Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

bibinka
24. dec 2008

Spokojné Vianoce prichádzam priať,
aby človek človeka mal stále rád.
Aby jeden druhému viac šťastia prial,
aby tento Nový rok za to stál.

Alexander, Filipko, Bibinka 🙂

capy
30. dec 2008

ahojte viete mi niekto povedat o skolke na lachovej? dakujem. od januara tam nastupujeme tak aby som vedela co mozem cakat

lasenka
30. dec 2008

dobre ranko Skolkari 😉
kde ste vsetkyyyy????? 😕

ukana
30. dec 2008

halooo, ja som tuuuu 🙂 prajem vam veseleho Silvestra a stastie a zdravie v novom roku 2009 😵 idete niekde aj s detmi na Silvestra? Ja budem s Matkom sama doma, ale celkom sa aj tesim 😎 😎 😎 nikde sa mi nechce 😵

lenand
30. dec 2008

čavte aj ja vam prajem veseleho silvestra a hlavne štastie a zdravie v novom roku 2009 😵 mi budeme mat na silvestra navštevu tak už dne mužik prichystal boršt a zajtra pečieme ešte kačku tak uvidím ako sa nam podarí beti sa tešia hlavne na ohnostroj a detské šampanské tak strelivo sme včera nakupili tak nech majú radost 🙂

lasenka
31. dec 2008

vsetko naj naj naj v novom roku, aby bol lepsi ako minuly 😵

andrea.m
31. dec 2008

všetko najlepšie v novom roku 2009 😀

binki
4. jan 2009

ahoj, holky, chcete mi pomoci se školní prací? mám dotazník pro maminky/tatínky, týká se tématu školek a dětí.
pokud ano, písněte mi do IP emailovou adresu, kam ho můžu poslat. díky moc, binki

melory
6. jan 2009

ahojte kedy sa ide do skolky???

lasenka
6. jan 2009

melory - my nastupujeme az v pondelok, 12.1.... no co viem, niektori nastupuju vo stvrtok 8.1.

renca3
6. jan 2009

my uz zajtraaaa. 🙂

andrea.m
6. jan 2009

myzajtra 🙂

capy
6. jan 2009

my ideme zajtra prvy krat tak uvidime 😅

ukana
7. jan 2009

ahojte moje, tak konecne je po prazdninach 😀 i ked musim povedat, ze posledne dni sme si uzili sankovania, bobovania, Matko mal aj udretu hlavu, lebo spadol z bobov 😒 , ale nadsene pokracoval dalej....sviatky sme zacali so soplikmi, ale vsetko preslo, tak dnes hura do skolky....Boli sme aj v Aquaparku, jaaaj ake super prazdniny 😅 dufam, ze ste vsetci tu zdravi a pripraveni do skolky, i ked u nas dnes bolo este malo deticiek, asi su doma este so skolakmi, ti idu az zajtra 😠

renca3
7. jan 2009

ked som dnes prisla rano do skolky, boli tam len ucitelky. mensi bol sam v triede. dufam, ze neskor prislo zopar deti.
asi je to pre tych skolakov, ako pise ukana. 😉

andrea.m
7. jan 2009

našo budu pospajaní.tiež ich bolo málinko.

lasenka
7. jan 2009

my sme este doma, vlastne Matko je na prazdninach u babky, mangel isiel na lyzovacku... mne je taaaak smutno 😢
ukana - jeeej, krasne prazdniny ste mali 😉

sranda
7. jan 2009

taaak kočky hrdo sa hlasim do tejto témy, dnes máme premiéru za sebou. Naša Peťka bola len adaptačne na 2 hoďky a zvládla to bravúrne. Som myslela, že prejačí celú dobu ale nič také sa nedialo, len chvíľu mrnčala. V našej triede bol kľud, vo vedľajšej sa dobili, dokúsali. Jsem zvedav co bude zajtra, ale bodaj by to išlo takto ďalej. Majte sa zatiaľ. pa

bibinka
7. jan 2009

ukana- zdravím ťa po prázdninách, veru nebolo po tebe ani vidu ani slychu... 😀 Tak ste si s Maťkom užívali,čoooo?
Fifko má rád sneh len dovtedy,kým nie je celý mokrý z toho váľania sa v ňom(ako prasiatko) a kým nemá ľadové ruky lebo aj keď má rukavice, do pol hodiny sú isto mokré od snehu a blata 😠
Objednávala som ho na tú imunológiu, ale termín mi dali až na 22.1. tak ho šupnem od februára do škôlky aj keď ešte nebudem mať výsledky. Veď po tých mandliach od septembra nemal ani len sopeľ, takže predpokladám, že výslôedky budú prijateľné. Mne už z neho doma rohy rastú 😠 😠 😠 .

Inak dúfam, že si vaši škôlkári dosýtosti užívajú sniežik- takáto ozima je krásna, kým neprídu tie pľušte s roztopeného snehu.br 😝 😝

capy
7. jan 2009

tak aj mi sme zvladli celkom dobre prvy den. my sme boli adaptacne 4 hodiny. boli aj vonku tak som ich pozorovala a maly sa jasil ostosest. len ked som prisla prenho tak sa rozplakal a povedal mi ze maminka bolo mi za tebou smutno. 😅 herec maly 😀 😀 😀

andrea.m
7. jan 2009

srandi držím palce aby to Peťka zvládala bez slzičiek 😉

Filipko doniesol zo škôlky príšerne mokre šuštiakové rukavice. ja nechápem čo s nimi robil. vyzerá to akby si tam ukladal zásoby snehu alebo čo 😠 a aj ponožky mokre,ale to maju na svedomí krátke otepľovaky. dúfam, že manžel dnes nebude dlho a stihneme zbehnuť do obchodu kupiť nové. má len minuloročné a dosť vyrástol.

andrea.m
7. jan 2009

tak sme to stihli. máme novú kombinézu a lyžiarske nohavice.

martina.d.
7. jan 2009

andrea.m, no vy ste šikovní - už ste aj nakúpili.
No naša herečka zvládla škôlku v pohode. Ráno už pred 6 hod. vstala, čo sa tešila, naobliekala som ju ako cibuľu, samozrejme aj otepľovačky a lopár na šmýkanie. Domov prišla poobede vysmiata ako lečo a čo sa nám ešte nikdy nestalo, teraz už leží v posteli, lebo sa chce vyspať do škôlky. 😀

melory
7. jan 2009

ahojte, u nas sa ide zajtra....pozerala som von oknom a veru deti boli aj dnes....ale nevedela som....aj tak som ho odhlasila na cele prazdniny

ukana
8. jan 2009

bibinka, ahoj...rano v satni plakalo nejake dieta, tak som pozerala, ci ste uz nenastupili do skolky 😅 😀 😀 😀 Tak zasa od februara sa budeme stretavat....To ti verim, ze mas nervy z dvoch deti doma, v skolke mu bude fajn, chodia teraz von doobeda, kym je sneh 🙂 tak si priprav veeela oblecenia sucheho 😀

bibinka
8. jan 2009

čaute,
som akurát dnes vonku vyobliekala Fifka do kombinézy a kukám jak puk-vyzerá ako havel 😀 😀 😀 ,a to som teda cez víkend nepostrehla,asi narástol zo dňa na deň či čo. musím sa poobzerať po nejakej ,lebo ak pôjde do škôlky a bude ešte sneh,tak sa mu veru zíde 😀 😀 -pri jeho aktivite a aspoň budem mať istotu, že ak mu "zabudnú" obliecť pančušky, tak ho zima nebude drgľovať.

ukana- no,však od februára tam bude revúúúúú. my budeme chodiť asi až na 8h,lebo skôr sa asi s dvomi krpcami nevychystám. A rozhodla som sa, že tam bude aj spať a prídem pre neho až keď sa vyspí Alexander. A poučím učiteľky, nech mi volajú len vtedy ak prestane dýchať 😀 😀 . Však nech ho tam zvládnu, ved sú učiteľky, nie?

Inak od Vianoc ho znovu pripravujeme na vstup do kolektívu, zatiaľ sa len krútil a tváril ,že to ide mimo neho, ale sa zbadá, chlapec jeden....Po týždni už hovorí, že :,,veď v škôlke sa to musí ...a tak podobne... 😅 Takže už asi uveril, že tam bude chodiť 😀 😀

lusinda2000
8. jan 2009

ahojte,je tu nejaká mamička,ktorej dieťatko ešte len pôjde do škôlky a je na maminku naviazané? riešite to nejako?

andrea.m
8. jan 2009

no moja tami ale až v septembri. ale aj tak si to neviem predstaviť ani netuším ako to budem riešiť 😖

andrea.m
8. jan 2009

bibinka ti verím že zo dňa na deň. mne tak rastie filipko. nič, nič a zrazu mu nemám čo obliecť. tiež som včera kupovala nový overal a lyžiarske nohavice lebo havloval. od septembra sa riadne vytiahol,mne sa zdá že až 10 cm ale neviem presne.

bibinka
8. jan 2009

lusinda- môj Fifko pôjde teraz od februára do škôlky, ja to beriem ako prvý krát, lebo v septembri bol "až" 6dní a potom ochorel a museli sme prerušiť. No a naviazaný je na mňa veľmi, ani sa mi to tak nezdalo, bol vždy taký frajer, hneď všetko poznával, bol aktívny....a v škôlke som musela pre neho chodiť hned po obede,lebo že strááášne reval. 😖 a teraz ako sa mu blíži "tá škôlka" tak sa na mňa naväzuje hádam ešte viac, lebo s ním musím zaspávať, musíme všade chodiť spolu a td....ale neboj sa, každé dieťatko si zvykne,skôr či neskôr. Podľa mňa je veľmi dôležité, ako dieťa privítajú v škôlke, či mu bude učiteľka sympatická, prostredie a pod....

andrea m.- ty dávaš Tami do škôlky už od septembra? a budeš pracovať na smeny? alebo ako to budeš mať zariadené? ozi a čo ten "žlčník"? 😅

Hm..dnes som Fifovi kúpila bundu a ja že aká suprová a on si ju za ten svet nechcel obliecť ani vyskúšať, tak som kupovala naslepo. normálne hodil hysák 😠 a za hodinu, sa prišiel ospravedlňovať za to ako sa správal..no som bola dosť prekvapená.ale asi už chlapcovi dochádza ako sa správa 😎