Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

timea7
7. sep 2007

Vavka ty prepáč, ja som tiež mávala aj vyše tridsať detí v triede, aj postihnuté deti, aj ťažko, ale s takýmto dieťaťom nenarobíš sama nič, to by chcelo aby učiteľka mala asistentku - bežná vec v zahraničí, ale kto by ju na Slovensku zaplatil, že? Ten Matúško pomoc zúfalo potrebuje, ale bohužiaľ, keď učiteľka s rodičmi nepohne a bohužiaľ asi nepohne, ten chlapček bude nešťastný a bude mať problémy stále, pretože potrebuje špeciálny prístup.Robím s deťmi vyše dvadsať rokov, je to nádherná práca, ktorá ma napĺňa, každý deň je iný, ale s rodičmi je to niekedy hrozné, aj keď ja mám asi teraz na rodičov šťastie.

vavka33
7. sep 2007

ja viem,ze ucitelka s tym sama nic neurobi,to som ani netvrdila,bavili sme sa o moznostiach co robit,tak preco zas chytate za slovicka.
ja som reagovala na vetu-ze nemam o pocte 23deti v triede ponatie-je trapne sudit cloveka a nepoznat ho.

andrea.m
7. sep 2007

tak dnes ráno prišlo do triedy minimum detíaj to každý rodič s otázkou či je matúš v škôlke že ináč berú svoje dieťa domov.on nebil len spolužiakov vtriede ale aj vonku na dvore detí z ostatných tried.a už je v inej škôlke ktorá ma triedu pre problémove deti s potrebou indi-vindi prístupu.len neviem prečo mu hned nezháňali takú škôlku,prečo ho furt dookola stresovali v normálnych,ved to je pre neho hrozne.

melory
7. sep 2007

ahojte dnes som nehala huga doma, bolo mi ho luto ale je v tom ze je vikend 😵

ramzesa
7. sep 2007

ahojte maminky,tak u nas bol rano plac za vsetky bezproblemove styri dni ☹ , ale vraj bol potom v pohodicke 😒

andrea.m
7. sep 2007

nebojte sa maminky oni si časom zvyknú 😉

adkap
7. sep 2007

Aj moja mala rano place 🙂 a cez den je v pohode. a to sme jej uz vecer vysvetlovali ze nech to este vydrzi ze cez sobotu nedelu sme doma 🙂 Tak ked sme pre nu prisli hned spustila NEDELA 😎

zgurkaa
9. sep 2007

Ahojte maminky. Nasa Simonka, sa uz vcera pytala, kedy pojde zase do skolky? Skoro spustila plac, ze ona uz ide a basta. 😅 No som zvedava do kedy jej to vydrzi...

adkap
9. sep 2007

No my sme chori :( takze po usesnom tyzdni vikend a choroba. Tak som zvedava co bude potom a to mam od pondelka konecne nastupit do roboty :(

bzuco
9. sep 2007

adka, tak to je ako naschvál 😒
1. rok v škôlke bude asi trošku horší, čo sa zdravia týka, ale neboj, prežijete

ramzesa
10. sep 2007

Ahojte maminky. Dnes drobca niesol do skolky manzel. Uz doma bol drobcek smutny a uslzeny ☹ . Aj v skolke, chcel ist s ocinom prec. Ucitelka ho tahala do triedy, ale manzel sa s nim porozpraval a bolo trosku lepsie,ale tak smutne tam stal. Myslite,ze je dobre tak nasilu tahat dieta do skolky? Ved nas drobec je rozumny a da sa s nim pekne porozpravat a vysvetlit mu a nie bez vysvetlenia ho tahat. Vraj to bude potom este horsie 😕 . No ja si myslim,ze ked rodic rychlo ujde,ze to bude len horsie. A vraj ta ucitelka nemala neviem aku super naladu 🙄 . A dokonca aj pokladnicka na ktoru sa drobec cely cas tesil,ze ked pojde do skolky bude sa s nou hrat, je vraj nefunkcna. 😖

vka
10. sep 2007

ahojte moj syn od prveho dna stale plakal dnes to šlo bez plaču ešte uvidim čo povie učitelka zvykne plakať ked vstane tiež iba pomohly sluby sestra sa ma vratiť o 3 tyž z cypru tak mu slubila prekvapko ale iba vtedy ked nebude plakať hadam to zabralo dufam že to tak ostane 😉

melory
10. sep 2007

ahojte,u nas sa plac stupnuje 😢

kkatrina
10. sep 2007

ramzesa u nás to fungovalo minulý rok tak, že čím dlhšie som s ním bola tým viac plakal a nechcel ísť za učiteľkou. tak sme to riešili tak, že som ho prezliekla, podala učiteľke na ruky a utekala preč, aj keď mi niekedy trhalo srdce. Ale ona ho zobrala do triedy, zabavila hračkou a po chvíľke bolo po plači.
Tento rok je už veľký škôlkar, strašne sa teší a ráno nevie vydržať kedy už pôjde, tak som rada a dúfam že mu to vydrží celý rok. Prajem aj vám ostatným veľa trpezlivosti a spokojných škôlkarov. 🙂

renca3
10. sep 2007

My teraz nastastie nemame problemy, ale v synovej triede velmi plakalo dievcatko, ked mama odisla. My sme prichadzali. Trvalo to asi 1 minutu a bolo dobre. Urcite je to tak aj s vasimi deturencami. 😉

matar
10. sep 2007

ahoj,tak my sme sa nakoniec rozhodli, že nikolka bude v škôlke aj spinkať a som veľmi prekvapená, ale ona sa z toho strašne teší, vôbec neplače. ráno sa teší na to, že poobede prídeme pre nu, ona pôjde kočíkovať bračeka a celé poobedie sa s nou môžeme hrať, kedže doobeda stíham našťastie pri malom porobiť čo treba 😀
tak držím aj ostatným deturencom plačeky, nech si rýchlo zvyknu a tešia sa do škôlky rovnako ako náš drobec 🙂

andrea.m
10. sep 2007

ahojte.tak my ideme zajtra do škôlky po 5 dňoch voľna.som zvedava ako bude lebo Filipo sa už dnes ráno zastrájal ked sme sa obliekali k lekárke (on si myslel že do škôlky 😉 ) ako sa Matúšovi nedá ako ho nabije a podobne.

ukana
10. sep 2007

adka, aky odvazny !!! 😀 😀 😀 Drzim palce na zajtra 😉

majina.b
10. sep 2007

sona sa v sobotu rano pýtala do školky a dnes bez druhy opäť bez slz.

andrea.m
11. sep 2007

ahojte 😉 no tak filipko je už v škôlke.ale išiel tam s malou dušičkou.v triede sa tvráril hrdinský ale videla som na ňom že očami hľadá s ktorej strany príde matúšov útok.jemu chudatku ešte stále nedošlo že matúško už k nim do triedy nepríde.uvidím čo mi povie poobede.

maruschka
11. sep 2007

no ako som písala do deti 2002,naša dcéra je v škôlke týždeň a už je strašná aktivistka vo všetkých smeroch.Povedala nám,že budú robiť z tekvíc strašiakov.Tak manžel zobral malú,tekvicu naložil do auta a keď ju doniesli do škôlky,p.učiteľka nechápala,čo tam robí s tou tekvicou 😀 .A naša malá,keď sme sa jej pýtali,odkiaľ teda mala to,že budú robiť strašidielka nám odpovedala,že jeden chlapček nevedel,ako vyzerá tekvica,tak mu ju priniesla ukázať.A že inak by ju do škôlky nedostala len tak,že nám povedala,že budú robiť svetlonosov a teda ju potrebuje na to. 😀 😀 Tak som sa jej spýtala,že čo by robila,keby niekto nevedel,ako vyzerá naozajstný traktor,či by ho tiež dala pristaviť pred škôlku. 😎 😀 🙂 No hrôza.Dneska pozerali DVD Zvieratá v divočine a ja som zrovna o 11,10 prišla pre ňu.To bolo sĺz.Keby som to vedela,prídem tesne pred obedom.Chudiatko ani to nedopozerala. ☹

andrea.m
11. sep 2007

no vidíš maruschka a ty si sa ták bála.šak julka je veľká slečna.je najvyšší čas nechať ju tam na celý deň.

maruschka
11. sep 2007

andrea,ale mne ju nezoberú,lebo som doma na materskej.Neviem,čo to je za predpis,ale jednoducho tam môže byť iba doobeda. 😒 Z čoho je malá smutná

ukana
11. sep 2007

maruschka, to co je za blbost 😠 😠 podla mna tam mala moze byt cely den, keby si si to vydupala u riaditelky, tak ti nic nemoze 😠 . mam vela kamosiek, co su doma na materskej a starsie deti im chodia na cely den do skolky!!!! To si len v skolke vymysleli, ziadny iny predpis na to nie je 😒 .

maruschka
11. sep 2007

ukana,ale u nás je to tak.Napríklad ešte minulý rok by ti dieťa pokiaľ si nezamestnaná alebo na materskej vôbec do škôlky nezobrali.Teraz chodí pre detičky na obed asi 6 mamičiek.Jednoducho na dedine je to tak.

ukana
11. sep 2007

😕 😕 😕 to je sila 😒 😒 Vedia, ze namju konkurenciu, tak si dovoluju. U nas sa o deti biju, tak sa ti prisposobia. AAAch jo... ☹

maruschka
11. sep 2007

ale,tak v marci,keď už bude dlhšie svetlo a teplo,tak potom pôjdem za riaditeľkou a pekne krásne ju tam nechám aj na spanie.Ja si tiež myslím,že na to neexistuje žiadny predpis,dokedy môžem dieťa nechávať v škôlke.Teraz cez zimu bude skoro tma a to by sme sa spolu ani sánkovať nemohli chodiť.

ukana
11. sep 2007

...namju= nemaju 😀 😀 ....som sa ponahlala 😀

ramzesa
11. sep 2007

my sme tiez len doobeda, jednak Petko nespinka a jednak by ho na cely den do tej nasej skolky nevzali. Vzali by ho do inej, kvoly kapacite. Ale s pani riaditelkou sme sa tak dohodli,aby tam mohol chodit,ze poobede hned domov. Si myslim,ze na dedine,kde je len jedna skolka, je to rozumne,ked je plna deticiek.

Inak dnes drobec neplakal, bol zlatucky, co sa neda povedat teraz,ked je doma 😠 . To aj vasi skolkari doma tak vystrajaju? 🙄

maruschka
11. sep 2007

ramzesa,u nás doma je cirkus na koliečkach.To je nenormálny chaos,keď príde malá domov.Potom sa začnú blázniť obidve a koniec poriadku,tichu a mojim nervom.Takže či prší,či padajú traktory,chodíme von na tak dlho,ako sa dá. 😀