Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

melory
20. jún 2008

ahojte ja som krpca zobrala uz so skolky. mame prazdniny...tato tema asi vyschne cez leto, ale tesim sa na vas od septembra...papa

lenand
20. jún 2008

ahojte aj oliver ma prazdniny zo skolky ale len tyzden ide s našimi na chalupu a potom zas do skolky a od 28.7 do 15.8 maju zavretu skolku tak este uvidim ako to poriesime asi zamestname aj babky 😉

andrea.m
23. jún 2008

lenand to máte super že máte škôlku zavretu len tak relatívne krátku dobu

melory
23. jún 2008

u nas byva vzdy skolka zatvorena cez prazdniny, no tento rok sa im nahlasilo tooolko deti, ze musia mat otvorene...matky to vzdali!

andrea.m
23. jún 2008

naša škôlka je zatvorená 1 mesiac ale celý.takže tiež nič moc pre pracujúcich rodičov

monikka22
23. jún 2008

Ahojte neviete mi poradit ako je to s rodicovskym prispevkom ak dieta ma 2 roky a bude navstevovat skolku len na 4 hodiny denne..

martina.d.
24. jún 2008

no, u nás je škôlka zavretá mesiac. A matky s deťmi, ktoré sú na rodičovskej dovolenke, nemôžu dať dieťa do škôlky ani cez ten druhý mesiac, keď je otvorená. Takže smola. Bola som za riaditeľkou a poprosila ju, či by mi ju nevzali aspoň na 2 týždne a súhlasila.
Nepochopila som to ich nariadenie. To akože keď som doma tak si váľam šunky???
Starých rodičov z mojej strany deti nemajú, z manželovej ako keby nemali a tak neviem čo robiť. Na tábor je malá a ja mám okolo malého a domácnosti dosť roboty. Ešte sa púšťame aj do stavby domu, takže veselo. Dcérka je super, len hyperaktívna. A tak som musela nájsť program na 6 týždňov. Už mám vykryté 3 týždne, tak aspoň to ma teší.

ukana
24. jún 2008

ahojte, ani u nas neberu deti do skolky, co maju mamy na MD 😒 Vraj aj ucitelky si chce vybrat dovolenky 😒 Teda nechcem sa dotknut ziadnej ucky 😅 , ale tolko dovolenky co maju ony by som brala 🙄 🙄 Ja ked mam 2 tyzdne v kuse dovolenku tak mam hotove vianoce 😀 😀 😀

a vymysliet program pre dieta na 2 mesiace, ked mate doma este male mimino, je riadna fuska 😖 a nevravim, ako mu chybaju kamarati a kolektiv ☹

anesim
24. jún 2008

u nás je škôlka tiež otvorená mesiac a v auguste ďašia náhradná - tá je v júli zatvorená. Takže deti budú spojené z dvoch škôlok. Z tej triedy, kde chodí malá je prihlásených na júl tuším9 detí ( spolu ich je už okolo 24) a to niektoré nebudú chodiť ani celý júl. Ale trošku treba chápať aj tie učiteľky - kedy si majú vybrať tú dovolenku - cez školský rok sa síce dá, ale len výnimočne. A určite je spravodlivejšie nechať doma deti tých rodičov, ktorí sú doma ako tých , ktorí pracujú. A deti si tiež potrebujú oddýchnuť od škôlky.

martina.d.
24. jún 2008

ja nie som proti, aby boli krátke prázdniny, ale dva mesiace??? Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale aj to dieťa vytrhnúť z kolektívu na dva mesiace je dosť!A potom zase po prázdninách šup do škôlky, ako keby sa nič nestalo. Určite sa dá vybrať časť dovolenky aj počas školského roka.
mne to pripadá, ako dobrý biznis. Cez školský rok deti šup, šup do škôlky - dostaneme dotácie na každé dieťa a cez prázdniny practe sa.
Poraďte, ako sa venovať deťom, aby nepociťovali, že na ne rodičia nemajú toľko času ako inokedy a ešte viesť aj domácnosť a veci s tým spojené.

anesim
24. jún 2008

Ale veď aj cez prázdniny si budú musieť tí, ktorí sú tam zvykať na nové deti - pospájané triedy a deti aj z inej škôlky, učiteľky, s ktorými nepríde za celý rok normálne do styku. Možno tam nebudú ani deti, s ktoými sa hráva v triede cez šk.rok. Ono je to určite aj stres pre tie deti, ked tam majú byť s tými, na ktorých nie sú zvyknuté. A učiteľky dva meiace prázdnin určite nemajú - škôlka zavretá môže byť, ale oni sú tam
Aj učitelia na ZŠ a SŠ chodia do školy, keď tam nie sú žiaci

andrea.m
24. jún 2008

no ani u nás neberu cez prázdniny deti ktoré majú mamky na MD a čo sa týka dovoleniek ja tie učiteľky plne chápem.majú kopu dovolenky a nemajú si ju kedy vybrať.aspoň v našej škôlke je to tak že cez školský rok sa veľmi dovolenky nevyberajú aby nemali deti chaos ked im zrazu na 2 týžne príde nová teta učiteľka a potom sa zase vráti tá stará. to tiež nieje dobre.ved za 2t nestihne tie deti vôbec spoznať.

u nás je škôlka zavretá tak na striedačku. jeden rok v júli a další v auguste. tento rok budú zavretí v júli. kto fakt nemá čo s deťmi je nahradná škôlka a v auguste síce budú cudzie deti ale známe tety učiteľky aj prostredie.

andrea.m
24. jún 2008

anesim učiteľky maju nárok na toľko dovolenky že keby si ju vzali naraz v pohode maju 2 mesiace voľno. ale nestresujte sa zbytočne ved ked dáte dieťa do tábora tak si tiež musí zvyknúť na nových ľudí. prázdninová škôlka je taký suchý nácvik.

melory
24. jún 2008

mne dnes telefonovali so skolky, ze uz su fotky...tesim sa, ma dake osve a aj jednu spolocnu s triedou 🙂

andrea.m
24. jún 2008

melory potom daj do albumu

verulka
24. jún 2008

cafte, no ktore z vas budu mat na bud. rok pravcence? Andrejka ty, vsak?

melory
24. jún 2008

pravcence? 😕

renca3
24. jún 2008

vlani som dala syna cez prazdniny na 2 tyzdne do inej skolky a v septembri mal potom z toho pekny chaos.
chcel ist do tej prazdninovej skolky, ze ta sa mu viac pacila. mali tam samozrejme cez prazdniny vacsiu volnost.

andrea.m
24. jún 2008

veruľka nie,filipko bude od septembra prípravkar ale na tému prváci sa teším 😀

verulka
24. jún 2008

melory to bol preklep- prvacence 😅 jaaaj, no skoda andrejka, ja som myslela, ze uz teraz 😅

andrea.m
24. jún 2008

prečo škoda? a ja že ešte o rok neskôr ho dám,má trošku pomalšiu jemnú motoriku a neviem nakoľko ho to môže ovplyvniť v 1 triede čo sa týka písania. nechám si poradiť od učiteliek prípadne detského psychológa. ináč je veľmi šikovný, pamäť ma výbornu, chvália ho. tak uvidím...čas ukáže

verulka
24. jún 2008

no len preto, ze som si mylsela, ze budeme spolu v 1 teme 😀 urcite, ak to tak citis, tak mu odklad len prospeje 😉

bibinka
24. jún 2008

andrea.m.- ja k tomu odkladu toľko, že ak o tom uvažuješ, daj si urobiť posudok nezávisle od viacerých odborníkov, lebo je to vec osobného názoru. Filipko môže školu zvládať perfektne aj s pomalšou jemnou motorikou ak bude mať chápajúcu a trpezlivú učiteľku. Hovorím to preto, že u nás v jednej prímestskej časti nechceli-nezobrali (!) do školy dieťa, že nevedelo počítať do 20 a nevedelo nakresliť trojuholník a obdĺžnik!!! že je pozadu. Ja si myslím, že to je len lenivosť učiteliek, aby sa nemuseli zapodievať s dieťatkom,ktorému idú tvary telies trošku horšie a pritom v inom by vynikalo. A označili by ho ako slabého žiaka. aký dopad na psychiku by to malo na toho žiačika si ani nechcem predstaviť. ☹

verulka
24. jún 2008

bibi, ja u nas je tendencia vsetky deti- speci chalanov "odkladat". fakt reba pocuvat svoj instikt- moj radko bude mat v juli 6r a psychoska v skolke mi relo odporucala odklad...ze je latny. Kes som si vypytala testy, tak mi povedala, ze ich spravil 1. a dokonca aj bez pokynov 😉 takze sa mi len potvrdil moj pocit, ze je zrely na skolu 😉

ukana
25. jún 2008

andrea, nedavajte mu odklad ☹ budeme spolu PRVACI 😅 , uz som sa na to tesila 😅 ale ved uvidis, rok je este dlha doba
my nas nastupujeme od septembra na logopedicke cvicenia, nejde nam R a L 😒

lienocka235
25. jún 2008

ucitelky si nemozu vyberat dovolenku mimo prazdnin.. ak tak len z vaznych dovodov...
u nas v juli zo 6 skolok funguje 1 a nejako sme sa tam nedostali a to obaja pracujeme.. 😖 ale co uz nejako to polepime.. teda dufam..

andrea.m
25. jún 2008

tak som vás dočítala a teším sa vy sa tešíte na môjho budúceho prváka. a teraz to nejako zhrniem tu pomalšiu jemnú motoriku ma v tom že nevie držať v ruke ceruzu. vie počítať do 30, pozná veľkú tlačenú abecedu a vie spájať písmenka do slabík, ide mu AJ a má dobrú pamäť.to všetko mi potvrdila aj jeho učiteľka z MŠ ale napríklad odmietal v škôlke kresliť a nožnice mu tiež nič nehovoria a to len preto lebo nešikovné prstíky.

ukana
26. jún 2008

andrea, aj nas Matko dllllllho odmietal chytit ceruzku do ruky, ale som ho stale "nutila". teda tak dobrovolne, s casopismi pre deti, kupili sme mu tu magneticku tabulku na kreslenie, to ho celkom chytilo a uz celkom kresli. Ale zeby sa sam chytil kreslit, to nie, vyslovene ho to nebavi. Moj muz trvdi, ze on bol taky isty. Po mne to nema, ja som chodila do LSU na vytvarnu 8 rokov... 😅
Slabiky u nas nehrozia 😲 Noznicky len posledny polrok... 😒

l1326
26. jún 2008

Ahojte zienky maminky....ak sa mozem podelit s velmi dobrou skusenostou.Som mamina 12 stky, baby a 7 rocneho chlapceka.Teray konci po 4 rokoch skolku na Pivonkovej ul.V BA II.Super skusenost 🙂 perfektne prostredie, pani ucitelky pani profesionalky.Maju 5 tried.Najmensie su slniecka, potom slimaciky,lienky, vcielky,motyliky a tie uz potom ,,odlietaju,,do skoly 😉

Ak chcete, rada sa podelim aj s mojim nazorom, ci skusenostou ohladne deticiek, som byvala zdravotacka, tak aj inak viem poradit, pokial chcete a budem vediet

alysea
26. jún 2008

Ahojte,
chcela som sa Vás opýtať, či nemáte podobnú skúsenosť. Peťko nám chodil bez problémov do školky od začiatku žiadne plače, nič. Teraz bol zase chorý, bol 2týždne doma v pondelok išiel pekne do školky a v utorok už s plačom a dnes s hysterickým záchvatom, že nejde. Neviem povedal, že sa bojí(príhoda s hryzúcou kamoškou so školky), dnes hovoril že ho bije to dievčatko, tak ja neviem čo si mám myslieť. pani učiteľky nič nehovorili, že cez deň bol OK. Neviete čo by v tom mohlo byť? Zdá sa mi totiž čudné, že po pol roku začal takto vyvádzať a pri tom sa vždy tešil a ani domov nechcel chodiť. Teraz po neho musím letieť už o 14.30 A s tým, že bol doma to tiež iste nesúvisí, lebo už bola aj dlhšie doma a nikdy sa nevedel dočkať kedy pôjde do školky. Ďakujem, pa