Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

lasenka
22. okt 2007

tak my Halloween nemame, lebo chodime do cirkevnej skolky, ale karneval bude... ale az v januari. Masky si niektori rodicia mozu vyrobit sami, ale skolka ma masiek dostatok, takze kazdemu sa ujde 😉

andrea.m
23. okt 2007

my budeme tento týždeň vyrábať doma helowenské tekvice.treba to doniesť do škôlky.

zgurkaa
23. okt 2007

Ahojte, my mame v piatok babickovsky a dedkovsky den. Babky a dedkovia sa zidu v skolke na dve hodiny a budu s detmi nieco tvorit. 🙂

maruschka
23. okt 2007

zgurkaa,to je pekné,že myslia aj na starých rodičov.U nás by nemal ísť kto,lebo všetci sú ešte v práci,takže jedine prababka a pradedko 😀
inak dneska išla malá s tými horalkami do škôlky pyšná ako pávica.Keby ste ju videli,tak by sa vám čosi stalo.. 😀 😀 Muž hovoril,že ani sa s ním nerozlúčila a keď vošla do triedy,tak doslova až kričala,aby ju všetci počuli,že mala narodky.To je fakt taký malý rozum 😀

renca3
23. okt 2007

Podarene, s tymi starymi rodicmi.

Som proti noseniu hraciek do skolky a dnes si to maly presadil a zobral si jedno zvieratko. Bral ho do skolky moj otec a ten to nezvladol. Ja som na seba nahnevana, ze si opat vydupal svoje. Je to nepodstatne, ale ked som raz povedala nie, tak nie. Neviem, ci aj vasi skolkari maju este to obdobie, no u nas vladne priam hysteria, ked nieco zakazem. Kedy to uz skonci?

maruschka
23. okt 2007

renca,naše deti zo škôlky si môžu nosiť hračky do škôlky a pred obedom ich vrátia do svojej skrinky.S tými hračkami sa hrajú všetci a naša nosí väčšinou detské časopisy,knižky a z tých im pani učiteľky čítajú.Na konci týždňa jej to nahádžeme do igelitky a odnesieme domov.
Inak tá hystéria.To poznám.Naša malá bude vo svojej izbičke radšej celý deň plakať o dušu a vyvreskovať,ale si hračky neuprace.V škôlke dostala pochvalu,lebo každý deň má iné dieťa službu pri hračkách a dáva pozor na to,aby keď idú na prechádzku boli všetky hračky upratané a keď nie sú,tak zorganizuje decká a upratuje sa-skrátka,že je snaživá a krásne vie upratovať.A doma?Ani náhodou.To isté pri obliekaní.Takže sa ešte načakáš,pokiaľ ho to prejde.

melory
23. okt 2007

aj u nas si mozu hracky zobrat z domu, ale hugo nechce, asi aby mu ich nik nezobral. dokonca ked bol malak dovolili aj naopak - zo skolky domov a na druhy den vratit.

renca3
23. okt 2007

No aj nasho v skolke ucitelka vychvaluje, aky je mily a snazivy. Az sa mi tomu nechce verit. Tak to si ma nepotesila, ze este ako 5 rocny bude vystrajat. Vies, ale ked hovorim hystericky tak hystericky. Hadze sa o zem a reve ako by ho drali. Ked sme doma, zavriem dvere. Ale v obchode a na ihriskach je to problem. 😒
Hracky si nosia deti len vo stvrtok a toto mu neviem vysvetlit.

melory
23. okt 2007

renka nehaj ho tak, potrebuje si vybit svoje pocity...

lasenka
23. okt 2007

ja som si tiez myslela, ze moj maly sa nevie sam obliect a obut topanky, tak som mu s tym kazde rano pomahala, az raz som som prisla do skolky, ked este spinkal a samozrejme isla som mu pomoct... ucitelka mna mna pozerala, ze co robim, ze Matko sa uz vie sam krasne obliect, ze ho mam nechat... a Matko ostla v pomykove, ze co teraz: plakat, lebo tu je mama nech ma ona oblecie alebo zacat sam, lebo je tu aj pani ucitelka 😀 tak ucitelka odputala pozornost a zacala sa so mnou rozpravat, akoze si Matuska nevsimame a on sa sam obliekol. Odvtedy sa doma oblieka sam 😉
Najnovsie ked sa nevieme "dohodnut" - narazam na tu hysteriu - poviem mu, ze o chvilku pride Mikulas a teraz sleduje, ako sa deticky spravaju. Uz aj v reklame ho vidno, tak som rada, ze to na maleho zabera viac 😀

melory
23. okt 2007

u nas je to lepsie s vyzliekanim, ale naopak nam to este nejde

lasenka
23. okt 2007

ahoj melory 🙂
aj my mame mensie problemy, obliekame vsetko naopak, ale snazime sa 🙂

melory
23. okt 2007

ano a pyta sa ma "mam opak?"

lasenka
23. okt 2007

🙂 my tiez, ale papucky uz obuje dobre 🙂

renca3
23. okt 2007

S obliekanim my problem nemame, len to trosku dlhsie trva. 😉
Nastojila som na tom odkedy sa narodil 2. syn.

zgurkaa
23. okt 2007

My si mozeme do skolky zobral knizku, vymalovanku, alebo jedneho plysaka. Nic ine. Nasa nosi do skolky z kazdeho jedno. Ale co ma stve, je tam jedna mamicka, ktora nosi do skolky vsetkym detom kinderka, dzusiky, cukriky. Potom to chce aj moja nosit. No ja si myslim, ze to nie je moc spravne...v skolke by sa mali zdravo stravovat, ked uz ma skolka v programe, ze podporuju zdravu vyzivu a preto nosime detom ovocie a zeleninku. A okrem toho nie kazda matka ma na kinderka a ine.....pre vsetky deti. 😠

maruschka
23. okt 2007

zgurkaa,tak to povedz učiteľke.Sťažuj sa.Čo je tá mamička na nervy??Ak by sa to nevyriešilo,povedala by som jej to osobne.Nech to vylepia na dvere triedy-nejaký oznam.Čo ja viem.Asi to je nejaká unudená milionárka,ktorá nevie,čo od dobroty robiť... 😕

zgurkaa
23. okt 2007

Oznam bol vylepeny, este minuly rok, jej dcera vtedy chodila este do malej skupiny. Inak keby tie peniaze radsej inde minala.....podla oblecenia vobec nevyzera na milionarku.....je to starsia mamicka.....tipujem tak nad 45 rokov....tak rozmaznava svoju dceru. A navyse mi pripada taka vterka.....neviem co ma vcera nastvalo viac, to ze je rodicovske v stredu a dali to tam na poslednu chvilu.....alebo to ze je triedna dovernicka a to rodicko bude viest ona. 😠 Ale nie....asi som na nu moc vysadena. No uvidim zajtra. 😉

roasha
23. okt 2007

zgurkaa,ta zenska je taka ista tava,ako jedna na nazom rodicovskom,ked zapotila,ze je uplne normalne,ked rodicia budu na striedacku nosit bednicku ovocia./lebo sa to vraj bezne robi v skolkach/?.len dot.dama si neuvedomila,ze polovica skolky su romovia-soc.pripady,maju skolku za korunu,a my by sme im asi este mali nosit aj ovocie.

andrea.m
23. okt 2007

filipko si nosí do škôlky autíčka aj ked už pomaly systematicky pracujem na tom aby s tým jedného dňa prestal.a s obliekaním to bol horor,doma ani za svet až kým som ho raz v škôlke nevymakla.prišla som preňho a ked som vošla do triedy práve si vyzliekal pyžamo-sám.tak som učiteľke prstom ukázala že-ticho ja tu niesom-a na vlastné oči som videla ako sa môj synátor bleskem vyzliekol,obliekol,obul a poskladal si pyžamo 😅 ked som sa ho potom pýtala prečo to v škôlke vie a doma nie odpoved bola: "a to nestačí ked sa snažím v škôlke,to sa musím aj doma" 😕

maruschka julke všetko najlepšie k narodeninám 😀

roasha
23. okt 2007

maruschka,pripajame sa,julinke prajeme vsetko najlepsie. 🙂

maruschka
23. okt 2007

všetkým pekne ďakujeme za gratulácie. 🙂 😵 odkážem jej to,určite sa poteší 🙂

ukana
24. okt 2007

maruschka, aj my sa dodatocne pridavame ku gratulantom. Cez vikend sme boli na horach, tak pozrite fotky, kolko bolo SNEHU! Brrrrrrrrrr.. 😅

vka
24. okt 2007

včera mali deti vystupenie pre babky dedkov juj ale boli užastne take prirodzene viem lebo bola som ja aj jedna mamina robiť kavu čaj..bola som prekvapena kolko toho vedeli nepačila sa mi pristup učitelky ked došla jedna mamka aj s bakou na vystupko učitelka mamku vyhnala vraj je to len pre baky že ona to uvidi na den matiek proste ju pred všetkymi zosmiešnila 😠

ukana
24. okt 2007

VKA, to je trubka ta ucka 😠 . Ja by som ju poslala....niekam 😀 .

vka
24. okt 2007

niesom moc spokojna že k nej maly chodi ale pokial sa on nesťažuje no každy ma nejaku povahu ved aj ked bolo rodičko tak došla kamoška s malinkou dcerkou tiež jej povedala či ju nemala kde nechať a že či nas nebude vyrušovať ja ti poviem to je pripad ved aj ked sa nam stratila hračka tak povyšeneckym hlasom mi vravela no vidite pre take situacie sa hračky do školky neberu 😠 😠 😠 😠 keby bola taka tak povie nič sa nebojte budeme to hladať ved sa to najde ja viem že z časti mala pravdu ale vysvetli decku že nema brať hračky 😕

zgurkaa
24. okt 2007

vka, no to je teda pristup... ☹ Ako som uz spominala my mame babko-dedkovsky den v piatok, minuly rok to bolo tak, ze ked nemohli stary rodicia, prisli maminky. A ja dnes idem na rodicko aj s malou, ved kam ju mam dat? Nech skusia nieco povedat.... 😀

ukana
24. okt 2007

aj my sme mali v skolke jednu staru ucku, kamoskinho syna sa pytala, ci mu maminka nemoze dat ciste ponozky, ze mu smrdia nohy 😲 ! Ked jednemu dievcatku ukradli nove tenisky a chcela si to dat preplatit cez poistku, tak sa na nu osocila, ze urcite si ich ukradla sama, aby zarobila na poistke!! Mimochodom za sedemstokorunove tenisky jej dali 150sk 😖 😠
Tak sa spisala peticia a ucitelka tam uz neuci.

Dufam, ze ta vasa do nedozenie az do takych extremov 😀 . Ale nas Matko ju mal tiez rad 😕
Ono sa kazda vec da podat roznymi sposobmi, ucitelka by sa k tebe nemala spravat nadradene. Ja zatial s komunikaciou s uckami nemam problem. klop-klop 😅

vka
24. okt 2007

No ked učim deti tak sa snažim byť mila alebo proste ked nemam cit na deti tak niesom učitelka ako ja s nou nemam žiaden konflikt rano pridem ukažem sa aby si nemysleli že maly prišiel sam pozravim a idem dalej a to iste po obede do reči a konvezacii sa nepušťam do kelu školka pyta nemale peniaze a pristup nikde a myslim že by mali dať priestor mladšim ved taka po 50 nevravim že je stara ale už možno taka vydrž u nej nieje na mieste a deti ma pokrk 😵

ukana
24. okt 2007

vka 😀 😀 😀 my mame ucky vsetky tak pod 35rokov, a je to super. Zasa aj starsie ucitelky maju nieco do seba, maju viac skusenosti, neponahlaju sa domov k vlastnym detom. Mlade zasa viac rozumeju sucasnym detom, nemaju zauzivane zlozvyky z obdobia socializmu, viac vymyslia. asi to je fakt o povahe ucky... Take ako ta vasa by mali ist do fabriky ku pasu a nie ucit deti 😠