Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
23. mar 2007

vavka super nápad,vyskúšam. 😉

ramzesa
23. mar 2007

vavka tie peciatky su super, my sme rozmyslali nad bodmi a podla toho ist nieco kupit do obchodika 😉 . Petko nepije z klasickej cumlovej flase, tak pil iba prve tyzdne svojho zivota. Pije z tych poharikovych flias, prip. so slamkou. Napije sa aj zo salocky, ale naokolo je vsetko mokre 😅 .
A dat sestricke 😅 Co ma slnieckove pampers tricka, su mu uz take dost tesne, som sa ho pytala, ci ich uz nechame sestricke. Tak ze nie, Amalka nebude mat take tricka 😕 . Tak ich budeme musiet dat zvacsit 😀 .
A s tym nosenim do skolky som aj ja zvedava, ako to budeme stihat, v lete pohodicka, ale v zime? Pokial ich oboch zababusim 🙄 🙄 🙄

vavka33
24. mar 2007

Ramzeska,mozes aj bodovat,ale peciatky su teraz take ndherne,ja sama ich mam asi 120,ale v tom je aj cela abeceda a geom tvary a tak.Da sa kupit hocico,napr.auticka,ked ich nazbiera dost dostane take ozajske hrackarske a pod.
A tie pohariky su v pohode,nie?ved na to ich vyrabaju,aby z nich deti pili.V skolke sa odnauci,ked uvidi ostatnych.vsetko chce svoj cas 😉
jeej,som akasi mudra,no radsej uz nejdem mudrovat 😒 😎
Andy,ja ti mam napadov -ajajaaaaj 😀
ukanka,my vstavame o piatej,Lea sa rozhodla,ze vtedy bude kakavat a robi to pravidelne uz tyzden.ak jej to vydrzi este urcity cas,pride na rad nocnik,ako u vanesky,vzdy kakavala len tam.uvidime.

ramzesa
24. mar 2007

vavka a to nie je skoro na nocnik 😕 v dvoch mesiacoch 😀
dobre, necham sa nahovorit na tie peciatky, pokukam po obchodoch, o chvilocku ma tri rocky tak by mohol dostat na narodky 😉 , hlavne ta myslienka s autickom sa mi paci 🙂 . Vytvorime nejaku tabulku, kde sa budu zbierat 🙂 a po zaplneni bude odmena 🙂 sa tesiiim 🙂 🙂 🙂

renca3
24. mar 2007

dakujem za napad. u nas bud mlieko z flase alebo ziadne. v skolke poharikuje.

melory
13. apr 2007

ahojte hugo dnas doniesol fotky so skolky, velmi sme sa nasmiali, lebo vyzera, ze ho odfotili a hned nato sa rozplakal, no sranda ozaj je tam utrapeny a umuceny. ale zobrali sme ich na pamiatku, no babicky sa moc nepotesia, tak sa tesili na usmiateho krasneho vnuka a maju na fotke dieta na rozplakanie.... 😅

melory
13. apr 2007

inak skusala som za pohar kreslit usmiateho uja a za flasu smutneho a moj hugo povedal, ze on chce flasu a mam nakreslit " hnusneho uja"

nina5
13. apr 2007

Ahojte chcem sa spytat ci mate skusenosti niektora s vyberenim nosnych mandli u 4 rocnych deti???

lasenka
13. apr 2007

nina
myslim ze melory s tym mala nejaku skusenost, skus jej napisat IP 😉

bluebell12sr
13. apr 2007

ahoj nina5, mojmu malemu vyberali nosne mandle minuleho roku, ked mal 3. vsetko prebehlo lepsie, ako som ocakavala, v nemocnici sme boli len jeden den, nic z toho si nepameta kedze bol uspany, nemal komplikacie, a personal bol absolutne super. bola som nesmierne milo prekvapena. zaplatili sme si sice nadstandartnu starostlivost, ale urcite to stalo za to.

nina5
14. apr 2007

ahojte...ja som bola s nou u lekara,vraj to robi ambulantne,nejako ju oblbne 🙂 a trva to len par sekund...neviem si to ale predstavit.....a robi to za 1000 Sk,asi by bolo lepsie ist do nemocnice....takze tam uspavaju?
bluebell12sr pises ze maleho uspali,doktor povedal ze ak pojde do nemocnice tak na 2-3 dni.

bluebell12sr
14. apr 2007

nina, ja by som radsej do tej nemocnice ako ambulantne. co sa tyka tych dni, na prijem sme prisli vo stvrtok vecer, v piatok o desiatej rano mu brali mandle, v uplnej narkoze, a v sobotu o 9 po vizite sme uz sli domov, kedze vsetko prebehlo bez kompllikacii. Naozaj, nemozem sa stazovat, personal bol velmi profesionalny, a ver mi, ja som co sa tyka takychto veci nesmierne narocna.........
po vybrati madli v piatok bol cely den trosicku uplakany, plus ta narkoza mala na to svoj vplyv. ale ako som spominala mali sme nadstandart, a tak sme boli vo vlastnej izbe ktora bola na urovni hotelovej s vlastnou kupeklou, tv atd.... takze nas nevyrusoval plac inych deticiek.
Nemas sa coho obavat, kedysi to nerobili v narkoze a preto si ti starsi pametaju doslova horor z vyberania nosnych/krcnych mandli, ale dnes je to uplne inac. Neviem, aku ma povest url v nitre, ale my sme boli v He a bola som nadmieru spokojna
drzim palce
bluebell

ukana
16. apr 2007

ahoj Nina, je tu aj téma nosné mandle. ale napíšem ti aj sem. Našemu malému vyberali mandle na jesen, mal 3 apol roka. Vo štvrtok sme šli na príjem, ale potom nás pustili domov a v piatok ráno sme tam museli na vizitu byť. Ale tí, čo boli z iného mesta tam boli tri dni. Malému dali oblbovačku, a potom ho prispali. len tak mierne, pol hodinku po vybratí mandlí sa prebral. Jeden chlapček vracal, lebo deťom zatečie trochu krvi do žaludka, ale našemu nič nebolo a hodinu po vybere už behal po izbe a poobede nas pustili domov. nič hrozné to nebolo. Teraz sa mu lepšie dýcha, nemá stale nadchy, a ak má tak soplíky idu von a nezatekaju na priedusky.

zabinka
16. apr 2007

Ahoj Nina, nas caka vyberanie mandli 10.5.. Radko ma 5 rokov a budu mu to robit druhykrat. Prvykrat sme boli ambulantne, len ho oblbli a vystikli mu ju. Lenze behom 3 mesiacov sa nam problemy zacali opakovat a podla lekarky ju mal taku istu ako pred operaciou. Preto sme sa teraz rozhodli ist s nim do nemocnice, kde ho kompletne uspia, vyberu mu nosnu mandlu a zaroven orezu aj krcne mandle a 4 hod. po operacii ideme domov. Sice si za to zaplatime, ale po predchadzajucich skusenostiach mu to ambulantne urcite robit nedame. Okrem toho mi lekar zarucil, ze mu nosna mandla uz viac nevyrastie.

zabinka
16. apr 2007

Nina, az teraz som si vsimla, ze si z NR. Ta nasa prva skusenost je prave z NR nemocnice. Mozno sa za tie 2-3 roky nieco zmenilo, ale mna na ORL v Nitre uz nedostane nikto. Teraz nam to budu robit v LV na sukromnej klinike.

nina5
18. apr 2007

Ahojte...tak ja som malej zrusila to ambulantne vybratie...uz sme boli objednane.Teraz jej je lepsie,zabrali sirupy,tak to asi necham zatial tak...aj minuly rok mi bola chora v tomto case a potom uz bolo dobre az do jesene.Tak uvidim.Ale urcite sa nahlasim do nemocnine,ak to bude treba.Ale dakujem za skusenosti ste zlate.

melory
19. apr 2007

ahojte mamicky skolkarov, zacina jar, pozeram, ze upratuju areal skolky 😉 deti budu stale vonku, to je zuzo, no tie veci, uz ho budem davat len v teplakoch do skolky, lebo aj ta to mam cez chodnik.

ramzesa
20. apr 2007

tak my sme mali zacat chodit do skolky po velkonocnych sviatkoch, ale odklada sa to az na september 🙂 , asi to bude takto lepsie a dali sme si prihlasku este aj do inej skolky, tak dufam, ze sa podari, lebo je tam veeelky naval, ale paci sa mi tam viac, co sa tyka aktivit 🙂 a aj malu sme uz prihlasili do skolky 😀 , pre istotu, ak by bol tiez naval, od septembra 2009 😀.
inak nina, a co ak nie su problem mandle, ale alergia. Ja som tiez ako dieta bola velmi casto chora a tiez sa mi vyhrazali vybratim mandli, nakoniec mi ostali a som rada.A ked som bola v puberte, tak mi zistili alergiu z krvnych testov. Inak sa vravi, ze ked sa vyberu mandle, vsetko sa usadza v dolnych dychacich cestach, takze pokial to nie je velmi nutne, tak by som s tym radsej pockala, ale nie som lekar 😒 . drzte sa 🙂 .

melory
23. apr 2007

ramzesa nemas sa kam ponahlat, leto pre vam.... 😅 😵

ariam777
26. apr 2007

urcite vase poznate tu situaciu ze vase dieta place ked ide do skolky, existuje velmi jednoducha metoda ako vase dieta momentalne prestane plakat , vsera som to rozpravala mojej kamoske a ta to hned vyskusala a dnes mi nadsene hned telefonovala. ak viete po nemecky tak nezpodmienecne viac informacii dostanete na http://derproblemloesungsweg.de/forum/ .

ukana
27. apr 2007

a ked neviem po nemecky? 🙂

misko03
27. apr 2007

Ja mám 3 ročného chlapčeka a v septembry pôjde 1. krát do škôlky no mám strach ako to zvládne ☹ Je vytúžený a po 10 rokoch tak sme ho stále mojkali už v perinke som mu držala rúčku a je to dodnes keď ide spinkať večer.Problém je v tom že je na mňa veľmi naviazaný a ja na neho.Nikto ho nikdy nestrážil len ja a mandžel, akosi u nás nefungujú babky.Keď je na ihrisku viac detí tak chce isť domov,vie sa podelit ale hrať sa chce len somnou.Ja sa s ním hrám veľa a teraz sa mi to vypomstilo.On do škôlky chce ale len somnou.Neviem ale ja si myslim že bude veľmi plakať a trpiet v skôlke nebude chapať prečo som ho tam nechala.No ja mu chcem len dobre aby mal kamaratov a bol v kolektive .Chcem ho nechať v skôlke len na doobedu nakoľko ja som doma a on nechodí spinkať poobede od roka a pol.Tak to by bol problem lebo on si len tak neľahne .No rozhodne si za to všetko môžem sama.

matar
27. apr 2007

misko, aj ja som chcela malú zo škôlky hneď odviezť domov, ked som počula až von ako plače a vykrikuje na maminku 😢 ale budete to musieť vydržať, inak narobíš zle jedine synovi- nebude sa vedieť začleniť do kolektívu a neskôr v škole sa to potom určite odrazí nielen na tom, že tam bude trpieť ale aj na sústredenosti, známkach... a určite si nepovedz, že na to, aby sa od teba odpútal máte ešte čas, práve naopak. 3-ročné dieťa sa už dokáže začleniť do kolektívu a vie sa zahrať s inými deťmi. ved na začiatok môže byť v škôlke hodinku, potom 2... - aspon my sme to tak robili. rozhodne ho nenechávaj doma, lebo z neho urobíš "mamičkinho maznáčika", a nebude mať kamarátov.

kucera
27. apr 2007

ahojte, s manzelom sa nevieme rozhodnut , kedy je ten najhodnejsi vek dat dietatko do skolky- je vobec taky ci je to individualne?

misko03
27. apr 2007

Však práve preto chcem aby išiel do škôlky aby sa začlenil medzy deti.Bude to ťažke ale bude si musiet zvyknuť.To je tak ,nevenuješ sa deťom si zlá matka ked sa venuješ príliš tak si tiež!Keď som si nemohla pomôcť bola som taka rada že ho mám ináč na umelé oplodnenie po 10 rokoch že som sa mu venovala aj keď to netrebalo .Monika

matar
27. apr 2007

misko, určite si nenahováraj že si zlá matka alebo niečo podobné 😕 aj ja sa malej venujem veľmi rada,len teraz tak nevládzem ked som tehu, preto som ju dala do škôlky (ale chodí len na 4 hodinky doobeda). a na škôlku si určite zvykne, len mu to možno bude trochu dlhšie trvať a začiatky budú ťažké (ja som tiež už s tým chcela praštiť, ale vydržali sme a malá sa teraz do škôlky veľmi teší a poobede mi nadšená rozpráva zážitky, spieva pesničky... a na spoločne strávené chvíle je stále času dosť). ale byť tebou dám ho tam, nech sa učí na kolektív, ináč sa to naozaj prejaví neskôr veľmi negatívne (viem o čom hovorím, aj ja som učiteľka a poznám aj také deťúrence)
a mysím si, že najvhodnejší vek asi nie je, to záleží od dieťaťa- v troch rokoch je už vraj dieťa schopné začleniť sa do kolektívu, prijímať z neho podnety a učiť sa pozorovaním rovesníkov 😉

misko03
27. apr 2007

No aj ja tak chcem presne na doobedu veď aj tak potom už idú detičky spať a to on nechce.V podstate aj tak ten program keď sa niečo učia alebo majú nejake hry je doobedu a o to mi ide . 😉 Monika

ukana
30. apr 2007

misko, myslim ze si sa dobre rozhodla, dat maleho do skolky. Ja som to tiez brala ako vec ktora ma mojmu synovi pomoct. I ked to bude zo zaciatku bolestive, ale vela veci robime aj cez slzy aby sme detom pomohli. napr. aj ockovanie deti boli, placu, ale je to pre ich dobro. Pre ich zdravy rast a vyvoj. a pre ich zdravy psychicky rast je dolezita skolka a kolektiv. Nasemu malemu to velmi pomohlo, je sebavedomejsi, viac rozprava, nie je uz tak na mna naviazany, je samostatnejsi. Chodi tam rok. Presne od troch rokov

melory
10. máj 2007

dnes ku dnu matiek som prezila prve vystupenie v skolke

matar
11. máj 2007

aj ja melory a bolo tu úúúúúúúžasné. drobci boli nádherní, hrozne sa snažili 😀 😀 😀