Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

renca3
29. aug 2007

To ste ma potesili, ze 2. rok to uz nebude take caste. Lebo dokola tie kasle a sople, to bolo na nervy.

andrea.m
29. aug 2007

podľa mňa je lepšie ked is detský organizmus vytvorí imunitu sám a nie očkovaním.žltačka je choroba špinavých rúk,takže ak v škôlke budu dodržiavať hygienu čo verím že budú a učiteľky budú dbať na to aby si deti umývali ruky napr,pred jedlom,alebo po použití wc tak by sa žltačka nemala vyskytnúť

melory
29. aug 2007

kezde som na materskej so stelou tak mi choroby nevadia, ale horsie bude ked budem zamestnana.

lasenka
30. aug 2007

ahojte maminky 😉
my sme dnes boli prvy-krat v skolke po dvoch mesiacoch prazdnin. Zacalo to super, Matusko si vybral skrinku, odlozil si do nej plast do dazda, pyzamko a nejake tie veci a pytala som od neho boztek. A tu zrazu spustil plac a vety typu: Mamka, ty ma uz nelubis? Ty sa uz nechces so mnou hrat? a podobne... No mala som dost! uz uz by som sa rozplakala aj ja, keby neprisla pani ucitelka. Hmmm, dufam, ze zajtra to uz bude lepsie 😉

renca3
30. aug 2007

Ufff lasenka...asi by mi nebolo vsetko jedno. Maly vie ako na to. 😉

lasenka
30. aug 2007

renca - presne tak, maly vie, ako na mna 😉 no bolo mi ho luto 😔

ukana
30. aug 2007

lasenka, vydrzat!!! 😉 😉 😉 😉 Nas maly by ostal rano aj s certom doma, len aby nemusel do skolky 😀 Uz skusa, ze bude doma sam 😀 Vtipalek!!
Najnovsie chce sam nakupovat, musim mu dat peniaze a on ide nieco kupit. Zlaty je ked debatuje s predavackami 😀 Zvacsa mu dam len jednu vec kupit a musim cakat pred obchodom, lebo ma z neho vyhadzuje, ked chcem ist s nim. SVokra vravi, ze ocko bol taky isty, ze uz trojrocny chodil s papierikom do potravin. Raz doniesol nakup aj peniaze 😀 😀 😀 predavacky si ho nevsimli, krpana 😀 😀

bzuco
30. aug 2007

ahojte
ja som bola predvčerom povinne zistiť, s kým bude malá v triede - dostala som to príkazom 😀 😀 od nej
a ked som jej povedala, ktoré z jej minuloročných kamošiek budú s ňou a tiež ktoré p. učiteľky bude mať, ostala nadmieru spokojná 😵 , dokonca zahlásila, že sa už do škôlky teší.
a dnes sa ma opýtala. že koľko nocí sa ešte naspí a po odpovedi, že už len 4 noci a pôjde do škôlky, zvolala JUPÍII
tak som aj ja vytešená s ňou, že to takto berie - s obrovskou radosťou (dúfam, že ju do pondelka neopustí) 😎

bzuco
30. aug 2007

ukana, moja už bežne chodí do potravín, baví ju to
tiež začala ako 4-ročná
ale my máme taký miniobchodík hned vedľa v paneláku, nejde ani cez cestu, takže tam som ju bez problémov pustila
do obchodu, ktorý je trocha ďalej sa ešte bojím pustiť ju, lebo musí ísť chodníkom popri ceste a to ma desí
ale a´j tam už bola sama, lebo v tomto mini nemali, po čo som ju poslala, tak sa vybrala tam....som už bola nervózna, že kde je, ked prešlo 10 minút a jej nikde, už som sa obúvala, že ju idem hľadať, ked zaklopala na dvere

ale vystrašila ma poriadne, tak som jej hned povedala, že do toho vzdialeného obchodu nesmie chodiť sama, len so mnou
ale chúďa, chcela len dobre - kúpiť, po čo som ju poslala

ukana
30. aug 2007

bzuco, ahoj, aj ja som malemu uz citala mena spoluziakov, tak sa potesil, ze budu stara partia a aj ucitelky budu mat tie iste. Dokonca aj triedu im nechali, ale v nasej skolke su len 3 triedy/mala, stredna, predskolska 😀 /.
Ja Matka sameho do obchodu nepustam , obchody mame blizko, ale obidva su cez dost frekventovanu cestu ☹ . Tak ked sa ideme prejst, tak ho poslem po rozky, alebo mlieko a tak a ja cakam pred obchodom 😀
Ty mas uz riadnu pomocnicku-sikovnicku 😉

bzuco
30. aug 2007

ukana, hej, snaží sa, dievka moja 😀
uvidíme, či bude tak pomáhať, aj ked bude malý na svete 😝

renca3
30. aug 2007

Teda baby, ja keby som mojho syna poslala pre rozky, urcite pride aj so sackom cukrikov, lizatko a kinderko. To som si ista. 😵
A keby nemal dost penazi, vybehol by od kasy domov pre dalsie. 🙂

ramzesa
31. aug 2007

My sme boli vcera tiez v skolke, pozriet co a ako. Pani riaditelka nam dala dotaznik,ktory treba vyplnit a dnes sa chystame k Dr. po potvrdenie,ze sme zdravy. Dufam,ze do pondelka neprechladneme, lebo vecer je dost chladno a tuto noc som si vsimla,ze maly bol odkryty 😕 . Poradite mi nejake protiopatrenia 😕 ? Chory byt nezvykne, ale co ak bude teraz ako naschval 😒 . Davate detickam nejake vitaminy? A ake su najlepsie podla vas. Ja som mu minulu zimu davala nejaky sirupcek a teraz som kupila na cmulanie Pikovit. Este su nejaky martankovia 😒 alebo davate iba vela ovocia a zeleniny? Staci to? Kupene mame skoro vsetko, dnes pojdeme papuckove sandalky a vcera som prisla na to,ze z teplacikov ma tristvrtove nohavice 😀 a to som si myslela,ze teplaciky nam este nebude treba 😅 .

ukana
31. aug 2007

ramzesa, us som o tom pisal v inej teme ale este raz. Ja som mu zacala akurat predvcerom davat toto:

http://www.pleuran.sk/index.php?s=14&art=19&lg=1

nam to pomaha...plus vela cerstveho ovocia a sem tam nejaky martan 😀

kkatrina
31. aug 2007

ahojky, aj my nastupujeme do škôly v pondelok po 2 mesiacoch prázdnin, keďže mám tesne pred pôrodom tak sa dosť teším, lebo už sa s kubkom nevládzem hrať, a vidím ako potrebuje deti. ja nemám strach z toho ako si zvykne na režim a podobne, ale skôr z toho, že minulý rok začal chodiť ako 2-ročný, bol najmenší v triede - taký libling, a teraz už nastupujú jeho rovesníci, tak či nebude žiarliť, lebo dovtedy bol stredobodom pozornosti a všetci sa starali len o neho 😒
u nás je len 1 trieda v ktorej sú všetky deti (dokopy ich teraz bude 10, z toho 5 trojročných)

renca3
31. aug 2007

kkatrina...len 10 deti? Tak to ma ucitelka na ne tolko casu, ze su stredobodom takmer vsetky. 🙂

bzuco
31. aug 2007

ahojte maminy
tak od pondelka zarezáva aj naša
dúfam, že doma nič dôležité nezabudnem 😝 , lebo som v poslednej dobe hrozná sklerotička 🤐

lasenka
1. sep 2007

ahoj bzuco 😉
my sme boli v skolke uz dva dni, prvy den bol s placom, no ten dalsi bol presne opacny, takze super 🙂 dnes rano ma Matko budil, ze nestihneme do skolky a jeho tam caka vela prace 😀

andrea.m
1. sep 2007

lasenka tak to máš dobre.Filipko vystrájal celý prvý rok každučke ráno.teraz ide do škôlky už 3 rok a veľmi sa teší.

maruschka
3. sep 2007

malú sme práve zaviedli do škôlky.Taká bola odvážna,ale ja nie.Manžel ju musel zaviesť do triedy,ja som to vydržala len po skrinku s topánočkami.Ale to tak prežíva asi každý.Tak som si išla poobzerať škôlku,je pekná,novučičká,aj ohnisko na opekanie tam máme.Bežím ešte doktorke pre potvrdenie o zdravotnom stave.Ale malá to na podiv znášala pokojne.Aj sa tešila na detičky,aj nevedela,ako sa má tváriť.Taká bola,bez slova.. ☹ 🙂

andrea.m
3. sep 2007

maruschka neboj nič šak to už je veľka slečna 😉

katka23
3. sep 2007

ahojte.tak aj matko je uz v skolke.rano som ho musela budit lebo on je spachtos trochu si aj poplakal ale uz ked sme sedeli v aute tak sa tesil.do skolky doslova utekal a ked zbadal deti ani prezut sa uz nechcel 🙂 takze super.ked bude kazde rano taketo budem sa tesit.drzim vam palce a vela uspechov v skolke 🙂

domcek
3. sep 2007

No my sme sli dnes do skolky v pohode ale v triede plac a ani tatina nechcel pustit nastastie ja som bola uz v praci no co uz boli dlhe prazdniny a dufam ze uz to bude co den lepsie. 🙂
Drzim palce vsetkym maminkam skolkarov.

zgurkaa
3. sep 2007

Aj my sme dnesne rano zvladli v pohode. Dokonca Simonka vstala skor a obliekla sa, ja som skoro zaspala 😢 . No a chudatko Misku sme museli budit. Nevadi, zajtra pojde Simonka do skolky s tatinkom. 🙂 Dufam, ze si to nerozmysli 😀

melory
3. sep 2007

tak u nas to v pohode nebolo, hugo sa vzpieral, plakal, scena na celu skolku - on na zemi trucoval, no hroza.... ☹

ukana
3. sep 2007

tak Matko sa hned prvy den ulial zo skolky, boli sme u zubarky a dal si vyvrtat zub!!! mal taky maly kaz na stolicke a uz sme to spojili aj s preventivkou. 🙂 Ja som bola nervozna aj za neho 😀

andrea.m
3. sep 2007

Filipka niesol do škô§lky tatino a volal mi že bol statočný.som zvedava ked pôjdem po neho,čo sa dozviem.

melory neboj on si zvykne.držím palce.

leva
3. sep 2007

Ahojcek Aj nas prvy den v skole bol velmi prijemny.Pani ucitelka prezlecena za princeznu pasovala deticky na prvakov,take to bolo chutne,okrem toho,kedze su trieda vcielky Maji,dostali medik,medovy kolacik a malovanku,no podarene. 😉

ukana
3. sep 2007

jeeej Leva, ake mile privitanie mali u vas deticky 🙂

leva
3. sep 2007

No veru,take boli tie deti nadcene,no ale hned som jej cestou domou povedala,ze ucenie nieje med lizat 😀 😀 😀 samozrejme v uvodzovkach 😉