su na to nejake testy? Dokedy by sme to mali mat ujasnene? Nechceme ho nejak prerabat, ak by mal byt lavak, nech je, ale mi v tom nemame vobec jasno. s ucitelkou sme sa dohodli, ze to nechame tak, a uvideme. ☹

certica
18. okt 2007

ukana, urcite su nejake testy, ale neporadim ti. len moja skusenost osobna z detstva: tiez som striedala ruky, hlavne pri kresleni, ale nakoniec som uprednostnila pravu, takze aj pravou pisem, ale vacsinu ostatnych cinnosti, hlavne sport - loptove hry, drzanie rakety, trebars gitara a pod. robim vylucne lavackou a co sa jedenia tyka, som pravak, ale trebars pri jogurtoch som si zvykla drzat lyzicku v lavej 😀 . inac pisat viem vcelku aj lavou, i ked som ju nepouzivala, len to je take nevycvicene, nevypisane
tak a teraz budte mudri 😅

andrea.m
18. okt 2007

ukana filip je pravák.od malička uprednostňuje výlučne pravú ruku.tami zatiaľ používa obodve ale ona je ešte malinka-dnes ma iba 9 mesiacov.myslím že psychlogička by vedela poradiť.

ukana
18. okt 2007

asi to budem riesit, ked pojdeme najblizsie k pediatricke, alebo na patrocnej prehliadke 😒 .
Certica, moj muz je pravak, ale ked je, tak pribor drzi opacne a je lavou rukou. tiez si myslim, ze Matko bude pouzivat obe ruky, ale jedna je asi viac dominantna, len ako zistim ktora. 😒

certica
18. okt 2007

ukana, ja myslim ze v tomto veku uz sa to urcite da zistit na nejakych psycholog.testoch. ja uz to teraz neriesim, nastastie som nemala nikdy problemy, ci uz v uceni a pod. alebo nejakeho psych.charakteru (si myslim 😀 ), ze nie som vykrystalizovana. mozno je to aj trochu dedicne, moj otec je zas na vsetko pravak, ale lavackou dokaze perfektne pisat, lepsie nez ja a to lavu naozaj nepouziva.

kedysi som citala (ale ci to je pravda neviem), ze dominantnu ruku zistis napriklad tym, v ktorej ruke drzis zub.kefku (ja ich striedam 😉 ) alebo ktorou rukou si vytieras zadok (pardon) 😅

andrea.m
18. okt 2007

ukana popros pediatričku nech ťa pošle k psychologičke.maťko sa bude hrať a ona pomedzi to zistí všetko čo bude chcieť. 🙂

maruschka
18. okt 2007

ukana,naša malá škôlkárka veľmi dlho používala obe ruky na všetko.To bolo jedno či ľavá,či pravá-raz kreslila s ľ. raz s p..A až teraz niekedy neskoro na jar sa ustálila na pravú ruku.To je asi individuálne.
U nás sa stal taký prípad,že učiteľka nanútila maličkého ľaváka,aby sa naučil písať s pravoju rukou-neviem z akého hlúpeho dôvodu.A dotiaľ ten maličký nemával vôbec žiadne problémy dokonca bol najlepší v triede a ako ho začala nútiť písať pravou sa začal zhoršovať v učení,neišlo mu zapamätať si vôbec základné informácie a celá rodina bola z toho nešťastná.A naozaj veľmi dlho mu trvalo,pokým si ten jeho mozog zvykol na tú pravú ruku..

lasenka
18. okt 2007

ukana
mame ten isty problem, Matusko pouziva raz lavu-raz pravu rucku, podla toho ako mu pasuje, no ja to zatial nechavam tak. buduci mesiac mame 4 rocky a ucitelka mi povedala, ze s tym mame este pockat 😉

maruschka
18. okt 2007

jej,naše detičky v škôlke dostali nový veľký TV aj s DVD.Dneska nám ho pani učiteľky hrdo ukazovali a keď som prišla pre malú,tak všetci sedeli ako v kine a pozerali Popolušku.Malej sa to veľmi páčilo a hlavne to,že tak sedeli,už len pukance im chýbali. 😀