Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ivankaalenka
23. aug 2009

to by ani nenapadlo, ze co treba do skolky...musim to ist pokupit, no a to tekute mydlo? Tam nie su obycajne? To kazdy ma vlastne? Ja to vobec nechapem a od strachu som navyse zdrevenena. Bojim sa 2. septembra, veeelmi. Ale nedam to znat. Mala sa asi tesi, neviem, ale je na mna strasne naviazana a ja na nu, tak neviem ako to dopadne. Ale plakavam uz teraz.

m.o.n.i.k.a
24. aug 2009

Ivan, každá školka chce něco jiného, ale mýdlo taky nechápem 😉
Neboj nejsi v tom sama, já jsem tedka ještě víc citlivější a mám o něj veliký strach aby je uhlídali a ták, tak v ten den kdy nastoupí do školky, nevím jestli udržím slzy, jsem strašná 😢 😉

bibinka
24. aug 2009

to tekuté mydlo kvôli lepšej hygiene, myslím tým to, že je to hygienickejšie ako ked 10 detí chytí špinavými packami jedno mydlo. Kedže je to s financovaním škôlok zlé,takže sa nosí aj ten toaleťák a hygienické kapesníčky- to zistíte ako veľmi sa v škôlke "soplí" 😒

ivan,monika- nebrečte, deťúrence sa v globále na deti tešia a rodičia zvyknú preháňať 😅..........všetky sme si tým prešli 😉

nadhera
25. aug 2009

ani neviem,do ktorej temy napisat -maminy, poradte -maly ma 2,5 a ide do skolky. ucitelka vravela, ak potrebuje plienku len na noc, nie je problem, zoberu ho. lenze on ide cez den na zachod a zistim, ze v gatkach ma cvrknute, budu to tolerovat? mozno hlupa otazka, ved ma 2,5-niektore deticky aj v troch plienkuju...mate s tym skusenosti? jaslicky u nas neexistuju.

andrea.m
25. aug 2009

čaute baby. my do škôly dávame toaletný,balík servitiek,balík papierových vreckoviek a mydlo.čo tekute alebo obyčajne to je jedno. učiteľky vyložia tak 2-3 mydla a ked sa minu daju dalšie.servitky sa davaju k jedlu a vreckovky maju na soplenie. toaleták je vyložený na wc iba jeden a malým deťom riťule utierajú učiteľky.

nadhera treba dať veci na prezlečenie nahradne slipy,ponožky,pančuchy tepláky nech ma stále v skrinke.ked sa stane nehoda učiteľky ho prezlečú do čistého. a nehody sa stavať budú. filipko mal ešte v prípravke par spolužiakov ktorí zvkli mať počas poobedného spánku "nehodu".

pohár kefku a pastu u nás v najmešej triede ešte netreba iba uterák a ked ostáva spať tak obliečky a vlastný vankúš.

v každej mš je to iné a mali by vam to všetko povedať 1 deň alebo na zápise.

nadhera
25. aug 2009

no ak sa pritrafi aj v pripravke "nehoda" tak to je maly potom "dobry". Mne len ide o to, ci to ucitelky budu tolerovat. predsa len, jasle tu neexistuju. takze ide do skolky. a divim sa, ze netrebe kefku - maly by si suroval zuby aj 5x denne. a jeho bracek /1,5r/ tiez. 😀

ukana
25. aug 2009

nadhera, aj nas mal aj v predskolskej nehodu 😅 😵 proste zabudol, to sa stava, stres, nove prostredie, urcite s tym pocitaju 😉 😉 😉

andrea.m
25. aug 2009

nádhera na tú kefku sa spýtaj. v našej škôlke do najmenšej triedy netreba, ale všade je to iné.

ukana
25. aug 2009

u nas si zuby pred spanim cistili az predskolaci, predsa len tie mensie deti by to nestihali, obed, prezliect (treba im este pomahat), je toho vela...............niekde si cistia uz v druhej triede, zalezi fakt od skolky, ako vravi andrea 😉

nadhera
25. aug 2009

ste ma trochu potesili, maly sa sice tesi do skolky,stale sa pyta, ci aj jeho bracek ide - strasne su na seba naviazani.

m.o.n.i.k.a
25. aug 2009

Bibi, já jsem citlivá a to dost a ještě tedka jsem citlivější jak nikdy, čekáme další miminko, takže to bude možná i tím, že smutním už ted 😉 😀

sasiki
25. aug 2009

nadhera aj moja sa veľmi teší, dúfam, že jej to vydrží. A stáva sa, že nehody mávajú dávno odplienkované deti, predsa je to zmena, učiteľky s tým istotne rátajú 😉

bibinka
25. aug 2009

monika- nesmutni, Luki ťa možno milo prekvapí a bude z neho super škôlkár. bez slzičiek z jeho strany to iste nebude,ale ty neplač, skôr sa raduj, že už máš veľkého chlapčeka, ktorý bez teba vydrží pár hodín 😉

majih
31. aug 2009

moja prva dcera si na skolku zvikala troska horsie tyzden si odplakala ale potom bolo uz ok lebo ona si myslela ze tam stale budu s nou rodicia ... uz po tom tyzdni si na skolku zvikla v pohode horsie uz bolo ked bola predskolacka uz vymrvala ze sa jej poobede nechce spat a tak teraz mam druhu dceru a ta ide do skolky teraz v stredu takze uvidime 🙂 😉 😵 😵

renca3
31. aug 2009

monika...si pamatam ako dnes, ked som bola so starsim 1. krat v skolke a ja v 38. tyzdni. smoklila som ako mala. potom ho tam nosil len manzel. 😉 teraz sa neviem dockat, kedy zacne skolka po prazdninach. 😅

andrea.m
31. aug 2009

ahojte.

so mnou sa filipko 1 deň ani nerozlúčil až na další bol cirkus jak zistil že tam bude sám 😀 tiež som bola rada ked šiel rano manžel a nemusela som sa hanbiť. a dnes...podobne ako renca čakám na 2 september ako na spasenie 😀

tomasek06
1. sep 2009

Nás to čeká poprvé dneska a jsem z toho strašně nervozní ☹ Určitě bude řvát, ale doufám, že ho to přejde.

sasiki
1. sep 2009

tomasek napíš ako to dopadlo..........

tomasek06
1. sep 2009

Špatně ☹ Byl tam jen na hoďku a jak jsem se pro něho vrátila, tak řval a řval ☹ Prý pořád učitelce utíkal ze třídy. Jsem zvědavá jak zítra. Bude tam teď chodit jen na zvyknutí na dvě hoďky denně a pak se uvidí.

nadhera
1. sep 2009

tomasek, je mi to luto, ale isto si zvykne. ja neviem, co nas caka zajtra a to musim ist aj s jeho bracekom 1,5 rocnym.
kamoska mala dve kocky a jedna stale utekala zo skolky a ta druha tam chcela aj nocovat 😀 . a to bol 1r medzi nimi.

tomasek06
1. sep 2009

Taky jsem zvědavá jak to dopadne a doufám, že si zvykne.

nadhera
1. sep 2009

zajtra sa tu stretneme a podame si infosky 😉 kto to ako zvladol. 😀

nadhera
1. sep 2009

tiez som asi bohvieake dieta nebola,ked ma museli kucharky mat na rukach,stale som plakala. ale kedze som mala babiku vecne so sebou, tak som im ju hodila do hrnca s ...neviem co tam bolo. takze museli varit odznova. 😀 😀 😀
takze tomasko je zatial zlatusik.

tomasek06
1. sep 2009

No když učitelce máva a ona se ho ptala jestli příjde i zítra, tak jí odpověděl, že ano. No ale mě řekl doma že bude stejně zase plakat, tak nevím. Zítra urči písnu.

nadhera
1. sep 2009

simka sa opytam,ci sa tesi do skolky - hej. neskor na tu istu otazku odpovie nie. no viem ja? ale ked zacne menovat,ze tam budu koky /kocky/ hapi/chlapci/ teta a budu haji,mnam a kolo /kolokolo mlynske/ tak je spokojny. 😀

andrea.m
1. sep 2009

som zvedavá ako to zvládne zajtra tami 😅

nadhera
1. sep 2009

hej,v cesku si to uziju skor a nas na slovensku to caka zajtra. 😉

nadhera
1. sep 2009

maminy, takze zajtra tu stretnutie a kazda napise, ako to deticky zvladli. 😀

andrea.m
1. sep 2009

dobre 😀

držme si palce 😉

sasiki
1. sep 2009

ja napíšem 🙂
tomasek, to ma mrzi, neboj, chce to čas, skús mu pribaliť obľúbenú hračku....
držím vám palce 😉