Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

renca3
21. júl 2008

my este tento tyzden (posledny) skolkujeme. potom si neviem predstavit denny rezim. mensieho neviem uspat, ked je skolkar doma.

lenand
21. júl 2008

aj u nas sa este tyžden školkuje a potom doma keby sa ešte počasie umudrylo tak by bolo super

lenand
23. júl 2008

čavte školkari už by sa to počasie mohlo umudrit ved deti su zavrete v školke a nemožu ist ani na dvor sa pohrat ☹

andrea.m
23. júl 2008

no to máte super ked sú v škôlke tam im aspoň nejaký program spravia aj ked prší ale môj je doma a neskutočne sa nudí.

renca3
23. júl 2008

to je fakt andrea, ze tam maju kamosov a ucky uz nieco vymyslia. ale mohlo by sa oteplit od buduceho tyzdna.
dazda uz stacilo. 😒

lenand
23. júl 2008

no dažda už je dost a od buduceho týždna bedeme mat v školke prazdniny na 3týždne tak dufam že už bude lepšie počasie aby sme chodili vonku a nesedeli doma 🙂

kajdzas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
debra
24. júl 2008

ahojte...môžte mi poradiť?už ste očkovali detičky vakcínou pneumo 23?nás to len čaká ☹ ale neviem,či mi ju dokina zaočkuje,keď má kašeľ,ale to ho má už takmer pol roka...ako nastúpila do škôlky,tak je stále xorá...a to pneumo sa ešte vraj preočkováva?dakujem za odpovede

lenand
24. júl 2008

tak mi ešte zajtra do školky a potom prazdniny
debra ja chcem dat oliverka tiež zaočkovat ale nie pneumo 23 to moja doktorka odporúča len detom nad 5rokou ale aj tak musím počkat lebo ma slabú imunitu a musia mu zaučinkovat vakcíni a až potom lebo by vraj hned mohol ochoriet tak nam povedala že tak 3 mesiace nech berie a teraz už je 1.5 mesiaca

andrea.m
24. júl 2008

debra neviem či ti poradím.ja davam tami preočkovať proti pneumokokom prevenarom a viem akurát to že sa neodporúča očkovať cez extreémne tepla. takže už mesiac mam vakcíny v chladničke lebo najprv bolo teplo a teraz ma dokina dovolenku. ale chod normálne za dr a dohodni sa s ňou.

mamiska
24. júl 2008

ahoj Debra, ja som dala Bianku zaockovat pneumo 23. Kazda Dr. hovori nieco ine...ta moja nam povedala, ze netreba nic preockovat. Mala mala 3 roky a 4 mesiace a bez problemov dostala tu vakcinu...a s tym kaslom, no neviem, dieta by malo byt 100% zdrave. Viac ti neviem poradit. Viem, ze deti liecia ATB ked su pred zaockovanim chore...

debra
24. júl 2008

mamiska a ty xodíš ku ktorej dr?ja k Hunákovej,na Červenom,to mi ona poradila tú pneumo 23,ja jej inak dnes volala,ale mala pacienta,tak mi sestrička povedala,aby som prišla v utorok o 10.tej a dokina mi už povie,či zaočkujeme al ne,kašel nevadí,len podla toho aký je,vraj ju musí vyšetriť najskôr,tak neviem ani ja 😒

lenand
26. júl 2008

tak mi už mame prázdniny tak dufam že sa počasie už zmení dnes svieti slniečko super 😀

mamiska
26. júl 2008

ahoj Debra, tak to mame rovnaku dr. 😀 je to aj moja dr. z detstva 😅 manzel jej volal, ze neni problem, bolo treba prist len po predpis, hned som utekala vedla do lekarne a ockovanie bolo vybavene. Mala je zaockovana tiez tym Pneumo 23. Viem, ze sa ma pytala, ci sa Bianka nestazuje na nejake bolesti napr. hlavky, hrdielka...my tam totiz chodime len na ockovania a raz co sme brali ATB 😝 tak sme sa tam mozno ani nestretli ☹ Kedy ma Vikinka narodeniny?

debra
27. júl 2008

ahoj mamiska,Vikinka je augustová,21.aug. bude mať už 4 rôčky..a tvoja Bianka?no my sme sa tam minulý rok k nej naxodili dosť 😀 ,lebo Viki bývalá xorá,nič vážne,len obyčajné škôlkárske xoroby,dúfm,že tento rok nebude tak často xorá,lebo ja mám nastúpiť do práce od polky augusta a to si nemôžem dovoliť byť už doma...a ty si potom mladučká,keď si ešte aj ty xodila k Hunákovej 😉 ja už k nej nexodila,ale môj brat mladší áno..
a si spokojná s dokinou?ja áno,aj sestrička je milá

mamiska
27. júl 2008

ahoj Debra,
nasa Bianka je 2.12.2004, no neviem ci som taka mladucka 😎 😀 ale pamatam si ju este zo strednej, prednou bola taka starsia dr. no meno mi vyletelo 😕 to bude tymi rokmi 😝 tu som mala od narodenia...
zatial som spokojna, sestricka je tiez v pohodicke, stale usmev na tvari, este som sa nestretla s cimsi negativnym u nich, co som veelmi rada...chodime fakt len na ockovanie. Bianka bola chora 1x. Ja som zatial bez prace 😝 ale vsak to maminy poznaju, tak drzim palce, nech je Vikinka uz len zdrava a miminka moze zarabat 😉
Kde chodi Vikinka do skolocky?

debra
28. júl 2008

to je náhoda aj ja xodila na červený kríž k Hanzelke??neviem presne či táto,lebo tam vtedy boli 2...a mala ju tiež od narodenia,ale potom,po prestúpení na strednú som si zmenila dokinu,na Gympli Tajovského a mám ju doteraz...mamiska to môžeš byť len rada,že je malá zdravučká,ja som si s touto užila minulý rok,xvalabohu,že bola doma a nerobila nikde,lebo neviem,s kým by bývala...nebola nijak vážne xorá,našťastie,len stále kašlala,nádxy,občas horúčky...bola aj na alergoimuno...ale testy dopadli dobre,a čo ma štve,že jej majú ísť asi vyberať mandle,a volako sa nevieme vybrať na krčné,ešte jej má dokina pozrieť,či sú zväčšené al nie,a či ix vybrať al ne...
boli sme aj tento rok pri mori Hunáková odporučila,pre časté infekty horn.dýxacíx ciest,ale žeby jej to nejak pomohlo,to nemôžm povedať.... ☹
Vikinka xodí na Poniky do škôlky/je to na dedine/,preto,lebo tam robí moja mama,tak ju tam vozí a aj poobede ide so starkou Viki domov...tak mám po starosti... 😎 ale občas si Vikinka vyžaduje,aby som šla aj ja po ňu...ale od aug to nebude možné,ked idem pracovať...len sa modlím,aby tak často nebývala xorá,lebo nevm čo budem robiť...
a ak sa môžm spýtať ty si aký ročník?ja ´81.a vy ste priamo z BB?a tvoja Bianka kam xodí do škôlky?

debra
28. júl 2008

mamiska...však ja ťa na 98% asi poznám!!!!!však my sme asi xodili na rovnakú základku,do Poník,ja o rok staršia a ty si xodila so Zuzanou Pinkovou,Bibou,Skamlovou....že?už viem asi kto si,to je sranda,pozerala som si tvoj album,malá kočka,riadna okanka po tebe... 😉 skús hádať kto som,kukni album,možno si spomenieš,no to je náhoda teda....že?a vieš podľa čoho ťa asi poznám??lebo na jednej fotke z albumu si odfotená s Holíkovcami,Robom a Evkou,s ktorou xodil...no sranda

debra
28. júl 2008

alebo sa možno mýlim??? 😅

mamiska
28. júl 2008

ahoj Debra( Dena), no jasne, ze ta poznam, ze ma to hned nenapadlo...ono to s tou fotkou, bola trosku aj moja "taktika" 😀 no tak svet je ozaj maly 😀 Ja som ta videla raz z autobusu, Vikinka bola este v kociku 😵 a ja som sa trapila, ze si mi nejaka povedoma, no nepozrela som tvoj album - chyba 😔 sa normalne smejem, ked si mi pisala, ze musim byt mlada 😀 vsak je medzi nami len rok rozdiel a medzi nasimi detmi len nieco cez 3 mesiace. Vikinke sa chodi dobre do skolocky, ked starka tak dobre vyvara 😉 vsak aj ja som odchovana na jej strave 🙂 My uz nieco cez 2 roky byvame v BB, predtym u nasich doma...Bianka chodi do skolky v Radvani...sa tesim ked sa stretneme... 😉 hodim ti do IP moj mail, keby cosi 😎

debra
28. júl 2008

miska,no tak kukni IP,ti odpísala 😉 ,moja malá ešte nedrixme,si šomre v postielke,ma ide poraziť...no ona ešte spí v postielke,ale ja som v podstate aj rada,aspon sa nestrepe nikde 😀 no rok je medzi nami rozdiel,a možno ani to,však ja tiež augustova ´81...a z tvojej bývalej triedy tu neni nik...xixi,to ja len tak...z našej určite nik,nemám s kým kecať 😠 juuuj aj my by sme radi mali vlastné bývanie,ale to je hudba budúcnosti,ved bohviekedy to bude možné,nexcm moc bývať s našimi...ńooo na maminej strave všetci odxovaní... 😀 😀
tá tam celý život bude robiť
inak zajtra idem malú očkovať proti pneumokokom vakcínou pneumo 23,a nevieš kde to očkujú?do nôžky,či rúčky?a nemala ti malá nejakú reakciu potom?nebolela ju noha alebo tak?

mamiska
29. júl 2008

ahoj Denka,
tak z nasich som tu nepostretla nikoho, si jedina 😉
a co sa tyka toho ocovania mali sme na vyber - bud rucicka, alebo nozicka, tak si vybrala nozku 😉 my sme zatial nemali ziadne reakcie co sa tyka ockovania, vsekto sme znasali na vybornu, bez akychkolvek problemov...no dr. povedala, ze sa moze trosku stazovat na bolest v nozicke, preto ked sme dosli domkou urobila si pohodlie a nenamahala nozku nejakym behanim...drzime palce, nech vam vsetko dobre dopadne a Vikinka je spokojnucka 😵 a ty tiez...

debra
29. júl 2008

no my už máme po očkovaní,ja som doktorke hovorila,že ešte sem tam kašle,hlavne ráno,ked vstane,ale je to zo začiatku taký suxý kašeľ,kým sa vykašle a potom je dobre...tak ju popočúvala,ale dýxanie mala čisté,tak ju zaočkovala,ja som ju do ramena,nie do nôžky,lebo ona behá v kuse, 😉 a kebyže ju zaočkuje do nôžky,tak by nemohla ju namáhať,a to by sa jej nepáčilo,len tak sedieť 😀
mám ísť s ňou aj na krčné,ale sa tam volako neviem dostať,nexce sa mi tam s ňou ísť,hlavne preto,lebo sa obávam,že mi povie,aby jej dala tú mandlu vybrať..viem,neni to nič strašné,ale ja sa obávam obyčajného očkovania,ked idem s ňou,nieto ísť do nemocnice na zákrok... 😒
ja by jej najradšej nevyberala tie mandle,uvidíme čo povie krčná.... 😉

mamiska
29. júl 2008

ahoj, no to som rada, ze mate ockovanie za sebou 😉 Ja zatial ten problem s Biankou nemam, no keby prislo k tomu, ze treba mandle vybrat, urcite by sme to riesili v co najkratsom case...
Male dieta znesie lepsie bolest ako dospely, mam vlastnu skusenost, mala som cez 20 rokov, ked mi ich vyberali a 3 tyzdne som bola len na caji, co som mala take bolesti usi...no hroza 😝 My mame nastastie znamu na ORL a ta nam hned len co sa mala narodila, ze keby cosi, je na telefone dnom a nocou 😕 tak aspon v tomto mame trosku vyhodu. Drzime palce 😉

andrea.m
30. júl 2008

nás čaká očkovanie proti pneumokokom vakcínou prevenar. už ju máme doma v chladničke, ale pôjdeme sa očkovať až niekedy v septembri lebo vraj sa neodporúča v týchot horúčavach.

debra
1. aug 2008

ahojte...mamiska,aj my máme známu na orl,v novamede...teda oco sa s nou dobre pozna,tak jej idm zavolať v pondelok a pojdem s nou niekedy cez týžden,nex jej tu mandlu pozrie..

andrea.m ja tiež mala vakcínu v xladničke a ešte som nepočula o tom,že by sa nemalo očkovať v horúčaváx,je mi to divné 😨 a to ti hovorila dokt?

martina.d.
4. aug 2008

ahojte, ja idem dať synčeka zaočkovať 2. vakcínou proti pneumokokom. Tiež skladujem vakcínu v chladničke. Volala som doktorke a povedala mi, že sa nemám obávať spojenia očkovanie - horúčavy. Tak uvidíme. Podám info. Prvú vakcínu zvládol super, ani nepípol. 😀 A nemali sme našťastie žiadne reakcie. 😉 🙂

mamiska
5. aug 2008

ahoj Martina.d, mensie deticky treba preockovavat? Uz tomu vobec nerozumiem ☹ Prosim vysvetli mi to. Dakujem

lenand
5. aug 2008

mamuska male detičky do dvoch rokou sa 3krat preočkuje proti pneumokokom a detičky od 3 rokou stači zaočkovat iba raz ak su očkované prevenarom aspon mne to tak vysvetlila moja doktorka 🙂

martina.d.
5. aug 2008

dcérka mala 2,5 roka, keď sme ju očkovali proti pneumokokom. Dostala len jednu vakcínu. Synček, keďže je ešte malý, do jedného roka sú 3 vakcíny. Takže ešte jedna nás čaká.
Podľa mňa, ani doktori v tom nemajú celkom jasno. Sú rôzne názory na počet očkovaní. Ja som rada, že sme už nemuseli dcérku preočkovávať. A u synčeka je to šťastie, že pri injekciách neplače. 😀