Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

melory
17. mar 2007

je to sice divne ale je to tak.
to je to ze ona tiez vie ako na ne 🙂

lasenka
17. mar 2007

mle mamicky, nasla som jednu peknu stranku, hoci ma strasny nazov, jej obsah je celkom pekny 🙂
www.nanicmama.sk

melory
17. mar 2007

ja som bola zo zaciatku sklamana ako malo s nimi robia tvorivej prace ale uz to pomaly zacina

lasenka
17. mar 2007

myslis v skolke?

melory
17. mar 2007

ano v skolke. ziadny papier este domov nedoniesol ale uz som videla na nastenke dake prace tak mi odlahlo.

lasenka
17. mar 2007

no, tak o tom by som vedela aj ja rozpravat 😒 ale nedavno mi Matusko priniesol srdiecko na MDZ, tak mi tiez odlahlo 😉

melory
17. mar 2007

co viem ze stale cvicia, ale vsak venuju sa im to ja viem, len ja som umelecky zalozena a mne sa zdalo ze je to malo.

lasenka
17. mar 2007

melory, tak ty sa nezdas 😀 idem uz spinkat, pa 😉

melory
17. mar 2007

papa

matar
18. mar 2007

ahoj melory, aj mne úplne stačí,že je tam do 12.00, zatiaľ si všetko porobím, malá si užije detičky a celé poobedie sa jej môžem venovať 🙂 je tam len od januára, aj to sme veľa marodovali, a potom sa mi zdalo, že sa tam nič nové nenaučila. ale teraz je to už OK, už začína doma vyspevovať nové pesničky a konečne majú aj výstavku "výtvorov". ani ja ešte nie som rozhodnutá, ako dlho ju tam nechám, ked bude miminko (či tam bude aj spávať 😒 )ale ja mám viac času na rozmyslenie ako ty 😀

ukana
19. mar 2007

mel, ja som tam chcela malého dávať na celý deň aj keby som bola doma, aby nemal pocit, že tam bude chodiť len na doobedie, aby nebol iný ako ostatné deti. Ale to je fakt len na uvážení tvojom, ako ti to vyhovuje. Maťko tam aj častejšie spí, doma už nechce, vymýšľa, v školke si to nedovolí, leží a zaspí. 😉

melory
19. mar 2007

moj stale mele dookola, ze on nemusi hajat, ze on haja doma on musi cakat mamu, pripada si iny v tom lepsom zmysle, ale ja mu hovorim, ze mama nemusi byt tak dlho v robote ako ine maminky, lebo mama ma velke brusko, tak mu to pripada logicke.
ucitelky tiez navrhuju, kvoli mne, aby som si oddychla, aby ostaval spinkat, ale mne by chybal. aspon teraz.
inak jemu skolka velmi prospela, uz vie, ze zem sa netoci kvoli nemu.... 😵

lasenka
19. mar 2007

ahojte 🙂
ked som dnes prisla do skolky po Matuska, ucitelka prave davala dole z nastenky detske vytvory - zimne kresbicky... ked mi po kratkej debate povedala, ze tie vykresy vyhadzuju do kosa, poprosila som ju o Matuskovu kresbu, ze si ju chcem vziat domov... pozerala na mna ako na blazna ☹ urobila som zle?

lasenka
19. mar 2007

😲 😲

vavka33
19. mar 2007

neurobila,oni su tam divny-v skolke sa vacsinou vsetky prace odkladaju a na konci roka sa dietatku davaju

melory
19. mar 2007

a ja cakam ze mi ich na konci roka daju v obale, hned zajtra sa idem pytat... 😝

lasenka
19. mar 2007

vavka
minuly rok som nic Matuskove nedostala, je jasne, ze Matko sa v skolke snazi viac ako doma a ten vykres sa mi naozaj pacil, tiez si nemyslim, ze som urobila zle... do Matice by som ho urcite neodniesla 🙂

lasenka
19. mar 2007

tak si tie vykresiky opytam aj ja 😉

renca3
19. mar 2007

My si nosime takmer kazdy den domov maleho dielka. Ucitelky to daju detom do skriniek.

melory
19. mar 2007

nasi to maju na nastenke a to co kreslia poobede si beru ale to hugo nekresli lebo je doma ale tie z nastenky chcem

vavka33
19. mar 2007

aj vanes mava svoje veldiela v skrinke,ostatne si vypytam.jedno dielo-malovany obrazok na dreve som si dokonca kupila,ked robili burzu na vianoce

lasenka
19. mar 2007

vavka
ta burza je super napad 😉

masti
19. mar 2007

DObry den,
potrebovala by som pomoc. Mam 2.8 rocnu dcerku, ktora zacala chodit do skolky pred 2 mesiacmi. Najskor sa velmi tesila, bola nadsena, dokonca som jej nestihala, a hned ako sa vyspinkala tak chcela ist do skolky, dokonca sa stavalo ze nechcela ist domov. UZ treti den, je to s nou komplikovane, rano vstava s placom, nechce ist do skoky a hned by isla domov, celou cestou place, zacina byt uplakana, nic ju nevie zaujat, dokonca mava problemy s kakanim, a v noci sa mi uz dvakrat pocikala. Zo spanku sa strhne s placom a ja nemozem prist na pricinu co sa stalo, ani po pytani sa v skolke a ani ked to zistujem otazkami sa mi nepodarilo zisit preco je zrazu taka, co sa stalo, ci jej niekto neublizil, no vzdy dostanem odpoved ze vsetko bolo v poriadku. Chcem sa spytat je to len prechodne obdobie, alebo by sme sa mali pokusat najst inu skolku? Prejde to vekom, vrati sa to do svojich kolaji, alebo je lepsie pre destsku psychiku hladat ine riesenie. Prosim ak mate niekto nejake skusenosti, dajte mi vediet. Dakujem za odpovede.

lasenka
19. mar 2007

masti
moj maly sa prve dni do skolky velmi tesil, tak ako tvoj... potom prisiel tyzdnovy utlm, ktory vsak trval asi 2 tyzdne... potom bola zase pohoda 😉
nie je tou pricinou ucitelka?

melory
19. mar 2007

nieje to prechodne, nietko jej ublizil, deti su krute, nemusel fyzicky ale psychycky, ked ma okuliare okuliarnik indicky a podobne vies co myslim, alebo jedna holka tu pisala ze mala nechcela do skolky lebo ucitelka ju volala laura a nie laurika.

ukana
20. mar 2007

masti a malá ti povedala, prečo nechce chodiť do školky? Ak je to také vážne, ja by som ju, ak máš možnosť, nechala na pár dní doma , nech sa ukludní a možno aj zabudne 😒 Možno to bola nejaká hluposť, ktorú ani učitelky nepostrehli, ale detská duša je velmi zranitelná.
Náš Maťko obcas vymýšla, ale s tým kakaním a pocikávaním sa mi to zdá už vážnejšie... ☹ Držím palce..Snád by pomohla návstava pedagog.-psychologickej poradne, doktorka ťa objedná... 😉

vavka33
20. mar 2007

lasenka,bol to dobry napad,skolka si zarobila ,lebo kazdy rodic si vytvor svojho drobca kupil 😉

ukana
20. mar 2007

vavka, fakt super napad. My tiež dostávame výkresy priebezne do skrinky a potom na konci šk.roka zvyšok do obalu 🙂 Už sa teším ako to budem odkladať. Aj teraz už skladujem kopu výkresov, je mi to luto vyhodiť..

melory
20. mar 2007

baby tak pytala som sa teraz rano na tie vykresy co kreslia, a ze je to tak, ze oni ich odkladaju do sanonov a na konci roka odovzdavaju rodicom. ked som spomenula, ze v inych sa to vbyhadzuje, tak povedala, ze do konca roka ich musia mat urcite odlozene kvoli kontrole, lebo co vykazu, ze s detmi robili, musia aj podlozit.

ramzesa
20. mar 2007

masti- zatial s tym skusenost nemam, lebo Drobec do skolky pojde este len po velkon. sviatkoch, ale kamaratkina nechcela do skolky a ked cosi doma vyviedla pytala si od mami na zadok. 😕 Dalsia mamicka na pieskovisku skusala dat maleho do skolky, prve dni super a dalsie ho tam uz nevedela dostat, vraj mu dala ucitelka/riaditelka po zadku. A raz ked sa pytala, aky bol v skolke, tak ze nebol ziadny problem, ze ani neplakal a pritom bol vraj cely zrevany. No ja sa uz zacinam bat, lebo obe mamicky davaju deti do nasej skolky. Suseda je zasa s tou skolkou velmi spokojna a maly sa tam tesi, tak uz naozaj neviem. Ja sa spolieham na to, ze kedze moj je uz starsi (bude mat tri roky, tamtie mali okolo dvoch), tak mi doma vsetko pekne porozprava a keby nieco, tak poslem manzela nech si to tam vyriesi a zmenime skolku. 😒