Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

bzuco
19. jún 2007

inak ked už hovoríme o tichu...
nepozerala si teraz pestúnku...ty brďo, tak to bol iný des 😖

andrea.m
19. jún 2007

ja to nepozerám

bzuco
19. jún 2007

ja som si to po dlhom čase pozrela, už sa mi konečne nechce spávať o siedmej, tak som to využila 😉

ale mať doma taký prípad, už som na psychoške

andrea.m
19. jún 2007

no mne stačila ukážka a mala som dosť.dúfam,že nebudem nikdy potrebovať také služby.

bzuco
19. jún 2007

ja tiež dúfam 😅 ,
ale povedzme si....to sú fakt riadne extrémy, čo ukazujú v televízii

andrea.m
19. jún 2007

ja si osobne myslím že také prípady vyberajú schválne aby bola sledovanosť.

ramzesa
20. jún 2007

tak u nas uz akosi preco zmizlo, ale myslim,ze to bolo lepsie ako to co je teraz 😅 . Jedna veta aspon pätkrat. Ak je povedana menejkrat, tak sa to nepocita za povedane 🙄 . A najviac na co sa tesim, ked pojde do skolky, je ze si budem moct pocas dna zdriemnut. Petko cez den nespi uz od cca 18 m. 🙄 A ked nanho cez den pride unava, tak je to strasne. a tie surodenecke boje 😀 . Ale za nic na svete by som ich nevymenila 😉 .

melory
21. jún 2007

ahojte, mna prekvapilo, ze v skolke nemaju zaverecnu rozlucku, nieco ako opekacku, v inych skolkach to byva.....ci si len myslim???

lasenka
21. jún 2007

melory
ani u nas to nie je, ale deticky boli na vylete, tak aspon nieco... buduci tyzden v skolke koncime, budu prazdniny, len cakam, ci mi ucitelky daju Matuskove vykresy... raz som tu pisala, ako na pozerala, ked som si jeden vykres vypytala domov, ze NACO mi bude 🙄

sulamith
21. jún 2007

ahojte,
melory,nie v kazdej skolke su rozlucky,opekacky...atd.,zalezi to od uciteliek.
lasenka,na konci skolskeho roka sa detom odovzdavaju vsetky prace ktore vytvorili.Cez skolsky rok sa to nerobi petoze sa prace odkladaju ,a pouzivaju sa na nastenky v skolke,popripade skole ci obecneho alebo mestskeho uradu.Alebo ak v pripade kontroly. 😉

lasenka
22. jún 2007

sulamith
viem, ze sa odovzdavaju, baby uz o tom pisali, ale v nasej to asi neplati... ako som uz pisala, ucka na mna vytrestila oci, ked som si jednu Matuskovu pracu vypytala domov - bolo to krasne srdiecko...

lasenka
22. jún 2007

sulamith
tak som jej povedala, ze si ho vezmem na konci skolskeho roka, tak povedala, ze DUFA, ze sa toto srdiecko este najde ☹

matar
22. jún 2007

dobré ránko maminky škôlkárov. potrebovala by som od vás jednu radu, lebo sa s mužom nevieme rozhodnúť. naša nikolka chodí od januára na 4 hodiny do škôlky, ktorá je fajn, veľa sa naučila, má vela kamarátov a učky sú tiež v pohode. ako všade našli by sa chybičky, ale nič vážne. tú škôlku máme asi na 12 minút peši z domu, teda nie veľmi daleko. ale máme jednu škôlku, tiež celkom slušnú hned pri dome (len výjdem z vchodu a prejdem cez cestu rovno do bránky). v septembri sa nám narodí bábo a keby chodila nikolka do tej škôlky pri dome, tak by som ho ráno nemusele chystať, obliekať do kočiara (hlavne v zime), malá by v tepláčkoch prebehla (tie 3 minutky by pri malom bola aj suseda, alebo by malú len previedla cez cestu).
myslíte si, že je zle, ak teraz malú prehodíme do inej škôlky, ked v tej prvej je už zvyknutá a páči sa jej tam? či to mám brať tak, že však si rýchlo zvykne? do konca mesiaca musíme nahlásiť, kam začne v septembri chodiť

sulamith
22. jún 2007

lasenka,to ti verim,ze si si chcela nechat to srdiecko co si spomonala.A nechapem tu ucitelku a ten pristup.Ved vsetky prace sa v skolke odkladaju.

matar,podla mna by si do tej novej skolky mala tento tyzden s Nikolkou zajst,a ukazat jej triedu ,deti,pani ucitelku....ci sa jej tam bude pacit. Ak sa ti to zda lepsie prelozit ju,tak Nikolke to vysvetli s nadsenim,ze bude mat novych kamaratov,hracky,a zo skolky bude doma raz dva 😉
A zaroven si to tam aj ty omrkni ci sa ti to tam paci a rozhodni sa.

ukana
22. jún 2007

matar, tak podobny problem teraz riesim aj ja. Ideme sa stahovat do noveho bytu. Nie je to daleko od skolky kde chodil Matko doteraz, asi 1km, ale hned pri dome mame druhu skolku. Zda sa mi aj lepsie vybavena, aspon co som videla zvonku ihrisko, dnu som nebola. Tak neviem ci ho prehlasit, to by som len vybehla z domu, hlavne v zime a ked prsi je to vyhoda. A nie je to ani cez hlavnu cestu. Zasa v starej skolke ma kamaratov a chodil tam uz rok. Tak som zvedava ako to vyriesis ty. Ja uvidim, cez prazdniny bude chodit dva tyzdne aj do skolky pri nas ako do nahradnej, tak uvidim, ako to tam vyzera, ako sa mu tam paci, ake su tam ucitelky a pod. Ale asi ho necham v starej 😒 fakt neviem ☹

ukana
22. jún 2007

matar a preco si Nikolku hned od zaciatku nedavala do tej skolky pri vas? Uz si vedel predsa, ze budete mat druhe babo, nie? Ci ta druha skolka bola lepsia?
My sme doteraz byvali u svokry 😖 , a maly chodil do skolky blizko jej bytu, teraz sa idem stahovat do vlastneho bytu. Nevedeli sme kde sa nam podari zohnat byt a predpokladali sme, ze maleho budeme musiet prehlasit, ale teraz to nie je velmi daleko... 😒

matar
23. jún 2007

ajoj ukana. ked som tam nikolku zahlásila, tak som to ešte nevedela 😉 v tej škôlke je vela deti- prihlasovala som ju ešte v novembri a začala od konca jamuára. a nahovorila ma na nu kamoška, ona tam dávala dcérku, je učka v škôlke, tak som myslela, že to má pozisťované do detailov 😒
tie dve škôlky sú dosť podobné aj čo sa týka vybavenia, aktivít... viac menej čakám, aké učitelky budú mať nikolkin ročník od septembra v jednej aj v druhej škôlke a to mi pomôže rozhodnúť sa- niektoré poznám, do tej škôlky pri nás chodila tam moja segra. budúci tt to pôjdem zistiť a uvidím.
problém je aj v tom, že detúrence s ktorými chodíme von sú vlastne terajšie nikolkine "spolužiačky", tak neviem ako si zvykne na nové deti. hm,hm,hm 😒

melory
25. jún 2007

ahojte, nam sa uz blizia vytuzene prazdniny, snad sa nezblaznim, hlavne si musime urobit program a rezim.

ramzesa
25. jún 2007

tak nasi maju taky rozhadzany rezim,co je dlho vidno az do neskoreho vecera, ze mi chodia spat obaja okolo deviatej desiatej. Este okolo deviatej som to prekusla, ale ked som sa vcera vratila z izbicky o desiatej, tak som uz mala dost 🙄 . To aj vasi chodia spat tak neskoro 😒 ?

lasenka
25. jún 2007

ahojte 😉
melory, aj my planujeme prazdninovy program, na 100% Matusko pojde do tabora na tyzden, hmmm, a to je zatial vsetko 😀 budem sa snazit ho stale niekam vziat, aby tie dni neboli pre neho jednotvarne...
melory, nestretneme sa? 😉 😀

ramzesa
maly chodi do skolky, takze rezim ma pravidelny, horsie je to cez vikend, ked rano dlhsie pospi, poobede sa mu to tiez posuva a vecer dokaze s nami sediet pri telke aj do 22.00... poriadny chaos bude teraz cez prazdniny 😖

melory
26. jún 2007

lasenka kludne ale neviem odkial si, ja idem teraz na stredne slovensko

andrea.m
26. jún 2007

lasenka to aj také malé deti môžu ísť do tábora?
melory my budeme na tom s režimom podobne,budem sa snažiť čo najviac času stráviť u svojích alebo manželových rodičov na dedine lebo ináč si to neviem predstaviť ako tie prazdniny prežijem

renca3
26. jún 2007

ramzesa...tak maly nabehol na letny rezim a do 22.00 je hore takmer kazdy vecer. Vcera som ho poobede nedala spat a ledva zaspal o 21.30. Tak ja neviem. Teraz nechodi do skolky.

lasenka
27. jún 2007

andrea
ten tabor nie je na noc, rano privezieme deti a poobede si pre nich prideme, je to ako skolka, len su tam deti zmiesane z celeho mesta a maju ine ucitelky, ale ide tam s nasim susedkom, takze sam nebude 😉

andrea.m
27. jún 2007

aha?no taký tábor by som brala.škoda že ma skôr nenapadlo informovať sa o niečom takom tu v košiciach 😒

ukana
29. jún 2007

andrejka, aj my mame v MT take tabory, primestske, jazda na koni, alebo turisticky, prirodovedecky a pod. Beru uz od 4 rokov a skolakov. Rano odchadazaju a okolo 16.00 sa vracaju. Organizuje to Centrum volneho casu. Ja som Matka este tento rok neprihlasila, bude chodit do nahradnej skolky, ale kolegynina mala ide na koniky, tesi sa.

Dnes sme zbalili kvietky a Matko siel posledny krat do skolky ☹ Mesiac bude doma, zosediviem 😀 Som zvedava, aku budu mat rozlucku.

andrea.m
29. jún 2007

aj filipko šiel ráno s kyticou.včera doniesol výkresy tak máme vynovenu nástenku.my máme júl presne rozplánovaný takže ked budú deti zdravé tak by som ho mala prežiť.čo si počnem v auguste zatiaľ neviem,ale nabudúci rok sa rozhodne budem o tých denných táboroch informovať.

zgurkaa
29. jún 2007

Ahojte. Aj my sme isli dnes posledny den do skolky. Dnes maju vystupenie, lucia sa s buducimi skolakmi. V triede ich maju 13. 🙂 Mala budu tancovat, bude mazoretka. No som zvedava....Potom uz len pevne nervy a snad prazdniny dopadnu dobre. Hned 5.7. ide do BA k sestre a potom este snad tyzden u jednej a tyzden u druhej babicky. Nech si aj ony uziju 😀 🙂

barja
29. jún 2007

Ahojte, ja som sem dlhšie nepísala, ale dnes musím. ☹ My máme dnes za sebou posledný deň v školke - od septembra škola- a ani som si nemyslela, že ma to tak zobere. Syn je v uplnej pohode a ja ako sprostá som prerevala skoro celý deň. Zrazu mi je to tak staršne lúto že tam už nepojde. aj keď boli všelijaké dni a človek si par krat aj pohundral predsa len tie pani učitelky boli ako jeho druhé mamy. Ved ani ja som s ním nestrávila dokopy tolko času ako ony. Normálne sa utešujem, že o dva roky dávam druheho syna do tej školky. Dobre mi šibe čo?

lasenka
30. jún 2007

barja
nesibe ti 😉 moj maly meni od septembra len triedu, ide do starsej skupiny, a uz som revala, ze sa do tej starej miestnosti k "starym" ucitelkam nevrati 😢 tiez sme isli s kytickami a kavou pre kucharky, lebo Matusko ma takmer
pravidelny pridel navyse, nakolko je dobry papkac 🙂

andrejka
co mas naplanovane v juli? mozno ma niecim inspirujes 😉 a na ten tabor sa skus mrknut este aj teraz 😉