Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

vka
13. dec 2007

no ty si super no podobne ta piratologia vyzera by ť velmi zaujimava ale asi pre mojho 3,5r ešte skoro a pre dceru hodiny aby sa naučila asi by už bolo načase no nie

ukana
13. dec 2007

ta knizka s hodinami je s magnetmi 😉, podla nej by sa to mohla naucit. pre maleho mozno nejake Lego s Piratmi, alebo kniha je aj z filmu pirati z Karibiku, to by mohlo byt pre neho 😉

vka
13. dec 2007

no može byť dobra poobzeram sa po nej myslim tu s hod a pre toho drobca je mu to jej jdeno len nech vidi meč vojakov a a bude pracuješ v knihkupectve juj ja ked vojdem o knihkupectva tak ta vona z knih jej 🙂 🙂

adkap
14. dec 2007

Maminky aj vam sa stane ze vam deticky povedia ze dostali v skolke nazadok? Aky mate na to nazor?
DAKUJEM!

vka
14. dec 2007

no na zadok nie ale moj malý vravi že minule dostal na zadok tak neviem ale pytala som sa ho ako to bolo no priznal sa že vystrajal ale že iba slabučku ale aj tak nemala by ich tam učitelka trestať inač do kuta chodia deti často mala by o rišiť tym že to povie rodičom no nie ale ked sa deti v školke nezmestia do kože tak podla mna niesu zaneprazdnene nejakou činnostou no nie?

adkap
14. dec 2007

No ono je to tak ze ona len zrazu povie ze nieco urobila a dostala na zadok ale nikdy neviem ci naozaj alebo len splieta i ked sa hovori ze co vam dieta spontane same od seba povie je pravda ked sa ho zacnete vypytovat uz komoli piate cez deviate hlavne u mensich dedi samozrejme. Zatial to nijako neriesim lebo skolku mala miluje a ucitelky ma tiez velmi rada do skolicky sa hrozne tesi ani domov nechce ist a to sme zacali v septembri. Ale ja som tiez robila ucitelku v skolke a ani ma nenapadlo ich capat ci bit ani ked boli zli vzdy som si hovorila nech si ich biju rodicia ja mam na nich ine paky a aj tak bolo posluchali ma ako hodinky.

vka
14. dec 2007

možno ich ťapnu zo srandy alebo......nejaka prisnosť im nezaškodi ale ani nepomôže moj zasa ma dosť prisne učitelky a ked dojde domov tak nevie čo zo sebou akoby nemal všetkých po kope proste ventiluje sa na ukor mojich nervou 😒

renca3
15. dec 2007

adkap...ked sa mala tesi do skolky, neriesila by som to.

adkap
15. dec 2007

ved ja to neriesim :ň len ma to trochu skrie kazda mama chce aby dietatku bolo vsade dobre a neprichadzalo do nejakych neprijemnych situacii 😀

maruschka
17. dec 2007

adkap,u nás v škôlke pani učiteľky trestajú detičky tak,že ak nejaký drobec neuposlúchne ani po upozornení,tak ho jednoducho posadia za učiteľský stolík a tam sa hrá sám-dcéra mi hovorila,že väčšinou si tam skladajú puzzle-skrátka na chvíľu ho vylúčia zo skupiny..a potom sa vráti naspäť. 🙂
Inak dneska decká piekli v škôlke vanilkové rožteky.. 😀 😀 Keď som prišla pre malú skoro som odpadla-toľko informácii na mňa vyblafla 😲 :keď bola na Mikuláša chorá,tak nemohla byť na mikulášskej besiedke ☹ a tak jej odložili balíček do skrinky 🙂 -inak sme naň neprispeli ani korunou,lebo to bol darček od obce pre decká 😨 😵 .No a ráno,že ich dali do jednej skupiny a hrali sa v dolnej triede a potom ich poslali sa pozrieť do hornej a tam mali pod stromčekom kopec nových hračiek pre škôlku 😨 😨 😨 - bábiky,oblečenie,autíčka,knižky,zvieratká,lekárničky..tiež to zasponzorovala obec.. 🙂 🙂
Tak sa aspoň tešia na sviatky a parádne to dnes oslávili-malá je nadšená hlavne z toho,ako miesila cesto na tie rožteky-malá cukrárka.. 😀 😀 😀

ukana
19. dec 2007

ahojte, vidim, ze pripravy na Vianoce vrcholia, uz aj konika zanedbavate 😵 . VKA, pekne fotky, aka si ty modelka 😕 😕 Ja svoju foto radsej nezverejnujem 😅 😝
Tak nech ste hlavne vsetci cez sviatky zdravi a stastni!

vka
19. dec 2007

Ukana dakujem ja sa celkom rada škerim deti si zdobili stromček v izbe aj som to fotila aj sem hodila ale neviem čo sa stalo a fotky zmizli ale ved boli iba dve potom hodim viac s vianočnými 😉 😉 aj tvojej a vlastne všetkým rodinkam krasne vianoce a nech sme zdravi ešte keby sneh napadal neviem ako u vas no my nemame a tak by to aspon naladu dvihlo idem upratovať lebo mužik mi ten počita preda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

renca3
19. dec 2007

ahojte...no je pravda, ze casu je pred Vianocami menej na Konika.

Dnes mal maly v skolke vianocnu besiedku. Velmi som bola milo prekvapena jeho vykonom. Az sa mi slzy tlacili, take boli tie deturence podarene.
Dostali darceky a jeden darcek dali rodicom, ktory vlastnorucne robili.
Mile to bolo. 🙂

andrea.m
19. dec 2007

naši mali vianočnú besiedku včera a filipko nebol lebo je chorý.je mi to veľmi ľúto.dnes tu bola kamoška porozprávať mi aká bola besiedka a vraj učiteľky boli sklamané že filipko ochorel lebo je veľmi šikovný spoliehali sa že potiahne program.trošku ma to zahrialo pri srdci ale aj tak by som ho radšej videla vystupovať.

lasenka
20. dec 2007

ahojte 🙂
my sme boli v stredu tiez na vianocnej besiedke, bolo naozaj krasne, lebo Matusko prvy-krat verejne vystupil bez slzicky 😉 doteraz sme stale plakali a sedeli mamke na kolenach 😢 no toho roku to bolo naozaj super, som na neho velmi pysna 😎

vka
20. dec 2007

no naš vianočnu besiedku može mať tak akurat doma ale v našej školke maju deti vianočne posedenia same pre seba myslim tym že rodičov nepozývaju ale bolo by to pekne Andrea aj naš do školky nechodi 2 týžden boli sme chorý a on patri medzi tie zhovorčive a šikovne deti ked bolo vystupenie pre starých rodičov tak velmi vela sa prejavoval či v tanci v predu či v divadielku ako hlavna postavička a dcera to iste tiež je velmi šikovna aj teraz o 10 00h maju vianočnu akademiu tak ideme sa pomaličky zberať

andrea.m
24. dec 2007

Krásne sviatky Vianočné,veselé cesty polnočné,
pod stromčekom veľký dar,na Silvestra pekný bál.
Na tom bále ľahký krok a šťastný Nový rok
praju Filipko, Taminka, Marek, Andy

lasenka
31. dec 2007

ahojte 🙂
ako prezivate prazdniny? my sa uz tesime do skolky 😀
je velka skoda, ze nepadal sniezik, aspon by sme sa vonku vyblaznili... a tak chodime len na prechadzky alebo sa hrame na dvore... kedy nastupuju vase dietky do skolky? lebo my az 8.1. 😵

katka23
31. dec 2007

ahojte.no nas matko ma ovcie kiahne takze prazdniny nic moc ☹

mamiska
31. dec 2007

ahojte maminky, tak ja som tu dnes prvykrat 🙂 od 7.1.2008 budem urcite musiet cerpat od vas rady a skusenosti, lebo moja 3rocna dcerka ide prvykrat do skôlky 😀 tak uvidime, ci sa dokaze zaclenit medzi deticky. Ona je skôr dospelacky typ, deti moc nemusi...tak mam trosku strach.
Prajem Vasim rodinkam krasneho Silvestra a uspesny start do Noveho roku

vka
31. dec 2007

ahojte mamiska školka dieťatu velmi prospieva musiš čakať najhoršie ale to po par tyždnoch a možno dnoch prejde a do školky sa bude tešiť no mojim deťom nejak šškolka a ani škola nechyba tiež sa nastupuje 8 januara 7 idem s malým na urologiu s pipikom tak uvidim či to nahodou nepotiahneme dlhšie mam predtým strach ale hadam to zvladneme tak krasneho silvestra a ešte krajši nový rok 2008....ako zvlaštne sa ti piše 😉

lasenka
2. jan 2008

ahojte 😉
este len nedavno som tu nariekala, ze nenapadal sniezik, a je tu... huraaaaa 😀
ako prazdninujete? my sme vonku pred obedom a po obede, uz mi to zacina liezt na nervy 😵

berunka
2. jan 2008

ahojky maminky🙂 zatim jeste miminko nemame,ale s manzelem jsme narazili na tema jak dlouho muze byt trilete dito ve skolce kdyz se maminka vraci normalne po materske do prace? je to 4 hodiny denne nebo kdyz je to po materske muze byt dite ve skolce normalne na cely den? dekuju moc za info 😉

mamiska
2. jan 2008

ahoj Berunka, moja dcerka ide 7.1. prvykrat do skôlky a ze ak sa mi da mozem tam ostat prvy den s nou, inac tam bude normale cely den. Mozno ti ostatne maminky napisu nieco ine, ale ja mam taketo info. 🙂

andrea.m
2. jan 2008

berunka môj filipko nastúpil do škôlky ako dva apol ročný a od prvého dňa tam bol celý deň teda od 8.00 do 15.00 lebo ináč nám to nevychádzalo ak som nechcela prísť o prácu.

anma2
2. jan 2008

ahojte..chcela by som sa poradit...moja dcera je alergicka a nesmie jest mliecne vyrobky[okrem activii],moze papat vsetko len zo zahustenou sojou...mlieko len sojove ☹ ☹ ...
ked spapa nieco mliecne tak mame hned hnacky ☹
chcela by som vediet ako to v skolkach riesia....
chcela by som ju dat do skolky,ale velmi ma nelaka kvoli jej alergii a raz tam musi ist...

lasenka
3. jan 2008

berunka
moj maly nastupil do skolky uz ked mal rok a 10 mesiacov a nechavala som ho tiez na cely den... musela som, ine nam neostavalo, a bola som velmi spokojna, lebo sa tam naucil vela veci 😉

andrea - ahoj 🙂 ako sa mas? ako prazdninujete?

anma - dieta s roznym druhom alergie ma individualny pristup v strave, takze kludne chod do skolky a vysvetli ucitelke svoju situaciu, mali by sa ti prisposobit - teda aspon u nas to tak je 😉

miritu
3. jan 2008

ahojte koacky... aj moje dievcatko ide buduci tyzden do skolky 1krat. 7.1. sfukne 3 sviecocky a 8.1. masirujeme do skolky... 😒 Ja uz som vcera nastupila chtiac-nbechtiac do prace (uzt teraz mi chyba materskaaaaa 😝 ) tiez mam obavy ako to dcerka zvladne.. ci bude jest.. spat.. ide totiz na cely den... supom. Radila som sa s ucitelkami aj riaditelkou vsetky mi odporucili cely den. Iba v priapde ze by boli nejake vaznejsie problemy s adaptaciou by sme ju brali skor. Ale vraj je najlepsie dat hned na cely den aj starsi syn nastupil hned a ja som to zvladala asi horsie ako on 😉 ....

ale vsetko zalezi... od roznych veci. Som zvedava ako to zvladnu Vase dietky.. Drzim vsetkym palce.

andrea.m
3. jan 2008

lasenka ahoj.cez sviatky sme boli u našich tak v pohode lebo nás bolo veľa tak sa decka roztratili ale od včera som s nimi sama a poviem ti už aby bol pondelok.treba mi vybaviť ešte kopu vecí okolo školy a absolvovať to z 2 deťmi-ee.stačí že to budem musieť zvládnuť s tamarkou.čaká ma ťažkých 5 mesiacov.

janazuza
3. jan 2008

anma, ak ma malý alergiu, chod do škôlky sa porozprávať, v niektorých škôlkach varia aj pre alergické deti. Náš malý chodí s chlapčekom, čo ma alergiu na mlieko a dalo sa to riešiť( ak majú napr. krupicu, tak mu nosia desiatu z domu)
Najlepšie bude sa v škôlke dohodnúť aj s kuchárkou- vedúcou jedalne 🙂
Kedy končia prázdniny v školke a deti idú do školky v pondelok či utorok? nejak som zabudla 😉