Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

viabella
5. sep 2008

ahojte, tak vas idem informovat o novinkach v skolke, vcera jej na poobednej smene ostali tri deti vsetky sli na obed domov, a my rodicia sme sa dohodli na peticii, za vymenu ucitelky, vcera sa chceli podpisat vsetci, jedna mamicka to spisala a zbierala dnes podpisy a velmi ma prekvapili reakcie niektorych rodicov, oni si to rozmysleli, ved potom ked sa podpisu bude im sediet na detoch a ved oni ich mozu vyberat na obed a pod, ale ostalo nas dost aj skalopevnych a odhodlanych,ved za co ine mam bojovat ak nie za prava a stastie svojho dietata, tak uvidime.....dnes po vcerajsom dohovore pani riaditelky pani ucitelke sme sa vacsina rozhodli nechat deti normalne aj na spanok tak som zvedava ako to dopadne, riaditelka to tam chodi kontrovat a doobednajsia pani ucitelka slubila ze ostane dlhsie...tak dufam, ze sa nam podari vybojovat zmenuu ucitelky a do tej doby to vsetky deti zvladnu co najlepsie

ukana
5. sep 2008

viabella, tak super 😉 je to na dobrej ceste 🙂

andrea.m
5. sep 2008

viabela držím palce 🙂 a to "rozmyslela som si" je typická slovenská nátura. ešte niesme zvyknutí bojovať za svoje práva

spik28
6. sep 2008

ahojte, tak ten moj zvladol školku v pohode , niekedy ked rišiel domov myslim tento prvy tyžden , tak mal viac energie ako inokedy.Ale už nastali menšie problemy moja mladšia sestra chodi s mojim synom do školky ale vo štvrtok ani v piatok nešla lebo je nachladena a dneska rano som zistila že aj ten moj je nachladeny, aj ja a mladši syn , takže teraz cez vikend sa liečime , aby sme šli v pondelok do školky.A kolko ste platili? na stravu a celkovo? Ja som platila za obedy 600 sk a pre učitelky 200 sk takže masaker

mamiska
6. sep 2008

ahojte maminy, tak aj ja sa po dobe pridam...nam sa skolsky rok posunul na neurcito... ☹ kedze ja som este bez prace, moje dieta podla zakona nema ziadnu sancu na skolocku... ☹ a uz by aj rada isla...je doma uz 3 mesiac a spoluziakov casto spomina...no pevne verim, ze sa to v priebehu par tyzdnov uz konecne vyriesi.
Co sa tyka prispevkov: polrocne sme platili 500sk, mesacne 200sk a strava tusim 46sk. Tak to robilo tiez "peknu" sumu.
Viabella tak vam drzim palce, nech ta "pani ucitelka" co najskor opusti skolocku, nech deticky z nej nemaju strach. Taka tam urcite ani nepatri...je to ozaj sila.

alika54
6. sep 2008

mamiska to sa divim ze ti malu nezobrali z toho dovodu do skolky. mne syna prijali bez problemov aj napriek tomu ze som nerobila 😉

dadajka1
6. sep 2008

ahojte som tu prvý krát a chcem napísať že môj ťažko začínal škôlku chodí od Jan.už je to fajn teraz.jeho neunaví asi nič ani tá škôlka on vládze stále od budúceho mesiaca im začne anglina a tanečný tak dúfam že to pomôže inač už neviem.

martina.d.
7. sep 2008

mamiska,a ni ja som na materskej so saančekom a dcérka do škôlky chodí od 2 rokov. Prečo by ti ju nemali vziať?

lula26
7. sep 2008

Mamiska, ak si na predĺženej materskej, môžeš dať dieťa do MŠ na poldennú dochádzku - 4 hodiny. Ak si nezamestnaná, tak nie je dôvod, prečo by dieťa nemohlo chodiť do škôlky.

martina.d.
7. sep 2008

iba teraz som si všimla, akú hlúposť som napísala, sorry. Mala som syna na rukách a ani som si nevšimla, že píšem bludy.
Mamiska, chcela som napísať, že ani ja nepracujem, pretože som na materskej a dcérku mi do škôlky vzali.

andrea.m
7. sep 2008

aj mne filipka vzali v pohode do mš a to som bola na nd priamo sním ale šiel na tzv.adaptačný pobyt.a potom ked už mal 3 roky tak chodil normálne na celý deň a vôbec sa nestarali či robím či nie.teraz som na md s dcérkou a filipko je v mš v kuse bez prerušenia.ved ja som predsa na md s jeho sestrou tak prečo by on nemohol do škôlky.tomu systému fakt nerozumiem ale veľa závisí od riaditeľky.ak máš možnosť sús inú škôlku.

renca3
7. sep 2008

mamiska... skolky su odkedy len pre deti pracuijucich rodicov? to je co za socializmus? ked tam maju tak plno, skus inu skolku ako pise andrea.

spik28
7. sep 2008

ahojte!To važne Mamiska? no nie je to možne lebo ja som na materskej a styrai syn ma 3a pol a teraz začal chodit do školky a ja som na materskej ešte s 2 ročnym a nepracujem ,

debra
7. sep 2008

ahoj mamiska,inak aj ja som sa stretla s tým,teda dopočula som sa od kamarátky,čo xcela dať deti do Bystrice do škôlky,že jej povedali že ak budú mať plný stav,hoci deti mali nahlásené a ona nebude pracovať nezoberú jej deti len deti pracujúcix rodičov...a ja že to čo je za blbosť????ja tiež nepracovala a malú mi bez problémov vzali do škôlky pred rokom 😒

mamiska tak želám Bianke skorý návrat do škôlky 🙂 uvidíš všetko dobre dopadne...a hod mi občas IP ako sa máte a tak paa

inak moja Viki nastúpila do škôlky a už po 4 dňox je xorá,má nádxu,kašeľ ☹

martina.d.
8. sep 2008

naša malá tiež v piatok neprišla zdravá zo škôlky, mala soplíky a mierny kašeľ. Tak som jej hneď nasadila sirupy a nahrievame ju biolampou. Dnes v noci už nemala ani soplíky a ani nekašlala. Ráno som ju ešte do škôlky nedala, ale pokiaľ bude všetko počas dňa ok, tak zajtra už pôjde. 😉

spik28
8. sep 2008

moj maly eštesem tam vidno na nom že je nachladeny kusok takže asi zajtra ho pustim do školky lenže dneska je take počasie o ničom asi bude pršat už sa bojim obdobia plnych chripok a chorob a hlavne zo školky kde sa to rychle prenaša

martina.d.
8. sep 2008

my sme sa práve vrátili od doktorky, dýchanie je čisté, soplíky skoro vôbec, doktorka nám potvrdila, že môže ísť do škôlky.

mamiska
8. sep 2008

ahojte maminy, mala mi chodila do skolky od janura...no kedze ja som este stale doma bez prace a socialka kontroluje statne skolky, tak nas upozornila pani riaditelka, ze musi zostat doma, kym ja nebudem mat pracu, alebo nebudem dobrovolne nezamestnana...a co bol este vacsi sok, tak pokial by som aj ja mala pracu a manezel bol doma nezamestnany, tak dieta nema narok na skolku...vobec tomu nerozumiem, vsak za skolku platim ako vsetci ostatni aj ked od statu nepoberam ani korunu...neviem si tiez ani predstavit, ze keby som bola doma na materskej s druhym dietatkom, ci by mi ju vobec do skolky zobrali...alebo by bola doma...som v soku...a niesom sama 😢
A vy ste nemuseli nahlasovat zamestnavatela pri zapise do skolky? Ja tam mam praznu kolonku, tak to bije do oci...
Musela som si napisat prerusenie do skolky, ze nastupi ked ja budem mat pracu...no zatial nic...

sticker
8. sep 2008

Ahojte maminky 🙂 Čítam tu, že niektoré detičky sú po štyroch dňoch už aj choré doma. Moja tiež ☹ Chodí už druhý rok do škôlky a minulý rok to bola hrôza - dva týždne v škôlke a dva a viac týždňov doma 😒 . Tak som dúfala, že tento rok to bude iné a zatiaľ je to horšie ☹ . Len sa bojím, aby to zase nechytala aj mladšia 😒 .
Ja som tiež doma na materskej a malá chodí do škôlky. Akurát keď je nejaké voľno a prázdniny, tak ju nemôžem dať do škôlky, keďže som doma.

andrea.m
8. sep 2008

mamiska to je riadná somarina čo ti povedala tá riaditeľka,tebe zaniká nárok na rodičovský príspevok v prípade že nastúpiš pred ukončením RD do práce a dáš dieťa do štátnej škôlky.akonáhle dieťa ma 3 roky ty maš právo umiestniť ho do štátnej škôlky bez ohľadu na to či si alebo niesi zamestnaná.tá riaditeľka ťa fajne odrbala.zistí si to na úrade alebo sa informuj v iných škôlkach.

debra
8. sep 2008

sticker...presne aj moja malá bola minulý rok neustále xorá,týžden v škôlke,a takmer 2 až 3 týždne doma 😝 to bola katastrofa...ako dobre že som bola doma,ale teraz pracujem od zač.septembra a moc sa bojím ak sa história spred roka zopakuje 😢

a vlastne už sa opakuje,je xorá,síce len nádxa a trošku kašeľ,ale predsa...dúfam,že sa to zlepší,lebo neviem,kde ju nexám ak oxorie a bude mať teploty 😢 😢

lasenka
8. sep 2008

ahojte kocky 🙂
ja som sa konecne dostala k PC... makali sme v domceku, potom novy skolsky zakon a miliony papierov okolo toho... ako sa maju vase deturence v skolke? my mame v stredu rodicovske, no inac vsetko v pohode... Matusko sa tesi do skolky kazdy den, co som velmi rada po 2-mesacnych prazdninach 😉

andrea.m
10. sep 2008

aj filipo sa tešil a chodím po neho až okolo 16.30 nech je čo najdlhšie medzi deťmi ebo potom sa doma nudí a k večeru je už na našom ihrisku zima

renca3
10. sep 2008

nas sa tesi tiez. predsa len uz su tam zohrata partia. i ked ma novu ucitelku, zjavne mu to nevadi. asi to vadi viac mne. 😉 zo skolkarskeho dvora musime odchadzat medzi poslednymi. 🙂

lenand
10. sep 2008

tak čavko dnes sme mali v školke rodičovske 🙂

lasenka
10. sep 2008

ahojte 🙂

andrejka - aj nas ostava dlhsie ako minuly rok, co som velmi rada, lebo potom doma sa tiez nudi sam 😉 chodi sa k nam hrat maly susedko, no nie je to kazdy den ☹

renca - kamarati nasho maleho odisli do starsej skupiny, on ostal v tej minulorocnej, kedze je az novembrovy, co mi je tiez velmi luto... aj jedna ucitelka sa im zmenila, no to mi nevadi 😉

lenand - bola si? lenand, musime sa stretnut uz aj tvarou v tvar 🙂

lenand
10. sep 2008

ano bola som oliverko sa hral v dvojke skupine a ja som bola na rodičovskom 🙂 a vlastna už je velky školkar už chodí do dvojky velmi sa mu tam páči 🙂

lasenka
10. sep 2008

ved aj moj sa hral v dvojke 🙂 juuuj, lenand, vezmeme deticky a my pojdeme na kavu 😀

lenand
10. sep 2008

ja som sa zdrzala trošku s riaditelkou lebo by som ho chcela dat na anglistinu tak som tam vypisovala prihlašku tak uvidím ked ešte budu mat volné 🙂

andrea.m
12. sep 2008

všetkým máriám ak tu nejaké máme všetko najsamlepšie k meninám