Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

petra24
6. sep 2006

Ahojte maminy,

i ked ja mamina zatial nie som, ale pracujem v MS ako ucitelka.....

presne ako opisujete.....ak privedu dieta do skolky....treba dietatko hned odovzdat...ziadne dlheeee lucenie...to len predlzuje rozlucenie sa....i ked v tom momente to vyzera, ze dieta bude plakat cely den....place len v tom momente asi necele 3 minuty a potom je vsetko OK.... 😀

Rodicia tiez potom vyvolavaju, ci neplace, ci je vsetko OK....a vsetko je v najlepsom poriadku.... 😉

Dnes to tak spravila jedna mamina....ze tam so syncekom bola asi hodinu....lebo vzdy ked sa pohla, ze odide, tak spustil rev....a takto to trvalo hodinu.... a potom naozaj ked odisla...tak plakal fakt 3 minuty a bolo vybavene....a nemuselo sa to natahovat hodinu... 😲

Toď vsio, ahojte, a drzte sa

verulka
6. sep 2006

My mame znamu, ktorej to robil syn celu skolku, rano srdcervuci rev a hned ako odisla uz bol ok. Zlepsilo sa to narodenim sestricky, takze mozno to tak bude aj u vas,
Ak je maly spokojny a okrem ranneho placu nic, tak je to pre neho rano lahsie ako sa normalne rozlucit. A hlavne by som dala na tvoj instinkt, ak mas pocit, ze je ok a zvlada to, tak to neries
Petra, diky za pohlad "z 2.strany"

renca3
6. sep 2006

No aj my mame prve 2 dni za sebou. Zatial sme ho nepoculi plakat. Rano isiel do skolky s tym, ze sa tam ide hrat s tatom. Ked manzel odisiel, nevieme co bolo. Ja dufam len v to, ze ucitelky si vedia poradit. Uvidime, ake to bude dalsie dni, ked to tam uz vsetko okuka a zisti, ze ho tam budeme stale nechavat. 😒
Pred rokom som sa informovala na jednu sukromnu skolku, kde mali kamery a dieta sa dalo pozorovat z domu cez internet. Myslim, ze cely den by som nic ine nerobila. Ale na druhej strane hrozne rada by som tam teraz nazrela.

sillas
6. sep 2006

tak to verim, u nas v škôlke zvyknu mať raz za mesiac den otvorenych dveri a rodičia ktori chcu tak môžu tam byť s nimi a pozorovať ich pri činnostiacha a pri hrach.
je to zvlastne, ked vidime svoje deti komunikovať potom s rovesnikmi v škôlke.

pipka
6. sep 2006

pripajam sa k nazoru petry 🙂 tiez ucim a uplne s nou suhlasim.
Deti, aj ked malicke, su potvorky, a velmi dobre vedia, ze placom sa da mama perfektne vydierat.Preto sa netreba rano dlho lucit a sup prec.
Radsej potom ako satisfakciu prist po 2-3 hodkach a potom ten cas postupne predlzovat. Adaptacia je u kazdeho dietatka ina,niekto pride do skolky ako "stary frajer" a niekomu to trva aj mesiac, kym si zvykne.Ja presne viem ako koho zabavit, aby rano plakal tak maximalne 3 minuty a potom si uz ani nespomenu na mamu 🙂 😉 🙂drzim palce vsetkym vystrasenym maminam a odkazujem : Klud! deti su ako senzor a velmi dobre citia, ked mamina nie je v pohode, takze, s usmevom!!!

zlaticka
7. sep 2006

cavte babule... neviete mi nahodou povedat, ci moze dieta nastupit do skolky hocikedy cez rok, alebo iba v septembri? a este ak je tu nejaka maminka z Martina ci mi nevie poradit nejaku dobru skolku.. 🙂 dakujem dakujem

melory
7. sep 2006

zalezi od skolky kedy dovoli nastupit. tu v trnave ako ktora. niektore hocikedy ine zas len od septembra.

domcek
8. sep 2006

Div verulka. dnes som cela happy ze je uz piatok, lebo od utorka ma moj synacik obrovske vyjednavacie schopnosti a ja som uz vycerpala vsetky argumenty úprektorme do skolky musi. Len jemu sa nezdaju dost trefne. 😖
Petra stym lucenim ma absolutnu pravdu, mam to odtestovane ked ho od seba odlepim s placom odidem a chvylocku pockam za privretymi dverami po chvylke je vsetko v pohode 😀
Len chcem aby sa do tej skolky tesil nie aby vyjednaval cele poobedie preco musi alebo nemusi tam chodit 😖

verulka
8. sep 2006

Domcek, vsak chlapi....Ziaden argument, ktory im nevyhovuje, nie je dobry. Ale nobek zvladate to super a coskoro bude vsetko ok.pa

domcek
8. sep 2006

verulka mas pravdu ja len dufam ze kym pojde do skoly tak ho to prejde. 😉

verulka
8. sep 2006

Jaaaj, mozem povedat z vlastnej skusenosti, ze ak si bola nervozna pred nastupom krpca do skolky, tak pri nastupe do skoly je to 100x horsie. Aspon ja som to tak prezivala. A tie vacsie deti sice neplacu ,ale zato si to ovela viac uvedomuju...Stara pravda- male deti male starosti... 😎

domcek
8. sep 2006

no tak to si ma moc nepotesila. Sice jedna z jeho vyhovoriek je ja chcem uz chodit do skoly nie do skolky. Ale hlavne nema ani ponatia co ho tam caka aj ked mu to vysvetlujeme lebo uz teraz sa chyta citat kratne slova co je sice pekne ale co bude potom robit v skole aha viem plakat ze tam nechce byt 😀 😀

verulka
8. sep 2006

Nie, plakat nebude, to si uz nemoze dovolitt pred spoluziakmi. A kedy ide do skoly?

domcek
8. sep 2006

verulka az za dva roky. Takze este dva roky asi placu v skolke. 😝

verulka
8. sep 2006

To je ako moj najmladsi...Ptotm si pokecame na temu ako zvladnut prvu triedu 😉

domcek
8. sep 2006

No tak to sa tesim. 😉

zabinka
8. sep 2006

Moj maly zvladal skolku od zaciatku velmi dobre, Teraz je uz v poslednej triede a je na to strasne hrdy. My sme mu na zaciatku vysvetlili, ze tak ako maminka a ocinko musia chodit do roboty, tak aj on musi chodit do skolky, ze to je jeho robota. A ze do roboty musime chodit preto, aby sme mali korunky, za ktore si mozeme vselico nakupit. S tym sa uspokojil a odvtedy je klud.
Zlaticka, u nas moze zacat dieta chodit hocikedy v priebehu roka. Moj mladsi syn napr.nastupi v januari. Je normalne zapisany uz od zaciatku roka, ale chodit zacne az v januari.

domcek
8. sep 2006

zabi zlatko to stou pracou sme skusali aj mi ale moj milacik si vzdy najde neaky dovod preco nie. 😀
No ale hadam postupom casu to zvladneme.

zabinka
8. sep 2006

Domcek, neboj, urcite to zvladnete. Treba mu to stale dookola vysvetlovat. A pokial sa v skolke citi dobre, tak si casom zvykne. To ja mojho maleho niekedy nemozem dostat zo skolky domov. Vraj sa este nestihol pohrat so vsetkymi hrackami, tak nemoze ist domov. A to chodi uz treti rok do skolky.

renca3
8. sep 2006

Moj maly je dnes 3. den v skolke. Vcera nesiel, isli sme k lekarke a on ze
"ja chcem ist do skolky" . Skoro mi padla sanka. 😅 Som zvedava, dokedy ho to bude drzat a co bude po vikende. 😒

zabinka
8. sep 2006

Tak daj potom vediet, ale ja si myslim, ze to uz bude dobre. Drzim palceky.

pipka
8. sep 2006

ahojte maminy, u nas zacinaju deticky chodit do skolky dvakrat v roku.V septembri a v januari.Osvedcilo sa nam to lepsie ako ked chodili pocas celeho roka, lebo potom boli place dlhsie a aj tie deti, co uz boli v pohode sa zase "nakazili" od tych novych a bolo to stale o tom istom...
Odkedy sme zaviedli nastup 2x do roka, je to takmer bez placu.Odplacu to vsetky deti za prve 2-3 tyzdne naraz a potom je uz super a mozeme sa venovat aj nejakej tej naucnej cinnosti a hre. 🙂 🙂
tak hlavky hore a v pondelok s usmevom do skolky.

domcek
11. sep 2006

no cauki baby tak kedze zacal novy tyzden moj milovany synacik zmenil znova taktiku z vyjednavacej presla na vydieraciu a teraz je to taktika ala som chory. Dnes rano vraj mami ja mam strasny kasel asi by som nemal ist do skolky. Tak to si neviem predstavit ake vyhovorky a choroby bude mat ked bude vacsi. 😲

zabinka
11. sep 2006

Ahojte baby.
Domcek neboj, ked bude vidiet, ze mu to nepomaha, prestane. Aj ked detska fantazia je nekonecna....

mamina2
19. sep 2006

ahojte baby,
teraz už chodíme do škôlky tretí týždeň a skutočne sa to všetko zlepšilo. dcérka nám už doma spieva "novinky" zo škôlky. Keď ju ráno nesiem ešte sa niekedy znaží vyjednávať ale neplačeme. Keď po ňu prídem je vysmiata a celú cestu domov mi rozpráva čo robili.
Na okraj - v škôlke nespíme (zatiaľ) chodíme domov po obede

mucula
20. sep 2006

Ahojte mamuľky.
Ja mám doma 4,5 ročnú slečnu a chodíme do školky už rok. Je to asi vždy ťažšie pre matku ako to pre dieťa. My sme si zvykli v škôlke veľmi dobre. Mala som nesmierne obavy, ale tie sa chvalabohu nepotvrdili. Bolo to asi tým, že sme do škôlky začali chodiť v marci, ostatné deti už boli na škôlku zvyknuté a tak sme si zvykli aj my. Nevedeli sme riadne rozprávať a tam sa naučila. Zo začiatku to boli dosť úsmevné príbehy, keď si učiteľka písala slovká ktorým nerozumela a ja som im ich potom prekladala. No naučila sa medzi deťmi už aj rozprávať a za každý úspech ju učiteľka pochválila a sem tam doniesla domov aj nejakú tú odmenu. Takže sa mamuľky nebojte a dajte svoje deti do škôlky. Naučia sa tam veľa nových vecí, ktoré ich my doma nenaučíme, lebo nemáme čas (hlavne ak je doma viac detí). Držím palce.
PS pre zlatička: Ja mám dobré skúsenosti so škôlkou na Hviezdoslavovej ulici v Martine pri novom úrade práce. Sú tam naozaj zlaté učiteľky na čele s p. riaditeľkou.

artinka
24. sep 2006

moja mala chodí do škôlky už druhy rok. Keď minulý rok začala bolo to hrozné.
Plakala odkedy otvorila oči - pri obliekaní, celou cestou do škôlky až po rozlúčku v škôlke. Prvé dni dokonca pani učiteľka musela zamknúť triedu, pretože ona chcela ísť domov. Po prvom týždni si ale zvykla o odvtedy sme nemali problém.

verca22
25. sep 2006

Ahojte mamicky aj my mame skoro cerstvu skolkarku 🙂

zabinka
25. sep 2006

Ahoj Verca22. Vitaj medzi nami. A ako to znasate?

melory
25. sep 2006

moj ma za dva mesiace 3 roky ale dam ho neskor ved aj tak vsetky deti placu a myslim ze je to skorym vekom